Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!-s Mágus klubbok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) Kazimír válasza Trak (#350) üzenetére


Kazimír
őstag

Ezt a játékbábus-radíros-gyufásdobozós harci jelenetet mi is csináltuk, tényleg átláthatóbb lett, főleg amikor egy karakterre nem csak egy ellen jutott

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#352) Trak válasza Kazimír (#351) üzenetére


Trak
addikt

Shadowrunban pl azért volt jó, mert olyanoknál játszottunk akiknek kézzel festett figurák voltak (Warhammeres ilyesmi), és azokkal nagyon élvezetes volt kirakni a helyszínt, főleg mikor egy kocsmai verekedést kellett modellezni, kb 20-30 résztvevővel:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#353) Kazimír


Kazimír
őstag

Kolesz szobatársaim érdeklődnek a téma iránt, vagyis szívesen játszanának( nagy részük játszott már korábban), de honnan szerezzek alapkönyvet. Én még abból a zöld borítósból tanultam játszani (puha fedeles) és olyat szeretnék, de nem valószínű, hogy ezt könnyen be tudnám szerezni. A neten nincs meg legalább egy része?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#354) Trak válasza Kazimír (#353) üzenetére


Trak
addikt

Van a zöld könyvnél elvileg újabb rendszer, de azt én nem ismerem, nem is nagyon akarom, a régi nekem tökéletes (lenne... mert nem tudom már mióta nem játszottam:( ). Vagy megpróbálsz vlakitől szerezni, vagy antikváriumban, kissebb könyvesboltban, ott kapható, igaz elég borsos áron.

www.rpg.hu-n nézd meg a fórumot, talán eladja vlaki.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#355) Kazimír válasza Trak (#354) üzenetére


Kazimír
őstag

Megpróbálom az rpg fórumot is, de félek, ott csupa fanatikussal fogok találkozni, akik jobb esetben lesajnálnak, rosszabb esetben elküldenek délre, hogy hogy jövök én már ilyen ócskaságokkal..:((

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#356) parkasz válasza Kazimír (#353) üzenetére


parkasz
senior tag

Hát nem tudom szabad-e itt ilyet írni, de nekem megvan minden eddig megjelent Magus cucc pdf-ben :B:B

(#357) Kazimír válasza parkasz (#356) üzenetére


Kazimír
őstag

Ne izélj már! Honnan? Saját készítés?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#358) parkasz válasza Kazimír (#357) üzenetére


parkasz
senior tag

Nem, még anno a DC-ről szedtem le. Ha kell kiírom neked cd-re.

(#359) Trak válasza parkasz (#356) üzenetére


Trak
addikt

Mivel nem kaphatóak, szerintem szabad:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#360) Kazimír


Kazimír
őstag

persze hogy kell! Naná, majd nem!
:)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#361) parkasz válasza Kazimír (#360) üzenetére


parkasz
senior tag

Bp-i vagy?

(#362) Kazimír


Kazimír
őstag

Sajnos, nem úgyhogy v más megoldás kell, vagy fel kell mennem

[Szerkesztve]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#363) parkasz válasza Kazimír (#362) üzenetére


parkasz
senior tag

Figy, ha adsz egy címet, mondjuk az adataimnál lévő mailre, akkor én kiírom és feladom valamikor a jövő hét folyamán. Ingyen és bérmentve. Legalább mi szerepjátékosok tartsunk össze, nemigaz :)

(#364) Kazimír


Kazimír
őstag

Bocs, a vessző rossz helyre került:) Egyszóval nem székesfővárosunkban élek

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#365) Kazimír


Kazimír
őstag

Mail megy.. előre is köszönöm

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#366) parkasz válasza Kazimír (#365) üzenetére


parkasz
senior tag

Igazán nincs mit.

(#367) Kleinmodi


Kleinmodi
csendes tag

huuhhhh nagyon régen játszottam de akkor rendkivül sokat és volt egy parti ahol majdnem 2 évig játszottunk ugyanazokkal a karakterekkel 7en játszottunk plusz mesélő nagyon nagyon jó volt :DD
de azért talán még konyitok vmit a témához ahogy az elejét elolvastam az első dolog mindenképpen emberrel probálkozz és lehetöleg vmi harcossal vagy hasonlóval aztán tp vadászatra fel :Y

''A múltat eltörölték, az eltörlés műveletét elfelejtették, a hazugság valósággá lett''.

(#368) Bencom válasza parkasz (#347) üzenetére


Bencom
senior tag

mi is kipróbáltuk ezt a módszert, de ez sem mindíg célravezető...

----

esküszöm, kidobtam!
persze, ha volt két érték, amit egyforma módon kell kidobni, akkor úgy variáltam, hogy a nagyobb legyen ott, ami nekem kell:DDD:U
de tényleg kidobtam!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#369) Bencom válasza Bencom (#368) üzenetére


Bencom
senior tag

ja, és még annyit, hogy egyáltalán nem kimagasló a csávó, csak az egésségben és ügyességben, de az egyik a suvatagba kell, a másik meg az íjászathoz.
csak éppen arra jó, amire való:U

és túl sok felesleges képzettsége sincs, ami idővel hasznos lehetne, csak a minimális fontosságú.(példul nem tud úszni, mer' dzsad.)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#370) Sianis válasza Bencom (#343) üzenetére


Sianis
addikt

Azért csúnya dolog az a 22-es egészség!

Kicsit tápos a gyerkőc, első szinten már odalaáz pár 3.-ik szintű harcost is! Nem az kell, hogy mindenki egy csapással elhulljon! Amúgy meg érdekes lesz összehozni egy toroni fejvadászt a sivatagi vadászoddal.

(#371) Sianis válasza Bencom (#369) üzenetére


Sianis
addikt

Sivatagban úszni! :D

(#372) Kleinmodi


Kleinmodi
csendes tag

1-2 táp kari:
káhl gladiátor kétkezes harc mesterfok jobb kéz: pallos amivel körönként üt nagy gyorsasága és ügyessége miatt!!!!
bal kéz: 1,5 kezes kard :Y

elf erdőjáró ijásznak
alapból megkapja az elf ijat!! :Y
hmmmm még gondolkozok :F

''A múltat eltörölték, az eltörlés műveletét elfelejtették, a hazugság valósággá lett''.

(#373) Bencom válasza Sianis (#370) üzenetére


Bencom
senior tag

most mi tápos benne?
egyáltalán nem ver oda egy jó csávót, mert az íjnak amúgy is korlátozott a sebzése...:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#374) Trak válasza Bencom (#373) üzenetére


Trak
addikt

Dehogy korlátozott...
1. járhat hozzá erőbónusz, ha megfelelő az íj, és elég nagy a karakter ereje.
2. Íjász szabály

Volt szerencsém egyszer egy 17-es erejű (ki volt dobva), 8. szintű elf íjászhoz, akinek direkt neki csináltatott mágikus elf íja volt (hogy honnan az egy másik történet), és egy +2 erőt adó kesztyűje (nem tápos karakternek indult, a kesztyű véletlenül került hozzá, a karakter amúgy feljátszott volt 1. szintről).

Nem szeretett harcolni, csak ha muszáj volt, de akkor nem sokáig tartott a küzdelem... Egy körben 2 lövés, minimum 2 ember elesett (CÉ je is nagyon magas volt, így néha 2 nyílvesszőt lőtt ki egyszerre, persze sok levonással, de még így is talált)

Ez tápkarakter volt.. de nem annak indult, és csak a véletlenek folytán lett az. Maga a kaszt egy táp... elf íj, elf CÉ stb.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#375) Trak válasza Kleinmodi (#372) üzenetére


Trak
addikt

És ezt a Khált beengedte a KM játszani?:) Dobtam volna vissza egyből...
Igaz láttam már hasonlót játékban:D

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#376) Bencom válasza Trak (#374) üzenetére


Bencom
senior tag

van benne valami:U
de ha én összerakok magamnak egy karaktert, törekszem arra, hogymár az elején se vérezzen el.
ez az én hibám:(
valaki segít?:F:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#377) Trak válasza Bencom (#376) üzenetére


Trak
addikt

Mondd miben, és segítünk...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#378) Kleinmodi válasza Trak (#374) üzenetére


Kleinmodi
csendes tag

hát igen az elf ijászok elég brutál csávok :U
föleg ha a KM engedi ökel tápolni
ja a káhl is 1 ilyen szitu ha engedi a KM mindenestere ha én voltam az nem engedtem vagy végig szopattam ;]

''A múltat eltörölték, az eltörlés műveletét elfelejtették, a hazugság valósággá lett''.

(#379) Bencom válasza Kleinmodi (#378) üzenetére


Bencom
senior tag

ellenfélnek nem rossz:DDD;]

Trak: hozz össze nekem egy ''gyenge'' íjász karaktert:DDD:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#380) parkasz válasza Kleinmodi (#378) üzenetére


parkasz
senior tag

Ehh, azért az a khál elég meredek, nem csodálom, hogy nem engedted játszani.
Bár én ilyenkor azt szoktam tenni, ám legyen, de
1. mi használtunk kifáradást, annyi körig lehet hadonászni a pallossal, amennyi az állóképesség 10 feletti része szor kettő
2. megsasolmám mi a túrót csinál egy szobában, ne adj isten egy folyosón. ;]

(#381) Bencom válasza parkasz (#380) üzenetére


Bencom
senior tag

igen... ez az erő és a taroló fegyverek ellenszere:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#382) parkasz válasza Bencom (#381) üzenetére


parkasz
senior tag

Ja, és persze ilyenkor az alegszebb, ha valaki nyom rá mesterfokú pszi-vel némi képességcsökkentést :)
Elvileg pszi-ben irtó hurka a harcos. Én mint mesélő pl. csak kétszeres pontért engedtem felvenni a harcos kaszt tagjainak a pszi-t.

(#383) Predator666 válasza Kazimír (#353) üzenetére


Predator666
aktív tag

Budán egy silverland nevű hely az után érdeklődj, és ott lehet mindennt kapni...
MINDENT!!!!

Amúgy az új rendszer nagyon hasznos lett, és bár sokkal bonyolultabb minta régi, de sokkal jobb is...
az ad&d d20 as rendszerén alapul és az íjászat is nagyon jól van megoldva...
Bakker én nagyon szar mesélő vok és mivel már játszani is régwen toltam, így már játékosnak is tök sz@r vok...:O

[Szerkesztve]

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#384) Kleinmodi


Kleinmodi
csendes tag

van megint új szabáj és d20ra épül qrva régen játszhattam nekem valahol a második törvényköny és a harcosok kiegészitőjénél elakadt a fonal :F

''A múltat eltörölték, az eltörlés műveletét elfelejtették, a hazugság valósággá lett''.

(#385) parkasz válasza Kleinmodi (#384) üzenetére


parkasz
senior tag

Ez a baj a mókussal, már a harmadik tök más szabálykönyv, mert mindenki hű de alkotni akar valami tutit, de sajna a Nagy Zöld szintjét csak nem sikerül túlszárnyalni. Megkockáztatom megközelíteni se. :P
A csomó új alapkönyv helyett, ha netán kiegészítőket írnának, még esetleg sikeresek is lehetnének :(
Szvsz a játékosok nagy része még mindig a régi rendszerben jáccik, ha meg d20 -ra vágyik, hát már magyarul is talál olyan ami jobb, szebb, több, játszhatóbb, stb., stb. Valamint a kiadványok közt van kiegészítő is, nemcsak rókabőr. :(

(#386) Trak válasza Kleinmodi (#384) üzenetére


Trak
addikt

A Summariumban voltak azért még érdekes dolgok. Késöbb is volt 1-2 kiegészítő, amit ha kicsit átalakított az ember, akkor jó dolgokat lehetett kihozni belőle, bár ez az összesre igaz:) Nem kell mindig a kiadott szabályokra építeni, át lehet alakítani a csapatnak, a KM-nek megfelelően. Persze figyelni kell, hogy megmaradjon az egyensúly.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#387) Predator666


Predator666
aktív tag

én úgy vagyok vele, hogy a legújabb szabályok szerint játszok néha néha mikor vanjáték, és szvsz nagyon kircsi....
MInden nagyon jól megvan oldav és aszoondom, hogy jobb let mint az eddig eredeti szabálykönyvek, és mivel új rendszer szvsz az előzőt is túlszárnyalja...nem csak bonyolultságában, hanem játékélményben is...

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#388) Trak válasza Predator666 (#387) üzenetére


Trak
addikt

A játékélmény egyáltalán nem a szabályokon múlik...:U

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#389) duracell89


duracell89
senior tag

sziasztok!
nemigazan jacottam meg soha ilyen jatekokat, ahoz kepest, hogy megavn a MAGUS, es a Vampire Maszkabál nagy szabalykonyv is!
egyszer nagyon kiprobalnam! nem hozunk ossze egy ilyen partit valamikor? :F :)

szerk.: megneztem, es a magus konyvem az ''Elso szabalykonyv'', 2001-es masodik kiadas, a vampire pedig szintén II. kiadas

[Szerkesztve]

(#390) Trak válasza duracell89 (#389) üzenetére


Trak
addikt

Ez nem ilyen egyszerű:)
Nem árt minimum 4-5 ember, egy jó hely ahol lehet játszani, és egy olyan időpont ami mindenkinek jó. Én több, mint fél éve nem játszottam RPG-t (MAGUS-t már több, mint 1 éve), mert nem tudunk összehozni egy időpontot. Mindenki dolgozik, építkezik, vizsgázik stb...

Ha össze is jön, akkor a játékalkalom elött kell egy pár órás összeülés, ahol megbeszéli a csapat a KM-el, hogy mi is lesz pontosan, milyen szabályok szerint, milyen kiegészítőket lehet használni stb.. Ki kell dobni, meg kell csinálni a karaktereket.
Szóval nem olyan egyszerű ez:)

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#391) Predator666 válasza Trak (#388) üzenetére


Predator666
aktív tag

nem is a szabályokra gondoltam, hanem a légköre nekem mintha telejsen megváltozott volna...én így érzem és szvsz nagyon jó irányba változott...

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#392) duracell89 válasza Trak (#390) üzenetére


duracell89
senior tag

hat akkor ez nem fog osszejonni... :(((

(#393) parkasz válasza Trak (#390) üzenetére


parkasz
senior tag

NEm egyszerű, de talán nem is kivitelezhetetlen. Én támogatom a felvetést! Benne lennék, csak a február 2-diki államvizsgám legyen +.

(#394) parkasz válasza Predator666 (#391) üzenetére


parkasz
senior tag

Addig okés, csak attól tartok ugyanaz lesz a vége, mint anno az Új Tekercseknek, azaz nagy lila Rgp-s minden alkotó, mert csinált valamit, osz hátradől a székében és annyi. :(

(#395) Predator666 válasza parkasz (#394) üzenetére


Predator666
aktív tag

hát én meg nem mert ''elvileg '' már készül a toron, scak z a gáz, hogy a grafikus felmondott, mert mindneki szart rá a dologra,tehát végülis visszajön.
Amúgy meg nagyon remélem, hgy nem állank meg mert szvsz jól sikerült az adoptálás...
DURACELL: ez úgy müxik, hogy pölö megbeszéljülk, hogy játszunk és akkor még találunk két embert modju kparkszt és mége egyet itt bp-n és akkor összeülünk, megismerjük egymást, és kiderül hogy ki hogyan is képzelte a játékot megismerkedsz a szaályokkal esetleg egy próbajáték..és akkor eldöntöd, hogy tetszik -e
Ez egy út....

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#396) Trak válasza Predator666 (#391) üzenetére


Trak
addikt

Nekem tökéletesen megfelelt a régi rendszer, nekem az a légkör nagyon bejött. Ennek ellenére kipróbálnám az újat is, de annyi emlékem kötődik a régihez (végülis vagy 7-8 évig azzal játszottam), hogy nekem aztán jöhet bármilyen más rendszer. Kipróbáltam sokfélét (AD&D, Vampire, Codex stb....), de a MAGUS jobban bejött:) Persze biztos az is benne van, hogy ezzel kezdtem, ezzel játszottam a legjobbakat, ha sokat játszanák egy nagyon jó új rendszerrel, akkor azt is megkedvelném. Ennek ellenére én ha magusozok, akkor csakis régi rendszer.

duracell: ez csak az én kálváriám volt, ettől függetlenül lehet, hogy itt könnyebben össze lehet hozni egy csapatot.

Én nem biztos, hogy merem vállalni, mert nekem a hétköznap tuti nem jó, és a hétvégém is mindig bizonytalan... elötte pár nappal tudnák csak biztosat mondani mindig. Ha kell egy néha beugró ember, akkor esetleg:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#397) Predator666 válasza Trak (#396) üzenetére


Predator666
aktív tag

jah mivel én gimista vok ezélrt nekem se jó a hétköznap, viszont a hétvége elég sokszor jó
Amúgy ha gondolja vki akkor jöhet mert most fog alakulni egy csapat az oszttársam egy nagyon király régi rendszeres km (akinek ez lesz az uccsó kalandja) és én...talán ha vkinek van kedve....
BÁr még a Km se nagyon ismeria rendszert, meg mi se nagyon , ezért még csiken módban vagyunk, de lassan majd jók leszünk...és mivel a km és az oszttársam nem is ismeri egymást ezért nem is lenne gz, hogy a barái körbe bekerüljön vki...mert nincs is baráti kör...:D

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#398) parkasz válasza Predator666 (#395) üzenetére


parkasz
senior tag

Neked legyen igazad! Ámen!
Én örülnék neki a legjobban ha végre normális kerékvágásba kerülne a Mókus. Mégiscsak hazánk fiainak agyszüleménye.
Az új rendszert még nem volt alkalmam tanulmányozni, így nem tudom véleményezni, de pl. szerinetm az ÚT sem volt rossz, csak hát nem feltétlenül kell mindig megváltoztatni mindent, csak azért mert mások írják.
Én a februári diplomázás után nyitott vagyok bármiféle kezdeményezésre ami picit is RPG!

Ja, és nagyon király, hogy végre pörög ez a topic is! :C

[Szerkesztve]

(#399) duracell89 válasza Predator666 (#395) üzenetére


duracell89
senior tag

akkor lepjunk ra arra a bizonyos utra ;)
hol? mikor? :D

(#400) Predator666


Predator666
aktív tag

nah akkor megvan február után és akkor szvsz úgy legyen, hogy mindig annál vagyunk akinél a legkvesebben vannak...de szvcsz mindenkinél lenni kellene...
oks?
És akkor parksz is tud majd játszani meg duracell is meg az oszttársam meg a másik srác
amúgy az oszttársam egy kicsit nehéz természet, tehát ha nem jöttök ki vele akkor majd alkotunk eg külön csapatot...
és akkor parkasz te is nyálazd át lécci azúj alapkönyvet...vagy ne aszerint játszunk majd?

Kivettem, mert volt, kit zavart.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!-s Mágus klubbok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.