Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) fonak


fonak
csendes tag

Ezt ajánlom azért elolvasásra, bár nem erről szavazunk vasárnap, de EÜ.

[ Szerkesztve ]

(#16802) N4r4ncs válasza hobizoli (#16727) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Hülyeség,aza legfőbb baj hogy a nép annyira naív hogy az fáj,hiába megy jól most a fidesznek 2010ben is ugyanúgy a hazugság meg a média fog győzni tehát nem vagyok bizakodó.Minden nap a fél ország nézi azt a buzi napkeltét.Mindent úgy ferdítenek el hogy a jobb legyen a hibás,rohadt unalmas nekünk hogy az orbán 4 évére akarnak ráfogni mindent.
A valóságban meg durván úgy néz ki hogy az eddig okozott károknak 75:25 százalék arányban az mszp a legnagyobb hibás csak basszák hangoztatni.
(pl,ilyen volt a székház ostromnál mikor direkt nem adtak parancsot a zsaruknak hogy ne csináljanak semmit,így be lehetett mutatni,h tessék itt a Jobboldali csőcselék mindenki így jár majd,amiről meg megfeledkeztek hogy éppen a szocik miatt volt ez az egész)
Jó pár évnek el kell még telni,megnézed az összes közgyűlésben még mindig a vén tehetetlen faszok ülnek akik semmire nem jók.Orbán meg nyugodtan beszéljen egyre keményebb hangnemben mert már csak az segít ne csak a baloldal mocskolódjon már.
Szerencsre hogy minden napra jut valami milliárdos csalás,hulye proli hadd nézze tátott szájjal.

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#16803) fonak válasza N4r4ncs (#16802) üzenetére


fonak
csendes tag

OV most épp a kertévékben bohóckodik, meg olvasom volt Hajdú Péternél is a Frizbiben...

[ Szerkesztve ]

(#16804) lajafix válasza Rive (#16795) üzenetére


lajafix
addikt

az oktatás outputján időszerű alakítani, de a ráfordított forrásokon nem.
Az EÜ kassza helyrehozására -miután a koala szart rá 4 évig- tett lépésekkel egyetértek, a vizitdíj, a kórházi ágyak csökkentése, mentők gatyába rázása(a kis hamisak rossz számokat adtak meg a várható betegszállításról, ez elég csendes balhé) helyes. De a források kivonása helytelen, ahogy az eltolt több pénztáras törvény is.

Rock'n Roll

(#16805) fordfairlane válasza fonak (#16803) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ő is érzi, hogy tétje van a dolognak. Nemcsak a kormány számára (mert akármennyire is hangoztatja, hogy nincs, bizony van, különben nem költenének annyit hirdetésekre), de az ő párton belüli pozíciója is meginoghat akár.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16806) divot válasza Egon (#16779) üzenetére


divot
veterán

Megértem őket, de a távolmaradás most Gyurcsányra adott vokssal egyenértékű.

(#16807) divot válasza Rive (#16788) üzenetére


divot
veterán

Csak tudod az a pofátlanság az egészben, hogy egyrészt a kampányban azt hazudták: nem lesz vizitdíj, most meg azt hazudják, hogy a vizitdíj miatt nincs paraszolvencia. És még azt is odahazudják, hogy egyébként ingyenes az egészségügy.

(#16808) Rive válasza fordfairlane (#16800) üzenetére


Rive
veterán

Érdekes :) Meg kell várni a végleges adatokat, aztán majd megpróbálom valahova beszuszakolni a kérdést.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16809) Rive válasza divot (#16807) üzenetére


Rive
veterán

Hümm. Egyrészt a mostani támogatottsági adatok alapján a jövőre nézve Lajával egyként reméljük ( :DDD ), hogy mindegyik szereplő hazudozik, szóval izé.

Másrészt ismételném, amire válaszoltál: háziorvosilag a vizitdíj minden várakozást felülmúlóan jól teljesített, a jelek szerint kevesebb negatív hatással, mint bárki várta volna.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16810) Tüzi válasza divot (#16807) üzenetére

holott már kétszer fizetsz érte.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16811) divot válasza Rive (#16809) üzenetére


divot
veterán

Mégis mit értesz azon, hogy kisebb a negatív hatása? Ez így az égvilágon semmit sem jelent. A kormány azzal népszerűsíti, hogy csökkent miatta a paraszolvencia, de ez hazugság, mert a kimutatások szerint egy fikarcnyival sem csökkent.

(#16812) lajafix válasza fonak (#16801) üzenetére


lajafix
addikt

erről kellene szavazni bizony. jó cikk.

Rock'n Roll

(#16813) lajafix válasza Tüzi (#16810) üzenetére


lajafix
addikt

sok állami szolgáltatásért 2x fizetsz: színház, tömegközlek, múzeumok stb. Minden olyan helyen, ahol adóbevételek mellett külön díjat kérnek a használatért. Önrész.
Tudtommal még a tűzoltásért is kell bizonyos esetekben fizetni utólag:), nem?

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#16814) Rive válasza divot (#16811) üzenetére


Rive
veterán

Amire pozitív hatással lett háziorvosilag: az orvoshoz fordulások száma, a kiváltott/felírt gyógyszerek mennyisége, táppénzes napok száma, hálapénz mennyisége. Negatív hatásnak az anyagi helyzet szerinti differenciálást várták, de ugye ezzel kapcsolatban végülis hatást kimutatni - tudtommal - nem sikerült.

Hálapénz-dologban értékelhető kutatást csak a TÁRKItól láttam, de ott nem a mennyiségre kérdeztek rá, hanem arra, hányan adnak. Ugyanakkor azon (házi)orvosoknál, akikkel kapcsolatba kerültem mostanában, változóan 20-50 százalékkal csökkent a hálapénz mennyisége. Saját állításuk szerint.

Többet nem tudok, kapcsojja ki :)

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16815) lajafix válasza Rive (#16809) üzenetére


lajafix
addikt

nono, attól még Divotnak igaza van abban hogy sima újraválasztási érdekből a koala pofánhazudta a nagyérdeműt. (a fidesszel ne gyere, nem ők kormányoznak, hazudhatnak nyugodtan, megkapták érte a büntit, ja tegnapi ezirányú kérdésedre még tegnap válaszoltam)
no de mit érdemel az a nép, amelyik két alternatíva közül sem tudja kiválasztani a jobbat?
nem kell ide harmadik párt, elég lenne 1 is.

Rock'n Roll

(#16816) Róth válasza Rive (#16814) üzenetére


Róth
aktív tag

"Hálapénz-dologban értékelhető kutatást csak a TÁRKItól láttam"

Én meg tőlük tudom, hogy emelik a vizitdíjat, beeee :P :))

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#16817) ToRR3nt3 válasza Rive (#16795) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Oktatáson vágni rég időszerű volt már, lásd bölcsész-túltermelésünk.

Vagy lásd mérnök-alulképzésünk. Nem vágni kéne hanem szabályozni azt, h melyik szakon hány hallgató van. És belenyúlni, módosítani ha változik a kereslet.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#16818) Dubmaster válasza Róth (#16816) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

A vizitdíj emelésének szándéka egyértelműen kiderül a költségvetésből. A 2007-es 13 milliárd Ft után 2008-ra 60 milliárd bevételt terveztek!

Vagy talán arra gondolnak, hogy teljesen lepusztulunk és folyamatosan orvoshoz fogunk járkálni? :W :DD

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#16819) Tüzi válasza lajafix (#16813) üzenetére

Szándékosság, illetve nem baleset,-forgalomveszélyes esetben, valamint bérmunkakor.
Balesetben miután kiszedtünk az autóból, senki sem fog kiszámlázni neked semmit, ez még nem olyan, mint az amerikai EÜ :)) de majd lesz! :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16820) Dubmaster válasza Rive (#16814) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Csak az a kérdés, hogy ez valóban pozitív hatás -e?

Ugyanis a felsoroltak egymásból adódóak:

Ha kevesebben mennek orvoshoz, kevesebb a kiváltot/felyrt gógyszerek száma és kevesebb a táppénzen töltött napok száma is.

Viszont: Ugrásszerűen növekedett a várakozási idő! A rengeteg adminisztráció többszörösére nyújtja egy beteg ellátásának idejét, miközben a tényleges fizikális vizsgálat ideje csökken.

Így több okból is kétlem, hogy összeslgében pozitív hatásról beszélhetünk!!!

1, Bizony vannak, akik eddig havonta jártak kontrollra, most inkább 2-3 havonta ( valóban beteg, nyugdíjas réteg)
2, A várakozási idő ilyen mértékű növekedése, társítva hozzá az ellátás minőségének (időtényező miatti) romlását, sokan magánrendelőt választanak, "háziőpatikából" oldják meg gyógyításukat, vagy egyszerűen nem mennek el orvoshoz.

!!! Nem azt állítom, hogy csak ezek a lehetőségek vannak!!!

Természetsen a kormányzati kommunikációból kimaradnak ezek a tények!

Tény: szükség van/volt racionalizációra a háziorvoslás területén is. De azt gondolom, nem ez a helyes út!!!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#16821) tildy válasza Tüzi (#16748) üzenetére


tildy
nagyúr

Akinek a szülei nem tudják kigazdálkodni a tandíjat, azok mit csináljanak?Ugyanazt amit én csináltam/csinálok.

Dolgozni , dolgozni dolgozni, és mellette levelezőn vagy távon tanulni. (Utóbbit mondjuk most csinálom:U )
Aki nagyon akarja a diplomát az meg fogja csinálni így is, aki meg megáll az akadály előtt, abból jobb is ha nem lesz diplomás.

mielőtt azt mondanád hülyeséget mondok : olvasd el a szösszenetem, hogy lett nekem diplomám, és hogy lesz másoddiplomám.
Ha valaki , akkor én biztosan szegény családból jöttem. Hátrányos helyzet miatt anno még Soros ösztöndíjjat (Tóth Ildikó Jászalsószentgyörgy 28,000)is kaptam

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16822) fordfairlane válasza tildy (#16821) üzenetére


fordfairlane
veterán

És mit csináljon az, aki olyan szakra járna, ahol nincs levelezőtagozat és távoktatás? És ha már most is az anyagiak döntenek a továbbtanulásnál (mert egyéb kiadások is vannak), akkor ezt miért kellene tovább erősíteni?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16823) kicsitomi88 válasza tildy (#16821) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Minden tiszteletem a tied, de pl en nem lennek kepes ugy diplomat szerezni, hogy mellette aktivan dolgozok, hogy egyaltalan ehessek.

Az en szakomon, tekintetbe veve az otthon vegzendo egyeb feladatok mennyiseget, az orarendem valamint a parkapcsolatom ez ebben az esetben nalam lehetetlen lenne, vagy valaminek nagyon a rovasara menne.
Nem talalom a kis szosszeneted.

90 87.5 87.8 87.5

(#16824) pH érték válasza kicsitomi88 (#16823) üzenetére


pH érték
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy manapság nem könnyű, egyes helyeken lehetetlen, munkát találni.

(#16825) hobizoli válasza Dubmaster (#16820) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tavaj tavaszl voltam beteg legutobb, beficcent egy kis tudogyula. elmentem korzetidokihoz 4-n ultek ott. Korabban fel oraval rendeles kezdete elott mar 10-12. rajtkockaert mehettel....joesetben. Most nem. Megnezett mi van atkuldott SZTK-ba rontgenre. Eskuszom tovabb alltam sorba bekohogni a 300Ft-t, mint amig a vizsgalt tartott. Felertem az emeletre, eppen csak leultem es mar szolitottak be. Nyomattak egy valos ideoju roontgen videot vmi atvilagito nemtom mivel -de eleg ujnak nezett ki-, a doki ott allt tolem 1m-re amikor keszult es nezte a monitort es kezzel mozgatta elottem azt az atvilagito nemtommit (allitolag ocsobb ez hosszutavon, mint a hagyomanyos rontgenek fenykepei, nem nem pillanatkep, hanem egy video, barhol megallithato meg stb). Ki megint, leultem, kb 1 perc mulva szolitottak megint az ablakhoz, hogy itt a papirom, mehetek. 10 percnel nem voltam tovabb a SZTK-ban, onnantol hogy a bejaratan beleptem, meg kileptem a kiprintelt papirokkal. Na innen azokkal visszadzsassoltam a dokinkhoz, senki nem ult ott, ugyhogy beficcentem es 3-4 perc mulva, mar megirt recepekkel go a gyogyszertarba.
Korabban ez ugy volt, hogy sorbaultel meg alltal ~12.-nek 2.5-3 orat ("csak gyogyszert iratni jottem"-k nem is szamitva, mert azok tenyleg csak beadjak a papirt es mennek), mert minden egyes hajfajassal ott ultek...minek? Nem eccer fel ora volt egy beteg. Most ne felj csak az jar oda, akinek valoban vmi baja van, az nem aki raer ott uldogelni, hatha dob neki a sok ott ulesert vmi beutalot a doki kinjaban, mert nem javul semmitol (kozben meg nincs is semmi baja)...

De ha ehhez ez kellett, akkor ez kell

hobizoli

több drón kell ;P

(#16826) hobizoli válasza fordfairlane (#16822) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az? Valasszon mast.

hobizoli

több drón kell ;P

(#16827) BosXx


BosXx
aktív tag

ma se hiába keltem fel, ma is megtudhattam egyet a kormány sikerei közül, amit már a számok is alátámasztanak.

lássuk csak a sort:

0,x %-os gazdaági növekedés > egyértelmű siker, hiszen spórol az állam
8,x %-os munkanélküliség > egyértelmű siker, hiszen rigúgták a közszolgákat
6,x %-os államháztartási hiány > egyértelmű siker, hiszen már nem a legszarabb adat az unióban, és még 250 milliárdos adócsökkentésre is futja. szerintem 6%-nál nyugodtan kijelethetjük h elértük az Új egyensúlyt
vizitdíj > egyértelmű siker, mert a 300 forintot a nagyja ki tudta fizetni

tiszta szerencse, hogy ilyen szakértő, tehetséges, reformkormány irányítja Magyarországot!

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#16828) fordfairlane válasza hobizoli (#16826) üzenetére


fordfairlane
veterán

Napersze, kibicnek semmi sem drága.

x gon' give it to ya

(#16829) hobizoli válasza pH érték (#16824) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akkor oda kell koltozni ahol van. Tudod: "ha a hegy nem megy Mohamedhez..."

Szomszedom tavaj nyaron koltozott ki Melbourne-be, mert ott kapott melot a cegenel. Jaaaa, az a Fold nevu bolygo masik vege innen....ooooo

hobizoli

több drón kell ;P

(#16830) hobizoli válasza fordfairlane (#16828) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miertis? Gyogyszeresznek tanulsz, vagy mi...?

hobizoli

több drón kell ;P

(#16831) N4r4ncs válasza Róth (#16816) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

A népszavazás után lesz emelés.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#16832) RexpecT válasza hobizoli (#16825) üzenetére


RexpecT
addikt

Akkor jó irányba változott a helyzet :K .Viszont az biztos hogy nem attól mert 300 ft-ot kell fizetni.Bátyám felesége asszisztens Ő is mondta , hogy mikor bevezették a vizitdíjat egy ideig kevesebben voltak, de aztán visszaállt a régi "rend".
Nemrég volt a napkeltében egy beszélgetés hogy kivontak 300 milliárdot az EÜ-ből a vizitdíjból meg kb 30 milliárd bevételt várnak, és felvolt háborodva a mszp-s csávó hogy miért akarják elvenni az orvosoktól ezt a pénzt(már a népszavazással) ........

[ Szerkesztve ]

(#16833) fordfairlane válasza N4r4ncs (#16831) üzenetére


fordfairlane
veterán

Továbbra is azt gondolom, hogy emelés, ráadásul komoly mértékű 2 -3 szoros nem várható. Az már tényleg egyenlő lenne a politikai öngyilkossággal.

De az élet majd választ ad erre a kérdésre is.

x gon' give it to ya

(#16834) fordfairlane válasza hobizoli (#16830) üzenetére


fordfairlane
veterán

Már nem járok iskolába, de akkor tényleg, induljunk ki mindig csak a saját érdekekből, és semmi másból, mélyebb összefüggések, társadalmi hatások ejtve.

1. Én nagyon ritkán járok orvoshoz. A körzeti orvosunknál nem nagyon kellett eddig sem sokat várni, nem volt vészes. Így tehát nekem 300 Ft-ot kellene fizetnem, miközben nem lenne tőle jobb semmi. Akkor tehát vizitdíj eltörlése -> igen pipa.

2. Unokahúgom orvos, ha kórházba kerülök, elintézi nekem, hogy jó helyre kerüljek. Viszont a kórházi napidíjat fizetnem kell. Akkor ez is egyértelmű -> pipa a napidíj eltörlése mellé.

3. Mi történne akkor, ha azt szeretném, hogy a gyerekem főiskolán vagy egyetemen továbbtanuljon? Biztos nem fogom olyan helyre járatni, ahol nem jó, nem igazán használható diplomát adnak neki, lásd az említett könyvtár szak, vagy pl. a jogi diploma. Persze, hogy műszaki vonalon fog továbbtanulni, hisz eleve ez is érdekli. Segít valamit a tandíj rajtam? Nem, plussz kiadás. Akkor ez is megnyugtatóan elintézve, -> pipa az igen mellé.

Egyszerű ez. :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16835) kymco válasza fordfairlane (#16833) üzenetére


kymco
veterán

Egy politikai hullának már mindegy.... A gázáremelés csúsztatása simán belefért volna, ha nincs résen a sajtó....

www.refujvaros.hu

(#16836) kymco válasza tildy (#16821) üzenetére


kymco
veterán

Ennek az lesz az ára, hogy nem lesz gyerek, vagy ha lesz, akkor nem lesz apja vagy anyja.... és én most általánosságban válaszolok az általános válaszodra..

www.refujvaros.hu

(#16837) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudom hogy volt-e már, nem találtam. [link]

Es azt sem, ahol lehurrogtatok, hogy ilyen nincs, nem volt, meg hogy az OVB-nel jelentsem be ha ugy gondolom van bizonyitekom....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16838) rdi válasza RexpecT (#16832) üzenetére


rdi
veterán

Kedves Respect!
Sajnos az utóbbi időben érdemes alaposan szűrni a dumákat.
A 300 Mrd -os kivonást úgy számolták ki az "okosok" hogy a költségvetésben összevetették az eüre jelenleg fordított és 2005-ben fordított % -os arányt.

Az összeg azonban mág így sem jön ki, mivel a fidesz saját kimutatásai szerint a csökkenés 0,6 % -os , vagyis ha jól emlékszem ez 120 Mrd forint.

Természetesen ez hülyeség, hiszen közben némileg nött a költségvetés főösszege is :)

Nagy kár egyébként, hogy ilyen átlátszó trükkökkel lejáratják saját magukat, mert egyszer majd kormányozniuk is kellene.

Ez egy felborult világ egyébként, vannak országok ahol a politika valódi és nem színes festett máz mint nálunk, ilyen ország pl. Németország:

"Újra fellángolt a vita Németországban a tandíjról. Nincs egységes rendszer az országban, tartományonként változik a szabályozás, ahol a CDU van hatalmon ott kell fizetni, ahol a szociáldemokraták irányítanak, ott nem kell fizetni."

Fej! Tor! Potroh!

(#16839) tildy válasza kicsitomi88 (#16823) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt írtam le, "honnét" értem el azt amit. Arról nem is beszélve, hogy nyelvekből lemaradásban voltam , mivel nem volt pénz nyelvtanárra + egyik szülő csak 8 ált. végzettségű (+szakvizsgák) a másik meg csak érettségivel rendelkezik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16840) Egon válasza hobizoli (#16825) üzenetére


Egon
nagyúr

Te valami szuperhelyen jártál, b+.
A gyereknek veseproblémái vannak: 10 hónapon belül 2 vesemedence-gyulladás. Legutóbbi januárban. Ultrahangra időpont: március közepe (2 hónap), a Bethesda kórházban. Nekem is bejátszott február elején némi alhasi fájdalom. Honvéd kórházba el, általános sebészet (sérvgyanú). Át az urológiára (mivel nem sérv). Ultrahangra időpont: 1 hónap múlva. Nagymuternek agyérgörcse volt pár éve, hálistennek felépült teljesen, de minden évben egyszer infúziós kezelésre szorul (rosszul lesz, elmegy a háziorvoshoz, az ír beutalót, a váci kórházban kezelik). Általában év végén jön elő ez. Legutóbb, mikor elment, adtak neki egy több hónappal későbbi időpontot (pontosan nem emlékszem, mikorit). Miután nagyon durván rosszul lett, csak befogadták. Apám kerékpár-balesetével kapcsolatban már nem is írok, mert csak felidegelem magam.
Ezzel az egész átalakítással annyit értek el, hogy nagyon nagymértékben átterelik a betegforgalmat a magánpraxisba. Nekem is megjegyezte mellékesen az urológus, hogy van magánpraxisa, és ott van ultrahang... Kénytelen vagy elmenni maszek dokihoz, mert mire kivárod a várólistát, felfordulsz. Ott meg fizetsz, mint a katonatiszt (a baromi sok befizetett járulékot kenheted a hajadra) - persze valóban nem hálapénzt... :U Bár az is megy a szürkegazdaságba (nagyon ritka a számlát adó doki).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16841) g@bo válasza Egon (#16840) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez az eü reform, hogy ***** **** ágica.

mondtam, egy vacak ekg 3 hetes várólista.

nagy kamu pénzkivonás ez is.

[ Módosította: Racecam ]

(#16842) Rive válasza Dubmaster (#16820) üzenetére


Rive
veterán

Ugrásszerűen növekedett a várakozási idő! A rengeteg adminisztráció többszörösére nyújtja egy beteg ellátásának idejét.
Mostanában nem láttam olyan háziorvost, aki ne tartott volna aszisztenst. A sor miatt feleannyit vártam - pedig épp infulenza- és krahácsszezon volt -, a vizitdíj miatt pedig cirka fél percet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16843) Tüzi válasza g@bo (#16841) üzenetére

ultrahang meg 3-4 hónap.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16844) kymco válasza Rive (#16842) üzenetére


kymco
veterán

Nemhiába, nálatok még ez is működik...
Én 38 fok feletti lázzal majd két órát.... de rossz helyen lettem beteg biztos....

www.refujvaros.hu

(#16845) tildy válasza fordfairlane (#16822) üzenetére


tildy
nagyúr

Az halasszon egy szemesztert :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16846) hobizoli válasza pH érték (#16746) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem annak meg semmi ertelme ugyanugy, hogy "mindenkinek" lesz, felhigul az egesz, aztan nem "dolgozik" senki, mondvan o aztan nem azert "tanult" a diplomajaert, hogy piszkos legyen a keze, es miazhogy nincs sajat irodaja es nem keres egybol netto 300k-t...esjajma'

Diplomasok joresze amugy is olyan huje, mint a fold, hiaba van diplomaja, nem ert egy kanyit sem ahhoz amit "tanult", most ha lesz megtobbnek, akkor hurra, sokbol meg tobb ijen huje lesz. Dejolesz... Legszebb amikor egy diplomas gepeszmernok olyan huje, hogy nem tudja merre fele kell betekerni egy tok sima metrikus csavart. Odamegy es probalja betekerni balra... OMG...Hogy kapott diplomat? Vagy nem vagja fejbol mennyi a menetemelkedese meg stb, meg mit jelentenek fejen azok a szamok. Ezt egy diplomas gepeszmernoknek ha ejjel 3-kor keltem is fel felalomban kene tudnia csipobol. Aztan lehetne sorolni meg a joltanult diplomasok okossagait, legtobbszor a legalapvetobb dolgokkal sincsenek tisztaban raadasul a sajat szakmajukban az egy LOL
Az, hogy ezeket egy 8 osztalyos nem tudja az ~normalis, de hogy egy diplomas mernok se...es ki fizette ki a "tanittatasat"? Hello... :U ...es mennyi ijen van meg :F

Regen az erettsegi is volt vmi ertek, utobbi ~10 evben egyre fikabb megszerezni, ma mar kitorolheti vele az ember, mert max arra jo. Aztan az ijen piskolta erettsegikkel mennek foiskolra/egyetemre es buknak ki....azt is ki fizeti majd igy ki, na na na...?

Szo se rola, azert ismerek par olyan diplomast is, aki aztan tenyleg tud is :R , de 10-bol max 2 ijen. Azert ennek inkabb forditva kene lennie.....szerintem :U az meg hogy majd akaiki mehet ingyen felsooktatasba nem ezt szolgalja.

hobizoli

több drón kell ;P

(#16847) lúzer


lúzer
veterán

leégett a szociolista banda :C :C

Orbánra ráuszították az apeh-t és mint kiderül, még Orbánnak jár 130k vissza! :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16848) N4r4ncs válasza lúzer (#16847) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

:C :DD

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#16849) tildy válasza lúzer (#16847) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez miért is égés? Szocosok is kaptak "magukra" uszítást:U
Egy vagyonosodási vizsgálat meg... Miért ne lehetne bárkinél?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16850) lúzer válasza hobizoli (#16727) üzenetére


lúzer
veterán

az olimpián nem gúnyolódnék, most már balról kántálják

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.