Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) lazydog válasza kraftxld (#100) üzenetére


lazydog
addikt

Ezt a boot-olható softveres RAID5- öt ha kicsit részletesebben leírnád.
A létrehozás egyes lépéseire gondolok, lehetőleg pontokba szedve.
Leginkább az izgat, mivel konvertálod a rendszer partíciót dinamikus lemezzé, úgy hogy ne vesszen el a nagy nehezen feltelepített Windows ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#102) lazydog


lazydog
addikt

Senki sem tudja, mi az a ''dynamic disk description'' ?
Honnan, hová, hogyan lehet elmenteni ?
Boot-olható soft RAID5 ?
Help me !

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#103) lazydog


lazydog
addikt

Up !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#104) lazydog


lazydog
addikt

Up !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#105) lazydog


lazydog
addikt

Up !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#106) lazydog


lazydog
addikt

Up !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#107) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Írjatok már nekem SATA-s Raid 5 képes kártyatípusokat legyetek szívesek.
Ha tudtok árat is azzal még jobb.

Köszönet

- - - - - -

(#108) Lockstock


Lockstock
aktív tag

?

- - - - - -

(#109) lazydog válasza Lockstock (#107) üzenetére


lazydog
addikt

PROMISE márkanévre keress rá, és találsz majd néhány típust.
Ami az árakat illeti, a viszonylag olcsó, de már jó kártyák 60000-80000 között kezdődnek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#110) misran


misran
tag

Épp böngésztem itt, gondoltam megosztom a RAID-es tapasztalataimat:

Egy debianon RAID 0+1-et tolok, szoftverest. Semmi hiba nincs vele, szepen megy, ha egy winyo leall, egy script szepen jelez, visszacsatolom. 2x-es gyorsasag, + duplan vannak meg a cuccok (0+1 = stripe + mirror).
De ezzel is lehet szivni. Pl. nemreg 2 winyo szallt el 1-2 napos kulonbseggel, es sajna a stripe egyik fele valamint a tukre volt az.
Ha nem szarakodnak a ''cegnel'' hogy kozbeszerzessel kell winyot venni, megmenekult volna egy halom adat...

Otthon XP-vel hasznalok szoftveres (Abit TH7II ''fake'' Raid) RAID 0-at két 60-as IBM winyóval.
Nagyon szépen muzsikál eddig (kopp-kopp). Az hogy bármelyik winyó elszáál, elszáll minden, nem olyan nagy fenyegetés, hisz ha 1 winyód van és elszáll, akkor is elszáll minden. RAID 0 esetben 2x-es a rizikó, ennyi.

Aki sebességet és biztonságot akar, az szerintem a RAID 0+1-el jár legjobban. Igaz, ez költséges, de elég ultra, kivéve azt a ritka esetet ami velem fordult elő (lásd fent). De ott is lehetett volna segíteni, mert arra tényleg kicsi az esély hogy ugyanakkor száll el egy winyó és a tükre.

Nos, hirtelen ennyi.
Bocs ha valaki OFF-nak érezte.

Üdv!

MiSRaN

(#111) Lockstock válasza lazydog (#109) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Mi a különbség az alaplara integrált Raid 5 képes vezérlő /ICH7R asszem/ és egy 60-80 rongyos Promise kártya között?

- - - - - -

(#112) liksoft válasza Lockstock (#111) üzenetére


liksoft
nagyúr

Feltételezem (ha jól néztem az Intel leírását), hogy az ich7r az alaplapi memóriából vesz el cache-t a működéshez. Na itt lehet elkezdeni vitatkozni, hogy melyik a jobb. Az alaplapi memóriával megfogni a gépet gyors csatolási felület mellett, vagy lassabb csatolásnál önálló cache-t használni.

Szerintem jobb a feladatokat szétbontani egy szint felett. Vagyis az agyonintegrált alaplap tökéletes a titkárnőnek irodai használatra, de egy server-be szívesebben teszek kopasz alaplapot a megfelelő vezérlőkkel kártya szinten.

Ha csak otthonra kell a nagyobb biztonság miatt, valószínűleg jó az alaplapi raid5 is. De sebessége valószínűleg nem fogja megközelíteni a kártyásét. De mégegyszer hozzáteszem, nem ezen alkatrészek tapasztalatából mondom, hanem általános meglátásból.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#113) lazydog válasza Lockstock (#111) üzenetére


lazydog
addikt

Az alaplapi RAID vezérlő nem teljesen hardware kezeli a tömböket, az alaplapi CPU-t is foyamatosan terheli működés közben.
Egy jobb külső kártya saját CPU-t, RAM-ot is tartalmaz, esetleg akkumulátoros biztonsági tápot az áramszünet miatti adatvesztés elkerülésére. Tehát mindenképpen sokkal gyorsabb és megbízhatóbb az elózónél.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#114) sirgit


sirgit
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem:
Asus a8n-sli deluxe lapon szeretném a hdd műveleteket felgyorsítani (csak a gyorsaság érdekel, a biztonság nem fontos, sata hdd-k).
Eddig 2 hdd volt stripe módban, most kipróbáltam 4 db hdd-t raid 0-ban: semmi változás, inkább lassabb lett (lehet már túl leterheli a procit a sw processing..)
Következő verzió van jelenleg: a 4 db hdd raid 5-ben van. Na, amióta felhúztam rá az xp-t, azóta non-stop szöszmötöl a hdd-kkel a háttérben a win (pl biosban síri csend, akkor nincs aktivitás)
Valahol olvastam, hogy volt akinél 36 óráig is eltartott, amíg a hdd-k beálltak (raid 5), ez lehetséges?

Van valakinek tapasztalata, hogy mi lenne a _leggyorsabb_ megoldás? (4 sata hdd-vel lehet gazdálkodi)

Azt azért halkan megjegyzem, hogy 1 db sata hdd egy kicsit gyorsabb volt mint bármelyik raides verzió eddig (persze a raid5 még csak most készül a versenyre : )

(#115) gepida


gepida
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogyha win xp install alatt megformáztam NTFS-re az 1 db-nak látszó 2 db. SATA winyómat, és aztán dynamic disk-ké konvertáltam őket, akkor mi a további teendő, ahhoz hogy stripe-ként működhessenek, mert így csak kb. 40-45K/sec az átvitel és hiába fut az ICHR6 vezérlő, olyan mitha csak sima SATA lenne...?!

(#116) liksoft válasza gepida (#115) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem ICH5 van az alaplapon 2 csatlakozóval. A chip-nél master és slave a 2 csati. Olyan mint a pata esetén egy kábelen 2 winyó. Ha nálad is ugyanez a helyzet, akkor nem lesz gyorsabb, hiszen a master-slave miatt egyszerre csak egy winyóval tud foglalkozni. Ha több csatlakozó is van az alaplapodon, akkor két master pozícióba kéne tenni. Így már párhuzamosan kezelhetőek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#117) gepida


gepida
csendes tag

Igen, mindkettő masterként van bedugva, úgyhogy szerintem azzal nincs is gond - a kérdés a szoftveres részre vonatkozik, miszerint: Stripe-ra konvertálni a Win XP Referencia szerint csak particionálatlan dinamikus disk területet lehet, azaz a rendszert pl. Norton Ghost-al lehetne átmentegetni, az adaatokat meg dvd-kre, vagy nem tudom... Szóval ti hogyan oldottátok meg wxp alatt?

(#118) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Eldöntöttem, hogy veszek egy külön Raid kártyát. Ehhez mit szóltok?

HighPoint Technologies RocketRAID 1640 Bővebben: link

Reményeim szerint 4db 250Gb-s Serial Ata vinyóval kötném össze.

Szerintetek működik?

- - - - - -

(#119) Lockstock válasza Lockstock (#118) üzenetére


Lockstock
aktív tag

OK, kaptam választ, inkább a Raid topikban folytassuk !

- - - - - -

(#120) zip


zip
tag

Hello Urak!

Had legyen egy gyors kérdésem: RAID 5-ben ha van 3 winyó, akkor ha jól tudom a harmadik lesz az ami a paritás(?) adatokat kezeli stb. A kérdés az, hogy ez a 3. winyó ugyanakkora kell-e hogy legyen, mint a másik kettő? értsd: 2TB+2TB+1TB? vagy 2TB+2TB+2TB

előre is köszi!

...

(#121) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.