Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negro


negro
őstag

En nem banom ezt megmondom oszinten. Az utobbi ~5 evben lett ez divat, hogy tonna szamra jonnek ki a kepek, elozetesek, gameplay-ek, amik akar 15 percesek es mire megjelenik egy jatek mar szinte semmi ujdonsag nem eri az embert. Regen sokkal jobb volt! Esetleg ki jott 3-4 kep, esetleg vmi fel-egy perces elozetes aztan ki jott a teljes jatek, majd utana joval kesobb a demo verzio.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#2) BDave


BDave
őstag

Én nem is számítottam arra, hogy egyből ki is adják idén. Ismerve az id-t: "When it's done!"

(#3) atike


atike
nagyúr

....eh de messze van még... Pedig kíváncsi leszek rá. Ha tényleg átjön a régi feeling... Na hátha! :)

(#4) V8TommY válasza negro (#1) üzenetére


V8TommY
tag

Kijött 2 db 15*10 centis kep, nyomtatatva az 576 Kbyte-ban amit havonta egyszer tudtunk megvenni. Aztan volt belole demo, amit lemezeken adtuk egymasnak. Aztan masnap a suliban papirra leirtuk a Zip megfelelo paramterereit, mert elozo napon nem tudtuk rendesen kicsomagolni a jatekot. Google meg ugye nem volt.

Es miutan elindult a jatek, a legutolso az volt, hogy "kielemeztuk minden kockajat". Egyszeruen elveztuk, minden masodpercet. Evekig.

Ja. Nem vagyok 70 eves. Csak 29. :DDD

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5) Lolka Bolka válasza negro (#1) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Azért a megoldás nem túl bonyolult! ;) Esetleg téged kötelez bármi is, hogy megnézd ezeket a képeket, videokat? Mert ha nem, akkor ne nézd meg őket és úgy minden újdonság lesz. ;]

(#6) lofagi válasza negro (#1) üzenetére


lofagi
addikt

+1

(#5) Lolka Bolka Persze, akinek van önuralma! :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#7) BiP válasza negro (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyi eltéréssel, hogy akkoriban a demo előbb jött.
Aztán volt egy időszak, hogy vagy nem jött demo vagy utólag, és akkor döntsd el, hogy jó-e a játék vagy sem.
Ma meg szinte mindent látsz a játékből, mire megjelenik. Ennek előnye, hogy elég jó képet kapsz a megjelenés előtt is, hátránya viszont, hogy valóban lelőnek nagyon sokat a játékből, eléggé negatívan hathat a motivációra. Nekem ez előny, mivel keveset játszom, de érdekel, így megnézhetem a játékokat.
De ha valaki nem akarja lelőni a poént, simán kikerülheti ezeket az előzetes infókat.
Szóval összességében még mindig ez a mostani a "hasznosabb", mint a régi módi, mert bár annak az időnek is megvolt a maga gyermeki bája, mégiscsak előzetes infó nélkül csapott bele valaki egy játékba. (főleg, ha meg is vette). Igaz, akkoriban kevesebb is volt a szar játék, tehát még ismeretlenül sem volt akkora lutri.

(#8) Lolka Bolka válasza lofagi (#6) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Na ja, de ha meg nincs önuralom, akkor nem kell utána csipogni! :) Vkit érdekelnek a képek, a múvik is és nem gond neki később a játéknál, hogy már sokat látott belőle.
Azért egyszerűbb vmit nem megnézni, mint megnézni vmit, ami nem létezik! :D

(#9) Mister_X válasza BiP (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Volt pl. a Last of Us Remastered trailer... oké, hogy felhívják a spoilerekre a figyelmet az elején, de... sikerült majdnem minden egyes főbb momentumot (eredettörténet is!) lelőni abban a másfél percben. :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10) Keeperv85 válasza V8TommY (#4) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Más volt. Akkor még tudtunk játszani és nem a hibákat vadásztuk. Önfeledten élveztük a technikai forradalomként megjelenő "3D-s" világot. Megvolt a hangulata. Úgy mondta el a történetét, hogy nem is létezett igazán. Most pedig: van egy beleerőszakolt sztori a cukormázas grafikába csomagolt nagy semmi mellé. Ennyi maradt... Nem, én sem vagyok 70, én is csak 29 vagyok. Sajnos az sem igaz, hogy az idő szépíti az emlékeket csupán. Nekem a Doom akkor is alapmű lesz, ha a 20. rész jön ki, mert nem az a lélektelen pénzvadász időszak szülte, ami a mostani címeket, hanem a játékok utáni vágyakozás...

(#11) oriic válasza BDave (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az nem a Blizzard? :DDD

szerk: Ja nem, ők a "Soon" :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#12) sad_Vamp válasza Keeperv85 (#10) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Hát egyet kell értenem újabb játékok közül pár volt ami igazán lekötött mostanában: MK9, Injustice, Bioshock saga, A profil képed 2 része (Darksiders I-II a 3 és 4es részt meg csak leshetjük nem fogja már senki felkarolni. :(( )

Ez az instant 3-4 óra a full single játék stílus nekem sem jön be igazán és minél tovább annál szánalmasabbnak tartom.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#13) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sokan szívesen néztek volna belőle egy percet, de talán jobb így. A wolfenstein-nél is már a fél játékmenetet tudtuk, mire kijött a játék. Majd meglátjuk, hogy sikerül ez a stratégia.

Live poor, die ritch.

(#14) negro válasza V8TommY (#4) üzenetére


negro
őstag

Szint ugy, 30 vagyok. Nalam Pc guru meg Chip magazin volt a teriteken anno.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#15) negro válasza Lolka Bolka (#5) üzenetére


negro
őstag

Amugy a GTA5 eseten pont ezt csinaltam mivel tudtam majd jon PC-re es nem akartam semmi megtudni a konzolos verziobol.:)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#16) negro válasza BiP (#7) üzenetére


negro
őstag

Anno en elsosorban a nyomtatott ujsagokban olvastam infot, tesztet x jatekrol es az utan keltette fel az erdeklodesem. Meg persze akkoriban nem megjelenes utan par oraval akart jatszani az ember hanem volt, hogy 1-2 evre ra kerult a keze ugyebe vmi.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#17) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem divat már a kilopott alpha demó? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) atidzsiforc válasza Dilikutya (#17) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Doomguy mindenkit jol lefureszelt, aki megprobalt kozel mereszkedni es nem rendelkezett UAC belepokartyaval. ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19) oriic válasza Dilikutya (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Várj még vele, akármi megtörténhet. :)

Live-Die-Respawn

(#20) Dilikutya válasza atidzsiforc (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Doom 3-nál sem sikerült megakadályozni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet azért volt zárt ajtós a bemutató, mert bent pénztosztottak, hogy mindenki jót mondjon róla ;]

Megtévesztő ám ez a nagy optimizmus, és a sok pozitív visszhang. Mert aki volt, olyan szerencsés, hogy megnézhette a bemutatót, az már szerintem elvből is pozitívan értékeli a játékot. Mert az olyan dolgok, hogy "baromi jól néz ki" az számomra gyanus. Az előző motor sem csúnya, de azért nem esünk tőle hanyatt. És abból kiindulva nem nézem ki az id-ből, hogy baromi nagyot tudnának villantani e téren. És ezt nem Carmack hiánya miatt mondom.
Én szurkolok, hogy jó legyen. Leginkább a multiplayer rész miatt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22) atidzsiforc válasza Dilikutya (#20) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Zseblampaval a kezeben nem birt a betolakodokkal. ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#23) V8TommY válasza Keeperv85 (#10) üzenetére


V8TommY
tag

Szerintem az is hozzatartozik a csalodottsaghoz, hogy kozben felnottunk. 15 evvel ezelott az volt a dolgom, hogy gyerek legyek. Nem igazan forgolodott a fejemben a csekk, biztositas, nyelvtanuals, megelhetes csaladvallalas (es meg millio dolog)

Leultem. Jatszottam. Tetszett, hogy a billenytyuzet nem ugy lett tervezve, hogy fel centi legyen a lenyomas tavolsaga (fene tudja hogy kell ezt politikailag korrekten leirni.) A billentyuzet kattogott, a fejhallgatot leveve nem lehetett hallani semmit a ventillatorok miatt. 14 colos feher tv-n bejott a kep, nagy ormotlan feher asztali hangszobol szolt a midi. Kozben max az volt a dolgom, hogy lefirkaljam a hazit meg elbiciklizzek a nagyszulokhoz fara maszni, cseresznyet szedni.

Azota a vilag nagyon mas. Nem rosszabb, csak mas. A vilag is, es mi is. Hala a jo egnek van Gog.com, Dosbox es tarsai, szoval mindaz amit akkor megeltunk, ujra es ujra megelheto.

Azok a gyerekek pedig akiknek most kene biciklizni a nagyszulokhoz hogy fara masszanak, mostmar nem garazsban, fura szamitogepb*zik altalt irodott >>>jatek<<<okkal jatszanak, hanem iparodosott nagyvallalatok >>>termek<<<eivel szorakoznak.

A TV is erdekes volt regen, tobb eve kikapcsoltam.
Jatekok mar nem igazan keszulnek, szoval a jatekkal is felhagytam.

Hogy azt a hangulatot visszahozna akarmelyik jatek, erosen ketlem.

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#24) atidzsiforc válasza V8TommY (#23) üzenetére


atidzsiforc
őstag

En most vittem vegig ujra a doom1-et a hetvegen. Ugyanugy elvarazsolt, mint kisiskolas koromban. Egyszeruen a mai jatekok nem hozzak ugyanazt, van amit 20 percnel tovabb nem birok elviselni.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#25) james001


james001
veterán

Csinálják csak és adják ki amikor akarják,de azért valami nyálcsorgató dolgot megmutathatnának belőle :D De nem baj ha eddig kibírtuk Doom nélkül kibírjuk még egy kicsit :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#26) Dilikutya válasza oriic (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ma már nem lenne olyan nagy szám. 10 éve a képeken azért még ájuldoztunk a Doom3-tól, fősulis albiban imádkoztuk le a jó ég tudja honnan, dc-ről vagy valami eldugott oldalról az E3 demót, és örültünk, hogy futott. No nem száguldott, csak futott. :)
Ma már valahogy nincs számomra ekkora értéke egy ilyennek. Vagy csak mert 30 lettem, vagy mert dömping van tucatjátékokból, majdnem mind annak sikerül. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) BiP válasza Dilikutya (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

Is-is, de én abban látom a komolyabb változást, hogy 30 felett az ember már máshogy viszonyul ezekhez a játékokhoz. (egyetértek V8Tommy-val is)
És szól (#10) Keeperv85-nak is.

Elértük azt a kort, hogy régen minden szép és jó volt, ma meg már nem tetszik semmi.
Pedig azok a játékok sem voltak bonyolult történetűek, (hiszen a wolf3d meg a quake, stb.) is arról szólt csak, hogy mész, lősz, mint ma akármelyik Cod, tegyük a szívünkre a kezüket.
Egyszerűen felnőttünk.
És persze az is igaz, hogy nem csak mi, hanem a világ is megváltozott, más ingerek érik a mai fiatalokat, mint anno minket. Nekünk viszonylag kevesebb dolog adatott meg, ezért minden apró sz*rnak örülni tudtunk (pl. fekete-fehér tévé, C64, stb), ma meg szinte minden elérhető, a legjobb kütyüket tolják az arcunkba, és a legújabb termék is csak ideig-óráig szenzáció. Így van ez a játékokkal is. Ha valamihez akkor nehézkesen hozzájutottunk, meg tudtuk becsülni, jobban értékeltük, talán ezért is látjuk még ma is szemmel jobbnak a maiaknál. Ma meg ugye kicsávó is már a megjelenés napján végigtolhatja, ha akarja, ezért nincs akkora értéke, nincs akkora becsben.
Pedig a maiak is ugyanolyanok, csak már nincs meg mögötte az a mítosz (garázscég csupa lelkesedésből éjszakákon át kódolt valamit a világ jobbulására vs. az EA megint legyártott egy új részt a COD futószalagon).
Ma a bőség zavara van, akkor meg értékeltük azt a keveset, amihez hozzájutottunk. És persze fiatalok voltunk, lelkesek, érdeklődőek, naívak, ma meg megkeseredett 30-asok, akiknek munka után idejük sincs leülni önfeledten játszani picit, de legalább kesereghetünk egy kört, mint az öregek, hogy "bezzeg a mi időnkben" :)

(#28) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Én szimplán üzleti döntésnek tartom, hogy még egy perces videót sem hoznak nyilvánosságra, mellette pedig mindenki, aki ott volt, megnézhette a bemutatót. Ez szerintem csak arról szólt, hogy a DOOM miatt minél többen vegyenek jegyet a QuakeCon-ra. :K

Biztos voltak jópáran, akik Carmack beszédének hiánya miatt már nem akartak menni a show-ra, így valamit kellett ígérni, hogy tele legyen a nézőtér. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#29) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Remélhetőleg tendencia lesz abból, ami a Wolfensteinnel történt. És nem lesz akkora taknyolás mint mondjuk a Duke Nukem Foreverel történt. Ráférne a gamer piacra egy régi szép időket idéző Doom.

All→M8

(#30) Keeperv85 válasza BiP (#27) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, nem, nem és nem. Direkt írtam, hogy nekem a régi címek fikarcnyit sem fakultak meg, most is olyanok, mint rég és van, mert tényleg van, ami most is kiemelkedik a közízlés fertőjéből. Csakhogy a játékipar valóban iparosodott. Most már a játék nem alkotás, hanem termék. Nem szórakoztató média, mert lemaradt a szórakozás. Most már nem lelkesedésből készül, hanem 8 órában robotoló "mikormegyünmáhaza" kóderek zavaros gondolataiban realizálódik. Nekem az első CoD sem tetszett, szóval az pont jó példa arra, mit NEM kéne karöltve a Crysis-szel a pofámba tolni. Igen, a régi címek egyszerűek. Végtelenül azok. Csakhogy abban az egyszerű Doom-ban több fantázia volt magában, mintha összeadom az utóbbi 3 év FPS felhozatalát egyben...mert olyat mutatott a világnak, amit addig csak szagolgattak az elődök. A nézetváltás igenis forradalmi volt. Most mit tudnak? Realisztikusabbá, szebbé tették ugyan azt, ugyan azt az alapötletet, de nem tudnak hozzátenni semmi mást. Ennek a grafikafüggésnek pedig az lett a vége, hogy a történet kiszorult a korongról, vele karöltve távozott az AI is. Én pontosan emlékszem a F.E.A.R első részére, aminél meg kellett volna állítani a folyamatot: az a játék volt az első, ami elkezdte a rombolható tereptárgyas/amortizálható környezetes alaputat kijárni, DE mellé lenyűgözően okos is volt. Ezután a mérleg nyelve már szinte csak lefelé billent a grafika irányába. Fen lehet érte áldozni MINDENT, csak jól nézzen ki a cucc... :(

Nekem pedig lenne időm... sőt! Azért is újra és újra játszom azokat a kedvenceimet és a mostaniakat is. Mert még vannak, akiket nem vettek meg... sajnos az ID már csak emléke önmagának, úgyhogy én félek ettől a Doom résztől, mint a tűztől...

(#31) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Én reménykedek, a Bethesda általában jó játékokat ad ki Fallout3 TES Skyrim, Oblivion, Ezekhez volt szerencsém és jónéhány órára lekötöttek. A legújabb Wolfensteint nem próbáltam, de ahogy hallottam az se lett rossz, szóval szerintem nem lesz itt gond a Doomal sem. Valószínűleg itt is kb. azt várhatjuk mint a Skyrim esetében néhány video aztán megjelenés fél éven belül. Nem úgy mint a Rage esetében, hogy az első videó megjelent, a játék kb. 4-5 év múlva amikor már nem is volt annyira nagy eresztés a grafika ..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32) BiP válasza Keeperv85 (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

"Direkt írtam, hogy nekem a régi címek fikarcnyit sem fakultak meg,"
Ilyet én sem írtam. Nem véletlen, hiszen hülyeség is lenne.

"Nekem pedig lenne időm... sőt!"
Ezért viszont irigyellek. :)

(#33) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Részemről nem bánom, ha csak jövőre lesz belőle valami. Heggesszék meg rendesen, addig meg hadd találgasson a nép. Végre egy olyan cím, ami igazán érdekel.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34) s912


s912
aktív tag

Olyan nincs, hogy mindenkinek tetszeni fog .. DE.. Bethesda tudja, hogy nem kicsit kockáztat a Doom névvel. Szeretne az "öreg motorosoknak" is hízelegni, de ugyanúgy szeretne a mai korosztálynak is "megfelelni".

Éppen ezért akarják meghagyni (jelenlegi tervek szerint: mondta Pete Hines) az old-school run&gun stílust, ötvözve pár "modern" feature-el (és igen, állejtős grafikával, amivel tisztában van Bethesda is, hogy NEM MINDEN - mindenesetre nagyon meglesném, hogy egy brutal doom gameplay hogyan is futhat id tech 6(66) alatt :) ).

Az pedig, hogy csak zárt ajtók mögött volt exkluzív gameplay.. Le a kalappal a marketingesek előtt, nagyon jó "fogás" (nem hiszem, hogy lefizetették az embereket). Már itt is némi "retro-szagot" érzek, de ez inkább marketing. Arról nem is beszélve, hogy korrekt hozzáállás volt megintcsak Pete Hines részéről, amikor bejelentette, hogy csodát ne várjanak a rajongók.

A Doom Beta-ból kiindulva, erősen hiszem (legalábbis reménykedem), hogy a visszajelzések alapján fogják tovább "fabricskálni" a művet. Ha '93-as történelmet nem is tudják megismételni, legalább hűek lesznek hozzá.

https://www.youtube.com/watch?v=0LKM9LaaYg0

[ Szerkesztve ]

(#36) s912 válasza #32839680 (#35) üzenetére


s912
aktív tag

PC-n futott és X-box kontrollerrel volt "irányítva"

(#37) Lomha 8V válasza V8TommY (#4) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Én is pont annyi vagyok és ez így megvan. Konkrétan a parancssoros tömörítéstől most is a hideg futkos a hátamon. Meg a szurkolástól, hogy minden floppy működjön. :D

Szerk: Most nézem, hogy szinte mindenki 30 körüli, aki bevallotta a korát. Szerintem rajtunk kívül nem is kattint senki a DOOM cikkekre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) .LnB válasza Lomha 8V (#37) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Szerintem rajtunk kívül nem is kattint senki a DOOM cikkekre."

Mert a fiatalabbak nem tudják mi a Doom. Hallotak róla, megnézték youtube-on. De nem érezték azt amit mi, mikor megjelent, mikor leültünk elé játszani.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39) section9


section9
őstag

Nagyon sajnálom, hogy még majd fél évig nem látok semmit belőle és nem is nagyon értem, hogy ha QuakeConon be merték mutatni, akkor mondjuk egy negyed évvel később miért nem lehet, de ez az ő döntésük. Addig is lesz még játék amire csorgathatom a nyálam.

A hozzászólásaitokat elolvasva nem biztos, hogy akarok harminc feletti lenni. :U

(#40) s912 válasza section9 (#39) üzenetére


s912
aktív tag

Pete Hines mondta, hogy nem szeretné (még), ha képkockáról képkockára kielemeznék. Illetve ez a rajongóknak szólt, hogy tényleg elhigyjék, valóban készül a játék :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.