Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Valamelyik konkurens hw-online újság fórumán láttam pár képet, s egyebet, amik arra engednek következtetni, hogy a r9500-9700 varázslat újraéled...

I am having fun staying poor.

(#2) zsoltee10 válasza Drizzt (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hol láttad?

(#3) Alvin_ti4200 válasza Drizzt (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én az eddig kiszivárgott adatokból nem éppen következtetnék ilyenekre, itt sokkal nagyobb butításokról van szó szvsz, mint a 9500 esetében, meg nézd meg a Prohardveres tesztet is.

(#4) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A hwsw-n volt a radeon 9800 II. fórumban. Van ott egy r9800, ill. egy se kép, s csak ugyanolyan különbség van rajta, mint anno a r9500és9700 közt volt. Készítenek kétfajta SE-t: egy 128 és egy 256bites interface-üt. a 256osokon szerintem menni fog a hack. A két GPU megint csak egy kis fém izé(asszem kondenzátor) helyzetében különbözik(+ lehet, hogy a 4 rossz pipeline-ban:) ).

I am having fun staying poor.

(#5) Cane válasza Drizzt (#1) üzenetére


Cane
őstag

Nem hiszem, hogy ez működne. A 9800SE-n egyenlőre ilyen ramokat láttam, de elvileg létezik belőle 3.6ns-os is.

Ez egy 4.0ns


Radeon 9800SE (GPU:325MHz - RAM 500MHz - 4ns/3.6ns)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6) zsoltee10 válasza Cane (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ha a 3.6 ns ramok jó minőségűek lennének akkor talán, de nem hiszem, hogy akár távolról is olyan népszerű lesz mint a 9500-9700 hack. Ha egyáltalán működik majd.

(#7) Alvin_ti4200 válasza Cane (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát akkor valszeg nem fognak menni, ugyanis nekem is 4ns-osak vannak a Ti4200-on, azok pedig 580 környékén meghalnak.

(#8) Drizzt


Drizzt
nagyúr

De attól, hogy 580-on menne a Ram, attól még sokkal gyorsabb lenne, mint a sima r9800se, egy r9700-et pl. simán odavágna...

Meg aztán nem minden gyártó ilyen fos ramokat tesz rá a kareszeire...

I am having fun staying poor.

(#9) Drizzt


Drizzt
nagyúr

up: vélemények???

I am having fun staying poor.

(#10) Cane válasza Drizzt (#9) üzenetére


Cane
őstag

Ha azt vesszük hogy mindkettőnek 256-bites a memóriainterfésze, akkor is a 9800SE-nek csak 4 működő pipeline-ja van. Emiatt már kevesebb is a teljesítménye.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#11) Drizzt válasza Cane (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Végigolvastad a topicot?

Ugyanúgy, mint az r9500 esetében, itt is csak egy kibaszott ellenállást kell arréblökni?

Nem rémlik? Eleinte a r9500-at is csak így lehetett hackelni, aztán jöttek a szoftveres módok...

I am having fun staying poor.

(#12) Cane válasza Drizzt (#11) üzenetére


Cane
őstag

A két kártya specifikáiról olvastam, azért írtam hogy nem kell tőle túl sokat várni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) rudi válasza Drizzt (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az ATI így ad túl a hibás 0,13as r350eken. Ezt magyarázná a 4pipelines verzió. A 8pipeline/128bit meg atlán nyák gyártási gondok vagy sintén chiphiba (memkezelő vagy akármi) miatt lehet mert másképp miért raknának egy hibátlan és drága chipet egy gyengébb kártyába.

Kíváncsi lennék hol teljesít ez a 9600pro-hoz képest mert elvileg a 8pipe/128bit normális (3,3ns) RAMokkal érdekes lenne, de a 4pipeline-nak teljesen fölösleges a 256bit és gondolom nem is sokkal gyorsabb így a 9600pro-nál.

Most néztem az ATI oldalát és még nem léteznek a lassított 9800ak (sapphire-nál sem) :D Látott már valaki valahol 9800SE tesztet?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Cane válasza rudi (#13) üzenetére


Cane
őstag

Csak ezt láttam eddig:
[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=3868[/L]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15) Drizzt válasza rudi (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lehet azért, hogy néhol rosszul állapítják meg, hogy hibás e a karesz... ;]

I am having fun staying poor.

(#16) fLeSs


fLeSs
nagyúr

én speciel adok az átalakításnak némi esélyt (én dobtam fel a témát a hwsw-n :D).
de 99%, hogy az ATI nem lesz még1szer olyan hülye, hogy ilyet megengedjen az embereknek...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Drizzt válasza fLeSs (#16) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem nem hülyeség lenne, hanem a középkategórián belüli tarolás..

Mindenki azt venné az 5600ultra helyett...

Anno pl. az AMD500-as slot-a procik borítását eltávolítva ott virított a felirat: AMD ATHLON 700MHZ, ment is stabilan 850-en, mindenki azt vette, aki tudott szerezni hozzá olcsón alaplapot, s volt pénze, meg tudta ezt a dolgot...

I am having fun staying poor.

(#18) fLeSs válasza Drizzt (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mindenki azt venné az 5600ultra helyett...

meg a Radeon 9600/Pro, 9700/Pro és Radeon 9800 helyett is. megérné neki? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nos, utánanéztem a dolgoknak a rage3d fórumán, eddig négy próbálkozó próbálta ki a korábbi rivatuner softmodokat, 1 az akinek teljes értékűen sikerült...

A többieknek dx9 alatt artifactoz a karesz...
dx8 alatt nem.

Még azt kéne megtudni, hogy akkor is van-e artifact, ha underclockolják a kártyát...(sok lehet az a 380,400-as core mhz, amivel próbálkoztak)

I am having fun staying poor.

(#20) Drizzt


Drizzt
nagyúr

up shitheads!

I am having fun staying poor.

(#21) fzr1000


fzr1000
tag

Udv!

Az alabbi hirdetest talaltam az eBay-en, Powercolor 9800SE-rol van szo...
A lentebbiek szerint megy a tuning, bar kivancsi vagyok, hogy minden kartyara ervenyes-e...
Az eladonak jo referenciai vannak, szoval nem valoszinu, hogy atveres; mar vettek egy-ket ilyen kartyat tole ugy 250-260 euros aron, ami tenyleg jo ar, ha hozza a karesz a jobb teljesitmenyt...

! ATI RADEON 9800 128MB - Special Edition with 7 Games at a superprice !

!!! Patchable by software to Radeon 9800 Pro (*) !!!

Other cards available: Radeon 9500, 9600 Pro or those based on Nvidia chipsets: MX440/64, Ti4200/128, FX5200, FX5600 and the newest FX5900 Ultra. Please check our shop or simply ask us at info@innovativetrade.de

Graphics Technology (guaranteed faster than the Radeon 9700 Pro!)

RADEON™ 9800 Visual Processing Unit (VPU)

Chipset
R350

Silicon Process
.15µ (TSMC)

Transistors
~107 Million

Engine Clock
340 Mhz

Pipeline Configuratibon
4 Pixel Pipelines with one texture sampling unit each (*)

Memory
128MB @ 540MHz 256-bit interface (HYNIX CHIPS, max 900Mhz!!!, the fastest DDR in the world!)

RAMDAC
2x 400MHz 10-bit DAC's
Plus integrated TMDS Transmitter and TV-Out

Bus Standard
AGP 8X/4X

Memory Configuration

· 128MB of double DDR RAM (with HYNIX chips, the fastest available !, limited quantity)

(*) Difference 9800 SE with 9800 Pro Edition:

This board is hardware almost identical to that of a 9800 Pro, using the SAME chipsets, PCB,…besides the fact that there are only 4 pipelines in stead of 8, this can be changed very easily through a software patch (tool+driver from ATI). I will send the details of the patch after payment, not before!

Note: It is likely to work on the cards offered with Infineon and Hynix memory chips but I do not gurantee this.

:F Szoval nem teljesen 100%, de valoszinu; ezert lenne jo minel tobb gyakorlati tapasztalatrol hallani...

Benchmark

3dmark 2003 on a XP2400/512MB DDR PC333: the score went from 3450 to a stunning 5200 after the patch!

(#22) Dr.Burn válasza fzr1000 (#21) üzenetére


Dr.Burn
őstag

hmm. Nem is rossz eredmény.

"Later Nerd!"

(#23) rudi válasza fzr1000 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy néz ki megy a dolog:
[L]http://www.rage3d.com/board/showthread.php?s=410bed7383f3508aa9bc8abc3b1f9291&threadid=33699914[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) XeeN


XeeN
senior tag

Mindez szep es jo, de a Dx9-es hibak meg mindig megvannak. Ha jol ertettem, hasonlo a helyzet a 9500-akhoz. Van amelyik megy, van amelyik nem.

(#25) rudi válasza XeeN (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát valami olyasmi és szerintem amikkora már jó lesz a sikeres modolható cuccok aránya akkor majd egyre kevesebb 9800SE lesz és szépen lemászik a 9800ára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.