Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teebor9


Teebor9
tag

300-ért már kapható a mac mini M2-vel, 8GB ram, 265 ssd. Oké, nincs rajta olyan menő kijelző.

(#2) drdr


drdr
senior tag

Hogy pofás? Ízlések és pofonok... Nekem egy pénzvizsgáló és egy konyhai mérleg keveréke jut az eszembe róla...

Nem tudom ki a célközönség, az ára elég borsos. Leírásban nem találtam semmi HDMI specifikációt. A felbontásokból és frissítésekből HDMI 2.1-re gondolok. Vajon HDCP is társul hozzá? Ennyi pénzért már lehetne DolbyVision támogatás is.

(#3) flexxx2 válasza drdr (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

ilyesmi gondolat ugrott be nekem is,
és még ferde is a teteje, nehogy már rárakjam a monitort, hogy legyen helyem, mert ugye azért vettem ilyen kicsi pc-t

(#4) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Firefly ITX-3588J és Firefly AIO-3568 néven megvehetők a lapok önmagukban is.

[ Szerkesztve ]

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Életképtelen árazás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) drdr válasza Feketelaszlo (#4) üzenetére


drdr
senior tag

Rákeresve több az információ is pl. HDMI 2.1/HDCP 2.3...

(#7) fatpingvin válasza Feketelaszlo (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

ebben a formában lényegesen szimpatikusabb

ez a kijelző szerintem maximum akkor lehet érdekes ha valami célcuccot raksz rá speckó UI val. mert amúgy teljesértékű kijelzőnek kicsi, diagnosztikai felületnek meg brutál overkill.

az alapelképzelés nem rossz de ennyiért kicsit erős. nem tudom hova célozzák ezt, de még én sem értem aki amúgy mindenféle marhaságra amúgy vevő vagyok pusztán azon az alapon hogy jópofa meg ki lehet neki találni valami praktikus felhasználást.

ennyiért én azért elvártam volna egy combosabb, vagy legalábbis sokmagos procit. az ITX lap önmagában viszont tetszik, bár még így is igen drága.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) -Skylake-


-Skylake-
addikt

pro tip: 325bol veszel egy M2 mac minit, a maradek 25bol meg fuvet, csinalsz egy akkora dardat hogy ket kezzel kell tartsad, elszivod es szo szerint betegre rohogheted magad azon, aki ezt a szart ennyiert megveszi.
ha, HA (ez egy oriasi HA) egy Snap 8cx gen3 lenne benne, akkor lennek hajlando azt mondani, hogy 325ert egy vicc. igy ahogy a cikkben van igy ez arra sem erdemes, hogy akar a termekoldalt megnezzem. nevetseges, hogy ez le tudott maszni egy tervrajzrol es valakik ezt tenyleg gyartosorra engedtek.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) Raymond válasza Teebor9 (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Pontosan. Az EU-s arakat nezve az oldalukon a 4GB/32GB valtozat 868EUR a 8GB/64GB pedig 952EUR kozben a 8GB/256GB Mac Mini pedig 699EUR.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) fatpingvin válasza -Skylake- (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi, rég röhögtem PH-s hozzászóláson ilyen jót :C

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) fatpingvin válasza Raymond (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

fóleg hogy a mac minin is ugyanúy tudsz most már natívan Linuxot futtatni, sőt, meg merem kockáztatbi középtávon jobb lesz a szoftveres supportja mint ezeknek...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) ughhh


ughhh
senior tag

Ez minden csak nem pofás, kimondottan undorítóan néz ki, ha beletették volna egy szabályos téglatestbe akkor mondanám, hogy pofás, de így okádék.
Tetézhették volna a bajt rgb okádással :DD

(#13) drdr válasza ughhh (#12) üzenetére


drdr
senior tag

+1

(#14) kpityu2


kpityu2
őstag

Volt Rockchipes tabletem. Felejtős.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#15) kriszpontaz válasza -Skylake- (#8) üzenetére


kriszpontaz
veterán

;] :DDD :DDDEzen jót röhögtem, de tényleg igaz :D.

(#16) GoldhandRent válasza ughhh (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

szerintem van:
"az előlap alsó élére pedig egy 16 szegmeses LED-csík került"

#11fatpingvin
főleg, h a mac-en még talán a minecraft is elfut ;]
ezen meg kitudja mi, egy böngésző ? (nem ismerem ezt a kőcsipszet.. mire képes ?)

rég volt szerintem olyan, hogy valaminél érdemesebb ÉS OLCSÓBB lett volna mac-et venni :D
ezekkel az M-es csipszekkel jól odapirítanak, azt kell hogy mondjam

-

(#17) vadkörte válasza -Skylake- (#8) üzenetére


vadkörte
addikt

Feldobtad a péntek reggelemet... :DDD

Egyébként meg ha a lompost akarnánk méregetni: Apple Silicon M1 vs Rockchip RK3588
Biztosan meg lehet(ne) találni a gépek ideális felhasználási területét. Valamire biztosan jók lehetnek - ha másra nem elrettentő példának - de nem olyan árszabással amivel már kiforrott, értelmes, jó támogatással rendelkező és legfőképp működő ARM alapú gépet lehet kapni. Ja és nem majd valamikor, hanem MOST.

#11 fatpingvin
Ha annyira Mac Mini-n akarok linux-ot futtatni, veszek HA-n egy 2012 late-et 80E HUF-ért és feltolom rá a kedvenc linux-om és nem egy túlárazott bizonytalan támogatottságú izével fogok sza... szórakozni.

#12 ughhh
Kívánom Neked, hogy így teljesüljön minden kívánságod:
link
#16 GoldhandRent
"...rég volt szerintem olyan, hogy valaminél érdemesebb ÉS OLCSÓBB lett volna mac-et venni..."
Volt ilyen valaha is? :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#18) EV6


EV6
csendes tag

Planet PC? :D

Intelligensgomb van rajta?

(#19) fatpingvin válasza GoldhandRent (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem rossz proci ez amúgy, egy kisebb desktopnak teljesen jó lenne, azt meg nem érdemes lebecsülni hogy egy böngésző mennyit eszik. ennyiért viszont nagyon sok.

vadkörte:
látom leszólni azt megy, főleg ha nem kell hozzá képben lenni... azt meg megvárom hogy egy 2012-es macen futtass natív ARM kódot. ne csináljunk már bohócot magunkból. a bizonytalan támogatottságról meg annyit hogy az Asahi projekt megcsinálta M1-re kb a reference botloadert és kb az összes patch megy mainline-be. ennél jobb támogatottságot nem tudom hogyan szeretnél elérni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ez a formavilág akkor volt menő, amikor a Knight Rider. Nekem egy ékszerész mérleg jutott eszembe rögtön az első kép láttán, azt hittem, valami hirdetés...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez azért inkább a Raspberry Pi kategória, ez nem ér ennyi pénzt.

(#22) vadkörte válasza fatpingvin (#19) üzenetére


vadkörte
addikt

Visszavehetnél kicsit a lelkesedésből és megpróbálhatnád értelmezni a szöveget!

"fóleg hogy a mac minin is ugyanúy tudsz most már natívan Linuxot futtatni, sőt, meg merem kockáztatbi középtávon jobb lesz a szoftveres supportja mint ezeknek..."

Akárhogy olvasom, itt nem utalsz sehol ARM-re, csak Mini-re mint eszköz.

"...az Asahi projekt megcsinálta M1-re kb a reference botloadert és kb az összes patch megy mainline-be. ennél jobb támogatottságot nem tudom hogyan szeretnél elérni."
Ember, hol írtam az Asahi-ről???? :Y Bár az egyelőre inkább egy érdekes projekt, ami ha az ARM - a normális ARM, nem ezek a SBC-kbe szánt játék SoC-k - architektúra elterjed és lesznek gépek alá, majd betagozódik az x86/64 mellé, nos akkor lesz majd jelentősége. Addig inkább technológiai érdekesség.

A bizonytalan támogatottságú vacak ez a PlanetPC, ami még csak kampány szinten létezik. Az "M"-es almás cuccok meg harmadik éve bizonyítanak.

Üdv. V. Körte

(#23) fatpingvin válasza vadkörte (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

lehet hogy félreértettem, de ezek szerint te is félreérthetően fogalmaztál.

2012-es mac mini az x86-os volt. én mac mini alatt végig az M1-esre utaltam (kontextus) kivéve amikor te felhoztad az apróról nyolcvanért témát.

ami ezt a cuccost illeti, a rockchip se rossz, a supportja is korrekt, csak nagyon nem az a liga ahova árazták ezt a kütyüt.

az Asahit meg azért nem nevezném "csak egy érdekes projekt"-nek figyelembe véve hogy perpill hol tart. "csak úgy mellékesen" ennek a keretein belül írták az első GPU drivert Rustban...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) ughhh válasza GoldhandRent (#16) üzenetére


ughhh
senior tag

OMG, nem olvastam el a cikket, mert ami ilyen bódéban van az nem lehet jó :DD
És tényleg elmentek a falig, fos bódé rgb-vel :))

(#25) VirsLee válasza fatpingvin (#23) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezt lehet, hogy csak én nem értem, de miért eredmény az, hogy valaki Rustban írt GPU drivert?

(#26) fatpingvin válasza VirsLee (#25) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondjuk azért mert eddig az összes GPU driver ami a mainline-ban ott van C-ben íródott. önmagában nem feltétlenül az az achievement hogy Rustban íródik, hanem az hogy egy új plaformon ez egy trend-setting lehet, főleg hogy ezt egy olyan név dobta meg mint Asahi Lina. elég sokat nyom a latban, na :) alapvetően ennyi.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) VirsLee válasza fatpingvin (#26) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezért is érdekelt volna, hogy mi lehet ennek az előnye. Arra gondolok, hogy a drivereket nem véletlenül írják C-ben. Nem is azért mert annyira élmény, C-ben programozni, inkább talán a performancia, kiforrottság és elterjedtség miatt. Beszéltem valakivel, aki Haskell-ben írt operációs rendszer szimulátort. Nyilván semmi értelme, de megírta :)

(#28) fatpingvin válasza VirsLee (#27) üzenetére


fatpingvin
őstag

a Rust memóriavédelem meg pár hasonló dolog miatt érdekesebb, egy csomó dolog architekturálisan van benne a nyelvben (illetve hát a compilerben....) amit C-ben még kb manuálisan kell specifikálni. Ennyire nem vagyok képben a részletekkel, itt a developer beszámolója a témáról ha érdekel, Lina értelmesebben leírta mint én tudnám.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) ddekany válasza VirsLee (#27) üzenetére


ddekany
veterán

"Arra gondolok, hogy a drivereket nem véletlenül írják C-ben."

Mert nehéz elmozdítani a status quot, ha valami pár évtizedig már trónolt ott. Tök mindegy mekkora fos valami, az emberek beletörődnek, hogy ezt kelsz szeretni, nincs esélye újnak. De aztán jött a Rust, ami ugyan csak system programming language, és talán nem fog elsorvadni, hanem tovább nő forevá. Ahova az túl komplex/opinioned, oda talán lesz majd Zig. Bár az még nagyon új, szóval meglátjuk. De jó lenne már, ha az ilyen dínókat, mint a C/C++ valahogy le tudná végre vedleni a szakma, mert baromi sokba fáj, hogy ezekkel dolgoznak tömegek. Csak hát megugrani egy ilyen váltást az ipari szintjén, az nem egyszerű mutatvány, én ezt értem.

(#30) ddekany


ddekany
veterán

Az 4 magos ARM cucc amit bele tettek... PassMark adatbázis alapján kb Pentium 4 3.8 egy szálon, és egy jobb fajta 2(!) magos Core 2 Duo sok szálon. Mondjuk az két minta van csak, és nem tudni ez magasabb órajel-e, stb. De azért sejthető... Az ilyen 5-10W-os Pentium Silverek apróságok valószínűleg rondán leverik.

(#31) GoldhandRent válasza ddekany (#29) üzenetére


GoldhandRent
őstag

"Mert nehéz elmozdítani a status quot, ha valami pár évtizedig már trónolt ott."
python 2.7 be like ;]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.