Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Đobostorta válasza #82729984 (#145) üzenetére


Đobostorta
tag

"a kilónak mindig az adott számrendszer 10. hatványát kéne jelentenie."

Tehát pl. egy kilowattnak szerinted 10 000 000 000 wattnak kellene lennie szerinted. Ezen szerintem még dolgozz egy kicsit. :)

"Tehát adott esetben az 1500 bájtból több mint 400 bájtot nem tudsz használni függetlenül attól hogy 1500 bájt van ráirva"

Ez esetben meg a program/operációs rendszer íróját kell számon kérni, hogy miért 1 024 byte-os foglalási egységeket használ, és nem mondjuk 32-eset. :D Egyébként ez a merevlemezeknél biztosan így is működik: ha 4 096 byte a foglalási egység, akkor átlagban minden fájl esetében 2 048 byte kihasználatlan marad, tehát, ha van mondjuk 1 millió darab fájlod egy merevlemezen, az kb. 2 GiB kihasználatlan területet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#152) Đobostorta válasza Dany007 (#148) üzenetére


Đobostorta
tag

"hiszen az átlagfelhasználó azt látja, hogy kevesebb a felhasználható tárhely, mint ami a HDD-re rá volt írva a boltban."

Miért látná ezt? A HDD-re rá van írva, hogy 4 TB, és általában odabiggyesztik mellé, hogy 1 TB = 1 000 000 000 000 byte. :)

(#153) Bici válasza Đobostorta (#151) üzenetére


Bici
félisten

De ez az SSD-knél is így van, nem?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#154) Đobostorta válasza Bici (#153) üzenetére


Đobostorta
tag

Igen, csak abban nem vagyok biztos, hogy ott mennyi a foglalási egység, meg amit egyszerre írni/olvasni tud pontosan.

(#155) Bici válasza Đobostorta (#154) üzenetére


Bici
félisten

Tudtommal ott is 4K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#156) Dany007 válasza Đobostorta (#152) üzenetére


Dany007
veterán

"A HDD-re rá van írva, hogy 4 TB, és általában odabiggyesztik mellé, hogy 1 TB = 1 000 000 000 000 byte. "

Na ebben mondjuk nem vagyok biztos. Főleg az olyan megoldásoknál, amikor kapok egy kis átlátszó műanyag "dobozt" benne a HDD-vel. Amin pedig nincs más érdemi infó csak a GB / TB megjelölése.

Keressünk már egy témát, amiben egyetértünk. :D Mert még eddig ez nem sikerült. :)

(#157) Đobostorta válasza Dany007 (#156) üzenetére


Đobostorta
tag

Mondom: általában. :)

(#158) lionhearted válasza Bici (#153) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez trükkösebb, mert valóban decimális méret érhető el, de azért a NAND chip nem abban van. Ez is része az over-provisioning jelenségnek, és ezen felül is szoktak még lecsípni róla (128GB<->120GB), ami van ahol változtatható, de az initial, az nem. Így könnyen el lehet érni egy ~15%-os lecsípést (128GiB->120GB), ami már elegendő a helyes működéshez, nem szükséges tovább spórolni, hogy pl csak 80%-ig írod. Ez ugye régen népszerű mondás volt.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#159) parampa


parampa
aktív tag

15 TB hdd huhh . :Y Digi 1000-es nettel gyorsan megtelik ez is. :C

(#160) Juliuska


Juliuska
senior tag

durva dolgok következhetnek...csak győzzük pénztárcával no + idővel... :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#161) csontraket válasza djculture (#50) üzenetére


csontraket
tag

sajnos szerintem egy 15 TB-os vinyónak már az élettartama se annyi lesz mint a jelenlegi 1-2 terrásoknak... Ráadásul mire kijön ez a 15 TB-os addigra már az SSD-k is olyan mértékig csökkenni fognak hogy szerintem nem igazán lesz értelme megvenni a 15 terrás vinyót max ha tényleg adatgyűjtögetésre használja az ember de 15 TB akkor is szerintem már átleg ember nem igazán használja ki...

(#162) bteebi válasza csontraket (#161) üzenetére


bteebi
veterán

Elvileg 2-3 év múlva már kaphatóak lesznek ezek a HDD-k, addigra viszont szerintem legjobb esetben is a fél terás SSD-k lesznek ténylegesen elérhető áron (<25k), vagy még azok se. Persze ne legyen igazam :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#163) TeeJay válasza bteebi (#162) üzenetére


TeeJay
félisten

20ezertől nem nagyon akar lentebb menni a belépő SSD kategória
így pár éve 64GB-ot kaptunk kb. ennyiért, most már 120GB is kijön 1-2év múlva meg 250GB lesz az alap szintén 20körüli áron (Samsung cuccokkal számolok) tehát hiába lesz 2év múlva 2TB-os Samsung 8x0 EVO SSD ha 100ezer felett lesz az ára továbbra is
a vinyókat azért erőltetik ennyire mert továbbra sincs olyan eszköz ami ekkora adatot tudna tárolni és ms-os elérési ideje van.

2év múlva a 2-4TB-os vinyók átlagos méretűek lesznek 10-15ezres áron, szerintem tökéletes lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#164) djculture válasza bteebi (#162) üzenetére


djculture
félisten

Ja és ha te rábizol egy ssd-re 500giga anyagot akkor eléggé kifogod tépni a hajadat. ssd az legtöbbször úgy megy tönkre hogy indítod a gépedet és már nincs meg nem látja a bios. Akkor a rajta lévő adatot kürtön kívül más nemfogja kiolvasni.

ssd-k nem igazán adattárolásra valók arra hdd ezerszer jobb és megbízhatóbb technológia marad. Flash memória chippes cuccok helyett mást kellene már rég tervezniük akkor lenne normális utódja.

[ Szerkesztve ]

(#165) djculture válasza D1Rect (#94) üzenetére


djculture
félisten

Újabb játék csatlakozott a listához:
Call of Duty: Advanced Warfare
Operációs rendszer: Windows 7 64bit / Windows 8 64bit / Windows 8.1 64bit
Processzor: Intel Core i3-530, 2,93 GHz / AMD Phenom II X4 810, 2,80 GHz
Memória: 6 GB RAM
Videokártya: NVIDIA GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 5870; alapkövetelmény: DirectX 11 támogatása és 1 GB videomemória
Merevlemez: 55 GB szabad hely

(#166) D1Rect válasza djculture (#165) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért nem inkább arra reagáltál, hogy a felsorolt játékok harminc pár gigába beleférnek?

(#167) Dany007 válasza djculture (#165) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem ez abszolút nem számít...
Egy SSD nem arra való, hogy azon tárold / arra telepítsd a játékokat. Igazából játék szempontjából nem sok előnyt ad egy SSD. Jó, a betöltési idő lerövidül, de nem lesz tőle több fps-e az embernek. Legalábbis nem érdemi szinten.
Innentől kezdve meg elég egy mezei 7200-es HDD, mondjuk 1TB-os amit már bagóért kapni használtan (~10k), aztán arra mehetnek bőven az 50GB-os játékok.

Legalábbis én eddig akárhány tesztet olvastam, játék szempontjából a pályabetöltésen kívül nem volt érdemi előnye az SSD-nek.
Az előbb említett 1TB-os HDD-n meg elfér vagy 20 ilyen méretű játék - amiből manapság azért még tényleg nincsen túl sok -. Másrészt meg a ki a fene tart fenn a gépén 20 ilyen kaliberű játékot párhuzamosan? Mert az, hogy 3-4 játékot fenntart az ember a gépen az okés. Meg mondjuk még 3-4-et tartalékba, amivel csak ritkán játszik... de húszat?

(#168) Chrys_ válasza Dany007 (#167) üzenetére


Chrys_
addikt

Igazad van. De eddig pl. BF4 multiban fontos volt a gyors betöltés,mert CQ pályán adott mapokon az került hatalmas előnybe, aki hamarabb spawn-olt (Metro, verseny a B pontért). Az utolsó patch-k ezt már módosították, szóval ez is elűnt, mehet akár HDD-re is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.