Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bambusz


Bambusz
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ma sulinettel ket 512MB-as PQI markaju 400-as DDR RAM-ot.
(Azert ilyet mert Samsung-ot nem tudtak hozni)

Egy Intel 865BGF alaplapban 4000MB/s -et mert a 2004-es sisoft sandra egy P4 2.6C -vel memoria teszten.

De a sisoft azt mondja hogy PC3200 es ramokkal egy Intel875P-s chipszettel legalabb 5000M/s korul kellene teljesiteni.

Akkor most ezek a RAM-ok szarok, vagy ennyire fugg a chipsettol hogy mennyire lehet oket megdolgoztatni?

Az AIDA 2.5 - 4 - 4 - 8 -as keslelteteseket irt ki.
Ha jol tudom akkor az igazan jo ramoknak 2-3-3-7 -es kesleltetesuk van.

Akinek van valami velemenye letszi ossza meg.
Koszi

(#2) Szeke válasza Bambusz (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Sok függ a chipsettől, sandrában meg ne bízzál, amit odaírnak értékeket, közel sem mindig valósak.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) J.J. András válasza Bambusz (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

jah, nézd meg a legújabb AIDA-val inkább......
azt talán EMVYék rakták össze :)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#4) klepto


klepto
addikt

Na ha már itt van ez a totyik, akkor itt kérdeznék, mert a totyiknyitó már nem foglalkozik vele :U
Olcsón jót: Samsung, vagy PQI :F
A mostani Samsungom nagyon sz@r, szívem szerint nem vennék még 1x samsung ramot :( Ami rossz benne, hogy az időzítése 3.0-2-2-5C, és nem igazán tudja kifutni vele magát egyik lapom sem :O
A PQI a többi topicból is kiderült, hogy 2.5-ös időzítésűek, ha jól tévedek valaki azt írta az 512/400-as PQI ramra, hogy annak az időzítése: 2.5-3-3-7C.
A két időzítés közül melyik a szerencsésebb? Nem akarom más márkával összetenni, két külön gépbe menne! Valaki azt mondta, hogy érdemes fontolóra venni a PQI ramokat, mert újabban nagyon jók, viszont én eddig nem is tudtam a létezéséről :(
Szóval ha olcsó és jó ram kell, akkor a NoName, a Samsung, vagy a PQI legyen :F Ezek mindegyike br. 20K környékén mozog, de most nincs 30K-m 1db ramra, hogy márkásabbat vegyek :U Esetleg 1-2K-val többért mondhattok sokkal jobb ramot, de drágábban nem.
Még 1x leírom (hogy ne legyen félreértés ;] ): 512/400, vagy 512/433-as ramot akarok venni, :P csak nem tudom, hogy milyent :(((


[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) csudri válasza klepto (#4) üzenetére


csudri
őstag

DDR 512MB 400MHZ A-DATA /original/ (3 év garancia) - 21500bruttó az Aliencomputers-nél. Eddig csak jót hallottam az A-Data-ról, de nem tudom, hogy milyen időzítésekkel megy, ha rájuk csörögsz holnap talán tudnak segíteni.

(#6) Angie™ válasza klepto (#4) üzenetére


Angie™
addikt

a PQI egy nagyon is márkás ram.. legfőbb erénye pl: élettartam garancia..

már csak e miatt is jobban megéri megvenni mint a samsungot..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) klepto válasza Angie™ (#6) üzenetére


klepto
addikt

Na ezt sem tudtam :(
Tényleg számomra teljesen homály a PQI ram, az A-DATA-ról nem is beszélve :U
Ki gyártja a PQI-t? Mióta létezik a cég? Stb...
Szóval ha egy kicsi cégtörténetet említenél, azt megköszönném :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) roPHka válasza klepto (#4) üzenetére


roPHka
senior tag

üdv ''képhasonmás'' :)
adok a PQI-ra egy szavazatot!
ugyan 400as Samsung ramot nem próbáltam, csak egy 333Mhz-es modult. megvoltam vele elégedve, amit tudnia kell egy ramnak azt teljesítette :)
viszont volt PQI ramom, 2x256Mb PC3200-as. CL2.5-esek, és nálam úgy emlékszem 450Mhz-ig lehetett őket húzni. Dualban is szépen mentek, főleg azért mert egyforma párba válogatott volt mindkét ram.
Én szintúgy ezekkel is megvoltam elégedve, megbízható ramok voltak szerintem, igaz csak 1-2hónapot használtam őket, de rosszat nem mondhatok rájuk.

szerk.: Neonoize-nak pedig igaza van, tényleg élettartam garisak, nekem rajta volt a címke is igaz számlát meg garipapírt nem kaptam hozzá az egyik fórumtárstól, aki eladta annó, de nem is volt a ramokkal hála égnek semmi gondom :)



[Szerkesztve]

(#9) klepto


klepto
addikt

Konkrétan mit jelent az élettartam garancia :F
Amíg én élek, addig garis, vagy amig a ram ''él'' vagyis meg nem hibásodik addig garis, vagy van ezeknek egy órajel ciklusuk, ami ha lejár, megdöglik a ram, és ezen ciklus végéig tart a gari?
Tényleg mit takar jogilag az élettartam garancia?
Miért látok különböző boltokban olyat, hogy 2 év, 3 év garival árulják a PQI kat?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) csudri válasza klepto (#9) üzenetére


csudri
őstag

Minden terméknél megvan adva, hogy kb. mennyi az élettartama. Legyen mondjuk 100.000 óra egy ramnál (fingom sincs mennyi, csak mondtam egy számot!). Ha ezen belül romlik el akkor él a gari, ha nem akkor nem.

(#11) Angie™ válasza klepto (#9) üzenetére


Angie™
addikt

Legjobb tudomásom szerint azt jelenti az élettartam gari, hogy addig tart rá a garancia, míg a gyártó gyártja azt a tipust..


''Miért látok különböző boltokban olyat, hogy 2 év, 3 év garival árulják a PQI kat?''

Minden kiskernek szive joga úgy árulni a termékeket ahogy ők szeretnék, vagyis, nem kötelező nekika gyárilag megadott garanciaidőt válalnia..

ez nagyon sok helyen így van, és nagyon sok termékkel..

hogy csak egy-két példát nézzünk..

ASUS alaplapok mindig 3 év garanciával kerülnek a kiskerekbe
ASUS optikai egységek az összes 2 év garral van..
Sapphire vga kártyák szintén 2 év gar..
Ugye a PQI élettartam gari..

és sorolhatnám a végtelenségig.. na most ha megnézünk egy pár kiskert, akkor észrevehetjük, a gariidők hiányát..:)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#12) LicskaiJ válasza Bambusz (#1) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

Csumi!
Én is sulinetben vettem ugyanezeket.
Nálam 2.5 3 3 6 -os beállításokkal mennek.
Holnapra megnézem Neked,hogy mennyit mutat az aida + a sandra!

Go Pats!

(#13) luiz187


luiz187
tag

Én szintén sulinetbe vettem ilyen ramokat, persze ott szarnak az élettartam garira, még azt se adták meg, amit a honlapjukon olvastam, meg amit a nagyker ad rá.
A többi terméket is fényezték, pl samsung vinyók, hogy 3 év gari, azt ha megnézed a számlát, nincs ráírva semmi, tehát a szokásos 1 év. Legalábbis nekem ezt mondták.

Én se ismerem ezeket a ramokat, de azok alapján, amiket írtatok akár meg is lehetek elégedve. Bár nekem hynixet meg samsungot ígértek, de végül ezt kaptam egy kicsivel drágábban, aminek annyira nem örültem. Nálam most 2*512 van, amire everest azt írja, hogy 2-3-3-6-on megy. Ez nem tudom jónak számít, de erősítsetek meg ebben a tudatban. Örülnék, ha nálam is menne majd 450-en, mint roPHka-nál. Az nem lenne semmi.

(#14) Angie™ válasza luiz187 (#13) üzenetére


Angie™
addikt

''Nálam most 2*512 van, amire everest azt írja, hogy 2-3-3-6-on megy. Ez nem tudom jónak számít..''

Igen ez jónak számít..

És attól hogy vmelyik termék sulinetes, attól még a garancia ugyanúgy vonatkozik rá..

Tehát az a jó kisker ahol megkapod a sulinetes PQI ramokat élettartam garival, és a samsung winyókat 3 év garival..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) luiz187 válasza Angie™ (#14) üzenetére


luiz187
tag

Bár most csak 400 fsb-s proci megy mellette, de ha ezek az értékek jók, annak örülök.

Hát először én is ezt hittem, de aztán rákérdeztem, és a válasz arcon csapott. Amúgy amikor én néztem a ramiris honlapján, ő is máshogy adta a garit. Rendesen élettartam volt írva, sulinettel 2 év.

Nem tudom melyik kisker számít a ''rendes'' kategóriába, de azt igen, hogy sok van, amelyik nem. Lehet, hogy sulineten kívül megadják, de a sulinetes cumóknak formanyomtatványa van asszem, amin nincs külön rublika a különböző lejáratú garanciáknak. Külön garilevél se jár ezekre a cuccokra. Én is csodálkoztam, hidd el és szeretném elhinni, hogy legalább ami a honlapokon van, az igaz is, de sajna nem így van. Pedig jó lenne, mert akkor a seagate vinyómra is 3 év járna, de egyelőre megelégszek avval, hogy egész jó áron volt, és nem samsung van ráírva. Ki tudja milyenek lehetnek azok. Mindenki örült, hogy 3 évet adnak rá, de ezt úgyse tudja szerintem sulinetbe érvényesíteni senki, mivel nincs nyoma a számlán.

(#16) klepto


klepto
addikt

Most választás elé vagyok állítva: közel egy áron tudnék venni PQI, Infineon, és Samsung ramot. Melyiket vegyem inkább a három közül? Melyik a legjobb, leggyorsabb, legmegbízhatóbb, és a legtöbb lapban gond nélkül elfutkorászó :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#17) HERR Z válasza klepto (#16) üzenetére


HERR Z
veterán

infineon
de ugyanannyiért van Hynix is ami még jobb egy kicsit

(#18) klepto válasza HERR Z (#17) üzenetére


klepto
addikt

Sajnos nem :(
A PQI ott van, ahol lakom, és a NoName kategóriába van sorolva és br. 38k lenne, az Infineont pedig Giannitól tudnám beszerezni 16900/db+pk áron, vagyis 2db ram esetében pk-val együtt kb. 35k áron. Más ami lenne Dunában, az olyan 45k-tól indulna/pár (pl. TakeM), Gianni pedig nem tud mást szerezni csak Samsungot, és Infineont :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19) luiz187


luiz187
tag

Közben rájöttem, hogy tényleg 2.5-3-3-6 az igaz. Nálam a 2-3-3-6 csak azért volt, mert 266-on mennek. De véglis egyelőre nincs gond vele.

(#20) Wildmage válasza luiz187 (#15) üzenetére


Wildmage
senior tag

Én Twinmos Twistereket vettem sulinetben a F*foban és 3 év garom van rá. Igaz, hogy a honlapon az volt, hogy 5 év és amit kaptam garlevélen a számla mellé pedig 1. Visszatelefonáltam, hogy ez így nem klappol, mire egyből mondták, hogy igen bocsi, de rossz a garlevél és kijavítják csak vigyem be.

[Szerkesztve]

(#21) luiz187 válasza Wildmage (#20) üzenetére


luiz187
tag

A kisker, ahol én vettem, a ramiristől rendelte, úgyhogy biztos ami biztos alapon valószínűleg felhívom őket is. Remélem azt mondják majd, hogy vállalnak annyit, amennyi a honlapjukon van, mert van egy asus alaplapom is tőlük. Meg egy másik helyről egy seagate vinyó, az is 3 év gar elvileg.

(#22) #00809728


#00809728
törölt tag

Szia!!!

Én anno vette PQI 512/400 ami 2,5cl duálban hasítottak.
Igaz a régi cuccomhoz volt még az msi-hez de abban nagyon mentek sőt 2cl-ben is.
Most még szerencsétlenkedek a p4 cucommal de ha kész lesz megírom mire jutottam.Ami biztató ,hogy simán mennek!!!De még állítani nem állítottam rajtuk de elfogadta a deszke 2,clben

(#23) luiz187


luiz187
tag

Megnéztem egy kis tuning mellett is (bár a mai 250fsb-k mellett ezt nem biztos, hogy annak hívnám) 100-ról 110-re állítva 2.5-4-4-8-ra állt át. Hát ez már kevésbé jó gondolom, de főleg a tendencia, ami zavar. Hogyan mehet ez akkor 200 fsb mellett. Valakinek van ezirányú tapasztalata?

[Szerkesztve]

(#24) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Én most cseréltem le az Infineon ramjaimat PQI-ra. (2x512)
Az infineonok 400-as FSB-nél csak 2,5x4x4x7-el mentek, míg a PQI-ok mennek 2x3x3x6-al is. Le is van tesztelve.
Én meg vagyok velük elégedve, majd kiderül még, hogy mit bírnak, mivel mobil athlon a proci, meglátjuk mit szeret.
:DDD

;) - The Power of the Light Side

(#25) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nekem vannak Samsung RAM -jaim 512/400-asok és az időzítései pedig 2,5-3-3-6
igy megy alapból 400 on, ezek most jónak számítanak vagy nem?

(#26) philodox


philodox
csendes tag

Üdv!

nem pqi, de 512 ddr ram...

Sulinetben (mi másban?) vettem egy Asus a7n8x-x alaplapot (nforce2, FSB 400), meg egy db noname 512/400 memóriát. Bootoláskor a gép látja mind az 512 Mb ramot, de csak 200 MHz-en.

Gép vissza a szervizbe, ők felküldték a nagykerbe, ott megnézték, és üzenték, hogy ez így van jól, mert bár csak 200-at ír ki, de az valójában 400, mert meg kell szorozni 2-vel, mert fel meg lefele is küld adatot (vagy mi...)

Amikor innen felküldték a szervizbe, azt mondták, lepróbálták a ramot más alaplapban (nem tom milyenben), meg ebbe a lapba is tettek más ramot (brandet és nonamet) és ez a mobo mindent 200-on lát. Diagnózis: hibás memovezérlő, csere és kész.

Ehhez képest azt üzeni vissza a nagyker, hogy ez így jó????

A gép a szervízben, szerintem tollasnak látták a hátam, de nem veszem át addig, amíg valaki meg nem nyugtat...

Köszi!

(#27) asturel


asturel
őstag

hali
ki meddig tudta huzni a ramot mien kesleltesekkel? meg mennyi vddr-el?

(#28) Angie™ válasza asturel (#27) üzenetére


Angie™
addikt

nagyon nem eröltettem.. 400 ról csak 440 re raktam az fsb-t.. memtest hibátlan,és így meg már vagy 2 hete.. 2,5 4 4 7 az időzítés..
majd valamikor megnézem hol a vége..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#29) asturel válasza Angie™ (#28) üzenetére


asturel
őstag

ok, remelem azer 470et visz, ilyen memot akarok venni Gab-tol

mod: ez alapfeszen volt?

[Szerkesztve]

(#30) Goose-T válasza Bambusz (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

A kérdésedben benne van a válasz i865BGF <> i875P - a PAT, amivel többet tud a 875, ennyit gyorsít rajta. Ezenkívül valószínűleg CL2-es RAM-okkal lett mérve az 5GB/s körüli sebesség, ez is gyorsít rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31) asturel


asturel
őstag

en ahogy neztem az 512-es pqi ramoknak 2.5 3-3-7 az idozitese.. szep kis huto van rajta ;>

(#32) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

Sulinetben már KINGMAX ramokat is lehet venni ... ha valaki jót akar ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#33) GigabyteFan válasza GigabyteFan (#32) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ja és annyiba kerül mint a PQI

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.