Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#89) SYTIX


SYTIX
csendes tag

hello, most vetem új gépet, a problémám a következő: mivel fogalmam se volt, hogy mit is jelent a RAID, így amikor a boltban megkérdezték, hogy jó lesz-e, ha RAID0-ba kötik a vinyókat, akkor igent mondtam, de azért megkérdeztem, hogy mit jelent. Azt mondták, gyorsabb lesz. Na most utána olvastam és látom gáz van, ha bármelyik vinyó elpatkol. Hogyan tudom megcsinálni, hogy RAID nélkül működjenek, ha már RAID0-ba vannak beépítve? Először átkötöm őket aztán leformázom lemezről bootolva? Vagy hogy néz ki egy ilyen?
Windows XP Professional van. A vinyók SATA-sak, van még 2x80G Maxtor ha szükség van rájuk, de azok nem SATA, hanem régi ATA133 vagy mi, ezeket a rack-be be tudom rakni ha kell a RAID eltüntetéséhez.
Úgy akarom megoldani, hogy a 2 vinyó a következőképpen legyen felosztva: egyiken 2x100Gb logikai meghajtó a másikon 2x90Gb + 20G logikai meghajtó.
Bocs, hogy ilyen lámán fogalmazok, de ehhez még nem értek :(

MSI K8N Neo4 Platinum nForce4 | AMD Athlon64 3200+ | 2x1Gb Samsung DDR RAM 400Mhz | HIS Excalibur Radeon X800 256Mb | 2x200Gb Samsung SATA HDD 8Mb Cache | 19'' LG Flatron F920B Monitor | Microsoft IntelliMouse Explorer | Pioneer DVD-RW

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.