Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika - Archívum XXII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#251) samurai11 válasza Dare2Live (#246) üzenetére


samurai11
csendes tag

sorold lécci..

(#252) ajoka válasza shev7 (#233) üzenetére


ajoka
tag

Voltak számítások arra, hogy a megszorítások mennyi pénzt hoznak/vissznek?
Mert ha nő a munkanélküliség (és nőni is fog) akkor az elég sok pénzt visz el. Ezeken a megszorításokon azért érződik, hogy nem sokat gondolkodtak. Pl. nem gondoltak arra, hogyan nézik azt hogy a diákok csak az otthonuk és az iskola közt közlekedjenek ingyen.

(#253) shev7 válasza samurai11 (#247) üzenetére


shev7
veterán

de miert baj, hogy gumilovedekkel lottek?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#254) DeadMeat válasza bagyulajuve (#241) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha jol tudom akkor a faszinger akie itt ez a park a tankjait mukodokepes allapotban tartja.Gondolom fegyverzet nelkul.O szokta berbeadni mindenfele harci jelenetekhez itt mo-n ahol tank is van a jelenetben.
Nekem 1,5M-rol eredetinek tunt :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#255) _seth_ válasza shev7 (#243) üzenetére


_seth_
veterán

Nem egészen... ott nem csak pesten voltak zavargésok hanem az egész országban. Itt nem? MTV székháznál égtek az autók... még a vízágyús kocsi is égett mert olyan okosak voltak, hogy előbb fellocsolta a földet utána pedig belement de minek? Azt sem értettem igazán...

Szerk: vagyis nem csak a fővárosban :)

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#256) samurai11 válasza shev7 (#253) üzenetére


samurai11
csendes tag

láttad milyen sérüléseket okoz?

(#257) Frakk válasza shev7 (#253) üzenetére


Frakk
tag

Talán mert életveszélyes?

(#258) shev7 válasza ajoka (#252) üzenetére


shev7
veterán

a munkanelkulik nagy resze allami alkalmazott volt, szoval nem visz el penzt. Egyebkent jo nehany dolog tenyleg nincs atgondolva. Pl az, hogy rendoroktol, tuzoltoktol, katonaktol megvonjak a kedvemenyes nyugdijkorhatart. Most komolyan mi szukseg van rengeteg 65 eves rendorre, tuzoltora, katonara...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#259) tonyo2


tonyo2
tag

Azért megvan az első szele is Gy. gazdaságpolitikájának: Az AUDI bejelentette hogy a szolidarítási adó miatt leállítja a Győri fejlesztéseket (5200 ember dolgozik ott).
Egyrészról gusztustalan az Audi is, de hogyha egyszer Adómentességet ígértünk nekik a sok milliárd eurós fejlesztésért 2011-ig, akko gyurcsány minek bassza át őket (is)?!

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#260) ajoka válasza shev7 (#253) üzenetére


ajoka
tag

pl az hogy volt akit szemen löttek és megvakult

(#261) shev7 válasza Frakk (#257) üzenetére


shev7
veterán

amit a tuntetok csinalnak az nem eltveszelyes?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#262) Dare2Live válasza _seth_ (#222) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tankot: azért ne túlozzunk tanknak látszó tárgy volt az csak
rotfl nesze neked tanknak látszó tárgyról egy leirás [link]

5-15éve még használták a szerbek, horvátok....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#263) rollins


rollins
őstag

Eközben a legnagyobb ellenzéki párt éppen békésen, bejelentetten gyűl az Astoriánál, és erősen izgul, hogy vajon álló vagy fekvő papírt kell-e aláírni a következő menetben. Nem dobálnak, nem gyújtogatnak, meghallgatják a szép történelemórát, néha zúgolódnak. És itt jön a világbotrány: hogy-hogy nem, a rendőrség pont arra hajtja a tehenészember sleppjét. Egyenesen az Astoriához.
Az a rendőrség, amelynek egyébként az volna a feladata, hogy biztosítsa a demonstrációt. Épp az volna a dolguk, hogy senki ne zavarhassa meg egy demokratikus párt békés ankétját. Ehhez képest beléjük vezetik Magyarország egy hónap oxidáció után kicsapódott lepedékét. Majd ennek ürügyén vidáman végigverik őket kardlappal, mint Horthy alatt a munkásmozgalmat.

[link]

(#264) pauly


pauly
tag

Láttátok már? Valaki egy közeli házból lekamerázta a tankos esetet. Ahogy elnéztem,még a tömegbe is majdnem belement.
[link]

<--L |--| Return |--| Run :)

(#265) bLaCkDoGoNe válasza tonyo2 (#249) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Akkor talán mehetsz takarítani, térburkolatot lerakni, padokat újrafesteni, visszapakolni; vehetsz új kukákat, utcatáblákat és hasonlókat, amiket ez a sok primitív állat (ismétlem, csőcselék, primitív tuskó, forradalmat játszó retardált barom) elhasznált egy hónap alatt a városban.

Ha boltod van/lesz, remélem betörik egyszer a kirakatát hasonló helyzetben, felgyújtják az árudat, autódat (ha van/lesz). Ne adj isten, a lakókörnyezetedet teszik tönkre. Remélem akkor is széles mosollyal, és Earl Grey teával fogadod majd őket, és persze a helyreállítás költségeit is örömmel fizeted ki.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#266) shev7 válasza ajoka (#260) üzenetére


shev7
veterán

erre csak azt tudom mondani, hogy minek ment olyan tuntetesre, amirol tudta, hogy torvenytelen...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#267) Dare2Live válasza samurai11 (#251) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

olvass újságot lécci.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#268) MaUser válasza DeadMeat (#231) üzenetére


MaUser
addikt

Higgy nekik is csak annyira, mint egy hazai publicistának.;) Sőt az itthoni még talán jobban tisztában van a helyzettel, mint egy külföldi ''szakember'', aki jó esetben fél nap irodalmazás után megírja a tutit... Egyébként a nyugati országok hagyományosan félnek a változástól, ezt is bele kell kalkuláni. Az USA számtalan diktátort tartott/tart hatalmon Dél-Amerikában, de régebben a brittek is ugyan ezt tették, mert egyszerűen jobb nekik a biztos rossz, akit irányítani tudnak (vagy úgy gondolják, hogy tudnak) mint a bizonytalan, de ez teljesen érthető viselkedés.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#269) Vamp


Vamp
senior tag

Ha nem is francia, de amerikai oszlatásokat láttam már párat a CNN-en.

Namost ott a vízágyő nem olyan hogy kb viráglocsolásra jó, hanem szabályosan elrepülsz kb 10 méterrel hátra, ha eltalál. Okozhat kőkemény zúzódásokat meg töréseket is, félnek is tőle rendesen.

A felvételen belelőttek vele egy kisebb tömegbe, a 20 éves diáklányok jobbra-balra repültek, a hatósugárban szépen eldőltek az emberek.

Nem festékszóró kellene ide...

(#270) samurai11 válasza shev7 (#258) üzenetére


samurai11
csendes tag

az állami alkalémazottaknak jár végkielégités..+ a munkanélki járadékot is

(#271) CallaoW válasza _seth_ (#203) üzenetére


CallaoW
tag

Ártatlan áldozatok mindig vannak,ez nem ment fel senkit.
Amúgy meglepődnél ha egy két tüntető zsebeinek tartalmát meglátnád.
Szóval szerinted no gumibot,no gumilövedék,no könnygáz?
Rendben és akkor mi legyen,hangosbeszélőn nyomassák az osszoljt? :U
Vagy szerinted a gránitkövekek,betonhulladékok semillyen sérűlést nem okozhat? :((

(#272) deter válasza bLaCkDoGoNe (#217) üzenetére


deter
aktív tag

Én is megakartam nézni az ünnepi világítást, és díszítést élőben. De senki nem vállalkozott az ismerőseim közül, hogy felmenjünk... :(

(#273) bLaCkDoGoNe válasza ajoka (#260) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

**********

/Moderálva. - Race/

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#274) Dare2Live válasza pauly (#264) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

játéktank....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#275) shev7 válasza samurai11 (#270) üzenetére


shev7
veterán

viszont a fizetesuket is az allamtol kapjak. a munkanelkuli segely kevesebb mint a fizetesuk+azok ajaradekok amit utanuk kell fizetni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#276) tonyo2 válasza bLaCkDoGoNe (#265) üzenetére


tonyo2
tag

Én mindig is elítéltem a vandálokat, de csak ismételni tudom ez elenyésző összeg, ami hiányt csinált M.P+Gy.F.

Amúgy meg nem nehéz vandálkodni, ha látod hogy a többieket verik.Gumival kilövik a szemét, a füstgáz miatt vérben van a feje. Én tényleg a békés tüntetőkkel vagyok, de nehéz ebben a fura helyzetben békésen tüntetni.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#277) _seth_ válasza shev7 (#258) üzenetére


_seth_
veterán

Azért az érthető, hogy pl egy irodista rendr még 50 évesen is munkaképes nem kell feltétlen egészen fiatalon nyugdíjazni persze meg kellene nézni, hogy azon belül, hogy BM-es hol dolgozik pontosan...

Amire rövid távon sok pénz elmegy azok a végkielégítések persze csak azoknál akiket nem nyugdíjaznak korkedvezménnyel.... hehe de ha nyugdíjas akkor az állam ''pénzeli'' akkor hol is tartunk? Spóroltunk meg nem is.... ez olyan mint az adó... egyikeg csökkentették a másikat növelték.... még mindig nem a megfelelő lépéseket hozzák (én sem tudom mi lenne a tuti de azt tudom, hogy ezek nem). (jelenleg egyik pártra sem tudnám azt mondani, hogy na ők tudják, hogy mit kellene csinálni mert mind a sötétben tapogatózik és csak egyet akar: hatalomra kerülni minden áron vagy éppen megtartani azt de nem azért, hogy ők annyira jót akarnak tenni....).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#278) deter válasza CallaoW (#271) üzenetére


deter
aktív tag

Könnygáz, gumibot, vízágyú rendben. A gumilövedék az ami nem fér bele. Illetve, az hogy 50+ éves idős emberket, illetve vézna, nem erőszakos fiatalokat rohamoz meg egy tucat rendőr, és üti agyba főbe...

(#279) _seth_ válasza Dare2Live (#262) üzenetére


_seth_
veterán

# 250 :P

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#280) bagyulajuve válasza pauly (#264) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ez nagyon durva és ki vezette?

Resistencia eterna

(#281) shev7 válasza tonyo2 (#276) üzenetére


shev7
veterán

es pl az Orban-fele kedvezmenyes lakashitel mennyire jarult hozza szerinted az allam eladosodasahoz?

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#282) Racecam válasza bLaCkDoGoNe (#273) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

1 óra pihenő!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#283) rollins válasza rollins (#263) üzenetére


rollins
őstag

Hm, mintha direkt terelték volna oda a potenciális rendbontókat.

(#284) MaUser válasza Dare2Live (#240) üzenetére


MaUser
addikt

Ha Feri megy, miért lennének parlamenti választások? Amikor Medgyessy ment, akkor sem volt választás... Egyszerűen fel kellene állnia és elegánsan vennie a kalapját.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#285) pauly válasza Dare2Live (#274) üzenetére


pauly
tag

Az hát. Nagyon jó játék.....

bagyulajuve: Passz,nem tudom. Nem igazán volt kedvem bemenni ma Budapestre.

[Szerkesztve]

<--L |--| Return |--| Run :)

(#286) shev7 válasza _seth_ (#277) üzenetére


shev7
veterán

de ezek a szervek eddig is mukodtek ugy, hogy volt korkedvezmenyes nyugdij. Nem az a baj, hogy koran mennek nyugdijba, hanem az, hogy keves az uj ember. De ezen nem segitenek a kedvezmenyes nyugdij eltorlesevel, sot szerintem inkabb rontanak

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#287) CallaoW válasza deter (#278) üzenetére


CallaoW
tag

50+éves idős emberek,vézna fiatalok?ÉÉÉÉSSSSSSSSS?Ott vannak nem?
Úgyanolyan részesei a tüntetőknek,mint a csuklyás vandálcsapat.
A rendörök között is van nemegy vézna fiatal csaj..
Őket talán nem dobálják?

(#288) tonyo2 válasza shev7 (#281) üzenetére


tonyo2
tag

Megnyugtatlak, az Orbán kormány idején csökkent, nem is kevéssel az államadósság, akkor miról beszélünk.
+ fiatal, életet kezdő fiataloknak lett hol lakniuk, és nem a 2-3-4-....lakással rendelkező tulajok zsebébe nyomták a lakbért, további gazdagodásukhoz, felpörgette az építőipart, sok embernek adva munkát, az építkezés pedig tovább pörgette a gazdaságot. Ha nem hiszed járj utánna.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#289) BLiNk3r válasza bLaCkDoGoNe (#265) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Imádott ferkó apátok sikerpolitikájából származó költségeket persze örömmel vállalod, és afelett egy bamba mosollyal szemet hunysz.
A tüntetők pedig ha annyira nagyon romboltak volna, ahogy mondod...annak a költségei ferkó és az mszp ámokfutásához képest kegyetlenül elenyészőek...

just think about it.

(#290) deter


deter
aktív tag

Most pedig tanuja lehetünk annak, hogy több ezer rendőr szét ver néhány száz embert...

(#291) _seth_ válasza CallaoW (#271) üzenetére


_seth_
veterán

Nagyon le vagy ragadva ennél a témánál... és te mit szólnál ha kapnál a fejedbe egy gumilövedéket és meg is rugdosnának ártatlanul? Na? Erről ennyit... asszem nem lennél boldog mikor vigasztalnának, hogy: ''Ártatlan áldozatok mindig vannak''

Zsebekkel mit kezdjek?

Ha már itt tartunk: mindekinek joga van védekezni olyan erővel mint amilyennel őt megtámadták... a szabály így szól ha nem is szó szerint de a lényege ez.

DunaTv: olasz turistát is elverték... ő is biztosan tüntetett és majd otthon viccesen meséli, hogy hát igen szétverték a fejét na de semmi gond mert ''Ártatlan áldozatok mindig vannak''

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#292) shev7 válasza tonyo2 (#288) üzenetére


shev7
veterán

Ezek voltak a rovid tavu hatasai. Es a hosszu tavu?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#293) Dare2Live válasza deter (#272) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

-''kokárdám'' elvették kb 5éve.
Kár, szerettem.
-aztán megmondták ''aki magyara fideszre szavaz''.
Hátmár magyar se vagyok.

Mostmeg ezlett az 56os megemlékezésekből. Legalább erre az egy napra abbafejezhették volna.

De nem.
Gratulálok a magyar politikai elitnek, főleg azoknak akik a csűrhét hergelik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#294) shev7 válasza deter (#290) üzenetére


shev7
veterán

nagyon sajnalom oket...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#295) ajoka válasza shev7 (#266) üzenetére


ajoka
tag

A Kossuth tér le volt foglalva. Néhány részeg disznó miatt kiterelték az embereket, hogy átkutasák, eddig ok amit a rendőrök csináltak. De utánna miért kellet tovább terelgetni a békés embereket (talán, hogy ne lássák őket a külföldi fejesek?) azt nem értem.
Miért nem mehetek vissz a térre? Ha ott maradhattak volna, akkor nem vonultak volna keresztül a városon (miközben üldözték őket a ''rend'' őrei). Azt nem tudom, hogy hallotátok-e, mit csináltak a rendőrök néhány szórakozóhelyen? Bedobáltak könnygázgránátokat, hogy legyen kiket üldözni, lődözni. Szerintem a rendőrök fellépése igenis jógellenes volt!

(#296) deter válasza CallaoW (#287) üzenetére


deter
aktív tag

Ne essen férre értés, én pacifista vagyok. Minden erőszakos megnyilvánulást elitélek... És nem azokat verik agyon, akik az MTV-t megostromolták...

(#297) _seth_ válasza shev7 (#286) üzenetére


_seth_
veterán

Én ahogy láttam egyre több a fiatal ezeknél a szerveknél ami jó is meg nem is mert nálunk pl csak fiatalok vannak a rendőröknél és már a tanulók is nagyon el vannak szálva... civilben képesek lefogni valakit csak mer ő rendőr és neki joga van hozzá... a fenét... (tanuló volt... onnan kezdve neki ahhoz van joga mint nekem, nincs állományban). kihívta a zsarukat akik nem vicc kb 45 perc alatt tettek meg 400 métert(!!!) és végül nem törtétnt semmi...

Volt amelyik beszólt nekem, hogy hangosan hallgatom a zenét a kocsimban... köze??? Akkor szóljon be amikor nem indexel a rendőrautóval vagy nem adja meg az elsőbbséget....

Na de nagyon eltávolodtam a témától ezért offba teszem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#298) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

nem értek hozzá, de azt tudom hogy államadósságunk egy része még 90 előttről származik ill. annak kamataiból
ez mekkora aránya a mai államadósságunknak?

Resistencia eterna

(#299) shev7 válasza ajoka (#295) üzenetére


shev7
veterán

azert nem mehettek vissza a terre, mert felrugtak a szabalyokat. Ennyi...

Miert arra hozol peldat, hogy mit csinaltak a rendorok, es arra nem, hogy mit csinaltak a tuntetok?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#300) ajoka


ajoka
tag

És most örülnek, hogy agyonverhetik az embereket az Erzsébet hídon.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika - Archívum XXII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.