Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-13 15:57:37

LOGOUT.hu

:::: Téma összefoglaló / lenyitható ::::

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#256) peterr85


peterr85
tag

Véleményem 2 nap aktív lövöle után:

Mind technikai, mind finomhangolási szempontból rengeteg meló lesz még a cuccal. Az általatok említett lagg, fps lagg problémák nálam is megvoltak, random fagyásokkal spékelve. Érdekes volt az is, hogy meccsenként változott az fps-em adott pályán. Hozzáteszem kenyérpirítóval játszottam, de már azon is meglepődtem, hogy elindult egyáltalán (elitebook 8560w, húzott quadro 2000m-el).

Szokni kell hogy hősönként más HP és mozgás van, több hős abszolút nem tetszett. Akik nekem bejöttek: Ranger, Nyx, Slash, Anarki. Ezek közül Nyx-et éreztem messze a leghatásosabbnak, jó a falról ugrálás, az ultija meg teljesen OP szvsz. Fura a hitbox-ok mérete is, míg egy Sorlag-ra nem lehet mellélőni shaft-tal, egy Anarki vagy Nyx az őrületbe kerget, bár ebben valószínűleg nem segít az átlag 50, sokszor inkább 20-30 fps, mindezt úgy, hogy Quake 3-at, Quake live-ot nem voltam hajlandó 125 fps és 120 hz alatt játszani. Sok lövés átmegy, szokni kell a hp töltést is, először nem tetszett, aztán egészen megbarátkoztam vele. Nem tetszik hogy bemondja a Quad-ot 15 sec-el spawn előtt és zavar hogy miután felvette valaki, ott marad a spawn helyen a powerup ikonja. A HUD elrendezése borzalmas, ezt teljesen átvariálnám. A játék menüje szintén egy nagy katyvasz. Bár úgy gondolom ezeknek messze nem a végleges formátumát láthattuk. Az sem tetszett hogy gyakorlatilag semmilyen lehetőség nincs a konfigolásra az invert mouse meg az low->ultra grafikai beállítások-on kívül. Gondolom esélytelen, hogy olyan szinten tudjunk majd belepiszkálni a beállításokba mint a régebbi részknél, a kozmetikai elemek miatt pedig a force enemy model és bright skin is felejtő. Bár úgy láttam vannak brigth skin szerű armor set-ek, amik javíthatnak a helyzeten valamelyest, kérdés, hogy ki mennyire akarja majd használni ezeket ugye..:)

Szóval azért van ezen mit csiszolni bőven, viszont maga a játék kb. egyből beszippantott. Egyszerűen minden percét imádtam, még siralmas fps mellett is megvolt a smooth érzés. Nagyon tetszik a mozgás, jók a fegyverek, esküszöm, még a tetű rakétával is megbarátkoztam a végére. Streamelés szempontból szerintem telitalálat lesz, ügyes játékosok igencsak látványos dolgokat produkálhatnak benne. Örülök, hogy próbálnak elszakadni a Q3-tól, szerintem jó úton haladnak a srácok.

Viszont nem örülök neki, hogy már most tudom, hogy emiatt kell gépet és monitort vennem. 1 éve már biztos voltam benne, hogy nem lesz szükségem külön játékos gépre, mert azok az idők már elmúltak. Most úgy érzem, tévedtem..:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.