Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) banhammer válasza proci985 (#149) üzenetére


banhammer
veterán

Az folyamatos munkarend.
Ha bezárnák lenne meglepetés.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#152) banhammer válasza Heimdallr75 (#141) üzenetére


banhammer
veterán

Vannak folyamatos műszakban működő munkahelyek ahol a szerződésben le van írva, hogy mire számíthat a munkavállaló.
Lásd.: rendvédelemi szervek, egészségügy, tűzoltóság, tömegközlekedés.
Ezen kívül még ide írhatjuk a személy és vagyonőröket is.
Ha jobban megnézed ezek közül hétvégi szinten csak a tömegközlekedéssel találkozol.
Gondolom te se szeretnél minden hétvégén a felsoroltak közül eggyel is találkozni.

"Mitől más ember a kereskedő mint bárki más akinek pedig kell vasárnap dolgozni...."

Tényleg mitől más ember?
Mondjuk attól, hogy a kereskedő munkája hétvégén nem nélkülözhetetlen attól.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#153) Syl válasza Lauda (#150) üzenetére


Syl
nagyúr

Mir??? Inkább az ISS-re nem? ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#154) proci985 válasza banhammer (#151) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

De mi lesz a csaladjukkal meg a vasarnap szentsegevel?
Csak azert mert folyamatos munkarend nekik nem lehet karacsonyuk, mert bejgli helyett anyuka/apuka ugyel a peldadnal maradva?

a szerződésben le van írva, hogy mire számíthat a munkavállaló
gondolom a kiszolgalo infrastrukturanal is le volt. az allam nyugodtan a rendvedelmiseket is hazakuldhetne ilyen alapon.

adrian360: nem csak ott van harom muszak. miert pont a szolgaltatoipart kellett extran szabalyozni?

ha lenne hatastanulmany akkor egy szavam nem lenne. de nem volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#155) adrian360 válasza proci985 (#149) üzenetére


adrian360
őstag

de akkor vezessük be hogy mindenkinek 0-24ben heti hét napot KELL dolgozni, mert hát a korházban is így megy, és nincs kivétel neked se. nem érdekel neked mi jár huzzál dolgozni most mer a tűzoltó is ott van.

(#156) Lauda válasza Syl (#153) üzenetére


Lauda
félisten

Onnan ki van tiltva! ;]

(#157) Koga777


Koga777
tag

Mondjátok, mi köze a kormánynak, hogy én vasárnap szeretnék bármit megvenni? Pl, TV-t, laptopot, més műszaki cikket. Biztos nagyon fáj nekik. Még jobban azoknak, akiktől elveszik a vasárnapi pótlékot, vagy kirúgják őket.
Szép lassan elveszik a szabadságunkat, és a legtöbben nem veszik észre. Talán a caffeteriával kezdődött? Meg van szabva, hogy a fizetésem egy részét mire költhetem. Miért? Legközelebb visszahozzák a hétfői TV adásszünetet, majd vasárnap mindenkinek kötelező lesz misére járni.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#158) bambano válasza Lauda (#64) üzenetére


bambano
titán

én a teszkó helyében azt tenném, hogy mivel minden környező országban van teszkó, így egyszerűen vasárnapra bérbe adnám a boltot a határ túloldalán levő teszkónak. onnan hordanának át embereket, akikkel kinyitnának és kész. Például itt a környékemen három települést ismerek, ahol van teszkó, ebből a berettyóújfalui busszal kb. 15 perc a román határtól, a debreceni meg kevesebb, mint egy óra.

védjék jól a magyar családokat, a román családok meg jól járnának a munkahelyekkel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) Heimdallr75 válasza banhammer (#152) üzenetére


Heimdallr75
őstag

"Tényleg mitől más ember?
Mondjuk attól, hogy a kereskedő munkája hétvégén nem nélkülözhetetlen attól."

vagy attól hogy az egyetlen aki elhiszi, hogy ez érte van, és nem egy bizonyos csoport kőkemény gazdasági érdeke. (semmi köze ennek a családhoz...)

الغريبة في هذا الكوكب

(#160) bambano válasza szente (#50) üzenetére


bambano
titán

"de pont minket nem kèrdezett senki.": én ezt tartom a második legnagyobb problémának mostanában.

(#56) sagit: igazából lehet, hogy ez már nem is a bevásárlásról szól. arról szól, hogy egyesek azt hiszik, egyre több területen kell beleszólniuk mások életébe és azt hiszik, hogy ehhez joguk is van. ráadásul azt is hiszik, hogyha nem szólnak bele, akkor mi lesz a saját kis különbejáratú fülkeforradalmukkal. így azután dögivel jönnek az értelmetlen jogszabályok, változtatások, hajánálfogva előcibált baromságok. szerintük az iskoládat, a lakóhelyedet, utcádat nem hívhatják úgy, te szombaton menj az államilag szervezett ismerkedőestre, vasárnap meg templomba, stb. stb. úgy kezelnek, mint egy gyereket.

(#87) banhammer: "Mint említettem az állam sajnos úgy működik, hogy nem tud mindenkinek jót tenni, valamilyen szinten bizonyos szabadságjogok mindenképp sérülnek.": persze, csak a normális állam úgy működik, hogy igyekszik minimalizálni a tevékenységét, ez meg úgy, hogy mindenre rátelepszik és maximalizálja a szabályozást. Ez a fő probléma. Ráadásul az alig látható koalíciós partner olyan témákat erőltet, amik normális társadalomban egyrészt nem az állam dolga, másrészt erősen megy ki a divatból.

(#82) Motion_Blur: "de az értelmesebbje talán így elkezd gondolkozni és valamilyen programot kitalál a családjával": jesszus, te komolyan azt hiszed, hogy a kormánynak kell rászorítania az embereket arra, hogy programot találjanak ki a családjukkal??? atyavilág, mi a fene ez, orwell/1984???

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#161) banhammer válasza Heimdallr75 (#159) üzenetére


banhammer
veterán

"vagy attól hogy az egyetlen aki elhiszi, hogy ez érte van, és nem egy bizonyos csoport kőkemény gazdasági érdeke. (semmi köze ennek a családhoz...)"

Persze, persze, persze.
A szabad kőműveseket és a tuggyukiket kihagytad.
Minden mögött gazdasági érdekek húzódnak, de ezzel nem lehet állandóan takarózni úgy, ahogy az "elmúltnyóc" évvel sem.

Szánalmas, hogy a Buda Cash botrányt is "elmúltnyóc" évezéssel próbálták eltusolni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#162) ubyegon2 válasza Simi87 (#90) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gratula! :R

Eddig lehülyézted, leállatoztad és lenyuggerezted azokat, akikből élsz! Az nem személyeskedés, ha mondjuk én nyugdíjas vagyok/voltam és jártam már vasárnap plázában?

Soha nem mondanám, hogy mennyi nyegle nagyképű/üresfejű majom dolgozik ezekben a plázákban lévő technikai/mobil/etc boltocskákban, aki lenézi azokat, akik nem értenek ahhoz az eszközhöz, amit még meg sem vettek!
Mondhatnám ezt? Nem, pedig én nem is ezekből élek. Kicsit paradox a helyzet, mi!? :)

(#82) Motion_Blur Az értelmesebbje eddig szerinted nem tudott rájönni, hogy kirándulhat is éppen a családjával? :DD

(#164) Simi87 Lehet, hogy sok vásárlót látsz amúgy, csak éppen nem a te boltodban szeretnének vásárolni! Ja, hogy akkor az már rohadék csellengő nyugger? Logikus. :U

[ Szerkesztve ]

(#163) asdf_ válasza banhammer (#145) üzenetére


asdf_
veterán

Szerinted eddig a dolgozók nem az éjszakai járattal mentek haza, ha úgy volt a beosztásuk?
De, csak en itt most elsosorban es fokent azokra gondoltam, akiknek ez a vasarnapi nyitvatartas szetkurta a beosztasat, es penteken szombaton 8-ig dolgozott, es most pl. tizig fog. Met ahhoz ketseg ne ferjen, hogy a munkaltatok a vasarnapi zarvatartas miatti munkarend-atrendezest penzugyi szempontok, es nem pedig a hogyan a legjobb a dolgozonak szempontok menten fogjak megcsinalni. Ezzel a hulye szabalyozassal most kicsesznek a vasarloval, a dolgozoval, a munkaadoval, ember nincs, aki ezzel jol jarna.

Voltál te már zárás után boltban, esetleg dolgoztál mellette valamilyen munkakörben, hogy lásd mi folyik ott?
Diakmeloskent voltam arut tolteni auchanban, metroban, cora-ban, reggel 6-tol du. 2-ig, meg este fel 10-tol reggel 6-ig is. Remelem, elfogadjuk, hogy tudom, mi tortenik.

Mondok neked egy élő példát.
2014 12. 26-án már éjfél előtt gyülekeztek a dolgozók a nagy Tesco előtt, hogy 2014 12. 27-én 00:15-kor elkezdjék a munkát.
Akkor amikor te még a karácsonyi bejglikómában fetrengtél az ágyban.

Es en mentem dolgozni egy 0-24-ben nyitvatarto multihoz? 0-24-ben nyitva tartani ezzel jar, valakiek ott kell lennie es kiszolgalnia meg kasszazni. Amugy 26-an este en koncerten voltam, de ez most irrelevans ;)

Az étteremben, gyorsétteremben, kocsmában dolgozókat miért nem sajnálod?
Ők se a zárás után 5-10 perccel mennek haza.
És akkor még nem beszéltünk a tömegközlekedésben dolgozókról.

Na akkor, hogy is van ez?
Ugy van, hogy az ilyen munkakorben dolgozo embereknel a jajj, estig, meg szombaton, meg unnepnapon is dolgoznom kell panaszok egy vitaban nem valid ervek. Az a munkakor, szakma ezzel jar. Ha nem tetszik, el lehet menni tanulni, mashova dolgozni, barmi. A vendeglatos, rendor, mento, buszvezeto mindig is dolgozott hetvegen, karacsonykor, ejjel. Ok kevesek vallajak ezt az aldozatot (koszi) hogy nekunk sokaknak hetvegen, karacsonykor, ejszaka jo legyen. Hogy ez penzileg esetleg nincs honoralva, arrol nem en tehetek, erre van a szakszervezet, az allambacsi meg hasonlok.
Ezzel a mostani vasarnapi bezarassal viszont szetkurnak egy mukodo rendszert, aminek kb. 4 folyomanya van:
- a folos munkaerot leepitik
- a megmarado munkaero munkarendjet atszervezik, sanszosan nem a munkavallalo szamara optimalisan
- a megmarado munkaero effektiv bere csokken, mert vagy tobbet melozik ugyanannyiert (kiesett potlek), vagy ugyanannyit melozik, de kevesebbet visz haza (kiesett potlek)
- a vevok meg szivnak
- (es lesz meg egy minimalis reteg, amely eddig vasarnap melozott, ezentul nem fog, es orul neki, hogy ezentul nem kell)

(#164) Simi87 válasza ubyegon2 (#162) üzenetére


Simi87
senior tag

én a vásárlókból élek, nem a csellengőkből. :P

(#165) bambano válasza Lauda (#126) üzenetére


bambano
titán

például csökkenhet attól, hogy elbocsátanak x embert, akinek az szja-ja rögtön kiesik, majd később kiesik az áfája is, mert nem lesz fizetése, amiből vásárolhat.
például az áfa meg a járulék rögtön csökkenhet, ha sikerül átterelni olyan boltokba a fogyasztást, amely boltok, hogy is fogalmazzak szépen: az áfa bevallásukban nem bontják ki az igazság minden szeletét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#166) adrian360 válasza bambano (#165) üzenetére


adrian360
őstag

mert benne van a törvényeben hogy mostantól CSAK AZ ADÓCSALÓ SÁTÁNI CBÁBA MÉSZ CSAK ODA SEHOVA MÁSHOVA, HA MÁSHOL VÁSÁROLSZ LELÖVÜNK A GECIBE. ez igy szószerint benne van most már tudom.

(#167) tope


tope
addikt

Ha pl. nekem Szombat este 10 után és Hétfő reggel 6 között eszembe jutott, hogy hinnye valamit nem vettem, akkor megoldottam, mi lesz jövő héten, hát nem oldom meg, vagy megvehetem sokkal drágábban, mert tuti, hogy ami bolt nyitva lesz Vasárnap, és megkapom ott amit keresek, az nagy valószinűséggel többe fog kerülni (nincs konkurencia).
Senkinek nem fogtak fegyvert a fejéhez az elmúlt 10-en évben, hogy a kereskedelemben dolgozzon, és Vasárnap ezáltal dolgozzon. Ennyi erővel zárjuk be pl. a benzinkutak jó részét is, étterembe se menjünk, együnk otthon a családnál, meg egyéb jó ötletek ...
Nyilván gazdasági oka is van a bezárásnak, de ezt szerintem ne az állam döntse el, kinek megy jól, és kinek nem, miért avatkozik bele ? Ezzel a boltok egy része jól jár, mert csökken a rezsi, és pár embertől meg is lehet szabadulni (ők tuti ujjonganak azóta, így is alig találni munkát), mert kevesebb a ledolgozandó munkaidő.

UI: Nem dolgozom a kereskedelemben, de sajnálom akit emiatt fognak elküldeni, vagy bárkit akit elküldenek egy állami döntés okának következményeként.

(#168) finest


finest
őstag

Ha ennek az intezkedesnek barmi koze lenne a csaladokhoz, a kormany csaladbarat munkahelyek, munkarendek kialakitasanak tamogatasaval kellene, hogy operaljon.
En is az atkosban voltam fiatal, 25 eve se volt szombaton egyertelmu, hogy ha a mamam karajt akart nekem rantani kapott is karajhust a hentesnel. Bananrol, narancsrol, kivirol almodni se lehetett, nem hogy raklapszam lett volna elerheto az ev barmely napjan. A bevasarlokocsik a multikkal es az altaluk kinalt aruboseggel jottek be. Az addigi ABC nevu elelmiszer boltokban se aru, se aruvalasztek nem volt annyi, hogy valaki ertelmesen megtolthetett volna egy bevasarlokocsit. Nekem ezert a multik a szabadsag es a demokracia jelkepei, s ezert nagyon nem ertek egyet a vasarnapi zarvatartassal.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#169) djculture válasza proci985 (#154) üzenetére


djculture
félisten

Miért ne lehetne. Én kórházba dolgoztam műszaki részen, ügyeletet elosztottuk egymást között. De ugyanezt csinálták a műtősök is a beteghordók is stb stb.. Én nekem nincs család én nyomtam a szilvesztereket meg a karácsony első napját is éveket át.. Plusz lóvé volt bevállaltam, ahogy én hallom az eladóktól most is szívesen dolgozna tovább vasárnap jórészük. Főleg a fiatalabbak akiknek még az lenne afontos hogy összerakjanak némi lét a családalapitásra házvásárlásra stb..

Most majd jobb lesz, mert hamarabb kezdhetnek ergó több munkaóra lesz hétköznap csak éppen kevesebb fizetésük lesz..
Nemtudom ki találta ki ezt de nem a való világba él megint az tuti. Mindegyik cég befogja pótólni a kieső vasárnapi profitját ha kell a munkavállalón verik le...

[ Szerkesztve ]

(#170) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ahogy olvasom az ezzel kapcsolatos híreket, kezd kialakulni bennem az a meglátás, hogy a kereskedelmi dolgozóknak egyetlen napja lesz, amikor nem kell dolgozniuk, de a többi munkanap nyitvatartási idejének megnyújtása ki fogja őket nyuvasztani. Igaz ott a vasárnap, amikor be tudna ő is vásárolni a családnak, illetve mehet a templomba.
Eddig voltak vasárnapi apukák, most lesznek vasárnapi anyukák is dögivel, mert a gyerekük máskor biztosan nem találkozik velük!
Egyes itt olvasott vélemények alapján szerintem más területeken is be lehetne vezetni a vasárnapi munka tilalmát. Itt van az említett tűzoltóság, említette valaki, hogy nyugaton zárva vannak a boltok, no, ezekben az országokban van önkéntes tűzoltóság, mindjárt nem kéne dolgozni vasárnap a tűzoltóknak, de meg lehet ezt csinálni a többi területtel is. Tömegközlekedés vasárnap? Mire fel? Családdal szeretne lenni a buszsofőr is! Aki nem autóval megy kirándulni, menjen gyalogszerrel, vásárolni úgysem kell menni. Templom vasárnap? Jó, katolikus papnak nincs családja, de a kiszolgáló személyzetnek csak van! Nagy keresztény áldemokrata érzelműek, vagytok elegen, szervezzetek mindenre önkénteseket. Rutin már megvan hozzá! Sajnos a lengyel elvtársaitokra egy darabig nem számíthattok. Ezt szervezzétek, ne 500 kisiskolást a me. beszédére!
Hajrá!

(#171) Vangelis


Vangelis
nagyúr

CBA nyitva lesz?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#172) ubyegon2 válasza Vangelis (#171) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy indult a dolog, hogy nyitva, csak a másik Lázár belenyúlt valamiért a tv.- be. :))

[ Szerkesztve ]

(#173) Lauda


Lauda
félisten

Azt olvastam, hogy aki vasarnap dolgozik, az 50 helyett 100% berpotlekot kell hogy kapjon. Aprilis 1-tol, aki nem vendeglatos stb.

[ Szerkesztve ]

(#174) Heimdallr75 válasza banhammer (#161) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ne haragudj, hogy ezt mondom, de fordítva ülsz a lovon. Kezdjük ott, hogy kereskedő van a vevőért, belőle él. Eddig sem volt kötelező nyitva tartani, lehet ezt ragozni vagy sem. De az hogy egy csoportot kiemelnek, és számukra komoly törvényi kedvezményt nyújtanak, ezzel más életét nehezítik, durván beavatkoznak, ez a probléma.
Szerintem itt senki de senki nem azt mondja, hogy nem érdemlik meg a pihenést, a gond ott van, hogy más is megérdemelné, de nekik nem ad a kedves vezető semmi hasonló kedvezményt.

الغريبة في هذا الكوكب

(#175) Simi87 válasza Heimdallr75 (#174) üzenetére


Simi87
senior tag

Plázákban pl. kötelező a nyitvatartás vasárnap.

(#176) Heimdallr75 válasza Simi87 (#175) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Tévedsz nem írja elő semmilyen törvény, a pláza dönthet a zárva tartás alkalmazásával is. A lényeg hogy dönthet (vagyis dönthetett).
De senki nem emelt itt szót azok a kereskedők védelmére akinek továbbra is nyitva lesz a boltja mert a törvény kivételként említi a jövőben.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#177) Eastman válasza alkatraz3000 (#137) üzenetére


Eastman
őstag

"...választhattak egy olyan telefont amilyent akarnak..." LOL

Ez kicsit a kárpótlási jegyekre emlékeztet. Képzelem Gizi néni mit kezdett vele.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#178) Lauda válasza Eastman (#177) üzenetére


Lauda
félisten

Asszem akkor volt tele az apro uj 930-as lumiakkal.

(#179) Eastman válasza Lauda (#178) üzenetére


Eastman
őstag

...ár alatt persze.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#180) adrian360 válasza Heimdallr75 (#174) üzenetére


adrian360
őstag

hagyjuk már ezt a rohadt demagóg bezzeg a kórházban dolgozni kell dolgot. Vannak munkahelyek amikre szükség van 0-24 ben. Senki nem hal bele hogy nem vehet tv-t vasárnap.
A kereskedő van a vevőért meg kurvára nem az jelenti hogy akkor van nyitva a bolt amikor te akarod. A kőműves is a lakóért van, mégis ha lehet akkor nem vasárnap este tízkor áll neki falat vésni.

(#181) Motion_Blur válasza adrian360 (#180) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"A kereskedő van a vevőért meg kurvára nem az jelenti hogy akkor van nyitva a bolt amikor te akarod. A kőműves is a lakóért van, mégis ha lehet akkor nem vasárnap este tízkor áll neki falat vésni."

Ennyi! :R
Nagyon sokan el vannak tévedve...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#182) bambano válasza adrian360 (#180) üzenetére


bambano
titán

"A kereskedő van a vevőért meg kurvára nem az jelenti hogy akkor van nyitva a bolt amikor te akarod.": meg azt se, hogy akkor van zárva, amikor pár szentfazék szerint zárva kell lennie.

a helyes eljárás, ha a bolt a saját gazdasági érdekeit elemezve és szem előtt tartva van nyitva. a kormánynak ebbe beleavatkozni orbitális szereptévesztés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#183) Cthulhu Dawn válasza banhammer (#94) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Te vagy az új Huma?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#184) Heimdallr75 válasza adrian360 (#180) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a kereskedők maguk alakították ki a vasárnapi nyitva tartást, senki nem kötelezte erre őket, most pedig mindben felébredt az öntudat....
Ahogy a kórházi dolgozó tisztában volt a munkaszerződés aláírásakor a vasárnapi munkavégzéssel és elfogadta, úgy a kereskedő is, azóta megvilágosodtak vagy mi történt?
Semmi demagóg nincs benne, csak az a kérdés miért nem a kamara egyeztet a kereskedőkkel és önként zárnak be, miért kell a törvényi szabályozás? (és miért csak a kereskedők...ugye a szolidaritás jelen lesz majd azoknál is akik pl a kijelölt földrajzi helyeken vannak, ott is összefognak és megmutatják hogy márpedig zárva lesznek.)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#185) #81556480 válasza Cthulhu Dawn (#183) üzenetére


#81556480
törölt tag

:DDD :DDD :DDD

(#186) Simi87 válasza Heimdallr75 (#184) üzenetére


Simi87
senior tag

A pláza kötelez a nyitvatartásra.

(#187) Motion_Blur válasza Simi87 (#186) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hagyjad, nem érti(k) meg..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#188) Heimdallr75 válasza Simi87 (#186) üzenetére


Heimdallr75
őstag

De mikor bérleti szerződés készül ezzel tisztában van a bérlő, ennek tudatában írta alá, akkor most mi a gond? hol volt ez a hatalmas öntudat idáig? Miért nem bérel máshol üzlethelyiséget ha nem felel meg neki a mostani az önként vállalt feltételekkel....

الغريبة في هذا الكوكب

(#189) zdanee


zdanee
őstag

Csak egy kérdés: mi köze van bárkinek ahhoz, hogy ki mit kezd a vasárnapjával? Vagy fordítva, ha a vasárnapokba van beleszólásod, akkor miért nem határozod meg mindjárt, hogy csak hétfőn hálhat a nejével, kedden nem ehet húst és szerdán reggel menjen kocogni?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#190) Simi87 válasza Motion_Blur (#187) üzenetére


Simi87
senior tag

És tényleg. :C :C :C

(#191) Ringman válasza Simi87 (#186) üzenetére


Ringman
nagyúr

arra viszont senki nem kötelez, hogy ott nyisd meg az üzletet.

(#192) bambano válasza Simi87 (#186) üzenetére


bambano
titán

képes vagy megérteni, hogy mekkora óriási különbség van aközött, hogy a pláza kötelez a nyitvatartásra, meg aközött, hogy a kormány kötelez a bezárásra?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#193) Heimdallr75 válasza bambano (#192) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Hagyjad, nem érti(k) meg..

(reméljük eljön az idő, mikor ezzel a remek mentalitással megáldott kereskedők végleg bezárnak, mert a szakma szégyenei.)

الغريبة في هذا الكوكب

(#194) adrian360 válasza Ringman (#191) üzenetére


adrian360
őstag

Mivel a plázák kinyirták a rendes utcai boltok felét, a nagy tesco/auchan a kisboltok kétharmadát (akkor miért nem volt hiszti hogy nem tudsz a sarki boltba menni már, hanem el kell menni a tescóig), piaci szempontból igen is rá vagy kényszerülve hogy lehetőleg ott nyiss boltot.
Handrás írta egy blogjában, hogy mivel van pár iStyle boltjuk a plázában, és ott nyitva kell lenniük vasárnap, az egységes arculat miatt az utcai boltjuk is nyitva van vasárnap, pedig lófasz forgalmuk sincsen, se a plázában se pl az andrássy úti boltban.

(#195) bambano válasza adrian360 (#194) üzenetére


bambano
titán

handrást meg az általa képviselt termékeket aduászként hozni ebbe a vitába, hogy is mondjam: kicsit erős :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#196) Ringman válasza adrian360 (#194) üzenetére


Ringman
nagyúr

piaci szempontból igen is rá vagy kényszerülve hogy lehetőleg ott nyiss boltot.

vállalkozni meg nem kötelező, a tulaj döntése, hogy ezekkel a feltételekkel üzemeltet-e boltot.

(#197) adrian360 válasza bambano (#195) üzenetére


adrian360
őstag

egy példa volt, és nem aduász, de úgy látszik nehéz értelmezni a példa fogalmát egyeseknek, túl kimerülnek a 0-24es hőbörgésben.

(#198) Simi87 válasza Ringman (#191) üzenetére


Simi87
senior tag

Ahha. A plázák, meg a tacskók kinyirták az összes jó helyet, csak ezek a fertők vannak. Az a baj, hogy olyan emberek hőbörögnek itt, akiknek lövésük sincsa a kereskedelemről.

(#199) woodworm


woodworm
veterán

Én szállítóként csak azt látom, hogy eddig is gáz volt a szombati nap, az ünnepek előtti pedig űbergáz. Az új felállás pedig az ünnep előttire fog hajazni.

(#200) #81556480


#81556480
törölt tag

Tessék itt a politika topicba írt kommentem:

valami olyasmi az indok, hogy vasárnap legyenek a családdal az emberek vagy valami hasonló "WTF".

De akkor mi van ezekkel az emberekkel:

-benzinkutas
-éjjeliőr
-szállodai dolgozók (biztos jó sok van belőle , portás, londiner, szakácsok, pincérek)
-az iskolai fűtő/karbantartók téli időszakban már vasárnaptól dolgoznak.
-taxisok
-buszsofőrök
-máv dolgozók

meg még egy csomó ember, aki nem jut eszembe

Aki hétvégén a boltokban dolgozik, én úgy tudom hogy nem minden hétvégén, hanem váltásban.

ezek után adjon valaki releváns magyarázatot, mert ez nem a család védelme, hanem valami "politikai hátsó szándék" ami szokás szerint majd később bukik elő, mi is volt a célja.(Melyik oligarcha fog jól járni)

Én nemzetközi sofőrként van hogy szombaton is dolgozok( sőt, vasárnap is). Ezeken a hétvégéken, csak vasárnap van lehetőségem bevásárlásra, és ezt utáltam német és osztrákéknál. Azaz , ezért nem szerettem ezekben az országokban hétvégézni.

Egyébként nem zavar, nem fogok eret vágni, csak úgy gondolom , nem ez Magyarországon a legfőbb probléma. nem fog ettől helyrejönni a gazdasági helyzet. a létminimum alatt élő embereknek nem ettől az intézkedéstől jön helyre az élete. Tehát felmerül bennem a kérdés hogy miért? miért ilyen kérdésekkel foglalkozik a kormány, ami mondjuk még meg is osztja az országot, de előrébb nem viszi. Véleményem szerint gazdaságilag ez nem segít, hanem ront a helyzeten, ha minimálisan is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.