Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

"ha minden a terv szerint halad."

jajj, csak nehogy jöjjön egy árvíz ;]

(#2) Chrys_


Chrys_
addikt

Aztán lehet NAS-t is cserélni, amibe ezek belemennek. Úgyis kelleni fognak a 4K-s filmekhez.

(#3) nemlehet


nemlehet
őstag

Meg milyen jó lesz ennyi adatot elveszíteni egyszerre :D Bár azért backupnak tükrözve el tudnék viselni egy ilyet, mert otthoni felhasználásban elég sokáig elég a 15 TB. Kíváncsi vagyok milyen árban fognak jönni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Atocha válasza nemlehet (#3) üzenetére


Atocha
senior tag

"Meg milyen jó lesz ennyi adatot elveszíteni egyszerre"
Ne haragudj, de ez már annyira unalmas. Minden egyes ilyen hírnél van valaki aki ezt a poént bedobja.

1, aki 15 terrát egy lemezen tart, az meg is érdemli!
2, mindig benne van/volt/lesz a pakliban egy hdd hiba!

Szóval nem hiszem hogy ettől kellene félni! A HDD-k megfelelő tárolás és kezelés mellett igen megbízhatóak.

Béke veled! :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#5) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Durva a 15 TB méretnél már 1,4 TB helyet vesztünk a szokásos HDD gyártó tárolóhely számítás miatt.
15 000 000 000 000 Byte => 13,64 TB
(nem kell jönni a kibi, mebi, gibi, tebi mértékegységekkel, tudok róluk nem vagyok hajlandó használni)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) kcsa válasza Atocha (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Noha alapvetően hajlanék arra hogy egyetértsek veled, de egy vadonatúj, egyelőre piacon nem kapható technológiáról előre senki nem tud semmit megmondani.

(#7) Duree


Duree
veterán

Nagyon drága lesz ez hangzik túl jól.Mindenesetre azért szeretném tudni,hogy hol a határ,amikor majd azt mondják itt a vége ennél nagyobbat már nem lehet gyártani.

duree54

(#8) Bici


Bici
félisten

A TDK-nak van konkurense winyó fejek terén?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) #10691584 válasza Atocha (#4) üzenetére


#10691584
törölt tag

Totál új technológia még kísérleti szinten. Mire kiforrja magát az is lesz pár év és ahogy az lenni szokott, a 2016-ra prognosztizált start is csúszhat, a "kiforrja magát" pedig még csak azután jön(ha jön). Ezt nevezed te "igen megbízható"-nak? Nekem most szállt el egy viszonylag új winyóm pár napja, pedig kíméltem, hűtöttem, megfelelően stabil tápellátása volt, nem volt sz@rrá terhelve, vagy "nem rendeltetésszerűen" használva stb. Mindeközben némelyik 10++ éves régi sata1-es winyóm máigis 100/100-as kondicióval megy. Amit leírt, az nem trollkodás, hanem a VALÓSÁG. Még "megfelelő tárolás és kezelés mellett" is. Igenis van realitása, függetlenül attól, hogy neked tetszik e, vagy sem, hogy mások is véleményezhetnek egy egy hírt, a saját stílusukban.

(#10) rudi válasza nemlehet (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, mire ezek kommersz szinten befutnak, a 15 TB-ra ugyanúgy egy tucat kimaxolt film fog elférni, mint ma az 1 TB-osra, és az internetről újra letöltésük majd pár órát vesz igénybe. Amikor 10 éve elkezdtem digitális fotózni, 0,5-0,7 MB-os fotóim voltak, mostanra ezek 5-7 MB-ra nőttek, éppen egy nagyságrendnyi ugrás. Emlékeim szerint akkoriban pár száz GB volt a házi tárkapacitásom, azóta ez is éppen egy nagyságrenddel nőtt. Szóval nincs itt semmi extra fejlődés HDD téren, csak a lépést tartjuk.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Pont az a szegmens fejlődik a legjobban, amire alig van szűkség. :DDD De valszeg majd ezt a kérdést is megoldják, hogy legyen :)

(#12) velizare válasza Chrys_ (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

ha a csatoló is változik, akkor igen, egyébként nem látok olyan problémát, amit szoftvercserével ne lehetne megoldani. az már viszont elképzelhető, hogy a gyártó már nem fog hozzá új szoftvert készíteni, mondván hogy ez a termék már elérte az életciklusának végét, és nincs rá támogatás.

@ALLAT001: már hogyne lenne. nincs olyan, hogy túl sok szabad helyem van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) Chrys_ válasza velizare (#12) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem hiszem, hogy a Synology pl. kibővítené a 24TB-t emiatt (ennyi a DS412+ max kapacitása, 4x6TB; sőt még a 415+-é is). Inkább új készüléket akarna eladni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Đobostorta


Đobostorta
tag

Tavaly idénre ígérték ez a technológiát, idén már inkább 2016-ra. Jövőre meg... :)

(#15) velizare válasza Chrys_ (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

pedig ha a csatoló fizikailag sem változik, és a protokol is ugyanaz marad, akkor nincs vele túl sok dolga.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) ALLAT001 válasza velizare (#12) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Nekem meg olyan nincs h ne tudjak szabad helyet csinálni. Nem gyűjtök lomot. :)

(#17) velizare válasza ALLAT001 (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

AZ NEM LOM! :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) ALLAT001 válasza velizare (#17) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Najó, ha p0rnó, akkor aláírom! ;]

(#19) ViZion válasza ALLAT001 (#18) üzenetére


ViZion
félisten

ugyan már, Te 2 percért letöltesz egy egész filmet? ;] :DDD

Fain... azért boldogabb lennék ha 1,5 TB lenne, és HDD helyett SSD és töredék áron :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Raymond válasza rudi (#10) üzenetére


Raymond
félisten

"Emlékeim szerint akkoriban pár száz MB volt a házi tárkapacitásom..."

Ja, talan akkoriban vehettem egy Samsung 120GB HDD-t mert akcios volt €120-ert. Azota fejlodtunk egy kicsit meg azt a kis arazasi reset-et figyelembe veve amit az arviz hozott 3 eve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) djculture


djculture
félisten

Ne fárasszanak már, még a 6Tb-os vinyók is 160-200 ezerbe kerülnek:) Akkor egy 15 terás mennyi lesz 1 millió?
Tudom mert most vettem egy Seagate 6TB 7200rpm SATA3 ST6000NM0024 vinyót
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22) ALLAT001 válasza ViZion (#19) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Nem szoktam :DDD :DDD :DDD

(#23) nbg


nbg
senior tag

Dehogy lesz 15TB-os vinyo 2016-ban... majd szepen csopogtetik ezt is, elkezdik 8 vagy 10 TB-tal, aztan evente emelnek rajta 2-t. Nem hulyek.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) berVi válasza nemlehet (#3) üzenetére


berVi
senior tag

A RAID nem backup.

(#25) ViZion válasza berVi (#24) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet, de kis cég/otthon nem fog mindenki beállítani külön eszközt backupra, ott a tükör is több a semminél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) Chrys_ válasza ViZion (#25) üzenetére


Chrys_
addikt

Pontosan. Kell a Raid(5, már meg is óvott egyszer egy totális adatvesztéstől), de a dokumentumok külön ext. HDD-n is le vannak mentve.

(#27) Domi_Jani válasza nemlehet (#3) üzenetére


Domi_Jani
tag

"Meg milyen jó lesz ennyi adatot elveszíteni egyszerre"
Én ilyenkor arra gondolok, h pl amikor megjelent a 160GBos lemez arra is minednki azt mondta h fuu mennyi adat van veszélyben, de aki megjelenésekor megvehette annak tuti volt mellette már egy 80 vagy 120asa amire biztonsági mentett. Ugyanez a helyzet a 15terrás vinyót vásárlónál is, 500GB-után tuti nem 15TB-sat fog venni.
Én Pl. 400>1TB>3TB így sorrendbe, mindnig kettő volt a gépben és mindig volt biztonsági másolatom a fontos dolgokról. Véleményem szerint jöhet h lenyomja a többi kissebb vinyók árát....

[ Szerkesztve ]

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#28) Kékes525


Kékes525
félisten

Hány bőrt lehet még lehúzni a HDD-k ről? Néhány éve még azt gondolták 4-5 TB körül lesz a határ. A melegedésről, fogyasztásról, sebességről, tányérszámról is jó lenne néhány info.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Đobostorta válasza Kékes525 (#28) üzenetére


Đobostorta
tag

Tányérok: mondjuk 5 db 3 TB-os. :) A fogyasztása szerintem nem lesz több, mint a mostani 5 tányérosoknak, és ezen keresztül a melegedése sem.

(#30) Kékes525 válasza Đobostorta (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez így nagyon jó. Persze az is nagyon fontos, az előbb kimaradt, hogy mennyire megbízhatók lesznek?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) Đobostorta válasza Kékes525 (#30) üzenetére


Đobostorta
tag

Pont mint az eddig gyártott bármely HDD. :)

(#32) Kékes525 válasza Đobostorta (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Meglátjuk. (Vak is ezt mondta! ;])

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) vittorio7 válasza djculture (#21) üzenetére


vittorio7
őstag

Jó áruk van. :Y

De talán 2016-ra lejjebb mennek az SSD árak is. És ez jótékonyan hathat a HDD árképzésre is.

(#34) djculture válasza Đobostorta (#31) üzenetére


djculture
félisten

Sokkal megbizhatóbbak mint az ssd pl vagy a pendrive, a legmegbizhatóbb mondjuk most még mindig a Mágnesszalagos adattároló rendszerek. De az normál embernek nem elérhető

vittorio7: Ja szép áruk van és 1 év alatt 10 k-t emelkedtek ahelyett hogy csökkentek volna a 8-ast meg itthon nem is forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#35) BiP válasza djculture (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha valakinek 6TB kell, de nem kell neki az Enterprise kategória, a 128MB gyorsítótár, 7200-as fordulat, akkor jóval olcsóbban is kap ebben a méretben.
WD Green 5400, 64MB, 68e
WD Red 5400, 64MB, 78e
Ha azt nézem, hogy a 3TB ~30-35e, a 4TB ~40-45e, akkor ez a 68e még nem is annyira elrugaszkodott, csak simán az újdonság, és a legnagyobb méret felára, mint mindig.

De szerintem sem lesz itt 15TB jövőre. Szép fokozatosan fog csak nőni. Ha azt nézem, hogy a 4TB-osomat is szerintem már több, mint 1 éve vettem, nem olyan gyors a növekedés.

[ Szerkesztve ]

(#36) bteebi


bteebi
veterán

Várjuk szeretettel :K :R. Elsőre elég lenne 10 TB is, csak jó áron legyen. Sajnos a mostani "jó" árakkal számolva is kb. 100 ezer Ft-ba fájhatna, az meg nem kevés. De attól többe fog, inkább 150-200k-ba, mert hát új technológia, és új flagship. Vagy még többe? :B 2017 még nagyon messze van a jóárasodáshoz, ráadásul úgyse fog minden a tervek szerint haladni. Az azt jelentené, hogy verseny van, de nem lesz :(.

Az meg szerintem valahol értelmetlen, hogy egyszerre ennyi, vagy annyi adatot veszít az ember. Ami fontos, arról legyen backup, minden másra meg ott a... tudjuk. Ha meg minden fontos, vagy legalábbis semmit se akarunk elveszíteni, akkor meg sokkal inkább 2×10 TB RAID1-ben, mint 2×5×2 TB - ez utóbbi tárhelyben ugyanannyi, csak épp 10 db HDD 2 helyett. Többet is fogyaszt jóval, bár cserébe legalább biztonságosabb valamivel. Tegyük hozzá, a RAID1 se ad megdöbbentően nagy biztonságot, amellé nem ártana még egy "offline RAID" is (nem használt HDD csak backup-ra, mondjuk szülőknél, rokonoknál), amire mondjuk hetente szinkronizálva vannak az adatok.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Örni


Örni
senior tag

Ha elvesznének az adatok, majd a barátnőd backup! :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#38) vittorio7 válasza djculture (#34) üzenetére


vittorio7
őstag

Akkor 2020-ra biztos csökken az áruk nálunk is. :DDD

Sebességben mit tudnak? Gyorsabbak, mint a "kis-tesóik"?

(#39) djculture válasza BiP (#35) üzenetére


djculture
félisten

Ezeket az ellenségeimnek se ajánlom, próbáltam őket annyira betudnak lassulni ha telenyomod őket adattal hogy csodát láthat az ember. A 7200-as rendes vinyónál kicsivel több mint5tera van most nekem és 150-el másol, ugyanez wd reden 45 mega volt. Ezért vittem vissza és hoztam egy ilyet. Ezeknél az 5400-as betár dögöknél úgy kell tervezni hogy vagy max 4terátig töltöd meg akkor még elmegy vagy kinlódhatsz a rajta lévő adatokkal mert halálra lassul az egész.

[ Szerkesztve ]

(#40) rudi válasza Raymond (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Elnézést, pár száz GB volt akkoriban, 2004 környékén!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) djculture válasza vittorio7 (#38) üzenetére


djculture
félisten

Gyorsabbak igen 230-al ír olvas igy meg majdnem csurig töltve 150-el, de amint mondtam ez csak a rendes 7200-as daraboknál van így többinél horor lassulás van ha nagyon telerakja az ember.

(#42) Raymond válasza rudi (#40) üzenetére


Raymond
félisten

Heh, en eleve ugy olvastam a hsz-t, nem is figyeltem hogy MB-t irtal. Oregek vagyunk :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) nemlehet válasza berVi (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem mondod? Huhh akkor most megyek és rendbe teszem az életem....

Szerintem egy RAID 1 elegendő biztonságot ad otthoni felhasználásban egy szünetmentes, túlfeszültségvédő táppal. Elég kicsi az esélye annak, hogy mind a két vinyó kipurcan egyszerre, ha csak nem történik villámcsapás vagy betörés. Akinek meg "very fontos" adatai vannak igenis költsön külső backupra.

Mindezektől függetlenül marha kellemetlen ha megpurcan a vinyó aztán lehet mindent letöltögetni meg visszakeresgélni. Azért egy átlagos nettel (mondjuk 25 mbit) 15 TB-nyi adatot visszaszerezni (még ha a forrás ugyan úgy elérhető is)... 1 TB-ot is majd egy napig másoltam a 100 mbit-es belső hálón hát még ha letöltögetni kellett volna.

Persze én is örülök, hogy egyre nagyobb tárhely érhető el megfizethető áron, de ez már felvet olyan kérdéseket amiken eddig nem kellett gondolkodni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#44) djculture válasza nemlehet (#43) üzenetére


djculture
félisten

Ja az biztos ilyen vinyóknál már kötelező egy szünetmentes mert nagyon érzékenyek a hirtelen tápfesz megszünésre. Az itthoni rossz áramhálózat meg dolgoztatja is a szünetmentest, elég egy vihar és pillanatnyi áramszünetek vannak állandóan. Elég sok ismerősnél ezért purcantak ki a vinyók meg bad sectorosak lettek.

(#45) Glenda válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


Glenda
addikt

Jól teszed, én a jobboldali közlekedést nem vagyok hajlandó használni. És fésűt.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#46) exedoc


exedoc
senior tag

Sosem tárolnék 15TB-ot egyetlen merevlemezen. Legalábbis fontos adatokból nem. Ahol ez nagyon jól jöhet, az a video edit. Tömörítetlen képfájloknak, videófájloknak, render pass-okból álló képszekvenciáknak sosincs elég hely, aki ezzel foglalkozik az tudja. Amiért ennek örülök, az kizárólag az, hogy ha megjelenik talán le fogja nyomni a 2-3-5-6 TB-os merevlemezek árát remélhetőleg. Kishazánkban amúgyis jóval drágább a tárhely az Artisjus különadója miatt. Bár ez a technológiája, és az extra nagy tárhely miatt a prémium 100 ezres kategória, vagy az feletti lesz szerintem. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#47) djculture válasza Glenda (#45) üzenetére


djculture
félisten

Kalapot amúgy is nehéz fésülni :P

Amúgy tényleg idegesítő ez a 1000 1024-es kavarás. Nagyobb méreteknél elég sok elveszhet ebböl a felfogásból. Egyedül a maxtor volt az a cég aki nem egy hdd-t úgy adott ki hogy a számolásból adó veszteséggel arányosan nagyobb méretű hdd-t adott ki pl 160 gigás hdd-nél ennyi is volt a felhasználható.

[ Szerkesztve ]

(#48) D1Rect


D1Rect
félisten

A kérdés, hogy kell-e a consumer piacnak? Az átlag most is elvan 500 gigán.

(#49) bteebi válasza BiP (#35) üzenetére


bteebi
veterán

Elsőre drágának tűnt az a 6 terás, de tényleg nem is annyira vészes az ára. Szigorúan relatíve, sajnos.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#50) djculture válasza D1Rect (#48) üzenetére


djculture
félisten

Nemsokáig, játékok méretei is bedurvultak. 40-50 gigás játékok jönnek állandóan. Tavaly még én is elvoltam 500 gigával, idén az már idegesítővé vált hogy sosincs helyem:)
Persze aki fényévente vesz egy játékot vagy csak netezik annak elég egy 128-as ssd is magába a gépbe, egyáltalán minek vinyó:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.