Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonnyolcadik rész - Az újrakezdés
- Lalikiraly: Macbook NEO 2
- Gurulunk, WAZE?!
- MasterDeeJay: Intel Optane M10: mire lehet használni?
- creation: Elég lett abból, hogy a nagy gépeim nem képesek behúzni a filamentet
-
LOGOUT

Új hozzászólás Aktív témák
-
Akkor pseudo-kodoljuk le.

Van valami business logikad, aminek hivnia kell a system(valami fajta string) fuggvenyt.
Ezt tudod csinalni ugy, hogy:void MyClass::myShit(std::string& lofasz){...csinalom a dolgom, amit kell, akarhany sorban...#ifdef OS_LINUXsystem(lofasz.c_str()); //ha a szignatura system(const char*)#endif#ifdef OS_MACsystem(valami_stringkonverzio(lofasz));#endif}Vagy:
#ifdef OS_LINUXvoid MyClass::callSystem(std::string& lofasz){system(lofasz.c_str());}#endif#ifdef OS_MACvoid MyClass::callSystem(std::string& lofasz){system(valami_stringkonverzio(lofasz));}#endifEs akkor a fo kod az nezhet ki ugy, hogy:
void MyClass::myShit(std::string& lofasz){...csinalom a dolgom, amit kell, akarhany sorban...callSystem(lofasz);}Ami sokkal tisztabb, atlathatobb, egyszerubb tesztelni, modositani, uj OS-t hozzaadni/elvenni, akarmi. Alternativanak lehet olyat is, hogy a cpp-n beluli fuggvenydeklaraciot csak egyszer csinalod meg, es azon belul ifdef-elsz, de szerintem a kulon deklaracio tisztabb, szebb, es ami sokkal fontosabb: Eltorik, ha valamit elbaszol, nem egy sima ures fuggveny lesz a vege, mert a headerben OS-tul fuggetlenul ott a szignatura, amit a fordito keresni fog, es uvolt, mint a faba szorult fereg, ha nem talalja.
A config/props: Visual Studiot hasznalsz? Ha igen, arra jo, hogy siman kivalasztod fent a configurations-nel a legordulo menuben, hogy MAC, vagy WIN, vagy LINUX, es:
- Lecserelodik a fordito arra, amit beallitottal az adott platformhoz
- "Definialodik" (pre-processor directive) az OS_VALAMI macro (mindig az, amelyik eppen kell)Igy egyszeru valtani a platformok kozott, egyszeru a CI integracio es az automata teszteles is, hiszen (mondjuk Jenkinsben) annyi a dolgod, hogy lebuildeled mind a harom konfiguraciot, aztan az artefact (a kimenet/build eredmenye) sikeres build eseten mar mehet is a celgepre, ami futtathatja is rajta az automatikus teszteket. Unit/egyeb tesztek termeszetesen lefutnak, barhol barmi error van mar jelez is, hogy szar kerult a palacsintaba. Ez mehet minden egyes git push utan akar, es akkor nincs stressz amikor deploy van (ok, de van stressz, deploy elott mindig van stressz, de kevesebb
), mert tudod jol, hogy nincs olyan commit, ami eltort barmit, aminek nem kellett volna.
Persze ezt karbantartani munka, osszerakni plane, meg normalis teszteket kell csinalni hozza, de egy nagyobb lelegzetvetelu projektnel nagyon megeri mar kozeptavon is.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Windows 10
- Trollok komolyan
- Robotporszívók
- Építő/felújító topik
- Android szakmai topik
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Legújabb Thinkpad T14 gen6 - Bontatlan + magyar! - Core Ultra 7 255U - 16/32GB - 512GB - Gyártói gar
- 96GB DDR5 ECC RDIMM 5600MHz szerver RAM
- Eladó AMD Ryzen 7 9700X, RTX 3070, 32GB 6000MHz DDR5, 1TB M.2, 850W +80 Gold Gamer PC!
- Dell Latitude 5411,14",FHD,i7-10850H,16GB DDR4,512GB SSD,2GB VGA,WIN11
- Dell Precision 7720,17.3",FHD,i7-7820HQ,16GB DDR4,256GB SSD,P3000 6GB VGA,WIN11
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával! Upd. 04.20
- 27% ASUS VY249HF IPS Monitor! 1920x1080 / 100Hz / 1ms / FreeSync
- iPhone 12 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4615, 100% AKKSI
- Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 5600MHz KF556C40BBK2-64
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 9700 / RTX 3070 / 16GB DDR4 / 1TB SSD!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


), mert tudod jol, hogy nincs olyan commit, ami eltort barmit, aminek nem kellett volna.