Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pécs - topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20) inkab


inkab
aktív tag

Véleményem szerint Pécsen az Egyetem és a sok szak jelenléte miatt rengeteg a képzett szakember (ami alapjában nem lenne baj, ha lenne ''felvevő'' piac is), valamint elég sok az felsőoktatásból ''ittragadó'' is (én is ilyen vagyok ;] ) és ezért alakul ki nagy tújelenkezés mindenhol. Nézd meg pl. mimennyivel nehezebb egy jó asztalost vagy kőmüvest/burkolót (nem generálkivitelező céget mert az rengeteg van!) találni, mint ügyvédet jogászt, informatikust!
Harangok.
A harangok tényleg parára sikerültek, és teljesen gáz szerintem is, arról nem beszélve hogy egy világörökség szintű műemlék épület mellé rakták, meg hogy zavarhatja a mellette lakó/dolgozó embereket! (Egyébként megsúgom, hogy az Egyetem Építésztanszékének vezetője tervezte! Lol!)
Búzatér.
Az épület olyan amilyen. Szerintem a Király utca vonalát a történelmi belvárosban nem egy ilyen épületegyüttessel kellene befejezni. A körülötte levő térre kiírt pályázat nyertese meg a neve miatt nyert. A két megosztott 3. helyezett, de még az egyik megvételt nyert pálymű is sokkal jobb. Mondom ezt magán emberként, (és mint végzett, gyakorló várostervező is...)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pécs - topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.