Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hm, jó terv, nem túlzottan nagyképű, 15% szépen hozható. Jöjjenek csak, nagyon jó alternatívái lehetnek riválisaiknak. Jók lesznek ezek a marketing platform nevek is, teljesítmény meg bőven elégséges. Multimédia, játék, mindenre lesz valami. Nekem nem is kell ennél több. Csak fizetés jöhetne több. Aztán már látom a víziót a szemem előtt, egy szebb jövőt, mikor mindenkinek AMD alapú notebookja, netbookja lesz. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Remélem még jobb lesz a Tigris, mint a Puma, és akkor nem lesz gond :)

Nekünk, magyaroknak pedig majd a Danube lehet különösen kedves :))

(#3) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

A Caspian kódnév milyen cput takar? Mert a Puma platformban Turion X2 Ultrák voltak.

sweetlou6.wordpress.com

(#4) Kendek válasza Sweet Lou 6 (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sok konkrétumot nem tudni, azt sem, hogy Phenom II vagy más alapú lesz-e. De annyit tudni, hogy 2 MB L2 cache lesz benne és DDR2 memóriát támogat. Az S1g3, vagyis a foglalat 1 generáció 3 megjelőlés a 2 ábrán arra utal, hogy fejlettebb lesz a Griffin-él, bár nem feltétlen olyan komplex lesz mint egy PII. Ki tudja, majd kiderül mi lesz belőle.
Jól megaszondtam, de ennyit tudtam kivenni belőle :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#5) -XadAnuX+ válasza Kendek (#1) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Bár csak igaz lenne ez a 15%-ék!
Kívánom, hogy sikerüljön az AMD-nek, bár gondolom az Intelnek is lesz hozzá kis szava! ;]
De ha van normális konkurencia, akkor árcsökkenést vonja maga után :K

(#6) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én pedig még többnek örülnék, mert csúnya dolog tudom, de nem bánnám, ha végleg eltűnnének a régi inteles, és a mega gagyi sis lapkák.

(#7) papaya


papaya
senior tag

ilyen táblát én is rajzolok nekik, azon mondjuk 100% lesz...ezért vkik fizetnek is :F , mert akkor oda megyek dolgozni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Gonosz15 válasza Sweet Lou 6 (#3) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Oliverda mindjárt jön és elárulja nekünk :P

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#9) Kendek válasza Gonosz15 (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne gonoszkodj, Ő sem tud többet meglásd :P

<-ƘƘ->

(#10) aram01


aram01
nagyúr

egy darabig nagy AMD-s voltam lehet megint az leszek? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) T.Peter


T.Peter
őstag

A "még idén" mit takar? Nyár vége lehetséges?

(#12) marcias válasza Kendek (#9) üzenetére


marcias
őstag

Végülis elég kézenfekvő, hogy az új k10.5-ös Regorra épülő mobil chip lesz az alapja, sztem ezt kitalálni nem olyan durva. :)

Steam: marcias88

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a 4magos mobil chipjeikre leszek kíváncsi, mennyire sikerül kordában tartani a fogyasztást. Az intel bepróbálkozik idén mobil 4magos nehalemekkel, de irtózatos fűtőkapacitás mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Oliverda válasza marcias (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

A színezés szerint 65nm-es lesz de az sem kizárt hogy elrontották és 45nm-es lesz. Vagy 65nm-esnek akarták de végül meggondolták magukat. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Oliverda válasza Sweet Lou 6 (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

A Caspian a Regor mobil változata lesz (jóval alacsonyabb fesszel).

AMD Turion II Ultra M6xx
AMD Turion II M5xx
AMD Athlon II M3xx

Ilyen elnevezésekkel. Nyilvan a cache mérettel és az órajelekkel fognak játszani.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) bartucc válasza Oliverda (#15) üzenetére


bartucc
addikt

Na végre AMD is erősít ezen a téren. :D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#17) venember83


venember83
nagyúr

Én is sok mindent szeretnék, remélhetőleg bejön az AMD számítása, illene kicsit megszorongatni az intelt laptopok terén, mivel sajnos ezen a területen még hangsúlyozottabban dominál, mint a desktop piacon.

papaya: Nem, ingyen készíti nekik ezeket a grafikonokat valaki, a nevét azonban nem árulhatom el, köt az NDA. :U

[ Szerkesztve ]

(#18) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

jól jön ez az újítási hullám, mert itt azért hőtermelés/fogyasztás terén volt egy kis lemaradása az AMD-nek (a teljesítmény szerintem itt nem is olyan fontos)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19) tome.jr


tome.jr
addikt

Magyar marketingesek az AMD-nél? Tényleg Tigris nevet adtak neki, nem csak a cikkben magyarosították :Y

(#20) dokar válasza tome.jr (#19) üzenetére


dokar
addikt

dehogy magyarosították, a tigris nem magyar szó, hanem latin, amit előszeretettel használnak az angolban is. tiger = panthera tigris

teljes eredet:

The word "tiger" is taken from the Greek word "tigris", which is possibly derived from a Persian source meaning "arrow", a reference to the animal's speed and also the origin for the name of the River Tigris.

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#21) LackoMester


LackoMester
addikt

rákattantak a folyó nevekre...ötletes...ja szerintem is hozható a 15%..

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#22) 00roli00 válasza antikomcsi (#6) üzenetére


00roli00
aktív tag

Ez tényleg jó lenne. Jó teljesítményű és "kis" fogyasztású proci kell csak hozzá.

Hajrá AMD.

(#23) tome.jr válasza dokar (#20) üzenetére


tome.jr
addikt

:B :U

(#24) zsolt320i válasza 00roli00 (#22) üzenetére


zsolt320i
senior tag

na, épp ez az, ez jelenleg nem nagyon megy az AMD-nek, az alacsony fogyasztás..
De én is bizakodó vagyok!

(#25) Gyuri27 válasza LackoMester (#21) üzenetére


Gyuri27
félisten

Folyónév? A tigris és sárkány (mint jing és jang) szvsz inkább kézenfekvő.

Jók lesznek ezek. Kellene olcsón jó gamer noti. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) Oliverda válasza zsolt320i (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Mint feljebb már írtam Regor-ból (X2 250) lesz majd az új mobil CPU. Lenyomják a feszültéget (meg valamennyire még az órajelet is) és ott lesznek 15-20W környékén.

Amúgy ez:

"na, épp ez az, ez jelenleg nem nagyon megy az AMD-nek, az alacsony fogyasztás.. "

a Prohardver!-es tesztekből szűrődött le?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) t72killer válasza Oliverda (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"na, épp ez az, ez jelenleg nem nagyon megy az AMD-nek, az alacsony fogyasztás.. "

Ha komolyabban teljesítő mobil procikról beszélünk, akkor igenis igaza van a kollégának. Mutass egy AMD procit, ami helytáll a P9700-zal szemben teljesítményben és nem is fogyaszt többet 25-30W-nál.

Persze az "átlagos" színvonalon szépen hozzák már a mai turionok a konkurrencia fogyasztási értékeit (pl egy "tipikus" T5800-as intel 35W-ot fogyaszt, egy hasonló árban lévő turion x2 SzVSz ennél kevesebbet) - ergo erősen szegmens/árfüggő a dolog.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Oliverda válasza t72killer (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Én "jelenleg" alatt az új 45nm-es procikra gondoltam (nem tudom hogy ő valóban erre gondolt-e). Már pedig szokás szerint ezekből (Regor és később Propus) lesznek az új mobil procik. Azzal tisztában vagyok hogy a 65nm-es AMD mobil procik (is) viszonylag sokat esznek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) nandon válasza Oliverda (#28) üzenetére


nandon
tag

Az ULV Intelekhez képest :)

RISC86 Power

(#30) Oliverda válasza nandon (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) nandon válasza Oliverda (#30) üzenetére


nandon
tag

"Azzal tisztában vagyok hogy a 65nm-es AMD mobil procik (is) viszonylag sokat esznek."
Ezt próbáltam némi éllel kiegészíteni, hogy szerintem az 'U' jelzésű ulv 0,45-ös Intelekhez képest számítanak falánknak a még 0,65-ös mobil AMD-k.
Csak ennnyi...

RISC86 Power

(#32) Oliverda válasza nandon (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Így márt értem. Hát szvsz sajnos a sima 45-ös Intel-ekhez képest is sokat zabálnak. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) nandon válasza Oliverda (#32) üzenetére


nandon
tag

És ehhez mit szólsz...? És a kedves fórumozók?

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#34) zsolt320i válasza Oliverda (#26) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hát ja, itt olvastam valami ilyesmit:
http://prohardver.hu/teszt/phenom_ii_x2_es_athlon_ii_x2/konfig_es_fogyasztas.html

(#35) Oliverda válasza zsolt320i (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Nincs több kérdésem. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.