Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Radeon 60 Hz probléma Win98 alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Van nekem itt egy gyönyörű BBA Radeon 9000 Pro 64 MB kártyám, de sehogy sem tudom rábírni, hogy 60 Hz-től különböző frissítést produkáljon. Nézelődtem a fórumban, de nem találtam megoldást :((

Department of Redundancy Department

(#2) launcser


launcser
senior tag

én egy hasonlot irok le
radeonom bootoláskor win betöltésééig és biosban is 50hz-en megy
ezen nemtok változtatni..
nem csak nekem :)
win alatt nekem meg kb 1 óra szórakozás után lett jó, addig 60hz vagy pedig görgetni kellett fullkszkrinig vagy mind2 egyszerre :)
de szorakoztam
de azóta jól megy win alatt, bootolni meg keveset szoktam

tütüü

(#3) Satan-Claus válasza karib (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ez a próbléma azért van, mert a win automatikasan TV-nek (alapértelmezett képernyőnek) tekinti a monitorod, a TV-out idétlen kezelése miatt. Én anno csak egy megoldást találtam, mégpedig a Powerstripet. Ott be lehet állítani kézileg a Display prifiles fül alatt a refressh rate-nél kézileg a felbontásokhoz tartozó frissítést. Volt még egy megoldás, ahol a driver reg bejegyzéseit kellett módosítani, de ez csak részleges működött, mivel a probléma visszatért. A PS viszont tuti. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#4) Satan-Claus válasza launcser (#2) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Húzd le a kábelt a tv-out-ról, akkor jó lesz. :) Ezt azért csinálja, mert bootoláskor a kártya még nem tudja eldönteni, hogy csak tv van rádugva, vagy monitor is, ezért csak 50Hz-en adja a jelet, nehogy megküldje a tv-t valami csúnya frissítéssel. Ezen nem lehet segíteni.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) launcser válasza Satan-Claus (#4) üzenetére


launcser
senior tag

kösz guru
de nem huzom mert használom rendszeresen :)
tulélem a butolás ama 5 másodpercét

tütüü

(#6) Satan-Claus válasza launcser (#5) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#7) karib válasza Satan-Claus (#3) üzenetére


karib
addikt

Köszi az infókat. A bajom az, hogy ez mégsem lehet rendeltetésszerű működés, hogy nem lehet belőni... Különben meg nagyon csúnyákat fogok mondani (írni?) az Atikról - elvégre ők küldték direktbe, hogy nézzük már meg. Ezek után mit mondhatok róla?

Ha van más ötlet PS-en kívül, szívesen meghallgatom...

Department of Redundancy Department

(#8) launcser válasza karib (#7) üzenetére


launcser
senior tag

fordulj egonhoz
ő meggyőz az ati szar dobd ki vegyél helyette envidiát
:)

tütüü

(#9) karib válasza launcser (#8) üzenetére


karib
addikt

Azokkal is voltak valami refresh gondok, nem?

Nem értem, nem lehet normálisan, a dobozból (zacsiból) jól frissítő kártyát kapni manapság??

Department of Redundancy Department

(#10) launcser válasza karib (#9) üzenetére


launcser
senior tag

ott gamék alatt volt
állandoan
a refresh rate fixer meg nemigazán mukodott néha :)
de az eléggé érdekes ha a kártya csak 60hz-en képes menni..ilyen lcd kijelzős monitorral kéne figyelni
mindig pont mennyin megy :)

tütüü

(#11) LukE


LukE
veterán

MultiRes, [L]http://entechtaiwan.com[/L], ha jól írom. G4-el megy, ATIval nemtudom. Lehet refreshrate-t lockolni, így játékok sem lógnak ki a képernyőről.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#12) karib válasza LukE (#11) üzenetére


karib
addikt

Jaja, Powerstrip kistesója, de ez továbbra sem normális :) Engem konvencionális megoldás érdekelne - főleg nem shareware :D

Department of Redundancy Department

(#13) Satan-Claus válasza karib (#12) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Konvencionális megoldás azt hiszem sajna nincs. Ezt a problémát egyedül úgy lehet kiküszöbölni, hogy boot-nál nincs kábel kötve a tv-out-ra, csak akkor, ha ténylegesen használni akarom. (boot után)

//Ha egyszer megjelent a hiba, akkor ott is marad. :(

A dolgot úgy lehet még megoldani ha jól emlékszem, hogy egyszerre szeded le a monitorvezérlőket (egy alapértelmezett képernyő, és egy xxx monitor), és az ati drivert, majd mindent újratelepítesz. Viszont nem esküszöm meg, hogy ez biztosan működik. Szvsz a PS a legjobb megoldás, és mivel minden tuningolni vágyó júzer gépén fent van, ezért nem túl nagy megterhelés, hogy ezt használja az ember.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#14) karib válasza Satan-Claus (#13) üzenetére


karib
addikt

Adalék: Windowst pont ezért raktam újra ma, friss driverek, minden, TV még a közelében sincs, kábel sem, csak az egy szerencsétlen Panasonic monitor :(

PS-t már felraktam, de valamiért sosem szerettem.

Kell legyen alkotmányos megoldás, majd írok az Atinak...

Department of Redundancy Department

(#15) Satan-Claus válasza karib (#14) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Szvsz azt írják majd válaszul, hogy a Microsoft Corp. 2002 szeptembere óta nem támogatja hivatalosan a Windows98/98Se típusú porációs rendszerét hitelesített driver-ekkel, így vásárold meg egy újabb rendszerüket (pl. Win Xp 120$), és így elkerülheted a hasonló kellemetlenségeket. :)

Ha mégsem, akkor ne felejtsd el elmondani nekünk, hogy mire jutottatok, mert komolyan érdekelne egy ''retail'' megoldás! :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#16) Satan-Claus válasza karib (#14) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Most nézem, hogy Pana monitor. Nem lehet, hogy túl régi darab, és a PnP része még nem teljesen, khmmm kiforrott? :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#17) chris122


chris122
csendes tag

Szerezd be a következő programot: Rage 3D Tweak 37a, telepídsd fel
és bármekkora frisítést és overclocolást is csinál ez a kis progi, az összes
radeon kártyához jó. Szerintem a legjobb!!

Fontos: A monitornak a Driver-ét fel kell telepíteni a Képernyő-nél (általában P&P
en van, de a monitornak van saját drivere! - ez határozza meg a maximális frisítési frekvenciát - amit tud a monitor -).

Majd a Csatoló-nál Opcionálist kell választani!

A többit a Tweaker intézi és ott álíthatod be. Mindegyik felbontás mellé rendelhetsz külön frisítési frekvenciát!

Ne szidjátok a Radeont, mert ez egy nagyon jó kártya és én maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Chris


(#18) karib válasza Satan-Claus (#16) üzenetére


karib
addikt

Pana full pnp, és más kártyának nem volt eddig gondja vele, pedig elég sokat látott már :)

Department of Redundancy Department

(#19) CsendPenge válasza karib (#18) üzenetére


CsendPenge
őstag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a Reforce nevű progi nem ilyesmire van?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#20) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy nézd meg a következő beállítást:
Control panel/display/settings/advanced/displays
a TV és a monitor beállításánál itt van két kicsi ikon:az egyiken két koncentrikus kör, a másikon két ablakocska
na... a monitonál állítsd be a karikákat, a TV-nél pedig az ablakokat...
jelentésük:
köröcskék: primary display (ha mindkettőnél be van kattintva, akkor a lassabb sebességű lesz a limit)
ablakocskák: clone (asszem egyértelmű)
:))
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#21) Satan-Claus válasza ArchElf (#20) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Mint Karib már írta, TV még a közelben sincs...

Így pedig a TV ikonja széééép szürke...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#22) ArchElf


ArchElf
addikt

akkor [L]http://www.radeon2.ru[/L], és ott nézd meg a refresh fix nevezetű progit...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23) ArchElf válasza ArchElf (#22) üzenetére


ArchElf
addikt

[DISCLAIMER]
baloldalon felül
[/DISCLAIMER]
:))
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#24) karib válasza ArchElf (#23) üzenetére


karib
addikt

Ez sajnos csak Win2k és XP-re vonatkozik, ott is játékok alatti gondokra :) 100 Hz mmm...

Department of Redundancy Department

(#25) screwdriver válasza karib (#24) üzenetére


screwdriver
tag

Sziasztok!

Még a radeon LE vételekor konzultáltam Veled anno.
Nos én ünnepek alatt bajlódtam.
Alaplap, táp stb. csere volt + megleptem magam egy Hercules 8500LE 64mb-vel.
Hát win98SE angol le-fel, mert 60HZ állandóan. Monitor Sony G200.
Telepíthettem mindent, már G400 drivert is, semmi. Driverek ATI-tól, Hercules semmi.
Rage 3D tweak lett belőle. Miután beállítottad a választható nagyobb frissítést, le is szedheted a tweakert, mert a beállítás megmarad a registryben. Nevetséges. Alapon az Istennek sem ment. A radeonLE-vel semmi ilyen nem volt.
Herculeséknél registráció, és jól elmondtam a véleményem nekik, de egy levelet sem engedtek meg, sem erről, sem pedig a gyári 240 mhz-es ram frekiről. Jó mi?
Amúgy kafa a kártya, de azért ezek bosszantó dolgok! Kollégáknak nem is mertem javallani, pedig jó a képe meg minden, de minden win újrapakolásná átjárkálni mindenhová...azt már nem :-)

Üdv.

(#26) Polesz válasza karib (#24) üzenetére


Polesz
addikt

Gondolom nem vigasztal, de én is beleszaladtam ma ebbe a problémába :(
Egy 5Ali61 lap és radeon 7000 az áldozat. Feltelepítettem a wint rendesen, catalyst3-at, mert csak ez volt kéznél. A monitor egy noname 14 colos moncsi, ami ugyan lehet hiba ok, de a képernyőt tulajdonságoknál átállítottam SVGA 1024x768@75Mhz-re, de így sem engedte kiválasztani csak max a 60-at. Mivel már nincs itt a gép így megoldást nem találtam rá.
Valamelyik nap feldobok rá egy linuxot, hogy megnézzem, hogy az alatt tudom-e növelni a felbontást, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem a kártya a hibás, hanem a driver vesz valami értéket rosszul.
Amit megfigyeltem még. Ennél a lapnál az AGP-re azt írja, hogy nics agp gyorsítás, vagyis kikapcsolva. Ha bekapcsolom és újraindítom akkor sem engedélyezi. A bios-ban sem találtam erre való utalást.

Egyenlőre ennyi, ha lesz még valami akkor megírom.

Ui: Azt is észrevettem, hogy az ABIT KT7-E lapom nem szerette a 7000-es kártyát, mert állandóan fagyizott vele. A 8500LE viszont kifogástalanul megy (ment) vele. Mindkét kártya Sapphire gyártmányú kártya 4ns ramokkal.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#27) banderas


banderas
csendes tag

hi
ugyanezt tapasztaltam én is egy 9000 proval, de akkor ha a monitor(mag xj796) nincs bekapcsolva a win98 indulásakor. pedig szépen felajánlja a 100Hz-t is meg azt is mondja windows, hogy 100Hz, a kártya mégis 60Hz-t ad a monitornak. az előző hozzászólások tükrében gondolom most sem tudja a kártya, hogy mit fog meghajtani, pedig tv nincs az egész lakásban...
másik probléma: az ati control panel által létrehozott fülecskék között van egy, ahol be lehet(ne) állítani az agp fast write opcióját. a gép újraindul és megint csak off állásban a kis kapcsoló, pedig a biosban is engedélyezve van (dfi ad77 pro, 1.8 tbred b). erre varrjon valaki gombot! egyáltalán kell nekem ez a fast write?

szeme boby

(#28) Ploszi válasza banderas (#27) üzenetére


Ploszi
senior tag

a fastwrite-ot a control panel-ed kapcsolja ki, mert úgy itéli meg, hogy nem biztnságos a használata a rendszereden :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#29) Egon válasza launcser (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Pontosan...;]:t:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Satan-Claus válasza Egon (#29) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Na ja. Azok működnek, csak ha nem csavarozod a gépet az asztalhoz, akkor a ''hűtő'' légnyomása lerepíti az asztalról....:DD :DD :DD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#31) banderas válasza Ploszi (#28) üzenetére


banderas
csendes tag

hmmm... és vajon miért gondolja úgy, hogy nem biztonságos a használata? milyen beállításokat figyelhet? memória időzítések vagy frekvenciák? van valami tipped?

szeme boby

(#32) soctavia


soctavia
tag

Nekem is hasonló problémám van, de XP alatt. Nem boot-oláskor, hanem pl. játék introban. (Játék alatt tökéletes.) Ugyanúgy csíkos a kép, mikor 3dmark2001se-ben az ürge horgászik. A többinél jó. Vajh mi lehet az oka?
Próbáltam a refreshfix-et, de akkor meg a tvout nem működött. ÁÁÁ Ha valakinek megvan a megoldás, remélem felteszi ide. Ja a kártya sap 8500le.

(#33) Satan-Claus válasza soctavia (#32) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Hát, ha csíkos a kép, az gáz. De ha csak ez is valamilyen refresh probléma, akkor tedd fel a 2.5-ös Catalist-et, és a spec. beállításoknál kattints a ''displays'' fülre, azon belül pedig a ''monitor'' gombra. (A monitor kép fölött.) Ott kapcsold be a DDC informations rádiógombot, és állítsd be a DirectX override értékét a neked megfelelőre. (85Hz, 100Hz, stb.) Így nem kell refresh fixer-t használnod, és nem lesz gond a TV-Out-tal sem.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Radeon 60 Hz probléma Win98 alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.