Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika - Archívum XXII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#751) shift+ő válasza Senior tag (#742) üzenetére


shift+ő
senior tag

Ez így van, ahogy leírtad.

De a fidesz retorikája adott bátorítást a Kossuth térieknek, és a randalírozóknak, továbbá a (már írtam egy párszor) a költségvetést érintő kérdésekben nem lehet népszavazást kezdeményezni, márpedig vikor most erre készül.

Nem pazarlom a shift billentyűt általam nem tisztelt emberekre, ha visszanézed, akkor minden politikus nevét kisbetűvel írtam, mert egyik sem érdemli meg. Óvodásként civakodnak a koncon, csak a szintjükre sülyedtem.

(#752) Dr. Justice válasza TexT-BoY (#694) üzenetére


Dr. Justice
tag

a nulla egész számmal nem osztható

;)

Sváby András a második kormányszóvivő

(#753) etnies


etnies
senior tag

Én továbbra se értem! Gyurcsány ragaszkodik a hatalomhoz Orbán meg ragaszkodik a megszerzéséhez.
Mi a különbség? :)

Tankhoz:
''Előre fel kellett készülniük a tanklopásra a tüntetőknek, nyilatkozta a Hadtörténeti Intézet és Múzeum igazgatója. A tankból a kiállítás idejére eltávolították az akkumulátort és a kábelezést. A tüntetők két, sorba kötött autóakkumulátorral és szakszerű újrakábelezéssel tették mozgásképessé az ellopott harcjárművet. ''


''A Fidesz egyik XI. kerületi irodájának ajtaját szarral kenték be. Schneller Domonkos, a kerület egyik fideszes vezetője, a Fidelitas budapesti elnöke arról tájékoztatta az Indexet, hogy most nem tudnak bemenni az irodába. A Fejér Lipót utcai iroda csak az egyik a Fidesz újbudai helyiségei közül. A rendőrség már helyszínelt, most a fideszesek megpróbálják megtisztítani a bejáratot. ''

Szarból ugye várat...

"önmagam hite vagyok magamban"

(#754) gstm válasza pacorro (#750) üzenetére


gstm
tag

Képzeld ugy se fog, ha egy bizonyos párt folyamatosan arra bíztat hogy menj utcára. Tudod ok- okozat...

(#755) Dr. Justice válasza fokukac (#698) üzenetére


Dr. Justice
tag

Ki is kezdte az erőszakot? Teljesen normálisnak indult a tiltakozás.
Ha jól láttam a tüntetők inkább csak kapták a gázt meg a gumilövedékeket, alig alig reagáltak pl a multkori kockaköves dobálózáshoz képest.

Sváby András a második kormányszóvivő

(#756) Killberk


Killberk
aktív tag

Elég megdöbbentő, hogy sokan elfogadhatónak és jogszerűnek tartják a rendőrök tegnapi intézkedési módszereit.
Emberkert.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#757) scang válasza fokukac (#698) üzenetére


scang
senior tag

értem...
eljutottunk odáig, hogy az 56-os gyerekeket a tegnapiakhoz hasonlítjuk?
csőcselékezünk?
te valszínű akkor is csőcselékeztél volna és a nyelved mélyen valamelyik elvtárs ... lett volna :(
grat.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#758) shift+ő válasza Dr. Justice (#752) üzenetére


shift+ő
senior tag

Matekból 1.

A nulla osztható egész számmal, az eredmény nulla, amit te akartál mondani az az hogy 0-val osztani nem lehet, mert az eredmény értelmezhetetlen.

(#759) ZCoyote válasza lúzer (#727) üzenetére


ZCoyote
őstag

Pont olyan szomorú mint az hogy egyesek meg most gondolkoznak így mint Te.

Romani ite domum.

(#760) pacorro válasza TexT-BoY (#748) üzenetére


pacorro
aktív tag

Én meg nem értem azt, hogy miért ne mehetnék biztonságban az utcára magyar állampolgárként, budapesti, erzsébetvárosi lakosként, ha éppen ki akarok menni.
A 87 éves nagymamám szokott ilyeneket csinálni, hogy bezárkózik napokra, nehogy történjen vele valami. Én nem szeretnék bezárkózni, azt szeretném, ha biztonságban közlekedhetnék. Ha meg nem tudják biztosítani a biztonságomat, akkor hirdessenek szükségállapotot, kijárási tilalmat, akármit, és akkor lehet azzal érvelni ha megvernek, hogy miért voltam az utcán.

te is nagyon jól tudod miröl beszélek csak nehéz eggyetérteni nehogy a köcsög balosnak legyen igaza.

???????
Én senkit nem ítélek meg és el a poltikai hovatartozása miatt. Fogalmam sincs, hogy te kire szavaztál, kivel szimpatizálsz, mint ahogy neked sincs rólam. És nincs is köze a véleményemhez.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#761) shift+ő válasza Dr. Justice (#755) üzenetére


shift+ő
senior tag

Kik nem akarták elhagyni a Kossuth teret? Aztán kik akartak visszatérni, akkor már erőszakkal?

Hát nem a rendőrök.

(#762) Overlocker válasza Killberk (#756) üzenetére


Overlocker
veterán

Teljesen jogszerű volt, sőt..még puhány is...

(#763) Dr. Justice válasza TexT-BoY (#708) üzenetére


Dr. Justice
tag

nem vagy te egy kicsit ultragazdag a többséghez képest?
csak azért kérdezem mert úgy látom téged még le lehet venni ezrekre és nem érzed meg.

Sváby András a második kormányszóvivő

(#764) TexT-BoY válasza pacorro (#760) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Talán azért nem mehetsz biztonságban az ucára mert 40ezer ember kintvan.. 40000olyan ember akinek semmi keresni valója nincsen a kossuth téren csak még nem jutott el az agyukig.. ennnnyi.
ha eltünik az a 40k ember mehetsz ujra nyugodtan..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#765) etnies válasza pacorro (#750) üzenetére


etnies
senior tag

Pacorro!

Voltak rendőri túlkapások. Hidd el tényleg bántottak vétlen embereket is. Viszont az intézkedések számához képest elenyészőt.
Szerintem a rendőrség statisztikai hibahatáron belül dolgozott.

A tömeget nem biztos, hogy az Astória felé kergették, lehet, hogy arra felé mentek maguktól is, hogy egyesüljenek a Fideszistákkal.
Ezt már soha nem fogjuk megtudni. Ugyanis a Deák négy nagy út csomópontja, nem csak az Astória felé vezet az út.

Azt meg tisztázzuk, Viktor nem megemlékezést tartott, hanem folytatta az uszítást. Fleót legalább csak portokolárisan vette ki a részét az ünneplésből, tudta ő, hogy nem oda való.

Kellene egy olyan törvény, hogy csak a 80 után születettek lehetnek képviselők, aztán meglenne a nagy nemzeti egység.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#766) TexT-BoY válasza Dr. Justice (#763) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nemvagyok ultragazdag..
Nem vagy véletlen szemüveges? Téged ugyan ugy levesznek csak nem veszed észre.. nem is tudod hol mikor de levesznek... amugy megérzem nagyon is megérzem és? Siránkozzak, minek? kinek? majd megyek én is a kossuh térre:D jobb lesz?:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#767) gstm válasza pacorro (#760) üzenetére


gstm
tag

Annyira birom, hogy ilyenkor mindig mindenki olyan okos. De mégis az van hogy akármilyen intézkedés van, akkor ezek az emberek hőzöngenek... Ha holnapután kijárási tilalom lenne, akkor szerinted nem lenne megint botrány?
Kiváncsi lennék hogy a sok okos jobban meg tudná e szervezni a rendőrök fellépését...

(#768) scang válasza Thyb (#706) üzenetére


scang
senior tag

A békés tüntetőket stb nem bántották.
akkor a révész mégis dobálózó felbújtó :F :DDD

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#769) fokukac válasza scang (#757) üzenetére


fokukac
nagyúr

a csőcselék az csőcselék, az tény.
de a környezet egész más volt, akkor volt egy közös ellenség. most nincs.
most maximum a demokrácia az ellenség. v.ö. : alkotmányozó nemzetgyűlés javasolt pontjai.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#770) sh4d0w válasza pacorro (#760) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerinted az jelenti a biztonságot, hogy az utca egyik végében a csőcselék, a másik végében a rendőrök? Pontosan akkor fox tudni kimenni az utcára biztonságban, ha a csőcselék eltűnik onnan... ami viszont csak akkor fog eltűnni onnan, ha mister Vekker Viktor nem biztatja őket, hogy ott a helyük... Kár mindekinek azzal áltatnia magát, hogy csak békés tüntetők voltak ott, mert azok nem dobálóznak, tankoznak stb. Az állampolgárnak meg kell lennie annyi józan belátásának, hogy tudja azt, hogy adott helyzetben veszélyes-e kimenni az utcára, vagy sem...

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#771) TexT-BoY válasza scang (#768) üzenetére


TexT-BoY
addikt

mindenképp az utobbi.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#772) fokukac válasza gstm (#767) üzenetére


fokukac
nagyúr

[link]
:D

nézd már, megint nincs rajta sapka....!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#773) Killberk válasza Overlocker (#762) üzenetére


Killberk
aktív tag

Te komolyan nem tartod problémásnak, hogy akiket már lefogtak ütik rúgják? Sokat nem néztem tegnap tévét, de kb 3-4 esetet így is láttam, mikor a már lefogott embert még ütötték vagy belerúgtak egyet. Hogy rendőrörsön mit csináltak még velük pluszba, azt megint nem fogjuk megtudni. Aki szerint ez rendben van így az gyengeelméjű.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#774) kymco válasza shift+ő (#713) üzenetére


kymco
veterán

Akkor én is jövök horn gyufával, meg azzal az azóta eltünt szoci képviselővel, aki a jót röhögött a gázkamrába ''melegedő'' zsidók poénján....
-de nem ez jellemzi az MSZP-t, mint ahogy Kerényi és Wittner sem a FIDESZ-t De te csak ezzel tudod igazolni magad.... és ez eddig nagyon kevés.
A politikai nagygyűlések az őszödi beszéd után történtek.... tehát nem az volt, hogy leült a vezérkar: Jaj de unjuk magunkat! Csináljunk nagygyűlést....
Ha jól emlékszem egy el is maradt a békesség kedvéért (ezt érdekes módon nem említed).
Egy ellenzéki párt pedig ritkán kormánypárti. :D

www.refujvaros.hu

(#775) Dare2Live válasza samurai11 (#408) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

demonstratio: demonstráció (lat.) - tüntetés, tüntető felvonulás.

te csúsztattsz nemén.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#776) fokukac válasza Killberk (#773) üzenetére


fokukac
nagyúr

sok szegény mártír. sokat láttam a tv-ben... odarohant egyedül szembe a randőrökkel, akik aztán bántották.

de megérdemelte, mindegyik.
tanulják meg, hogy aki rendőrt támad, az így jár.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#777) Thyb válasza scang (#768) üzenetére


Thyb
senior tag

Nem Ő csak épp véletlenül arra sétált, s mivel másik utat nem ismer hazáig, igy nem volt neki más alternativája, mint hogy átvágjon a csőcseléken. Ha megadjátok a cimét, akkor küldök neki egy BP térképet, hogy legközelebb tudja, hogy merre tud kerülni.

Szerk: Amugy mint irtam valóban sajnálom azokat akik ártatlanul kaptak, de aki rendőrségi rohamnál ugy dönt, hogy kihivja a saját szerencséjét és mégis odamegy ahol valszeg kapni fog, az ne lepődjön meg. Amugy PŐ is elmondta, hogy nem tudja mi történt, de semmi képp sem fog vádat emelni. Gondolod, ha egy jobboldali politikus most ártatlanul bevert fejjel állna, akkor meghunyászkodna, ha nem lenne a rovásán valami? Te is tisztában lehetsz, hogy nem, mert akkor most igenis fellépnénk a rendőri brutalitás ellen.

[Szerkesztve]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#778) etnies válasza scang (#768) üzenetére


etnies
senior tag

Révész által elmondottak szerint: ő lobogtatta képviselő igazolványt és meg akarta állítani a feléje közeledő rendőrsorfalat. Kb olyan lehetett, mint Kínába a srác a téren (nem jut eszembe a neve) a tank előtt.
Csak hát a rendőrségnek úgy van kiadva a parancs: oszlatás. Nem úgy: Oszlatás, kivétel Máriusz. Szegényt oszlatták.

[Szerkesztve]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#779) kymco válasza csizs (#715) üzenetére


kymco
veterán

Az ATV újágíró klubját bántom én, ha akarod :)

www.refujvaros.hu

(#780) pacorro válasza gstm (#754) üzenetére


pacorro
aktív tag

Képzeld ugy se fog, ha egy bizonyos párt folyamatosan arra bíztat hogy menj utcára. Tudod ok- okozat...

A mostani helyzetről nem egy bizonyos párt, vagy egy bizonyos személy tehet, hanem sok párt és sok személy.
Nincs ok-okozat.
Van egy fejletlen, kiforratlan demokráciánk, szar pártjaink, szar vezetőink, szar közintézményeink, meg kell tanulnunk, hogyan működik ez, ha már eddig nem sikerült.

De ez nem lehet mentség se a hivatalos személyek ELLEN, se a hivatalos személyek ÁLTAL elkövetett erőszakra. Az utóbbi annyival súlyosabb, hogy zavargó az lehet bármilyen elborult agyú elmebeteg, de egy rendőrnek az a dolga, az a munkája, hogy rendet tartson. Méghozzá törvényes eszközökkel.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#781) fokukac válasza etnies (#778) üzenetére


fokukac
nagyúr

szegény máriuszka :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#782) Overlocker


Overlocker
veterán

Egy öltönyös úr mászott fel a Ferenciek terén a barikádra. ''Most azt kell eldöntenünk, hogy mit követeljünk! Különben elvesztünk!'' - kiabálta drámai hangon, amire zavart csönd volt a válasz. ''Gyurcsány, takarodj!'' - ordította végül valaki, a közel állók visszhangozták egy ideig, az öltönyös úr pedig lekászálódott a betonkeverőről

forrás: Index

Ezt mondom már régóta, konkrét program vagy pont nincsen...érdekes 56-ban 16pontot össze tudtak hozni.. Ha lenne valami konkrét, határzott , ésszerű érve Orbánnak miért álljanak mellé az emberek akkor mennének/mennék...de nincs neki semmi..

[Szerkesztve]

(#783) KisApám válasza etnies (#765) üzenetére


KisApám
addikt

Szerintem is igazad van, a tömeget tutira nem az Astória felé kergették, ugyanis több felé ágazó út volt előtte, és valszeg a tömeg választotta az irányt, hogy a Fidesz rendezvénye felé menjenek, ahol a nagyobb embertömeget ''felvegyék'' és rátámadhassanak a rendőrökre nagyobb csoportokban... valszeg...

Ha valaki meg azt mondja, hogy a rendőrség terelte mint birkákat az embereket pl. akár útjelző táblákkal (hahaha), hogy másfelé tilos menni mert daj-daj lessz, az bármikot szemberöhögöm...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#784) TexT-BoY válasza Killberk (#773) üzenetére


TexT-BoY
addikt

rendszerint olyan emberekkel tették ezt akik azért tettek érte..
Pl csóka a rendőrökkel szemben kiabál mutogat dobál stb a hátán a magyarzászlo aztán csodálkozik hogyha elkapják jol megkenik a száját? Szerintem ezen neked sem kell csodálkozni... Minden rendőr ingerült és olykor tul keményen lép fel. de talán te nem lennél az? :W
De temrészetesen én is elitéltem azt amikor a csokát 3-4rendőr leteperte márr ajta volt a bilincs de még kapott 5-6rugást innen onnan.

és továbra is tartoma másik topicban megfogalmazottakat: aki a rendőrre rátámad, megodbja stb vagy egy oszlatás során bepofázik az lemondott mindenfajta személyi és alkotmányos jogárol és az mehet ahova való de nem felfügesztetettet kell neki adni;]

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#785) fokukac válasza pacorro (#780) üzenetére


fokukac
nagyúr

jó. amíg a fidesz volt hatalmon, hány utcai megmozdulás volt?

és azóta, mióta szegény viktor már nem miniszterelnök, hány van?

nem látsz összefüggést?

ki vitte ki az utcára a politikát?
ki akarja minden alkalommal demonstrálni, hogy ők aztán milyen kurvasokan vannak?
ki hergeli minden alkalommal az utcán a híveit?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#786) kymco válasza Rive (#717) üzenetére


kymco
veterán

Az inforádion most hallottam egy biztonságpolitikai elemzőtől, hogy Európában nem divat a tüntetőkre gumilövedékkel lőni....fejmagasságban mégúgysem, max. a diktatúrákban..... Tehát nem biztos, hogy jól tették a dolgukat. Vagy nálunk is diktatúra van :DDD

www.refujvaros.hu

(#787) pacorro válasza etnies (#765) üzenetére


pacorro
aktív tag

Kellene egy olyan törvény, hogy csak a 80 után születettek lehetnek képviselők, aztán meglenne a nagy nemzeti egység.

Ez eddig a legjobb ötlet, amit a fórumban olvastam.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#788) Overlocker válasza Killberk (#773) üzenetére


Overlocker
veterán

Megérdemli ha ottvolt..

(#789) Jancsi válasza Killberk (#773) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Arra nem gondolsz mi lenne ha egy rendőr valami útonmódon bekerülne a tüntetők közzé, tegyük fel rohamban megsérült és nem tud visszamenni. Ő tuti nem 2-3 rugást kapna hanem örülhetne ha élve megússza.

(#790) etnies válasza KisApám (#783) üzenetére


etnies
senior tag

Ne írj ilyeneket, mert téged is kiutálnak :)
Engem már a fideszisták csak laza egysorosokkal kezelnek le :) Tiszta megalázó :O

"önmagam hite vagyok magamban"

(#791) ISZOLE válasza kymco (#786) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Európában nem divat ''békés tüntető''-ként tankkal rohangászni az utcán.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#792) Overlocker válasza kymco (#786) üzenetére


Overlocker
veterán

Dehogynem simogassák meg a fejét, hogy ügyes vagy kisfiam ;] :W

(#793) sh4d0w válasza pacorro (#780) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

A rendőrség törvényesen járt el. A rendőrségi törvényben meghatározott feladatainak eleget téve oszlatta egy előre be nem jelentett gyülekezés tagjait. A gyülekezési törvényben konkrétan és magyarul le van írva, hogyan lehet tüntetni...

https://www.coreinfinity.tech

(#794) gstm válasza pacorro (#780) üzenetére


gstm
tag

Erre meg tudod azt mondom hogy sokan azt felejtik el hogy a rendörök ugyanolyan emberek mint mi. Köztük is vannak mindenféle pártállásuak, látod mégis közösen csinálják a rendfenntartást, mivel ez a munkájuk (és kénytelenek is ezt csinálni). Tehát szerintem hibáztatni nem lehet öket. Lehet ha téged is kövekkel dobálnának, szidnák anyádat, apádat, akkor neked is elborulna az agyad. Nem mondom énse hogy mindent törvényesen csinálnak, csak azért ugye te is belátod hogy a törvényeket abszolut leszaró emberek ellen kicsit nehéz ugy fellépni hogy az maximálisan törvényes legyen....

(#795) kymco válasza TexT-BoY (#745) üzenetére


kymco
veterán

Üzemanyag volt benne egy kevés.... de ez lényegtelen.. akksi kellett hozzá....

www.refujvaros.hu

(#796) TexT-BoY válasza gstm (#794) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem pl van olyan rendőr ismerősöm aki a sorfal elején áll holott legszivesebben a tüntetők oldallán álna.. mégis ott áll és csinálja amit kell... :R :R
kymco: szerintem a fogyasztás és a benne lévő benzin mennyiség azért khm.. szoval oda nagyon megszevezett dolog kelet hogy elvigyék no ez tény.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#797) Thyb válasza Killberk (#773) üzenetére


Thyb
senior tag

Mert szerinted az van rendben, hogy a csürhe gyujtogat,m kirakatokat tör be, kocsikat ver össze (amikre a biztositó nem fizet), rendőrökre támadnak kővel, botokkal, SŐTT tankkal. Ez szerinted rendben van? Nézd meg az MTV ostromot!!! Nem léptek fel határozottan, mi lett a vége, az ellenzék kérte számon azt, hogy miért nem csináltak semmit? Akkor még OV is elitélte a brutalitást. Tegnap már ilyet nem tett, holott illett volna. Az, hogy a belügyi szervek viszont a sarkukra álltak, annak kimondottan örülök.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#798) Nicky Nygaro válasza Overlocker (#782) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Teljesen komolytalan az egész... Leginkább a motorosok tetszettek, akiket úgy üdvözöltek, mintha ők lennének a felmentő sereg. :) Pedig tipikusan azok a faszik ,akik hajnalban szépen beállnak a garázsba a kis kedvenceikkel és gondosan letörlik róla az est porát. Nem kockáztatnak azok semmit. Meg a mobiltelefonokkal fényképezők... áhhh, hagyjuk.

(#799) lajafix válasza fokukac (#627) üzenetére


lajafix
addikt

nem szeretek offolásban lemaradni: nem kisgazda, hanem nagygazda. Kapálj be 1 hektárt és érzékeled a mennyiségeket. :)

Rock'n Roll

(#800) scang válasza etnies (#723) üzenetére


scang
senior tag

mit buktattál be? látom önbizalom az van, ész már kevesebb...
fejtsd ki ezt a bebuktatást...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika - Archívum XXII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.