Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Radeon 8500+driver vs. winxp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) EnginEEr


EnginEEr
tag

Hi!
A probléma a következő:
nemtom nektek ismer e ez a probléma, nálam sajna előjött..
tehát winxp alatt meg w98 alatt SEM tudom feljebb rakni a monitort mint 75hz
pedig 640 be 120hz stb.

w98 alatt meg tudtam csinálni egyszerűen regeditelni kellett 1 szaros sort és ok lett.

wxp alatt viszont nincs olyan bejegyzés a regbe ami 98 alatt (miért is lenne)
igy nemtom mitévő legyek. Hiába rakom a beállitásoknál át a monitort mondjuk philipsre (amugy egy szar axion 15'' de ez mind1), vagy a frissitést 100 hz re a menüben, a monitoron ellenőrizve bizony csak 75 akárhol :O

Segitségeteket köszönöm.
ja a kártya
Ati Radeon 8500 64mb 2.5 catalyst-al hajtva

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#2) Lomos


Lomos
aktív tag

nemtudom google-ben utananeztel-e mar a problemadnak...

en sajna nem tudom, de Radeon 9000, 2.2-es catalysttal XP alatt csodalatosan hasit 85Hzen

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) Terrorista válasza EnginEEr (#1) üzenetére


Terrorista
senior tag

Próbáld meg a Powerstrip nevű progival!
Ezzel állíthatod a monitor frissítést illetve kiváló a VGA kártyák húzására stb.
Sz'al ezzel szerintem meg tudod oldani a fent említett problémád!
A display profiles menünél állíthatod be a Hz-et!

(#4) EnginEEr


EnginEEr
tag

van 1 ismerősöm akinek 8500le kártyája van és nincs ilyen gondja
ugysejtem összefügg a monitorral, mivel ha nemismeri meg akkor berakja plug and playnak és talán ez a gond megmarad átállitás után is
powerstripet kipróbálom... ennél rosszab ugyse lehet :)

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#5) EnginEEr válasza EnginEEr (#4) üzenetére


EnginEEr
tag

nem, powerstripel is ugyanaz a helyzet... azthiszi hogy 100hz vel hajtja meg de valóság más... ez vmi rohadt védelem a driverbe, csak nemtom kikapcsni :(

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#6) khalox válasza EnginEEr (#4) üzenetére


khalox
őstag

Ha tényleg PnP-nek ismeri fel...
szal akkor van ilyen, ha a monitor később kapcsol be, mint ahogy a kártya meg a win ránéz, hogy milyen... ekkor nem foglalkozik a frissítéssel, hiába állítgatod.
Ha kinyomod az ATIPTAXX-ot, a system-nél meg nyomsz egy refresh-t, és újra elindítod az ATIPTAXX-ot, utána már állítja rendesen a frekvenciát (ha a monitor PnP).

(#7) khalox válasza khalox (#6) üzenetére


khalox
őstag

..az a baj, hogy itt most nincs XP, így nem tom végigkövetni...

(#8) EnginEEr


EnginEEr
tag

na feltettem control panelt.... van benne pár dolog amivel lehet szarozni.... nem tökéletes, de sikerül jelenleg 100hzn menni, szal köszi a segitségeket :)

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Radeon 8500+driver vs. winxp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.