Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#68) #64791808 válasza Don Vittorio (#65) üzenetére


#64791808
törölt tag

hát nem tudom, én adaptec kártyákkal teszem a tennivalót, én sem egyet csináltam már, elhiheted, és még egyszer sem volt gond kártyahalál miatt, pedg előfordult.

A megbízhatóság fogalmát illetően tévedsz. A felhasználó szempontjából mindegy, hogy ''nem ment tönkre'' vagy ''tönkre ment de megcsináltuk''. A felhasználás szempontjából egy dolog mérvadó: megvannak az adatok, vagy nincsenek meg. A helyreállíthatóság szerves része a megbízhatóságnak.

'A legtöbb linuxos raid szoftveres'' ->>> ki mondott mást? A hw raidre mindegy, milyen opsyst teszel. Amikor azt mondom, linuxos raid, nyílván én is szoftveresre gondolok. ''Arra, amire kell, arra jó'' Ez így van, kisvállalkozásoknál sok helyen van softraid. Nem egyről beszélünk, amit te mondassz, annak én nem mondtam ellent.

Az olcsó PC kártyák is szoftveres raidek. Hát nem teljesen, de fogjuk rá, igen. Az olcsók. Én meg világosan leírtam, hogy hardveres raidről alapvetően scsi esetében beszélünk, ata-nál 35 ezer alatt NEM. Megintcsak nem mondtál ellent, egyezik a véleményünk. ''Jól megszivatnak, ha nem találsz ugyanolyat...'' hát meg bizony, főleg ha olcsó vackot veszel.

''Kevés olyan ember...'' >>> kevés hát! Csak ez tökmindegy. A hardveres a profi illetve félprofi megoldás, a szoftveres szükségmegoldás.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.