Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radi hűtés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) $JD$


$JD$
csendes tag

Van egy Radeon 9700-asom (Club3D) és igazából nem vagyok megelégedve a gyári hűtéssel (semmi nem hűti a memókat pl.), szóval kellene egy új hűtő (kifejezetten tuninghoz). Ha van valami konkrét termék, ami jó és beválik, írjátok már ide plíz, hogy tuggyam mondani a boltos csajszinak, hogy keziccsókolom, ilyet kérek ;]. A hűtő le-hűtő fel mikéntjei is érdekelnek (ilyet még nem csináltam) Köszönöm előre is, és kellemes napot mindenkinek! :P

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#2) Cane válasza $JD$ (#1) üzenetére


Cane
őstag

Hello egyik nap láttam a TITAN termékei közül egy full réz vga hűtőt, amelyet direkt vga hűtésre fejlesztettek ki. Ezt természetesen fel lehet pattintani a régi hűtő helyére mert van többméretű leszorítója a gyári dobozban.
Memóriákra bordát? Jobban jársz ha rendelsz valahonnét, vagy régi chipsethűtőt kettévágod, lecsiszolod és ráragasztod. Ettől azonban nem fog jobban menni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) Cane válasza Cane (#2) üzenetére


Cane
őstag

Bocs az idegen nyelvért! :) De egyenlőre ezt találtam, itt látod is:

[L]http://www.pretaktovani.cz/text/titvga.asp[/L]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#4) $JD$ válasza Cane (#3) üzenetére


$JD$
csendes tag

:))
Köszi! Kár hogy nem értem a nyelvet. Ha találtok még vmit, jöhet! :)
Mondjuk azzal nem értek egyet, hogy a memokat nem kell hűteni a kártyán. 3,2ns-es Infineon memok vannak rajta, a Powerstrip szerint 297Mhz-en. (ezt ugye duplázzuk a ddr miatt)(mellesleg érdekes, hogy nem a referencia 540Mhz-én megy, vagy a PowerStrip téved?), ami elvileg nagyon közel van az elméleti maximumhoz (1000/3,2=303Mhz), és amúgy is meleg van a házban. Meggyőződésem, hogy némi hűtéssel messzebbre jutnék. Legalább valami hűtőborda, de gyárilag semmi! Csak a chipet hűtik.

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#5) Cane válasza $JD$ (#4) üzenetére


Cane
őstag

Én hajtottam 3.3ns Infineont 325-ön, azaz 650-en. Amúgy az Ati még jobb kártya, lehetne, ha adnának a hűtés(ek)re.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6) zsoltee10 válasza $JD$ (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Szvsz tedd rá a Zalman heatpipe-os hűtőjét, amire 8 centis ventikkel tolod rá a levegőt, és vegyél a Bluefishben öntapadós memóriahűtő bordát. Valószínűleg fel kell majd darabolni, de ez részletkérdés szerintem.

(#7) Cane válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Cane
őstag

Azzal van egy kis gond. A Zalman passzív hűtése amúgy is vagy fél kilós, ha nem több. Ha erre rászerel még egy 8 cm-es ventit, akkor az szállítás közben baja lesz a kártyának. Amúgy már néztem, hogy a zalman hűtés alá nem fér oda a memóriahűtő borda.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) LordX válasza Cane (#7) üzenetére


LordX
veterán

400g Ha szállítod, mindenképp ki kell szedni az AGP szlotból, mert tuti letöri. De az legyen a legnagyobb baja!

(#9) zsoltee10 válasza Cane (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hidd el, hogy befér alá a borda, egy picit kell csak levágni a tetejéből. Sz_George ti4200-ra rakott fel ilyen megoldást. A 8 centis ventit, pedig nem a bordára kell szerelni, hanem egy távtartóra...

(#10) Cane válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


Cane
őstag

befér alá a borda, egy picit kell csak levágni a tetejéből.

Ez tetszett. :DD

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#11) zsoltee10 válasza Cane (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

Akkor is befér. :DD Csak nem fél egy kis barkácsolástól? ;]

(#12) Cane válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


Cane
őstag

Nem! Én eddig minden karimat magam sufni tuningoltam. Eddig mindegyiken volt minden xtra hűtés meg minden. :)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) zsoltee10 válasza Cane (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

Gondoltam, hogy te nem félsz. :) A topicnyitóra gondoltam. Most szerkesztek a 8500-asomra wbk68 bordát. :D

(#14) Cane válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


Cane
őstag

Én is így vagyok vele, ha van neki hely és nem túl nehéz, akkor menjen fel az a borda!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15) Ragnar válasza Cane (#14) üzenetére


Ragnar
tag

Én nemrég raktam föl a radeon 9700 - esemre a Zalman féle ZM80A-HP nevezetű
heatpie - os megoldású hűtőjét , minek eredményeképpen az alap 275 MHz-es GPU - t némi biosfrissítés után 390 Mhz - re lehetett húzni . Az alábbi konfigon (Athlon XP 2400+ , Abit NF7 , 512 MB 400 MHz DDR ) 3D Mark 2003 5280 pontot ment .Tekintve , hogy alap órajelen ugyanezen konfigon ugyanezen teszten 4150- et ment ez bizony kb 25% -os teljesítménynövekedés .Szerintem ez nem is olyan rossz. Tekintve , hogy a hűtő ára kb. 7000 Ft. Ha valahogyan a memória hűtést is meg lehetne oldani - az ugyanis alap 270 MHz -en megy - , még némi plusszt ki lehetne pattintani a cuccból.
Egyébként egy 9800 pro egy 2700+ XP valami ASUS alaplap , 512MB -n.
5500 -at megy 3D Mark 2300 - ban.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#16) tsello


tsello
aktív tag

[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/scan/fi=products/st=db/co=1/sf=category/se=tõ%20-%20VGA/op=rm/nu=0/ml=200/tf=title/to=x/va=banner_text=/va=banner_image=.html?id=Rh94SaS6[/L]

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#17) Ragnar


Ragnar
tag

Különben a Radeon 9700 tuninghoz elengedhetetlen a bisfrissítés, ugyanis a driver , a típus ID azonosítása után letiltja az overlockot . Tehát felhúzod a GPU -t , a - mondjuk - Powerstrip érzékeli a beállított frekvenciát viszont teljesítménynövekedés semmi . Van egy módosított bios , ahol az eredeti bioson csak a product ID van átírva , úgy viszont műxik az owerlock . Némi instrukció , a biosfrissítés és a frissítőprogi linkjét megtalálod a 2002 utolsó heti hírekben a prohardveren .



Egyébként a R9800 persze nem 3Dmark 2300 -ban ment annyit - mert az nem most lesz , ugye - , hanem 3Dmark 2003 -ban .

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#18) Cane válasza Ragnar (#15) üzenetére


Cane
őstag

A legjobb, ha van ismerősöd számtekboltban/bontóban. Kérsz tőle 2 chipsethűtőt vagy a 486-os hűtőjét (asszem az olyan mint a chipset hűtő nem?), azt fűrésszel kettévágod, és fel is ragaszthatod a memcsikhez. Bár az atinál a két mem között van valami elektróniaki bicbac, ami pont a felszerelendő borda útjában lesz (kivéve ha nem spec. ati bordát rendelsz valahonnét, olyat pedig még nem láttam) de ezen reszelővel/fűrésszel/stb. lehet segíteni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#19) Ragnar


Ragnar
tag

A memóriahűtővel az a gond , hogy magasságilag be kellene , hogy férjen a GPU hűtő alá is ( Zalman ZM80 A - HP ) mivel az kb. 110mm x 60mm felületű és kb 15mm - re van a memóriachipek felett. Amúgy próbált már valaki passzív memóriahűtést R9700 esetében ? Gondolom passzív hűtés esetében a felület igen lényeges.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#20) Ragnar


Ragnar
tag

A memóriahűtővel az a gond , hogy magasságilag be kellene , hogy férjen a GPU hűtő alá is ( Zalman ZM80 A - HP ) mivel az kb. 110mm x 60mm felületű és kb 15mm - re van a memóriachipek felett. Amúgy próbált már valaki passzív memóriahűtést R9700 esetében ? Gondolom passzív hűtés esetében a felület igen lényeges.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#21) Cane válasza Ragnar (#19) üzenetére


Cane
őstag

Próbáld meg úgy, hogy a felszerelt hűtő alá nagyon óvatosan csúsztasd be a memóriahűtő elemet. Ha befér alá, akkor vedd le a passzív hűtést a kártyáról, rögzítsd a membordákat, majd szereld vissza a passzív hűtést a kártyára.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#22) Ragnar válasza Cane (#21) üzenetére


Ragnar
tag

Az a helyzet , hogy nem tudom megéri e a fáradságot a barkácsolás . A GPU esetében bejött , de a memória hatékony passzív hűtése ?? Mennyire hatékony a fűrészelt chipsethűtő (kb.) ?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#23) Sav válasza Ragnar (#22) üzenetére


Sav
tag

ragnar, amúgy ha nem tolakodás, mire szeretnéd használni a felhúzott 9700-ast?
Akad a doom3, vagy mi? :DD

nekem ez sok....

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#24) Cane válasza Ragnar (#22) üzenetére


Cane
őstag

Jobban szvsz nem húzható, de nem melegszik annyira. Talán az élettartamát növeli a cuccnak.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) Ragnar válasza Sav (#23) üzenetére


Ragnar
tag

Nem a doom III - a tavalyi E3 alfa verzió 3 pálya megy rendesen 640*480-ban - hanem például az Indiana Jones a.t.e.t. . 1280*1024 - ben 4xAA , 4xAnizo már elég rendesen röccenget .

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#26) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Hali!

Vagy egy BBA8500-öm és meghalt rajta a hűtőventi. Ötletek kérnék, hogyan tudnám leszedni róla a bordát(ami ragasztva van) hogy a kártya is megmaradjon. Ötleteket várnék, főleg olyanoktól akik már tapasztaltak ez ügyben.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#27) PodMAN


PodMAN
senior tag

Sziasztok,
Azt tudom, hogy a sima 9700-asokon tiltva van az OC, de mi a helyzet a 9700Pro-kal?

(#28) erdoke válasza Ragnar (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nekem adtak a RAM rézlemezéhez VGA-RAM bordákat is, de még nem néztem, bemegy-e a heatpipe-os alá. Lehet, nem magasabb, mint 1,5 cm. Egyébként nálam 303-on extra hűtés nélkül mennek a RAM-ok.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radi hűtés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.