Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

2 kávédaráló. nyami! ja, nem...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Sz.L. válasza anulu (#1) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Itt is a pici ventik. Borzasztó.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#3) koby11h


koby11h
aktív tag

Sok ismerősöm részben azért vesz SSD-t már adattárolásra is a rendszer SSD mellé, hogy kiváltsa a HDD-t és vele a "hangját" is.
Szóval remélem, hogy sokáig lesz még régi és lassú gen3-4 SSD is, nem csak ezek a zajosak!

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#4) Sz.L. válasza koby11h (#3) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Vannak nagyon jó passzív megoldások is, személy szerint azokat részesítem előnyben.

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#5) Márton


Márton
nagyúr

soha!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) koby11h válasza Sz.L. (#4) üzenetére


koby11h
aktív tag

Még nincs olyan SSD-m, amire kell külön hűtés, és ezek is elegek ahhoz, amire használom. Lehet, hogy még gyorsabban indulna a virtuális gép, vagy a video konvertálás még rövidebb ideig tartana, de még nem látok igényt rá. De én is passzívban fogok gondolkozni, ha egyszer odáig jutok.
Áldottam a napot, amikor újra chipset hűtő venti nélküli alaplapot vettem, nem sírom vissza ezeket a kis nyekergőket :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#7) Sz.L. válasza koby11h (#6) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Én még emlékszem a régi HDD rack ventik zajára. Persze más világ volt, de amit meg lehet oldani passzívan, az legyen úgy. Ha nem, akkor meg technológiai fejlődés szükséges.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8) anulu válasza Sz.L. (#7) üzenetére


anulu
félisten

2 ilyen pici ventis lapom volt (Abit NF7 1.0 és ASUS A8N-SLI), a büdös életben nem nyúlok olyan cucchoz, amire ilyen hajszárítókat pakolnak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) DaVE-1


DaVE-1
aktív tag

Tudom ezek még csak most kezdenek szállingózni,meg 1-2 árának a láttam lekapartam az arcom ,de jó lenne ha pl a játékfejlesztők durván kihasználnák végre ezeket.
Xboxon (jó nyilván ez nem csak az ssd miatt van hanem úgy kell megcsinálni a játékot) pl a dead spacenél ha bezárom a játékot bárhol majd legközelebb elindítom akkor a quick resume miatt az "ikonra kattintás után" kb 3 sec és már nyomom is a játékot..
Eltünhetnének a töltőképernyők örökre ez is egy jó dolog lenne...Remélem idővel ki lesz majd használva

(#10) Sz.L. válasza anulu (#8) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Voltak nekem is olyan lapjaim, nagyon gyorsan megváltam tőlük. :K

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#11) DrMorpheus


DrMorpheus
csendes tag

Tegyük a szívünkre a kezünket: Sokan szeretnénk ilyent, de nem tudnánk aktívan kihasználni, ugye :K ? Nem vennénk észre 1-2 év használat mellett, hogy 2-3 GB/s vagy 12 GB/s a sebessége (ventilátorok ide vagy oda)...

[ Szerkesztve ]

(#12) anulu válasza DrMorpheus (#11) üzenetére


anulu
félisten

ha nem tudod kihasználni, akkor mi értelme? :) szerintem (!) boot drivenak valami PCI-E 3.0-s is bőven jó, programoknak meg 1-2 4.0-s.
az 5.0-sok leginkább az "eye candy" kategóriába esnek nálam. ok, hogy tudnak 10-12GB/s-t, de azt is egészen addig, amíg nem kezdenek throttlingolni a túlmelegedés miatt. ahhoz meg, hogy ne vegyék vissza a teljesítményüket, ilyen hűtők kellenek, ami a hírben is van. ez pedig szerintem nem jó irány.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kár a hűtésért, de ezen a szinten már kell. Majd, ha a csíkszéllel lejjebb mennek a gyártók, akkor lesz értelme ennek, hasonló írás/olvasás tudás mellett, hűtés nélkül, de hogy ezt mikorra érik el, az jó kérdés.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Chrys_


Chrys_
addikt

Még egy eszköz, amire mehet a vízhűtés :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.