Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) hzcs


hzcs
senior tag

Ja és lenne egy olyan kérdésem is, hogy mindegyik pendrive-ről lehet bootolni? Mert az egyik cég (már nem tudom melyik) írta a honlapján nagy hanggal, hogy lehet. De szerintem mindegyikről lehet.
Erről vélemény?
RAM PEN DRIVE 1GB USB2.0 GEIL GOLD (Data Transfer of up to 28Mb/Sec Read & 20Mb/Sec Write, 30μ gold plating for USB connector, Dual BIOS firmware)
Lehetséges értékek ezek?

(#48) Tanárúr válasza sickbump (#24) üzenetére


Tanárúr
csendes tag

Hello! Nekem is 2Gb-os Toshiba-m van a MediaMarkt-ból és gond nélkül megy vele 12Mb/s. Inkább a gépeddel van valami, vagy csak vadászni kell valami USB2 drivert!
:) :)) :)

(#375) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Kaptam egy Kingston PenDrive DT101 8Gb USB2.0, kék pendrive-ot, ami szerintem nagyon lassú :W.
Kipróbáltam win 7, és xp -s gépben is, ilyen eredmény született:
[link]

Vagy ennek ilyennek kell lennie? (remélem nem :F )
Lehet ezzel csinálni valamit?
Esetleg valakinek van ilyen pendriveja?

(#392) Bici válasza Teszla_ (#387) üzenetére


Bici
félisten

Az egyém 8MB/sec-el ír. USB2.0 lesz a hibás. Valszeg USB1.1 üzemmódban van most a vezérlő. Driver frissítés, vagy ilyesmi lehet a megoldás, feltéve, ha nem nagyon régi a lap, mert régen nem volt minden lapon usb2.0. Olyan is van, hogy a hátsó csatik USB2.0-sak, az elsők csak 1.1esek... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#480) shteer válasza shteer (#479) üzenetére


shteer
titán

USB2.0 csatiban az írás ugyanennyi, az olvasás ~38MB/s

..szerintem jónak tűnik

(#500) vlevi válasza zazenke (#497) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valószínűleg teljesítményre van beállítva az eszköz win7 alatt, és biztonságos eltávolításra XP alatt. A kettő között nagy vonalakban az írási gyorsítótárazás a különbség. Ez okozza azt, hogy a win7 egy 1G-s file felmásolásakor az első 50-100megabyte-al végez 1mp alatt, de ez nem a valódi írás, csak az írási cache. Amíg befejezi, az nem lesz gyorsabb.

De, hogy én is rakjak tesztet ide:
PQI 8GB, USB2:
Az írás lehetne gyorsabb, de az olvasás a maximum, amit eddig USB2-n láttam.

[ Szerkesztve ]

(#502) vlevi válasza zazenke (#501) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kíváncsiságból bedugtam az USB3-ba. Persze nem vártam 100 megás olvasási sebességet, de azért az USB2 olvasási sebességét, ha minimálisan is, de túllépte.

(#506) zazenke válasza djculture (#504) üzenetére


zazenke
őstag

viszont az usb 3 as pendrive 1500 ft ráfizetéssel olyan eszközhöz juttat ami kihozza az usb2 ből a csúcsot. he ezt szeretnédkihozni usb 2 es eszközből az egy jó drága kingston lenne ami drágább mint egy olcsó usb 3 as minősítésű eszköz .és 5-7 ezer forintból usb 3 as eszközt csinálhatsz a régebbi alaplapodból és nem is akárhogyan. Mindössze egy pl a flopy helyére becsúszó usb3 as kártyaolvasót kell rendelned ami amellett hogy pendrive-t fogad még egy halom memória kártyát is fogad a legújabbakat is de lehet venni olyat is ami csak 4 usb3 pendrivet fogad 4500 ft kb

(#512) -zaki-


-zaki-
tag

Transcend JetFlash 600 32GB (USB2)

(#513) -zaki- válasza -zaki- (#512) üzenetére


-zaki-
tag

Transcend JetFlash 300 8GB (USB2) - ez is és az előző is NTFS-re formázva

(#518) King Unique válasza djculture (#504) üzenetére


King Unique
titán

Ez így csak részben igaz,egyrészt akad azért néhány usb3-as pendrive,ami 2.0 sebességét túlszárnyalja írásban is,másrészt ha már szélesebb körre fogalmazva - "külső eszközöknél" tartunk - ,a külső hdd-khez abszolút bevált sebesség terén,azok írásban is hozzák,amit kell és usb2 ált.2-3x-át,v akár 4x-ét is ki lehet hozni belőlük,magyarán vétek lenne csak usb2-vel használni. Eszközök se drágábbak annyival,bőv. kártya,v alaplap se,h akkora hú de nagy lehúzás lenne :N
SSD alapú külsők magas áruk miatt még nyilván nem játszanak...
Mire meg elterjedne kommersz módon,addigra Thunderbolt jobban befut/tovább gyorsul,v (főleg SSD-hez) usb 4.0 (25 GB/s v nagyobb) lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#519) vlevi válasza King Unique (#518) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erre a Thunderbolt témára azért kíváncsi leszek. Mert az USB3 egyik nagy előnye, hogy csereszabatos az USB2-vel. Van USB3-as külső vinyóm, és nagy gond lenne, ha nem tudnám USB2-es eszközben használni. De nincs ilyen probléma, a tévém gond nélkül felismeri, és használja. És egy ideig az én gépemben sem volt USB3-as kártya, ezért USB2-n használtam, mindenféle gond nélkül.
Most így első ránézésre nekem olyan ez a TB, mint az eSata, vagy a FW. Vam tudjuk, hogy létezik, de senki sem mer úgy elindulni a nagyvilágba, hogy a külső vinyóján csak eSata csatlakozó van, mert ahova megy, egyáltalán nem biztos, hogy lesz. Lehet, hogy ott csak USB van, és akkor ott álsz többszáz gigával, amihez nem férsz hozzá. De ha már van az eSata mellett USB is, akkor a felhasználók 90%-a felteszi a kérdést, mire jó az eSata, amikor úgyis az USB kábelt tudja csak bedugni?
Persze a TB-nál nem szabad elfelejteni, hogy nem csak egy külső vinyó rádugására találták ki, hanem pl. a displayport kiváltására is, meg úgy általában mindenre. Meglátjuk, a vak is azt mondta :)
De nem temetem el rögtön, látatlanban, de a fenti okok miatt kicsit szkeptikus vagyok az elterjedésével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#520) King Unique válasza vlevi (#519) üzenetére


King Unique
titán

El fog terjedni TB is,csak dő kell neki :K ,viszont most USB3 egy átlag usernek jobb választás,olcsóbb,bejáratottabb külső cuccokon,TB meg annyira drága (eszköz,kábel,+Mac-en debütált,amiatt is... :DDD ),ill csak Mac-nél,v lehújabb ultrabook-okon van csak,h nem sokan tudják kihasználni. :N ,ill hdd raid,v ssd-nél lehet a maxot kihozni belőle,normál pendrive,külső hdd-hez bőven elég usb3,esata.
Amúgy létezik olyan dokkoló/átalakító,amivel usb2,fw800-al is összeköthető,árát nem tudom idehaza,de nyilván megkérik,mint ahogy egy sima sz@r 7-es usb2 elosztóét... :U

[ Szerkesztve ]

(#525) vlevi válasza royalka (#524) üzenetére


vlevi
nagyúr

De arra. Viszont mi van akkor, amiko a szövegben nincs pro, de a képen igen, vagy fordítva?

Megpróbálok majd a környékbeli számtech. boltokban szétnézni, van-e a polcon (szinte kizárt), mert neten rendelni pont emiatt nem merek.
Még valami kérdés. Vajon ezek az írási sebességek véletlenül nem cachelt írási sebességek? Mert PH tesztben olyat olvastam, hogy FAT32-re formázva alig 8-10 mega az írási sebesség, csak NTFS-nél gyorsul be. De ezt a mostani USB2-es pendriveom is tudja. Nevezetesen a csík végigszalad marha gyorsan, aztán még két percig villog 100%-on, mire tényleg befejezi. Azt lenne jó tudni, hogy mondjuk 1Gigát mennyi idő alatt ír rá. Mert akkor már biztosan nincs cache...
Megaztán írni most is tudok 20-25 megával az USB2-es külső vinyómra, szóval semmit sem nyernék a pendrivval sem, csak olvasásnál. De olvasni nem szoktam róla. Rámásolom a filmet, megnézem, törlöm. Erre kellene.

[ Szerkesztve ]

(#528) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Most vettem, vadonatúj, Transcend Jetflash 700 8 GB.
WinXP SP3, USB2.0-ás interfészen. Írási gyorsítótárazás tiltva. FAT32-re formázva.

[ Szerkesztve ]

(#554) kezdő


kezdő
senior tag

SanDisk Cruzer Contour 8 GB USB 2.0
FAT32, Windows 7 64 bit, USB2

(#576) npnp


npnp
tag

Hello!

Van egy Kingmax (USB2) 16 GB-os pendrive-om, eddig kb. 20MB/s olvasási, 10MB/s írási sebessége volt. Tegnap óta 2,7MB/s az írás, vagyis kb. a negyede, az olvasás maradt. Mi történ(hetet)t?

P

(#601) Vasinger! válasza bivalyos (#600) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a pendrive annyit tud.

Az meg hatalmas nagy butaság, hogy USB2-es tud ekkora sebességet, mivel az USB2 effektív határa 30/30 MB/s amit csak nagyon profi USB2-es pendrive tud.

A honlapon fent van mennyit tud ez a pendrive 70/20-at, tehát nagyjából rendben van az.

Gondolom nem a sebessége miatt vetted ezt, hanem azért mert ellenálló a külső hatásoknak.

(#609) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Patriot XT 8 Gb. Bal oldali tesztnél USB3-as porton volt, a jobb oldalinál USB2-es porton. Érdekes az eredmény számomra.

[ Szerkesztve ]

(#610) #16695808


#16695808
törölt tag

TRANSCEND Jetflash 700 16GB 16G USB 3.0 USB Flash Drive
Ebay-ről 4100 HUF-ért szerintem megérte, ennyi pénzért nem rossz :) (usb2-esen mérve)

[ Szerkesztve ]

(#621) Amras


Amras
tag

SanDisk Cruzer Blade 16GB USB2.0

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#626) bul07


bul07
nagyúr

Kingston USB 3.0 pendrive 8GB *DT111* 2000Ft
USB2.0 4300írás és 20-22000 olvasás
.
Platinet USB pendrive 16GB X-Depo 2900Ft
USB2.0 4200írás és 13500 olvasás

Nem vagyok nagyon elégedett , olcsó húsnak híg a leve

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#636) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Tudom, hogy ez a topic teszteredmények publikálására készült, de sehol máshol nem tudtak segíteni.
Adott egy régi 775-ös giga alaplap(P35 DS-4) természetesen még USB2-vel.
És van egy Sandisk Cruzer Extreme 64 gigás pendriveom és vettem egy PCI-E-es USB3-as bővítőkártyát. NEC drivert adtak hozzá a minidisc-en, de feltelepítés után is csak USB2-tes sebességen megy. Van vkinek vmi ötlete esetleg?
néhány kép
[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#644) Flame_


Flame_
tag

Éppen pendrive csere történt, itt a régi:

Kingston DataTraveler 410 (8GB) - a gyártó oldalán itt van.

ICH9-es vezérlő USB2-es portján, default foglalási egységgel (4 kByte) formázva:

FAT32:

NTFS:

[ Szerkesztve ]

(#650) Aflamin


Aflamin
tag

Ma vettem.

Sandisk_Extreme_Cruzer_Countur_8GB_USB2.0
USB 3.0-án mérve:

Cruser_Countur

[ Szerkesztve ]

(#665) awe2


awe2
csendes tag

Sandisk Cruzer Extreme USB3.0 32GB
az usb2 az asztali deszka előlapi csatlakozója, az usb3 feleségem laptopja
(nem vágom miért lasabb entéefesen de e-van)




igaz hogy egy ilyenre fájt a fogam
[link]
de sajnos semmit nem sikerült megtudnom mikor lesz kapható
a "This product is currently out of stock." az egyedüli semmi haszna infó

(#689) Tenken válasza Panthera (#688) üzenetére


Tenken
őstag

Egy 5 éves usb2-estől ez nagyon derék eredmény! :K

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#693) Tenken válasza maglew (#692) üzenetére


Tenken
őstag

Nos hát. A felvétel az írás lesz ugyebár, ami eleve a gyengébbik oldal. Másrészt viszont sokminden múlik a TV usb-s vezérlőjén is, hogy milyen sebességre képes. Ennek érdemes lenne utána nézni. Ha teljesíti az usb2-es szabványt az már jó. Olyan pen-t simán találsz jó áron.

Ha gyengébb, akkor érdemes valami alacsonyabb beállított felbontáson rögzíteni, mert az kisebb sávszélességet igényel, így képes lesz rögzíteni a kívánt műsorokat gyengébb átvitel mellett is.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#704) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Csatlakoznék én is a pendrive-om eredményeivel. Megnéztem USB2 és USB3 csatlakozóban is, az alaplap egy ASrock Extreme3 Gen3.

USB2:

USB3:

Még most kezdtem el olvasgatni a topikot mert le szeretném ezt cserélni valamire amit gyorsabban tudok írni. :K

(#719) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

A-Data S102 Pro 16GB eredmények. (Win7 64 bites rendszer, Pendrive NTFS-re formázva, USB2 és USB3-as mérés, utóbbi alul, de ez a mért értékből gondolom látszik)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#724) bul07 válasza rob83 (#723) üzenetére


bul07
nagyúr

Ami nállam megfordult az ezt tudta
" Kingston USB 3.0 pendrive 8GB *DT111* 2000Ft
USB2.0 4300írás és 20-22000 olvasás"

De ha jól emlékszek usb 3.0-án se volt sokkal gyorsabb(ha előkotornám lehet találnék 3.0 tesztett is)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#726) rob83 válasza djculture (#712) üzenetére


rob83
aktív tag

Én marha,ha hamarabb olvasom most nem lennék "gazdagabb" egy DT111-el ami nagyon lassú! :W
Az 5 éves penem 2x gyorsabb csak már elég viharvert meg csak 8 GB-os!Azért azt nem hittem volna,hogy visszafelé fejlődik!

A Tv-m nem fesz fel rá,ami a lényeg lenne nekem!

Usb2:

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#729) winhate


winhate
őstag

hali

Brutal sebessegu usb3 pendrive -ok mennek usb2 ben is ?
Milyen sebbessegre kepesek ott ? (remelem a maxra :) )

koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#741) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!

Megosztom én is a nálam lévő pendriveok eredményeit, ha már erre van a topik :)

Kingston DataTraveler 101 G2 8GB (DT101G2/8GB) USB2.0

Nem egy sebességbajnok, de autóba, USB-s fejegységhez vettem, ahhoz tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#745) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Silicon Power Marvel M60 USB 64Gb USB3

USB2.0 - NTFS

USB3 - NTFS

Kíváncsiságból megcsináltam exFAT fájlrendszerrel is a teszteket, meglepődtem:

Ez a legújabb szerzemény, ~12ezer volt innen Apróról, teljes mértékben megérte szerintem az árát. Kicsúsztatható, a "mechanika" teljesen jó, nincs gagyi hatása, ujjlenyomatgyűjtő fém borítást kapott, szerintem jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#750) Aidan85


Aidan85
aktív tag

TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 8GB (ebay)

FAT32 USB3.0:

NTFS USB3.0:

FAT32 USB2.0:

NTFS USB2.0:

@bul07: Köszönöm, hogy linkelted az eladót a fórumban! :R

(#757) winhate válasza Krisinto (#756) üzenetére


winhate
őstag

az eleg erdekes mivel az usb2 elmeleti max atvitele 480mbit gyakorlatban jo ha eleri a 30mb/sec.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#758) FF23


FF23
senior tag

Corsair Flash Voyager USB2.0 16GB

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#780) rob83


rob83
aktív tag

Transcend Jetflash 760 16 GB Usb2 Ntfs:

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#784) htc07


htc07
addikt

Sandisk Cruzer Force, 32 GB, USB2.0, NTFS
elég sovány

FAT32 még karcsúbb egy kicsivel.

Ez sem életem legjobb vásárlása volt :) De igazából amire kell, arra épp elég.

[ Szerkesztve ]

(#806) winhate válasza okiteki (#805) üzenetére


winhate
őstag

Valamit elneztel csak 1 oldalt mentem vissza kb 100 hozzaszolasbol valogattam ime:

TRANSCEND JETFLASH 760 16GB

Adata N005 Pro 16 GB Usb 3.0

Silicon Power Marvel M60 USB 64Gb USB3

TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 8GB

Amugy usb2 pent felesleges venni mert f.o.s. mind amit most adnak ki.
usb3 meg visszafele compatibilis. Lathatod a tesztekbol hogy usb2 -n is mennek igen szep teljesitmennyel.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#811) bul07 válasza okiteki (#807) üzenetére


bul07
nagyúr

USB3.0 visszafele is kompatibilis, így értelmetlen USB2.0-at venni , már ha nincs jó áron
Úgy érted a nem kezelést hogy bedugsz egy USB3.0-ás pent és lefagy az egész vagy tönkreteszi, ha igen hogy

De ezt inkább itt kellene folyatni mert ez a topik a sebességnek van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#815) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Corsair Flash Survivor® 8GB USB Flash Drive - usb2.0

dell e5430 usb 2.0-n tesztelve

(#826) bul07 válasza milanfan (#824) üzenetére


bul07
nagyúr

Vannak ilyen pen-ek amik ugyanazt tudják USB2.0-án mint 3.0-án

(#825) vegytek

Gondolom ez 16GB-os példány

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#853) bul07


bul07
nagyúr

TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 16GB (ebay US $11.69)

USB 3.0

10.5-12.5 között ingadozott

USB2.0

8-10.5 között ingadozott

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#870) royalka válasza Muki94 (#866) üzenetére


royalka
őstag

Nekem az usb2- es verza van több mint 1 éve. Már vagy 2xer elhajlítottam 60-70 fok-ig (hála a méretének és nem fér el hátul.) de bírja még.. : :DDD

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#877) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra kaptam egy Kingston DT R3.0 16GB pendrive-ot, amit teszteltem is (Konfigom adatlapon, előlapi usb-n tesztelve). Számomra abszolút meggyőző, íme:

USB3.0

USB2.0

(#880) bul07 válasza tobias88888 (#878) üzenetére


bul07
nagyúr

Hogyne lenne különbség pont a hozzászólásod feletti tesztnél is kiütközik
USB2.0-án 30 az írás USB3.0-án 50, azért ez jelentős sebesség különbség főleg ha valaki nagyméretű állományt másol mondjuk egy 15GB-os BluRay filmet

(#879) tobias88888
Viccelsz
Én még nem láttam olyan pent ami csak USB3.0-ás lenne (lehet hogy van de ritka mint a fehér holló)

De ez inkább itt folytassuk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#887) petipetya


petipetya
nagyúr

SanDisk Cruzer Blade 8GB USB2.0

"nincs rá lezsóidő"

(#889) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Ajándék/repi pendrive 8GB USB2-es, nem tudom a típusát.
Viszont van kis eltérés USB3 és USB2-es csatoló esetén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.