Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269) Nakata válasza misimagaki (#268) üzenetére


Nakata
tag

Hát ez van nah mindegy remélem az 1.9-es PDTDI megvigasztal majd a teljesítményével és a felszereltségével mostmár egy két nap teljesen mindegy csak apum van begőzölve mondjuk megérteni az biztos hogy én nem fogok uj autot venni még így nem nagy tőkével jólessz egy használt 407-es is 2.0-hdi val :D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#24331) Balupapa válasza AMD Power (#24317) üzenetére


Balupapa
senior tag

Igen, az talán egy fokkal jobb a franica citoren/pözsó párosnál.
A családban nekünk 406hdi volt és most c5 hdi van(facena kép :DDD) . mindkettő egy kalap sz@r :B
ujkorukban szépek voltak, megnyerőek aztán mára foszlik a belseje,,,számomra felfoghatatlan hogy egy sok milliós 8 éves autó foszlik, kárpitok feslenek, ajtó zsanérok szarok, motor ereje 170k-e km után gyenge. (110le) stb stb érződik hogy minden egyes alkatrésze "nem tartós" ahova nyúlok mind porlik :(

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#46420) bitpork válasza varsam (#46419) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

1 és legfontosabb: granulálunk hozzá!
2 ennyi képpel volt arczod ingerkedni?! Nem megmondtam h min 40 db ?! HD-ban ?! ;]

3 jah é külön alap a szégyenre h nem sz@rfos dízel :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49093) MunezXBK válasza zetecR (#49092) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem akarom, de muszáj. Xenonos van most, de mosó nélkül. Fsz.mosó 40k, lámpa 41, időm kb. 0.

Tehát ebből kifolyólag marad a fsz.csere, 5 perc munkával.

Sajna így kell megoldanom műszakira.

Röfi: nem ledesről indultam, le vagy maradva. Gyári lámpát nem fogok 30-ért venni, a fekete tetszik. Az, hogy neked nem tetszik, e.sz.p.

hdman: tudom, de nem fogom elvetetni a forgalmim. Az optika viszont megegyezik a xenonos fényvetésével, szóval nem fogok átfutni az üvegajtón miatta. :D

[ Szerkesztve ]

(#77975) Rick4 válasza brumi1024 (#77965) üzenetére


Rick4
félisten

Nade pont ezt csináltam én is, gyakorlatilag nem lehet állást foglalni, mert eltűntek a különbségek, egyik okból ezért is forszíroztam, hogy tuti a dízel a tuti? :D

Amúgy csak mint érdekesség, én belefutottam abba a hibába, amibe nem sokan szoktak. Megvettem ezt az Alhambrát, első gazda, garázsban tartva, tiptop állapot, mindene jó, drága se volt. Majd mondom eljárogatok vele, ezt azt kicserélgetek, ha elkopott, kampó. A motor mint a doxa, a váltó (TT5) mint az álom, nincs hibakód, kopogás, folyadékcseppenés, teszi a dolgát. Szervizkönyv, számlák, kulcsok, minden bizbasz ami volt hozzá, mellette papír, mikor volt vezérlés, motorolaj, váltóolaj is cserélve. Na, mondom 5000 km-rel a kövi olajcsere előtt legyen olajcsere, biztos piszkos már a pollenszűrő, mert elég sok eső esett mostanában, hamar párásodik. Vettem az egyik legkomolyabb helyi autósboltban egy Mannol TDI volksvagen típusú olajat, drága se volt, rosszat se olvastam róla, plusz a vw elfogadások is megvoltak. Olajcsere rendben, 1800km múlva viszont az a bizonyos böfögős hang, utánaolvasva bizony komoly típushibája a motornak elkopik a vezértengely, és a kipuszelep visszaszól a légszűrőházba, teljesítménycsökkenés, túlfogyasztás, és az alkatrészek cseréje se két fillér. Na mondom faxa, ennél a típusnál két dologra számítottam, pd elem, és tt5 váltó, erre bejön egy harmadik. Most jön az alkatrész, új vezértengely, csapágyak neki, 8 db új hidrotőke, szimmering, vadiúj csavarok a tengelylefogatókhoz, meg a himbákhoz, merthogy azok egyszer használható spéci csavarok. Természetesen ebből baj nincs, a költségvetés nem szállt el, de a dolgot végiggondolva elég nehéz úgy nyugodt szívvel autózni, hogy az ismert hibák előtt vagyok, és valljuk be, akármilyen megkímélt az autó, bármikor megtörténhet bármi. Nem zavar, mert ugye ezzel együtt tudok élni, csak azt nem lehet rámondani, hogy ez így jobb, mint egy amerikai Chrysler Voyager gázzal, vagy egy 1.8T, 2.8 VR6 Alhambra gázzal, mert ezeket is nézegettem. De ezeknek a motoroknak annyira jó a híre, hogy megdöbbentem, én vagyok az első? Dehogy. Tele a net velük, "tdi camshaft failure" szavakra keresve a youtube és a google is rengeteg találatot ad. És a kérdést pont azért nem lehet eldönteni egyértelműen, mert nincs rá jó válasz. Lehet 6 literel járni, meg évi 400K-t rákölteni a működésre, de úgyis az van, hogy valamennyit autóztál, és valamennyi pénz hiányzik a zsebedből. Ilyenkor irigylem a suzukisokat, de ettől még nem cserélnék velük. Amúgy mikor ez a dolog kiderült, el is gondolkodtam, mi legyen, néztem is 2008 körüli citroen C4picassokat 2.0 HDI 140 lovas motorral, automatával, elgondolkodtam, mi lenne ha... Előbb utóbb ez is annyi pénzben lesz, mint ha eladom, és veszek egy olyat, de eddig nem voltak olyan autóim, amik ennyire komplexen működtek, ott csak a sima vas, meg a váltóban a fogaskerekek, meg a benzinbefecskendező, igaz azok csak tették a dolgukat.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#89579) zsoleszkai válasza tomcsi23 (#89548) üzenetére


zsoleszkai
tag

Mostanság eléggé tűrhető idő van, viszont volt az elmúlt hónapban -8° is.

@Morris Nekem egy 1.9TDi 3-as golfom van (sajnos nem az AFN kódú, hanem a 110le változat). Az intercooler ötlet apum peugeot-járól jött volna mivel télen azért egy 40km kell neki hogy elérje a 70°-ot(1.6HDI).

@AndrewTdi akkor én eddig tévedésben éltem, nem a 90le az AFN kódos?

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#105688) Brumi˘ válasza K Norbi (#105681) üzenetére


Brumi˘
addikt

7/10 és 2 tip bejött. :B

Betét kopás téma: Jurid tárcsa + ferodo hd betét 40k+ és még bőven van hús rajta, mondjuk 90% pálya nálam továbbra is és ott is a jobb pedált nyomom. :K

[ Szerkesztve ]

(#108053) bitpork válasza Firestormhun (#108052) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A hibát ott követted el, hogy elfelejtetted: ide a klubtagság 40 HD képpel kezdődik ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#108780) bitpork válasza FrankMonzano (#108776) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ja igen és a ph VAG csoport belépője min 40 HD kép ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109113) focvis


focvis
veterán

Szeretnék egy kicsit pimpelni 👹

A Golfban az összes izzó LED kívül-belül. kivéve:
- tolatólámpa -> ez jó is így;
- első index -> szeretnék LED-et helyette.

A gépkönyv csak annyit ír, hogy a kiszerelt izzónak megfelelő cseredarabot tegyek a helyére :F
Annyit sikerült kiguglizni, hogy vélhetően H21W típus van benne. YOUTUBE

Kérdés:
- sárga kell bele vagy fehér izzó?
- milyen LED-et rendeljek?
- honnan?

Köszönöm!

Írtam, hogy a belső is LED, na az jó fosch, míndenkit lebeszélnék róla.

Más: megjött tegnap a gyári gumiszőnyeg, fasza :)

(nagyon-nagyon közel járok a 40 HD képhez)

[ Szerkesztve ]

(#109115) focvis válasza MunezXBK (#109114) üzenetére


focvis
veterán

Jó kérdés!

Lementem fotózni: Messziről nem látszik, csak a külső polikarbonát, de ha közelről belevakuzok, akkor úgy tűnik, hogy a lámpán belül van egy narancssárga borostyánsárga "doboz".

(szvsz megvan a 40 db HD)

[ Szerkesztve ]

(#109140) tomcsi23 válasza focvis (#109115) üzenetére


tomcsi23
veterán

(szvsz megvan a 40 db HD)
Az lehet, csak ugye a kamat... ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#109415) focvis válasza Qru (#109406) üzenetére


focvis
veterán

Most nem azért.... de csak nekem kötelező a 40 (80?!) db HD kép? :F

;]

[ Szerkesztve ]

(#109422) K Norbi válasza kisza25 (#109420) üzenetére


K Norbi
addikt

;] ;] Min 40 HD kép [link] [link] [link]

By bitpork :DDD Ja igen és a ph VAG csoport belépője min 40 HD kép

[ Szerkesztve ]

(#109423) FoLey-v válasza K Norbi (#109422) üzenetére


FoLey-v
addikt

Most komolyan 40 db HD képet készítsen el és autóalját is fotózza le? ;]

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#109426) rihi1 válasza K Norbi (#109422) üzenetére


rihi1
tag

Addig viccelődtök a 40 HD képpel míg valaki tényleg feltölti. :)

(#109637) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szeretném felhívni minden új VAG phórumtag figyelmét mielőtt hibába esnétek, hogy senki nem magán segélyszolgálat, és ha vkinek van szakértelme, nem kisajátítható még PMben sem! Ha vennétek a fáradtságot és nem csak a hibára keresnétek rá akkor bizony megtalálnátok azt a történetet amikor a nagyon hozzáértőnket mindenkicsaknekemegyszermertkülönbvagyokatöbbiittlévőnél alapon napi akár 100 PMben is megkeserítette az életét.
Tehát nyomatékosan kérnék minden új tagot (ugye ehhez kell min 40 HD kép), hogy a fórum nyilvánossága előtt kérdezzen mielőtt megint elüldözik a VAGtüdőnket működtetőt.

Ha tudunk, úgy is segítünk - a teljes VAG csapat normális és segítőkész. (Na jó, tomcs23 egy szakállas troll, k norbi meg rotorfesiszista, TaaT meg anti autó használó, MunezXBK egy nyelvtannáci de a maradékban van jóindulat.)Lehet nem a leggyorsabban, de maximális hozzá állással.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109980) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Anno írtam, hogy 7 személyes autók irányába nézelődöm. Most egy nagyon segítőkész kereskedőnek hála egy teljes hétvégén át tesztelhettem egy Seat Alhambra 2.0 TDI (150 LE) DSG S&S Style Advanced modellt. Így ezzel kapcsolatban írnék egy kis szösszenetet, hátha valakinek érdekes lehet.

Természetesen az autó minden földi jóval fel volt szerelve (navi, tolatókamera, radarok, sávkövetés, start-stop rendszer, gombos indítás, tempomat, bőr kárpit, elektromos mozgatású tolóajtók és csomagtér ajtó, stb.), így ebben nem volt hiány. A helykínálat teljesen rendben van, a leghátsó üléssor még hosszabb távon is megfelelő felnőttnek is. Igaz, ezt nem én állítom, hanem a feleségem. :) 6-an ültünk benne (3 felnőtt és 3 gyerek) és senki nem panaszkodott. A 6 személy mellett még bőven van hely a csomagoknak is. Úgyhogy hely szempontjából, ha valakinek nagy a család, csak ajánlani tudom.

A DSG váltót mindenki dícséri (legalábbis, akivel eddig beszéltem), de nekem nem igazán jött be. Mondjuk ez volt az első automata váltós autó, amit vezettem. De hiányzott a kuplung :), és nagyon sokszor én teljesen máshogy/máskor váltottam volna, mint ahogy a DSG tette. Engem kicsit zavart.
A 2.0 CR TDI papíron másfélszer olyan erős, mint a jelenlegi Superb-m 1,9 PDTDI-je (150 LE vs. 101 LE). Viszont (gondolom a teljesen más karakterisztika miatt) erőtlenebbnek tűnt a PDTDI-től. Pedig "csak" 300 KG-al nehezebb az Alhambra. És ezt nem csak a motorhang alapján mondom. :)
A Superb első ülése sokkal kényelmesebb. Nem csak az ülés pozíciója miatt, hanem a kialakítása. A Superb-ben sokkal jobb az oldaltartás, és maga az ulés komfortja.

Röviden ennyi. Valószínűleg előbb-utóbb váltani fogok, de biztos, hogy nem új, hanem 3-5 éves példányra. Az új eléggé túl van árazva szerintem (bár nem néztem a konkurenciát, de pl. a tesztelt példányért nem adnék 14 M Ft-ot, amennyi az ára).

Sajnos képet nem csináltam az Alhambra-ról, de ugye az nem is az enyém. :) Viszont a sajátomról most ronda lemezfelnivel (majd tavasszal ha visszakerül az alufelni fotózok még párat) csináltam mobillal néhány nem HD képet (és nem is 40-et).

Tehát a saját járgány: Skoda Superb 1.9 PDTDI (74 KW) AVB, 2005/06 (ennek legalább minden egyes megtett km-eréről tudok, ami ahogy láthatjátok az utolsó képen a korához képest nem túl sok):













[ Szerkesztve ]

Alex

(#110273) bitpork válasza Qru (#110258) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

azért a 40 hd kép még mindig alap a tagsághoz :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#112741) TaaT válasza bitpork (#112738) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom, van vagy 4000 saját készítésű képem a HDD-n, ebből szerintem a tizede sincs az autóról. :)

Utóbbiak nagy részét már linkeltem itt vagy másik topikban ;]

Give them hell Ukraine!

(#112750) Ace owner válasza bitpork (#112743) üzenetére


Ace owner
addikt

Hát 10 autó az 10x40hd kép, legyen annak a fele hd mert gondolom nem 2010-ben kezdtél autózni, tehát legalább 400 autónak kéne lennie hogy törvényesen garázdálkodhass itt. :U ;]

Galaxy Fold 4

(#113861) bitpork válasza viperabácsi (#113860) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy pár képet csak nyomathatnál...nem érzed úgy hogy 40db hd képpel el vagy maradva? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113866) bitpork válasza pavika (#113865) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

1: a fejegység a képen nem gyári.
2. Ki kell venni, mert a keret oldalára szokták csavarozni a tartót :K
3: hol a 40 db HD kép? ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114564) bmwsan


bmwsan
senior tag

(#114538) Mágus2: ha lúd akkor már legyen kövér... ;]
[link]

Még én is lógok a 40 HD képpel ;]
Mindjárt itt a jó ido, aztán felkerülnek a mocskos überbrutál tuning 16-os gyári felnik .

(#114667) bitpork válasza szabozeee (#114664) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Legelső lépés , hogy 40 HD képpel megváltod a klubtagságod és a segítséget.

Ami a kérdésedet illeti (és ez most hitelbe van) elektromos a kormányrásegítés, de elméletben lehet olajozni ami -megint csak elméletben- a kis hangokat megszünteti. Utána felújítás.

De természetesen Mágus2 fogja tudni ezt neked megmondani, mert ha bárhol egy beszélő malacra hivatkozol, gyanús hogy muszájdzseki lesz a vége ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116313) focvis válasza atika88 (#116312) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is megremegett volna a lábam autókereséskor, mert nagyon tetszetős masina. És igen, nem egy egyszerű motor. :)

Asszem' lógsz 40 db HD képpel az itteni VAG közösségnek! ;]

(#116328) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azt hiszem itt vannak páran tévedésben, ezért egy tisztázó hsz nem árt!
Ide, VAG tulajként csak úgy lehet jönni kérdezni, hogy 40 HD képet prezentálsz. Nem, nincs kivétel. Ez nem kötelező, hanem kiváltság - mert ingyen Jézus sírját nem őrizték. Megítélésem szerint, ennyi nem nagy ár a cserében kapható fikázásért dicséretért és technikai infókért.
Aki ezt nem tarja be, annak automatikusan duplázódik ez a szám. És nincs kibúvó, hogy majd nyáron a szebb pacskerekkel, meg ződ fűbe, meg majd ha az asszonynak megjön a kedve :N Ezek mind nem befolyásolják a phórum működését, maximum a mi hozzáállásunkat ha nem vagyunk megkínálva előzékenyen. Nem is beszélve , hogy a többség dönti el mi az ami beleszámít a 40(80,120...) képbe, nem a készítője ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#117501) bitpork válasza Doki16 (#117496) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A DIS menüjében keress olyat h Convenience Opening/Closing. Igaz a régieknél ez csak az ablakokra vonatkozott, de vagy ez vagy ott mellette lehet állítani a menüben a Central Locking-ot h a csomagtartóra is vonatkozzon-é. Ha igen akkor csak vezetőülésből és kulcsról nyitható. Szerintem.

MOD: Jut eszembe - ez a kérdésed, 40 HD képbe került eddig!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#117695) bitpork válasza Octi (#117693) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Khm....39 kép még lóg...HD kép, így akár lehet 40 is...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#118546) bitpork válasza Killer01 (#118545) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És még ide mersz írni 40 hd kép nélkül? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#118672) brumi1024 válasza Fehérsólyom (#118671) üzenetére


brumi1024
veterán

Én Óbudán vettem az autót, még nem voltam szervizben, de oda fogom valószínűleg vinni. Egy 2014-es Q3 van még onnan a családban, azt oda hordjuk, nem volt még problémánk velük. Drága, de márkaszerviz, és ha kell a gari akkor sajnos ez van.

Ja és a segítségért 40 HD kép a fizetség tegnapi határidővel, ez a topik alapszabálya. ;]

[ Szerkesztve ]

(#119047) bitpork válasza RohamDroid (#119046) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A 40 HD kép után esetleg meggondoljuk h tegezhetsz-e minket :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119104) 1stVikman válasza harcikoca (#119103) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Milyen autóról van szó? Hibatárat lekérdezted?
A fűtésnél nekem a fabiamban a V68-as szabályozó motor volt a ludas, a potmétere nem tudta, hogy milyen pozícióban vannak a lapátok, így össze-vissza hűtött-fűtött. Kiszereltem, szétszedtem, kontaktspray, alapbeállítás, azóta jó (kopp-kopp-kopp) :). Ennek már kb 5 éve. Egyébként hibatárba ezt is beírta, szóval érdemes előbb azt megnézni.
PD-elemekre passz, én olyat még nem csináltam, hülyeséget meg nem akarok írni.

MÁS:
Ez a 40 HD kép dolog most ilyen beugró-féle, amolyan "tagdíj"-szerűség? Mert bár elolvastam a topik összefoglalót 2x is, de ilyet nem találtam. :B A hozzászólásokban már párszor előkerült erre utaló megnyilvánulás, de nem volt egyértelmű, hogy ez adott ember új szerzeménye miatt került szóba, vagy úgymond itt ez a "valuta". Ha ez utóbbi, és érdekel valakit egy 2003-as, benzines fabia, akkor lövök pár képet, bár nem mostanában volt kívül-belül szépen takarítva. :(

(#119105) focvis válasza 1stVikman (#119104) üzenetére


focvis
veterán

Klubtagsági "díj" :K Ha új autót veszel, akkor illik megújítani a tagságot.
Hogy minek 40 db HD? Kicsit túlzónak érzem, de ha sokat kérdezgeti az ember, akkor gyorsan duplázódik a szám! :)

[ Szerkesztve ]

(#119350) Brumi˘ válasza tomic (#119347) üzenetére


Brumi˘
addikt

Szia!

Előlegben egy tipp: jobb hátsó ajtópanel tömítés elöregedett.
(40 HD képet azért várjuk. :) )

[ Szerkesztve ]

(#119386) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Lenne 4-5 dolog amit össze tudnék hozni a kocsival és hibáival kapcsolatban.. Ha beírom az egészet lesz aki elolvassa, vagy adagoljam apránként ? Persze a hibákhoz szigoruan 4K-s videot és 40 HD képet is mellékelek majd ;]

Üdv.: Csaba

(#119652) FoLey-v válasza Vaze (#119651) üzenetére


FoLey-v
addikt

VIP tagsághoz minium 40db HD-s képet kell mutatnod nekünk az új verdádról. ;] :P

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#119653) Brumi˘ válasza Vaze (#119651) üzenetére


Brumi˘
addikt

Arra próbált rávilágítani a kolléga, hogy a klubtagsághoz szükséges 40db HD kép az új szerzeményről. :) (sajnos a kérdésedre nem tudom a választ én se)

(#119654) bitpork válasza Vaze (#119651) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És a 40 HD kép között legyen ami a műszerfalat és a konzolt mutatja, és akkor talán tudunk válaszolni. Mert ugye felszereltség függő is, pl

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119677) Qru válasza Magnum_ (#119675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a 40 hd kép nélkül nem kapsz itt segítséget tudod... :D

Ja de. ;]

#nincsbennetarcsi

(#119723) pppg


pppg
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje követem a topicot read only módban, de most összeszedtem a bátorságomat 40 HD képet és feltöltöttem. [link]
Március óta egy 2008-as Skoda Octavia (IZ) 105LE tulajdonosa vagyok. BXE motoros, a kicserélt hajtókar csapágyakról is találtok képeket a link alatt , ugyanúgy művészfotókat a felhőkről, esőlepergetős ablak kezelésről videót, vagy nyest nyomokat a motorháztetőn (egyébként ezek ellen valami tuti tipp?) :))
atos19881101 az elmúlt pár hétben tolmácsolta már pár kérdésemet. Pénteken megjött kínából a vag-com kábelem, egy turbónyomást mértem is pár perce:

A mérés végén barátnőm sikítása is látható, ami egy pillanatra megzavart a gáz padlóig nyomásában :Y (elénkugrott egy körforgalom :)) ).
A mérésnél logolt csv: [link] Ezzel szerintetek minden oké?
Amióta követem a fórumot, sok okosságot tanultam meg, pl hogy 1500-as fordulat alatt nem közlekedünk, városban nem váltunk fel 4-esbe (65 alatt), valamint hogy heti 1x érdemes kitiporni az autó szemét.
Remélem hasznos elfogadható tagja leszek a csoportnak.

(#119728) bitpork válasza Magnum_ (#119727) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem is 40, nem is HD.... még dolgozni kell ezen asszem ;)

(#119726) Mágus2 : Én meg akartam kérdezni mielőtt bármi eszembe jutna h mit jelent a kézzel rásegíteni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120210) bitpork válasza raziel01 (#120193) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Igen van: fogod a fotó apparátot és holnap napfénynél csinálsz 40 HD képet!

(#120199) Vaze: Mintha itt is lenne restancia :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120254) Mágus2 válasza choco01 (#120252) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Már 80. :K Tudod ez itt szabály, ha kérdésed van, előbb be kell mutatni a verdát. Ehhez kell a 40 HD kép a verdáról, de mivel magyarázni kell, már 80. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120585) bitpork válasza Magnum_ (#120584) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ismerős a következő idézet: "40 HD kép" ? :U Ennél már régebbi motoros vagy itt...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120744) blck1


blck1
tag

üdv! igazából ezt a kérdést már feltettem valakinek, de rájöttem több ember - több válasz

eladtam egy sor6 benzin coupe-t, sokat kell mennem, kell az 5-6 liter fogyi, jó volt meg minden, de most több ajtós hasonló szépség jön, igaz kerreg, de az most mindegy.
tervezek egy sedan facelift a4 b5-t venni, 110lovas AFN motorral, manuál természetesen, elég gyári állapotában veszem, igaz egy osztrák autó, alja eléggé telibefújt alvázvédelemmel, na de nem is ez lényeg, aránylag szép az alja.
miért 110 lovas adagolós? mert 40ből nem tudom melyik másik motorfajtához jön ki egy komplett vezérlés vízpumpával, persze kedvezményemmel.. plussz amelyik ennyire jó motor is. újabb pd-kben nem gondolkozom, b6 nak ronda a formája szerintem, elbaszták, belseje se jön be, plussz ami már CR az nekem sok lenne pénzben. Toyota 2.2 dízelben nem gondolkozom, mert nem tetszik a belsejük, még egy LEXUS IS220nak se, az Accord se rossz, de belül abszolút passzolom, Avensis féle tucatautókra ránézni sincs kedvem. plussz egy a4 b5 még mindig odabsz szép állapotában, főleg a facelift hátsó lámpák eléggé el vannak találva.
ha gyári állapotról beszélünk, akkor miket kéne kezdésnek biztos hogy csinálnom, ha nem tudok szinte semmit az előéletéről? persze azokon kívül, amit majd akna alatt látunk érzékelünk, az persze alap cserélve lesz
amit biztos tervezek
- komplett vezérlés csere, szíjak, vízpumpa stb
- fékek rosszak, azt tudom, előlhátulra zimmerman tárcsák, betéteket még nem tudom
- drága fullszintetikus olaj, összes szűrő, üzemanyagszűrő is beletartozik ezekből MANN-t persze
- váltóolaj, fékolaj
- akksi talán ha szar
- generátort megnézni milyen állapotban van
- egr tisztítás vagy delete és ledugózást ajánlotok?
- katalizátor van ebbe egyáltalán?
- utolagós tempomat
- talán mfa de utána olvastam nem lesz egyszerű, előbb a többi dolog
- lengőkar amit kell meyle HD-ra cserélni, esetleg lengőkarszilent/szilentblokkokat ami szar poliurethánra
- fehérvilágítású óracsoportok léteznek gyáriban, vagy az már mind egyedi?

ezen kívül mi az amit ajánlanátok kezdésnek, ami biztos nem árt?

jól olvastam egy AFN gyári állapotában is stabilan tudná a 130-140ló-t egy chippel, kb 280-300Nm a célom, de ezzel úgy gondolom a fogyasztásom is jobb lenne, azt olvastam, itt van1-2 jó chiptuningos errefele (Veszprém) megtudják írni jól.
na de ha igazából ha nem szűkös a keret, akkor mit tennétek ti elsőre ami jót tenne egy ilyen 16-17 éves autónak? nagyobb csúcsok, vagy mechanikus adagoló megérné, nem tudom milyen áron vannak ezek, de gondolom majdnem 100e csak egy mech adagoló? még1x mondom nem a nagy lóerő a célom, egy 130-140 már oké nekem, a cél hogy hosszútávon mindenképp ne legyen gondom vele, és a nagy potenciálból azért valamit kihasználni.
2T olajat telitankba sokan mondták, tényleg jót tesz egy villanyos adagolónak is?

ui: mindenképp vásárlás után egy 200-300 körül tervezek rákölteni, a gyári hifin javítani, nagyobb felni, normális gumi, jó fékek, ablakfólia, belső elemek javítása vagy cserélése gyári újra pl váltógomb, fabetétet kidobni a pi....ba, minőségi ablaktörlők, normális erős, h7? vagy h4 megy bele tompítottba? és egy 40/40 esetleg 60/40 eibach v H&R rugó, attól függ melyiket szereti jobban a gyári puha gátló, ezt nem tudom, ezeknél az a4 b5-knél elég laikus vagyok, RS/S tükrök havertól stb

köszi

[ Szerkesztve ]

(#121250) focvis válasza Qru (#121245) üzenetére


focvis
veterán

Valami szám rémlik nekem előtte... talán 40 és db és HD? 😂

Munez, ez a G3 mennyi zsé? Fotó alapján igen pofás.

[ Szerkesztve ]

(#121274) FoLey-v válasza gzbotii (#121270) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak azért kéri a 40db HD-s képeket,mert kiéhezve van a gyönyörű autókra. ;] :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#121275) bitpork válasza FoLey-v (#121274) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért kérem, mert általában aki ide jön az elsősorban kérni jön. Azt gondolom, hogy ennyi bele kell, hogy férjen "viszonzásul".
De tudod mit? Nem kell a 40 HD kép. Nem kell egy sem. Problem solved.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#121279) Qru válasza ßrainiac (#121276) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A medzsó matrica menő nagyon! Azt már élőben is megcsodáltam. :K

mod:

Milyen szerencse, hogy tőlem nem kéri senki a 40 hd képet... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.