Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy a házigazdák haragját vívom ki ezzel, de az a javaslatom, hogy legyen egy téma ennek szentelve. (Ahogy nézem, vannak ugyan féltucat téma, aminek a címében van "powerline", de hát azok egy-egy termék híradásához kötődnek.)

A munkám során mostanában egyre erősebben nyomják a kedves vevők, hogy madzagot/kábelcsatornát nem akarnak látni, másik oldalról meg a wifi néha nagyon szenved egy-egy lakásban, házban. Mostanában rászoktam, hogy akkor oké, próbáljuk a powerline megoldást, eddig nem erőltettem e módit.

Kevéske tapasztalatom van tehát, és ha csak annyi lenne a tapasztalatom, hogy bedugjuk és működik, akkor nem javasolnék témaindítást. De nem így van, szinte mindig adódik valami kihívás, hátrány.

Ti mit tapasztaltok?

(#2) mckay


mckay
aktív tag

Lenne is egy első hozzászólás:

Mennyire kompatibilisek egymással a különböző gyártók powerline eszközei?

Vajon ez olyan műfaj, hogy bemegyek a boltba, és választok két szép darabot, egyet az X gyártótól, egyet pedig az Y-tól, hazaviszem, és menni fog?

(#3) 4Grider válasza mckay (#2) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom nem ismered a keresőt. Asztali nézet, jobb felső sarok gyorskeresés, beír: powerline. Ilyenek jönnek ki, hogy:
prohardver.hu/tema/powerline_ethernet_adapterek_ki_mit_tud_roluk/friss.html vagy
http://prohardver.hu/tema/powerline_vs_repeater/friss.html, stb.
Nem mondom, hogy pörgős egy téma...

(#4) mckay válasza 4Grider (#3) üzenetére


mckay
aktív tag

Hopp, részben igazad van, nem szúrtam ki, hogy van egy elfeledett téma.

Gondolhatod, hogy használtam a keresőt, csak a talált témák szinte mindegyike [Re] kezdetű, tehát termékhírhez kötődik, amit meg láttam kettőt, az meg tulképp szintén egy konkrét termékről, megoldásról kérdezősködött.

A javaslatom egy általános téma indítása/folytatása.
Mert régebben simán le lehetett söpörni az asztalról, ha megoldást kerestünk a kedves vevővel, de úgy érzem, egyre több helyen látni és ezért egyre többször igényelik is.
Tapasztalat meg kevés van.

Ti is így látjátok?

(#5) Qru válasza mckay (#4) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt az "Otthoni hálózat és internet megosztás" topikba befér, inkább célszerűbb ott megtárgyalni ezt.

Ezt a topikot zártam.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.