Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!-s Mágus klubbok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bencom


Bencom
senior tag

A Nyíregyházi Kerekasztal Mágusai Szerepjátékos Kör eddigi ülései:
-- 2005.Július. 5 (kedd)
-- KM: Bencom™
--Játékosok: Sianis


A legközelebbi találkozó tervezett időpontja:
-- 2005.Július. 9 (szombat)

Helyszín : Sianis háza.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#2) sequator


sequator
senior tag

ajánlom figyelmedbe az RPG.HU-t, az kifejezetten szerepjátékos oldal.

egyébként a témák ''szőnyegbombázását'' hanyagolni kéne, mert megorrolnak a moderátorok

Sautia

sequator

(#3) Wildmage válasza Bencom (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nerm értelek.:F Tapasztalatod csak akkor lesz, ha játszol valakikkel. Ami meg ahhoz kell, hogy ne csak bámulj az első játékon, az mind benne van a könyvben...

(#5) sequator válasza Kalandor (#4) üzenetére


sequator
senior tag

azért mert azt már ''szétbombázta'' :DD

Sautia

sequator

(#6) Bencom válasza sequator (#2) üzenetére


Bencom
senior tag

Már nem egyszer jártam ott, most is onnan jövök, de ismétlem még nem volt alkalmam játszani, és igy nem sokat mond, nekem tapasztalatlannak...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#7) Bencom válasza Wildmage (#3) üzenetére


Bencom
senior tag

Nugtatlak: eddíg háromszor olvastam végig a kék szabálykönyvet, de mire alkalmazni tudtam volna nehezen megszerzett tudásomt, kilyött két másik könyv, közel olyan vastag, mint az első, és az összes(de tényleg az összes!) szabály megváltozott. Mikor ezeket kezdtem el olvasni, azok a szabályok is megváltoztak, úgyhogy a könyvekkel nem megyek sokra...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#8) Trak válasza Bencom (#6) üzenetére


Trak
addikt

Konkrét kérdés nélkül elég nehéz egy ilyen nagy témában ellátni tanáccsal... :F

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) Bencom válasza sequator (#5) üzenetére


Bencom
senior tag

Nem bombáztam szét, de engem kifelyezetten a MAGUS érdekel, és a többi nem.
Mellesleg ott már annyi volt a hozzászólás, hogy nem tudtam kiszűrni az eddig lezajlottakat, mellesleg már nem is láttam túl sok hozzászólást, pedíg volt egy-két kérdésem...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#10) Bencom válasza Trak (#8) üzenetére


Bencom
senior tag

Oké:
Mit tudok csinálni, ha íjász karaktert akarok?
Eddíg mindenki le akart beszélni róla...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#11) Bencom


Bencom
senior tag

Még egy konkrét kérdés: milyen nevet adjak egy elfnek akit bányászok találnak meg, és nevelnek fel?

Egyébként az előző kérdésre sem válaszoltatok, pedig az elég konkrét volt...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#12) sequator válasza Bencom (#11) üzenetére


sequator
senior tag

az a baj, h rossz helyen keresgélsz, MAGUS kapcsán valami szerepjátékos oldalt keress fel, mert itt úgysem kapsz kielégítő választ a kérdéseidre.

Sautia

sequator

(#13) Bencom válasza sequator (#12) üzenetére


Bencom
senior tag

Csak van vagy tíz ember aki tudja miről beszélek, és válaszolni is tud...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#14) Fade_Away


Fade_Away
őstag

rpg.hu

Kezdő szerepjátékos meg neakarjon elfet jáccani.

Embert talán nehezen kitud játszani.

(#15) Bencom válasza Fade_Away (#14) üzenetére


Bencom
senior tag

Ragaszkodom az elfemhez!
Tök jó előtörténetet írtam neki...meg minden.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#16) Bencom


Bencom
senior tag

UP!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#17) Bencom


Bencom
senior tag

Na ide azért tényleg írhatna v.ki!
Mágusosok, szégyeljétek magatokat!

Na, tűztem a netről!Remélem holnaoig kapok valami használhatót!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#18) Notes


Notes
senior tag

Elf íjász nagyon szép karakter, majd úgy két év múlva...
Egyelőre azt javaslom indíts egy ember fajú karaktert valamelyik harcos kasztból. Játsz minnél többet. Ha jó a parti akkor nagyon meg fogod szeretni azt a karaktert is. Szerezz sok tapasztalatot, ne a könyveket magold, hanem tanulj meg _játszani_, az adott akarakter bőrébe bújni, a fejével gondolkodni.

Romanes eunt domus!

(#19) w9033626 válasza Bencom (#17) üzenetére


w9033626
tag

Van egy csomó progim, doksim, képem, leírásom, ajánlásom a témában (kb700Mb). Ha érdekel, szólj és megoldjuk az átadás/átvételt.

(#20) zebrafish


zebrafish
tag

Miért nehezebb elf-et játszani mint embert? Az előbbinek csak kicsit hosszabb a füle, nem?

Gondolom most jól megkapom :DDD, de tényleg: mi a fő különbség játék szempontjából?

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#21) Trak válasza zebrafish (#20) üzenetére


Trak
addikt

Nagyon igazat adok Notes-nak.
Elfel csak akkor érdemes játszani, ha már van tapasztalatod.
zebrafish:
Ha csak ennyiben különbözne, akkor mi értelme a fajoknak??
A plusz képességek? A plusszok?
Ha ez miatt, és így játszik vlaki, azt nagyon tudom sajnálni.

Első dolog: az elfek kevesen vannak, és a legtöbben külön laknak az emberektől.
Mivel több száz (inkább ezer) évig élnek, ezért számukra az emberek nem meghatározóak. Az emberek mentalitása távol áll tőlük.
Ráadásul mivel nem is nagyon közösködnek az emberekkel, az ő lakhelyüktől távol élnek, ezért csak azokkal tartják a minimális kapcsolatot akikkel muszály.
A közelükben élő falvakkal, városokkal, azokkal is csak nagyon ritkán.
Tehát nagyon kevesen ismernek elfeket alapból egy átlagos városban. (Most ne nézzünk az Erion szintű helyeket)
Akkor mi a helyzet egy bányászcsalád lakhelyével? Még elhagyatottab hely.
Biztos van egy nagyotmondó emberük, de még ő is csak ismer vlakit, akinek volt egy barátja aki már látott egy elfet. Ami után jönnek a ''legendák'', az elferdítések stb. És ezekután hoznak a faluba egy hosszúfülű gyereket? És még fel is nevelik... Egy elf mondjuk 40 (de inkább több) éves kortól számít felnőttnek. De emberek közt ez nem így megy, megint sok gond forrása lehet...
És még sorolhatnám... A legfőbb, hogy az elf keresi a helyét. Sehol sem érzi magát otthon. Az emberekhez túl elf, az elfekhez pedig - mivel emberek közt nőtt fel - túl ember.

A topicnyitónak: az egyik legnehezebb személyiséget akarod az egyik első karakterednek választani... Nagyon nem ajánlom.

Ezt szerintem senki sem tudja kijátszani.... akármilyen tapasztalt szerepjátékos.
Persze megpróbálni meg lehet.

Több oldalon lehetne róla mesélni, de érdemesebb elolvasni az egyik RPG rendszer leírását róluk. Mondjuk volt egy régi Rúna, amiben volt 1-2 jó dolog róluk, de az is csak irányadónak jó.
A Summariumban is van külön elf rész, de arra már nem emléxem az mennyire jó.

Persze lehet vele játszani, úgy is, hogy nem játszod ki, de akkor meg minek az egész?

Ebben vannak általánosságok is, de az egész legfőképpen szubjektív dolog...
Mondom ezt én, aki '94-ben kezdtem a Magus-t, nekem ilyen egy elf.
(Illetve sokkal több, de egy ekkora helyre ennyit tudtam írni.)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#22) Notes


Notes
senior tag

Egy elf karakter beillesztése egy csapatba (főleg ha van már mondjuk egy boszorkánymester meg egy fejvadász) :) kész rémálom a KM részére. És hogy normális módon sikerüljön ahhoz a játékos részéről is komoly tapasztalat szükségeltetik.
Persze játszhatod az elf íjászt úgy is mintha egy ember lenne magas CÉ-vel, de ha csak a harcértéke miatt választod ezt a fajt az nem szerepjáték, hanem számhalmazos problémamegoldás.
És ha a KM ezt elnézi, akkor Te egy olyan partiba kerültél ahol soha nem fogsz igazi szerepjátékot játszani.

Romanes eunt domus!

(#23) zebrafish válasza Trak (#21) üzenetére


zebrafish
tag

Köszönöm a választ, valójában csak kötekedtem egy kicsit, de a válasz tényleg alapos volt :))

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#24) maddog válasza Bencom (#13) üzenetére


maddog
tag

I

a regi szabalyok szerint kell jatszani amikor meg ki kellett dobni a karaktereket
(a harcosok gladiatorok es a masodik torvenykonyv szabalyai is alkalmazhatok)

II

ne tapolj es ne a harcertekeidet meg a varazstargyakat halmozd hanem azt tedd amit a karaktered tenne
ehhez persze hasonlo felfogasu km is kell

igy lesz a magus fun

(#25) Bencom válasza Notes (#18) üzenetére


Bencom
senior tag

Na, végre! Köszönöm a normális hozzászólásodat! Ez a bajom, hogy nincs kivel játszani, de ha erre kerül a sor megfogadom a tanácsodat.

Egyébként az elfet is fel akarom majd használni, de nem tudok neki egy normális nevet kitalálni.
Röviden az előtörténet, hogy egy sötételf-elf (!) keverék, szülei meghalnak, bányászok nevelik fel...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#26) Bencom válasza w9033626 (#19) üzenetére


Bencom
senior tag

Mármint ingyér?

Ha igen, ott az e-mil címem... Légyszi küldd el apránként, én meg letöltöm, de kellene pár egyéb tipp...

Köszi!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#27) Bencom válasza zebrafish (#20) üzenetére


Bencom
senior tag

Szerintem sem nehezebb elfet játszani, mert egy csomó specialitása van és így könnyebb is...szerintem...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#28) Bencom válasza Trak (#21) üzenetére


Bencom
senior tag

Kösz, de van egy barátom, aki már több tíz éve magus-os, és vele együtt álítottam össze a karaktert, és már megbeszéltünk néhány dolgot..

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#29) Bencom válasza maddog (#24) üzenetére


Bencom
senior tag

Nem a számokra törekszem, de ha kezdő vagyok, egy jó karaktert kell összeállítanom hogy tudjak eleget tapasztalni, és ne hulljon el az első csatában.

Mellesleg igazad van, túl sokat foglalkozom a számokkal, de tovább még nem jutottam el:(.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#30) Bencom


Bencom
senior tag

És UP: nem valami jók a harcértékei, mert dobókockával dobtuk ki...:14,14,16,17-ezek a legjobb értékei:O úgyhogy ne mondjátok hogy el vagyok szállva...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#31) Notes


Notes
senior tag

Attól mert nem elf karaktert indítasz még nem fogsz elhullani az elő csatában... Már megint a számértékeket nézed. Értsd már meg, hogy nem ez a lényeg! Egyébként az elfeknek van egy csomó hátrányuk.

A sötét elfeket meg felejtsd el! Olyat Te (a karaktered) nem is fogsz látni. Ha nagyon peches vagy talán 20. szint körül...

Azt hiszem, hogy semmit sem értesz a szerepjáték filozófiájából. De ahogy látom a ''mágusos haverjaid'' hozzáállását, nem is fogsz sokat megérteni.

Romanes eunt domus!

(#32) Trak válasza Bencom (#28) üzenetére


Trak
addikt

Több 10 éve Mágusozik?:) Hogy hívják Novák Csanád?:)
94' ben jött ki a Mágus...

Ha egy ennyire ''tapasztalt'' vlaki azt mondta, hogy kezdőként ilyen karakterrel gyere, akkor asszem nem is mondok több jótanácsot, ezek után minek? :))

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#33) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

erre a mi időnkben (94 és 99 között játszottam) volt egy ilyen kifejezés, hogy véróvoda... :DDD
antikváriumokban egyébként lehet kapni egy-egy régi rúnát néha, azokban fogsz találni hasznos dolgokat. a summariumot meg mindenképpen ajánlom olvasásra, roppant tanulságos az elfes része (is) - ez a fajok könyve az, ahol gyakorlatilag játszhatatlanná tettek minden nem-ember fajt. hozzátszem: nagyon helyesen...
egyébként biztos jót lehet játszani elf karakterrel is, nekem volt olyan barátom, aki csak törppel volt hajlandó nyomulni, de volt is velük kapcsolatban olyan alapos tudása, amilyen egyikünknek sem, túl minden rúnán, szabálykönyvön, internetes fórumon és valamennyi magus-regényen...

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) Bencom válasza Trak (#32) üzenetére


Bencom
senior tag

A magus előtt is volt már szerepjáték...

Mellesleg ő is le akart beszélni, de hajthatatlan vagyok...(az alapötlet az enyém volt...)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#35) Bencom válasza parandroid (#33) üzenetére


Bencom
senior tag

A summariumot olvastam(megirtam, az elején), megvan az összes RÚNA, magazin...

Látod, mégis ez van....

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#36) Huma


Huma
addikt

Nekem a kedvenc fajom az elf és a félelf. Szerintem nem kell eltanácsolni tőle, egy idő után úgyis belerázódik. (Mondjuk Toronban nem szívesen mászkálnék vele.)
És tényleg sok hátránya van, kezdjük ott hogy rengeteg helyen utálják őket, érzékenyek a feketemágiára. Nehéz kijátszani egy elf karaktert de meg kell próbálni és majd kiderül hogy sikerül-e.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) parandroid válasza Bencom (#35) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nem akartalak megbántani, bocs, ha sikerült.
elég sok lett a hozzászólás, mire a végére értem a topicnak, már fogalmam sem volt, mit olvastam az elején, nem vagyok én elefánt... :DDD
de ha tényleg olvastad a summariumot és még mindig ragaszkodsz a fent említett karakterhez, akkor egyszerűen kétféleképpen értelmezzük a magus-univerzumot. ami nem baj, és nem is jelenti azt, hogy bármelyikünk értelmezése is helytállóbb lenne, mint a másik. játssz nyugodtan úgy, ahogy te szeretnél, sok sikert és jó szórakozást hozzá. tényleg.

megvan az összes rúna? tényleg? hogy lehet még megszerezni az első-második évfolyamot? vannak olyan megátalkodottak akik eladják? :(((

ui: nekem egyébként nincs meg azösszes, valahol az V/1-2 környékén elegem lett belőle... :( kár, pedig jól indult - az elején még az akkori guru mellékleteként jelent meg. azok voltak ám a szép idők...

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38) Bencom válasza Huma (#36) üzenetére


Bencom
senior tag

Kösz!
Mellesleg már eljutottam odáig, hogy vettem egy csomag dobókockát, de nincs valami sok szerencsém vele:O 2,3,2,4, elvétve 5.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#39) Bencom válasza parandroid (#37) üzenetére


Bencom
senior tag

Nem személy szerint nekem van meg, hanem említettem egy barátomat, aki a kezdetek előtt is szerepjátékozott, és amint megjelent, azóta veszi, és megvan mind...NEM adja el...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#40) Bencom


Bencom
senior tag

UP! Légyszi, légyszi!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#41) parandroid válasza Bencom (#39) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

kösz, mint írtam, nekem is megvan az összes régi.

légyszi, légyszi mit?

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) Bencom válasza parandroid (#41) üzenetére


Bencom
senior tag

Légyszi, légyszi UP, vagyis írjatok...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#43) Bencom


Bencom
senior tag

Na, közben írtam egy új előtörténetet, amiben a karakterem már csak sima elf íjász, felyvadász...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#44) taltos válasza Bencom (#43) üzenetére


taltos
senior tag

Ha tényleg kicsit igényesebb szerepjátékot szeretnél játszani, akkor (mondjuk kellenek hozzá partnerek is...), de ne a dobókockáiddal szórakozz, hanem gézerővel kezdj el hovellákat olvasni, meg könyveket.
Mondjuk sokanb kezdték úgy, ahogy Te (volt, aki továbbjutott... :) ), de ajánlom a minnél több olvasást!

Ezt pedig melegen ajánlom:
www.rpg.hu

(#45) Bencom válasza taltos (#44) üzenetére


Bencom
senior tag

Köszi!

Már elolvastam a Ryeki Tüz-et, és most olvasom a Vas Ideje-'t.
Egyébként az RPG-t sokan ajánlották, és már el is mentem rá egy párszor.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#46) Trak válasza Bencom (#43) üzenetére


Trak
addikt

Sima elf íjász, fejvadász?
Most akkor melyik?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#47) Bencom válasza Trak (#46) üzenetére


Bencom
senior tag

Mind a kettő...
Mellesleg azóta ontom az újabbnál újabb előtörténeteket, de kizárólag elfekre.
Ja és elolvastam a ... mi is a címe?...Valami Pentádos...Rashad Bugadhajról szól...Na mindegy, de most a Tizedik-et olvasom.

Ha eszembejut a másik, akkor megírom...öööö...na...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#48) Bencom válasza Bencom (#47) üzenetére


Bencom
senior tag

Ja! Hát már megírtam! A Vas Ideje.:B:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#49) Bencom


Bencom
senior tag

Apropó!
Mi van, ha mondjuk ezen túl(:U), kalandmesterként akarok tevékenykedni?

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#50) Bencom


Bencom
senior tag

Apropó!
Mi van, ha mondjuk ezen túl(:U), kalandmesterként akarok tevékenykedni?

nincs MSN-em már ez is baj:(((

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!-s Mágus klubbok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.