Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#391) ThufirHawat válasza #27070592 (#389) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Azért nagyjából egy véleményen vagyunk itt mindannyian, és ez jó. :B
Én személy szerint nagyon örülök a Pentax újbóli nekiveselkedésének, tényleg ráférne már a két nagyra valami érdemi innováció. Teljesen igazad van, a Canon a D60 óta eltelt nem kevés év alatt mindössze egy porlerezgető szenzorral tudott előrukkolni, ami bár praktikus, de azért... Őszintén remélem, hogy a P+S duó megszorongatja majd a nagyokat. Nekünk, egyszerű fogyasztóknak az ő versengésük szüli a jobbnál jobb termékeket, aminek csak örülni lehet. ;)

A Canon fullframe középkategóriás kapcsán meg: valamelyik topicban már asszem kivíziónáltam magamból, hogy előbb utóbb lesz az mindenkinek, mivel a felbontás már-már felső határon van APS-C méreten. Két logikus irány lenne, a 3 réteg, vagy a fullframe. Valamerre lépni fognak, és úgy vélem, a fullframe irányába. Ezért is nincs (és tuti hogy nem is lesz) igazán komoly APS-C optikája a Canonnak. Arra a pár (szerintem max. 5) évre már nem érdemes kirukkolni vele.

Pentax árak: No, azért azt megnézem, hogy mikor hoz ki a Pentax 2.8-as fényerővel minőségi zoom-okat 200e HUF alatt, vagy nagyteléket (300, 400) 400e HUF alatt... Még a Sigma-nak se ment.

Kicsit sajnálom a Pentaxot, mert úgy érzem, csúnyán elkéstek, de drukkolok nekik, mert egyrészt szimpatikus a márka nagyon, másrészt meg az ő fejlesztéseik úgyis megjelennek Canon-éknál és Nikon-éknál.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.