Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Hova?
Mikor lassan egy csúcskonfig eszik összesen terhelés alatt 350W-ot...

Ettől függetlenül biztos meglesz a célközönsége, hisz nem gyártották volna le.. Megtalálja a gazdáját ez is. Ebben biztos vagyok.

(#2) ittakary


ittakary
nagyúr

GTX 1080 egy laza 180W TDPvel érkezik, pont semmi szükség már ezekre...

inkább a hatásfokra feküdjenek rá, hogy ALAP legyen a 90%+ hatásfok és ne kelljen csilliókat fizetni érte

[ Szerkesztve ]

(#3) Cifu válasza MK VII (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ettől függetlenül sok HW teszt oldalon is képesek azt írni, hogy egy ~180W-os videókártyához legalább 600W-os tápegységet vegyél, akkor is, ha így is max. 350W-os fogyasztása lehet a gépnek. :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) headB


headB
tag

azt ugye tudjátok, hogy vannak olyan elvetemültek akik 4vkártyát is beleraknak egy konfigba, tehát az ilyen tápok nekik készülnek

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#5) Amacs válasza Cifu (#3) üzenetére


Amacs
aktív tag

Végül is 50% terhelés körül a legjobb a tápok hatásfoka. :)

(#6) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Semmi RGB, így már nem is kell :DDD

Egyébként még a Cooler Master V700-amat is overkillnek érzem néha az egykártyás rendszeremhez.

(#7) westlake válasza Cifu (#3) üzenetére


westlake
félisten

A géphez ajánlott az a táp, amibe a VGA-t teszed! Nem a VGA-hoz kell 600W. Nagy különbség. :P

Play nice!

(#8) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Ugyan mennyi hőt termelhet, és milyen lehet a hűtése így telepakolva?
Nem értek a tápokhoz, szóval bocsánat a láma kérdésért.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) tatararpad válasza Cifu (#3) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem is 500 Wattos tápom van hiába 200 Watt körül fogyaszt a gép. Legalább nem zúg a ventije.

(#10) westlake válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére


westlake
félisten

Nem a táp fogyaszt, hanem a tápra kötött fogyasztók. A táp csak közvetítő. Nyilván melegszik, de a valódi hőt a fogyasztók adják le.

Play nice!

(#11) MK VII válasza headB (#4) üzenetére


MK VII
veterán

Igen tudjuk.. Az elvetemülteknek, természetesen jó tápnak ígérkezik. Bár az új NV kártyák max két kártyás SLI-s rendszert támogatnak, ha jól emlékszem egy nemrég itt megjelent cikkből.

Azért ennél a tápnál én inkább azt érzem, hogy meg akarták mutatni, hogy lassan már a tápok is okosíthatóak lesznek. Blúcucc meg telefon meg miegymás...

Mondjuk egy 500W-os kiszerelésben még engem is érdekelne az új technika. :)

(#12) westlake válasza MK VII (#11) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudtok elszakadni az SLI / CF "siralomvölgytől", ez látszik.
Bármilyen alaplapba bele lehet pakolni annyi VGA-t, amennyi x16-os PCIe slot van rajta. Sőt, átalakítóval x1-es portba is lehet x16-os VGA-t tenni. És igen, használni is lehet őket egyszerre. Szóval mennyi is 7x180W? Igen, 1.26kW. És ez csak a VGA rész. Szóval? :U

Nem baj, hogy magatokból (a saját konfigurációtokból) indultok ki, de csak végig kell gondolni, hogy mennyi mindenre is lehet egy PC-t használni. Nem a BF4-ből áll a világ.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13) Athos981 válasza ittakary (#2) üzenetére


Athos981
csendes tag

+1... Lehet NV hozta ki túl gyorsan a 1080-at..

(#14) MK VII válasza westlake (#12) üzenetére


MK VII
veterán

Miért is írod ezt nekem?
WTF?
Tényleg nem értem, hogy miért ezt és miért ilyen stílusban írtad?
Milyen SLI siralomvölgy?
Más síkon vagyunk úgy érzem...

Maximum két GPU-t támogat az új SLI HB

(#15) #06658560 válasza MK VII (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Bár az új NV kártyák max két kártyás SLI-s rendszert támogatnak, ha jól emlékszem egy nemrég itt megjelent cikkből."

Nem. Az új SLI híd támogat max. annyit. De a régi híddal megy a Quad is.

(#16) warcat válasza westlake (#12) üzenetére


warcat
veterán

De szerintem te is tudod,hogy a valódi célközönség nem holmi barkácsolt házi renderfarmot üzemeltetők,hanem a mindenből a legjobbat,legnagyobbat kérem a boltban-réteg megfejése :P

Amúgy adatok
Gtx 1080
Intel Core i7-6700K
Intel Z170
DDR4-3000

Teljes gép fogyasztása játékkal terhelve 266 W
A kártya max power targettel (120%) 2000MHz fölé húzva a rendszer teljes fogyasztása 279W

EA: It's in the crate!

(#17) MK VII válasza #06658560 (#15) üzenetére


MK VII
veterán

Oké.. És mire mész a régi híddal? Mert a semmin kívül semmire... Amilyen adatátviteli sebessége van a régi hídnak ahhoz két kártya is bőven sok a mai erősségű GPU-k mellett...

(#18) westlake válasza MK VII (#14) üzenetére


westlake
félisten

Pontosan azért írtam, amiért te megemlítetted egy 1.2kW-os táp topikjában a kétkártyás SLI-t. :U
Gondolom nem kell ezt tovább pörgetni.

#16: Nem véletlenül nem említettem meg a célközönséget. Arra reagáltam a 7 kártyás rendszerrel, hogy többen egyből a maximum kétkártyás rendszereket kezdtétek emlegetni. Gondolom abban egyetértünk, hogy nem csak kétkártyás rendszerek léteznek, csak éppen sokan nem gondolják végig a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#19) MK VII válasza westlake (#18) üzenetére


MK VII
veterán

Még mindig nem értelek.. Kicsit bőbeszédűbb lehetnél, mert csak Te érted azt, hogy én mit nem értek..

Nem én hoztam fel az SLI-s témát..

Szerk:
Igen tudom, hogy nemcsak kétkártyás rendszerek vannak.. Kezdesz, nem kicsit kioktató lenni... Gyakorlatilag hülyének nézel, mert ép "csak" két kártyát hoztam fel... Ha felhozok 7db kártyát akkor megveregeted a vállam?
Ja, hogy abba nem lehet belekötni akkor azt szó nélkül hagyod.... Értem...

(#20) Kopi31415
Na.. Így teljes a kép.. Megérkeztek a kötekedő semmitmondó fórumozók..
Neked mi értelme, hogy ide benéztél?

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza MK VII (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

A terelésen kívül mi értelme a kérdésednek?

(#21) westlake válasza MK VII (#19) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem érted te, csak...

"azt ugye tudjátok, hogy vannak olyan elvetemültek akik 4vkártyát is beleraknak egy konfigba, tehát az ilyen tápok nekik készülnek"

Erre válaszként leírod ezt:

"Igen tudjuk.. Az elvetemülteknek, természetesen jó tápnak ígérkezik. Bár az új NV kártyák max két kártyás SLI-s rendszert támogatnak, ha jól emlékszem egy nemrég itt megjelent cikkből."

Szóval akkor mit is értek én félre? Ha nem amiatt írtad a kétkártyás rendszert, hogy az 1200W-os tápokra "cáfolj rá", akkor mégis miért? Ellenkező esetben kit érdekel, hogy hogy a Pascal maximum kétkártyás megoldásokat támogat? Mégis kit érdekel egy tápegység topikjában?

Szóval pontosan tudod, hogy mit miért írtam. Maximum nem akarod érteni, mert azzal elismeréd, hogy mégiscsak nekem van igazam. Erről ennyit...

Kioktató vagyok? Legalább ezt jól látod, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#22) steven84


steven84
tag

Ezért az árért rakhattak volna bele Seasonic belsőt, úgy ahogy a V szériába.

(#23) MK VII válasza westlake (#21) üzenetére


MK VII
veterán

Basszus.. Forgatod a szavakat mint igásló a malomkövet...
És akkor, ha ő 4 kártyás rendszert írt attól én miért ne írhatnék két kártyás rendszert...
Olvastad egyáltalán a legelső hozzászólásomat?

Idézek.. Hátha elkerülte a figyelmed...

"Ettől függetlenül biztos meglesz a célközönsége, hisz nem gyártották volna le.. Megtalálja a gazdáját ez is. Ebben biztos vagyok."

Ez alatt a több kártyás rendszereket értettem...

Te most komolyan ennyire hülyének nézed az embereket?
Te meg az a Kopi gyerek semmi másért nem jártok ilyen topikokba csak azért, hogy kiforgassátok más szavát, belekössetek, aztán mint aki jól végezte dolgát nagy mellénnyel levonultok a pályáról, hogy Ti vagytok a megmondó f@sza gyerekek..
Lehet, hogy egy naivabb fórumozóval ezt megcsináljátok, de velem nem..
Le vagytok sajnálva.. Én tudom miről beszéltem és azt is tudom, hogy mit, hogy értettem... Innentől kezdve nem érdekel egyikőtök hozzászólása sem.. Főleg nem a kioktató, hülyének néző, lekezelő rossz dumátok..
;) :R

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza MK VII (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha hülyeségeket írsz, akkor jó, hogy kiforgatjuk a szavaid! Ha nem vagy hajlandó gondolkodni, jó, hogy kioktatunk! Ha ezek után még meg is sértődsz, akkor inkább magadban keresd a hibát!

Egyébként egy apró szösszenet neked, ha már:

WS gép:
Gigabyte MD70-HB0 Rev. 1,2 Motherboard EATX 2 x Socket 2011-3
2x Intel-Xeon-Processor-E5-2687W-v4-30M-Cache-3_00-GHz (2x 150=300W)
16x 16GiB RAM
3x AMD FirePro W9100 (3x 275=825W)

Plusz a sallangok meghajtása, plusz ráhagyás, hirtelen ki is futottunk az 1200Watt keretből

(#25) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

2000 wattos nem lessz ?? :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#26) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Szerintem örömteli, hogy egyre több gyártó gondol azokra a felhasználókra is, akik bevont elektródás ívhegesztővel szeretnék feltölteni az alaplapi bővítőkártya helyeket. :))

(#27) Bandi995 válasza westlake (#21) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Hú de falramászok stílusod van apám, beleborzongtam. Kompenzálsz valamit?

(#28) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Jó vicc. :DD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#29) Amacs


Amacs
aktív tag

Jóól elszabadultak a wattok. (mármint a fórumban, illetve a táp áramkörein)
Van aki lát 1,2kW-ban fantáziát, van aki nem. Ettől még egyik oldal sem hülye. (talán :D)

(#30) DBob válasza Dr.FantastiK (#25) üzenetére


DBob
őstag

Én azokat a modelleket várom, amiket közvetlenül a 16 amperes kismegszakítóra kell majd kötni, önmagában.

(#31) Kormi76 válasza DBob (#30) üzenetére


Kormi76
aktív tag

szerintem nincsenek messze a 3 fázisúak sem. hiszen nincs életszerűbb, mint egy 7 kártyás gamer konfig xeon processzorral és halogén 500w-os ház világítással...

(#32) partxxx válasza Kormi76 (#31) üzenetére


partxxx
tag

munkámból adódóan foglalkozok tápegység tervezéssel, és 1-2 válasszal szeretnék szolgálni a korábbi hsz-ekre

(#2) ittakary
inkább a hatásfokra feküdjenek rá, hogy ALAP legyen a 90%+ hatásfok és ne kelljen csilliókat fizetni érte

- a topológiából adódóan vannak minimum veszteségek, és úgy lehet jó hatásfokú tápot tervezni, ha minél nagyobb a kimeneti teljesítménye

(#5) Amacs
Végül is 50% terhelés körül a legjobb a tápok hatásfoka. :)

- az 50% körül inkább 75% környékére tolódott, de precíz tervezéssel 80% ra is fel lehet tornászni

(#8) kakuk.tamas
Ugyan mennyi hőt termelhet, és milyen lehet a hűtése így telepakolva?

- ha a teljes rendszer fogyasztása (az egyszerűség kedvéért) 300W, akkor ezen a munkaponton legrosszabb esetben 92%, tehát kb 25W lesz a veszteség

BTW ez a two-switch-forward topológia egy szép megoldás, úgy megfeszíti a vasmagot mikor két irányba kezded el húzni, hogy majdnem sír, kár hogy ilyen "okos" szarokkal elcsúfítják

Kíváncsi vagyok mekkora lehet a szabályozó kapcsolási frekvenciája és mekkora EM zajt generál :) Azért az a két common mode choke az elején + a 4 puffer, 4 nagy Y kondi (bordók) (meg egy marék kicsi, kékek) és a 2 kimeneti choke nem véletlen kell oda :) Szívesen elvinném EMC laborba.

[ Szerkesztve ]

(#33) TESCO-Zsömle válasza Bandi995 (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak az idejáró tudatlanokat. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34) #16939776 válasza partxxx (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valószínű nem hiába került a venti fölé ilyen sűrű acél rács, amúgy a burkolat köpenye mintha alumínium lenne, legalább is az elokszálás, és a szálcsiszolt felület erről árulkodik.

Mellékesen a kimenet, első szűrőfokozatba rakott 1500uf/16V-os kondik mennyire lehetnek csúcsra járatva, áramterhelés szempontjából?

A ketté szedett 12V ág szerencsés választás, anno a HX1000W, amin egyben volt hagyva 80A. simán agyonrúgta a processzort, miután átment két föld felé zárlatos fet-en, le sem kapcsolt!

[ Szerkesztve ]

(#35) MMIX válasza #16939776 (#34) üzenetére


MMIX
addikt

Írják, hogy alamínium. :) gaming.coolermaster.com [link]

"Cooler Master’s first all aluminum, Titanium 94% efficiency digital power supply unit offers unbeatable performance in tandem with unparalleled oversight and control via our exclusive Cooler Master Connect app"

Az ágakat egybe lehet kapcsolni, Single or multi-rail (CM Connect software).

[ Szerkesztve ]

(#36) partxxx válasza #16939776 (#34) üzenetére


partxxx
tag

több mint valószínű, hogy az nem 1 fokozat, hanem egy PI szűrő, csak az induktivitás nem látszódik a képen

az áramterhelés annyira nem számít, az elektrolit kondi élettartam vizsgálatánál a legesleg lényegesebb szempont a környezeti hőmérséklet, minden 10°C fok a nominál hőmérséklethez képest duplázza az élettartamot

K_T=2^((T_0-T_A)/(10 K))

a ripple-current így befolyásol:
K_R=K_i^((1-(I_M/I_R )^2 )∙(∆T_0)/(10 K))

[ITT] sokkal szebben leírják mindezt

(#37) tailor74


tailor74
őstag

Biztosan kiváló táp annak, akinek szüksége van ekkora teljesítményre, én beérném ugyanezen tulajdonságokkal felvértezett, 500-550watt teljesítményű kistesójával is. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#38) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Durva, a gépem nem ér ennyit :D Gondolom ha van kínálat, akkor van/lesz kereslet is.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#39) JoeYi


JoeYi
őstag

Nem tetszik, nem főz kávét, pedig ennyiért kéne lennie benne egy kapszulásnak, és a teljesítmény is megvan

(#40) KillHates


KillHates
nagyúr

12V 100A!! :Y
Jó drága ponthegesztő! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) persil


persil
nagyúr

110 ezer huf? Akkor gondolom simán kibírja, ha ez ember rálő sörétessel fél méterről ugye? Meg, ha kigyullad a lakás, akkor is ép marad a táp? De legalább, ha leesik az ötödikről, akkor tuti a festék sem jön le. Ugye?
Nem? Hát akkor picit sokallom :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#42) Cifu válasza westlake (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

A géphez ajánlott az a táp, amibe a VGA-t teszed! Nem a VGA-hoz kell 600W. Nagy különbség. :P

Egy átlagos gépbe helyezve az adott VGA-t ajánlott a 600W-os táp. Olvasd el amit írtam, és azt, hogy mit linkeltem, és akkor talán értelmezés terén se lesznek gondjaid... :P

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) ALBY


ALBY
senior tag

amikor ez "ajánlott" = "Ha már itt vagy, költsél még pénzt ha már úgysem gondolkozol" (szabad fordításban)
;]

amúgy ügyes, csak értelmetlen
< mint egy falat kenyér smiley>

olyan tápot persze meg sem próbálnak csinálni ami nem cseszi el a pc-ből származó zenét

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#44) mepet válasza persil (#41) üzenetére


mepet
addikt

Lesz az 150 is...

A fenébe, akkor túl jó áron adtam el... :D

(#45) tibaimp válasza mepet (#44) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az tényleg jó áron volt.... :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) wattafaka válasza tailor74 (#37) üzenetére


wattafaka
senior tag

+1

Ez a szálcsiszolt dizájn is bejön nagyon. És elégg lenne csak félmoduláris (ami úgyis mindig kell az legyen fix).

(#47) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Hát ha másra nem, e-penis növelésre biztosan tökéletes lesz. Ezzel tulajdonképpen egy nagyon szűk réteget céloznak meg. Azok akik sok kártyás (értem itt a kettőnél több VGA-s rendszereket) rendszert építenek és szénné tuningolnak. Az átlagos mai korszerű konfigurációk többsége már alig fogyaszt, kb. minden hardverkomponens az energiahatékonyságra van kihegyezve. Az már más hogy ehhez az árhoz hozzádobok még ennyit és van egy csinos és erős konfigom...

[ Szerkesztve ]

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#48) rottenbull


rottenbull
senior tag

En egy 5000W-os PSU-ra vágyok, lenne mondjuk max 10%-a kihasznalva, igy siman kikotnem a ventit, elmenne passziv hutessel is. A gephaz oldalat kivagnam ott, ahol az 5000W matrica van, es az osszes haver csokolgatna a labnyomom XD
Esetleg korbetekernem RGB led csikkal a tapot, az ugye igen sokat durvit a szitun, nem is vagyok benne biztos, hogy az RGB led mellett menne e passzivan XD

(#49) icp1970


icp1970
senior tag

Van értelme ma már ekkora tápnak?

(#50) #06658560 válasza icp1970 (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.