Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#65) Don Vittorio válasza #64791808 (#64) üzenetére


Don Vittorio
őstag

El vagy tévedbe. Én nem a 8 eFt-os kártyákról beszélek, hanem a 80, 150 meg 300 eFt-osokról, pl. még a DPT-s idôkbôl... Persze, veszel egy ugyanolyat kurva drágán - aztán mégse megy. Nem egy ilyen élményem van. (Én nem sufnituningos vagyok - eltévesztetted a házszámot.)

Emellett nem azt mondtam, hogy megbízhatóbb, hanem azt mondtam, hogy lényegesen egyszer?bben helyreállítható. (Megbízhatóság: tönkre megy-e. Helyreállíthatóság: amikor már baj van, javítható-e. Két külön dologról beszélünk.)
A környezetemben a legtöbb linuxos RAID szoftveres, és arra, amire kellenek, bôven elég a szoftveres megoldás. Mindemellett az olcsó PC-s kártyák is szoftveres RAID-ek, mert csak a BIOS-uk veri át a rendszert, és érdemben semmivel sem tudnak többet, mint ha Te magad csinálod meg szoftveresen a RAID-et. Épp csak jól megszívatnak, ha nem találsz egy éppen ugyanolyan kártyát, amikor baj van. Erre mondtam, hogy akkor már sokkal inkább egy viszonylag triviálisan helyreállítható szofftos megoldás a jó.
Kevés olyan ember van itt, aki valaha is szembe került olyan feladattal, ahol a komoly hardveres megoldás volt a helyes, az optimális. Szerintem.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid 5 vs raid 0 - hogy éri meg? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.