Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Pc konfiguráció topic 1. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

Szaisztok. Szeretném megkérdezni, hogy a gépembe mi lenne a legfontosabb amit cserélni kéne?konfig: AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#2) djtörök válasza 11Zero11 (#1) üzenetére


djtörök
senior tag

Itt a Frankó:
a codegen tápot mindenképp kivágnám és vennék helyette egy márkásabbat.
Továbbá az FX5200 is nagyon gánny, pl. egy 9600xt/9800pro, nemtom mire van pézed, a többi maradhat :)

(#3) Tithian


Tithian
őstag

Tápot-videokártyát.
A táp lehet (valószínű), hogy idővel ''égető'' problémává válik.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#4) Dione


Dione
tag

Táp,video kari.E helyedben vmi radeont vennék,jobban mennek,mint az fx;és már nem is olyan drágák!

(#5) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

De a tápnak miért lenne gondja már 1 teljes éve kiválóan üzemel

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#6) center


center
tag

mert azok a tapok nagyszazalekban gondot szoktak okozni, allitolag

(#7) eddie303 válasza djtörök (#2) üzenetére


eddie303
őstag

Esküszöm, nem is te lennél, ha nem egybõl tápcserével kezdenéd! :DDD A többi okés :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#8) Uher válasza 11Zero11 (#5) üzenetére


Uher
aktív tag

Majd nem fog! ;]

(#9) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

És milyen baj lehet vele és ez a baj mit okozhat és mivel járM És hogy veszem észre hogy baja van?

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#10) Dione válasza 11Zero11 (#5) üzenetére


Dione
tag

A havernak másfél éve megy a gépe egy Vargánéval...hát nem egy életbiztosítás.Nekem codegenem volt,de lecseréltem.Nekem se volt soha gondom vele,csak parából.Az előző mercury tápom hazavágta a lapomat.

(#11) Horbal válasza 11Zero11 (#9) üzenetére


Horbal
őstag

Keresőcske!!! Tápocska!

Legrosszabbesetben ránthatja az egész gépet, inkább most 15-20K, mint később 100K, de te tudod.

Karinak is mondj búcsút...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#12) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

És mit gondltok a Geforce 3 Titanium 200 Tornádoról? 128-as memóriabusszal rendelkezik. az elég jó lenne?

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#13) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

Ja? ÉS hol tudom megnézni, hogy miylen márkájú a processor hűtőm? Mert ugy vettem alaplappal együt és felrakták, szal összeszereltél nekem ezért dobozt nem adtak. Szal hol tudom megnézni a márkáját?

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#14) duracell89 válasza 11Zero11 (#12) üzenetére


duracell89
senior tag

hehe az egy x@r őskövület :DD

(#15) duracell89 válasza 11Zero11 (#13) üzenetére


duracell89
senior tag

akkor gyári intel hűtő...

(#16) djtörök válasza 11Zero11 (#12) üzenetére


djtörök
senior tag

eladod az fx-et mondjuk 7-8ért, és akkor inkább egy Gef Ti4200 karit vegyél

(#17) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

AMD-hez gyári intelhűtő... Nahh de hol lehet mehnézni mert 4000 Ft-ért vettük hozzá és automata hőzabályzós. Ez nem hiszem hogy gyári lenne.Szal? Plz help!

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#18) djtörök válasza 11Zero11 (#17) üzenetére


djtörök
senior tag

de mi a gond a hűtővel?
Ha megfelelően hűt hagyd a fenébe
Esetleg nézd meg közelebbről a hűtőt. biztos van vmi ráírva



[Szerkesztve]

(#19) Keitaro válasza 11Zero11 (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha van digitális fényképezőgéped akkor kattintassz róla egy képet miközben áll és mi megpróbáljuk megmondani neked :)
Ha nincs akkor nézd meg mikor ki van kapcsolva a gép, hogy van e valami felirat a ventijén. Egyébként szerintem is táp+videokártya

(#20) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

GalcialTech a márkája. Mit gondoltok erről a hűtőröl?

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#21) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

Illetve ez volt ráirva a hűtőre nem tom hogy ez lehete e a márka.

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#22) BitRaider


BitRaider
csendes tag

Valaki magyarázza már el nekem, hogy mitől van ez a hihetetlen táp mizéria! Amikor a Codegen megjelent kicsiny hazánkba, mindenki lehidalt, hogy jajj de szép, jajj de jóóó, jajj de MINŐSÉGI! Aztán valakinak eldurrant egy táp, hazavágta a konfigot, és ezzel Codegen elvesztett egy piacot... (Kissé kísérteties a hasonlóság az Abit féle kondenzátor hibához. Mindenkinek van legalább 5 olyan ismerőse, akinek van olyan ismerőse akivel mindez megtörtént, de közvetlen ismerőse kevés embernek akad. Nem furcsa egy kicsit?) Mellesleg nekem munkahelyemen egy Chieftech táp vágott haza teljes konfigot (kiv. FDD), és a tápból kifröccsenő elektrolit felmarta a padlószőnyeget is. (Komoly szintű munkaállomásról lévén szó a szőnyeggel együtt majdnem 500e HuF volt a helyreállítási összköltség.) Akkor a Chieftech SZAR? Merthogy meghibásodási százaléka nem sokkal jobb (ettől függetlenül elismerem, hogy jobb), mint bárminek, csak egyenlőre a db szám kicsi.

Videókártyát tényleg cserélhetnél, de NE Ti4200 (vagy pláne ne Gef3)-re, mert akkor rövidesen újra cserélni kell. R9800 (vagy hasonló nVidia) is megfizethető kategória ma már, ha meg nem akkor inkább spórolj egy kicsit!

''Tessék elárulni, hol találom az Any key-t a billentyűzeten?''

(#23) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

Nekem tökéletesen bejön ez a táő, halk, semmi baj vele. És igazad van ténleg ritkán durran el egy egy táp. A tesómnak durrant el nemrég (teljes konficsere) egy ellenálás szált el asszem.:))

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#24) Asusfan válasza 11Zero11 (#1) üzenetére


Asusfan
senior tag

Fxet minimum egy 9600ra.Codegány tápok mellesleg tényleg nemjók.400as azona vagy dtk már jó lenne:)
Ja 2500+t nem próbálta húzni:)?:D

(#25) [lAyCsI] válasza BitRaider (#22) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Valszeg azért van ez, mert az eladott új gépek/tápok nagy százaléka Codegen,
tehát nagyobb a meghibásodási arány is.

-= No way back from Here =-

(#26) Lord Zero válasza 11Zero11 (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

na akkor én is:
ezt a vga-t kellene a leghamarabb elfelejtened és helyette nagyobbat (fxből min 5700, radeonból min 9600, és ez nem is lenne olyan vészes ráfordítás)
a táp fontos, meg kell, meg blabla és a codegeneket klasszul lehet és divat fikázni (nekem is pont ilyenem van), de ahogy a fórumokon tapasztaltam, ez sokkal inkább hitvita, mint tényszerű megállapítás

nem, mindegy

(#27) Szalma válasza BitRaider (#22) üzenetére


Szalma
őstag

(Codegen mellett a nagy ''rivális'' jórészt a Vargáné és Tsa. volt. Azokhoz képest jók. De azóta kicsit változott a helyzet.)

Szeretettel:
Szalma

(#28) Vesper válasza 11Zero11 (#20) üzenetére


Vesper
tag

Csá!

Én annyit mondok örülj ennek a gépnek!:)
Nem hiszem hogy van valami ami nem fut rajta kifogástalanul.
Amíg meg jó mindenre addig mi a ráknak akarsz cserélgetni?
Legalább még egy évig nem lesz bajod a gép teljesítményével aztán meg veszel valami Athlon 64es konfigot és szevasz.

(#29) djtörök válasza Vesper (#28) üzenetére


djtörök
senior tag

te kicsit levagy maradva időben....
megneznem en hogy doom3-azol vagy farcryozol a fx5200zal

(#30) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

Hát a tápomat azt lecserélem mert nem akarom az uj konfigom hazavágni emiatt a szar miatt. Az fx-et meg mindenki fikázza, ugyhogy szeritem Titanium 4200-ra cserélem le. Kösz az infót. De melyik az atáp ami a legmegbízhatóbb??

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#31) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

Hát a tápomat azt lecserélem mert nem akarom az uj konfigom hazavágni emiatt a szar miatt. Az fx-et meg mindenki fikázza, ugyhogy szeritem Titanium 4200-ra cserélem le. Kösz az infót. De melyik az a táp ami a legmegbízhatóbb? És hány wattosat érdemes venni?

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#32) Uher válasza 11Zero11 (#31) üzenetére


Uher
aktív tag

Ne ti-re cseréld inkább 9600/9800-ra vagy fx5900xt. táp 400w olxsobb akkor dtk, ha több a keret akkor Aopen, Chieftec(Sirtec), Enermax.

(#33) 11Zero11


11Zero11
csendes tag

És a Titanium 4200 miért nem jó? Jobb mint az FX 5200... Nem tudok oylan sokat költeni rá és a titánium szerintem elfogadható áron kapható

AMD Athlon XP 2500+, 512 DDR 400mhz, Nvidia Geforce FX 5200 Videókártya, Samsung 52x-es CDROM, AsRock K7S8X alaplap, 300 Watt Codegen ház, tápegység, LG Goldstar StudioWorks 78i 17''-os Monitor.

(#34) Dave™ válasza 11Zero11 (#33) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha már nagyon nincs pénzed, vegyél egy - a PH!-s tesztben is szereplő - Asus Ati 9550-et, azt felhúzod, s olcsón van egy jó kártyád. Ne visszafele lépkedj az időben. Duracell: Intel hűtő AMD-re, LOL:)

(#35) HorseBoy


HorseBoy
csendes tag

Hát például enermax, chieftec stb ,megbizhatoak de drágák.:(

(#36) Dione válasza 11Zero11 (#33) üzenetére


Dione
tag

Asszem csak dx 8.1-es utasításokat ismer,az fx-ed meg a dx 9-et is.De az 5200 nagyon gyenge.Lehet,hogy a 4200-as leveri más tesztben,de a dx 9,már alapkövetelmény!

(#37) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hát akkor elkezdhetek egy 9600 XT-re gyüjteni :((

(#38) Angie™ válasza Dione (#36) üzenetére


Angie™
addikt

Figyi.. a Ti4200 egy nagyon erős dx8.1 es kártya.. ez azt jelenti, hogy pár játékon kívűl minden megy rajta.. persze csak dx8.1 effekteket fogsz látni a képen, de akkor is..

az FX5200 lehet akár dx 28as is akkor sem ér semmit, mert egy nagy nulla, lassu , max irodai alkalmazásokhoz elég..ennyi.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#39) Dione válasza Angie™ (#38) üzenetére


Dione
tag

Ezt én tudom jól,nem kell bemutatni.Én csak a dx 9-re akartam felhívni a figyelmét.Ha már dx9,akkor sem fx,hanem vmi radeon.Ha nincs olyan sok pénze,jó egy 9500 9600/pro is.

(#40) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Aha4 Kösz a hozzászólásokat! Zero voltam!

(#41) Dilikutya válasza 11Zero11 (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

hogy veszed észre? füst, lángcsóva, elszenesedett alaplap... :D:D:D:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) deicide válasza Keitaro (#19) üzenetére


deicide
veterán

ha elég kicsi záridővel rendelkezik a gép, nem is kell hogy álljon a venti, pl a pana dmc fz-1esel fényképeztem a zalmant, igaz csak 1400on prögött, de állónak látszik a képen :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#43) Netpark


Netpark
csendes tag

Compaq számítógépbe ugye ugyanolyan memóriakártya megy, mint egy sima gépbe. Arra gondoltam vennék egy 512DDR Ramot a compaq gépbe, de előtte itt megkérdezem!

(#44) Dilikutya válasza Netpark (#43) üzenetére


Dilikutya
félisten

??
számitógép? memóriakártya? miféle gép? abba nem meóriakártya kell. vegyél ddr-t de csak ha olyan kell bele...:) vagy valami bővebbet is mondhatnál, hamarabb kapsz rá érdemi segitséget...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) Netpark


Netpark
csendes tag

Ennél bővebben nem nagyon tudom kifejteni. 512 DDR RAM-ot akarok venni, mert csak 128Mb van benne. A kérdés pedig ugyanaz: a compaq típusú gépekbe simán belemegy a memória, és nem pedig valami speciális kell bele, ugye?

(#46) Dave™ válasza Netpark (#45) üzenetére


Dave™
nagyúr

DDR-ből sem biztos, hogy tudja kezelni az összeset. Most 266/333/400 van-e benne?

(#47) Dilikutya válasza Netpark (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

a compaq mitől más mint egy noname gép:F legalábbis felépitését, tekintve. minőségben persze van különbség :D
igenis árulhatsz el többet...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Netpark


Netpark
csendes tag

Most az a baj, hogy egy darab 128Mb Sd Ram van a gépben, ami igencsak meglepő, ugyanis a gép P4-es. Számomra kissé érthetetlen, hogyhogy nem raktak bele olyan ''kivezetést'', ami lehetővé tette volna, hogy DDR Ramot is be tudjon fogadni. Így most úgy áll a helyzet, hogy vettünk bele 2* 256Mb Samsung Sd Ramot, amit holnap bele is fogok rakni. Így most lesz benne 640Mb Sd Ram. Ez így szép is lenne, de sajnos nem nyugtattak meg az üzletben afelől, hogy ezzel vmilyen sebességet el is fogok tudni érni. Azt mondták a P4-be berakott Sd Ram közel nem olyan, mint a DDR (ezt eddig is tudtam), hanem inkább olyan, mint egy 64Mb-s DDR. Ez mondjuk elég szomorú... Tényleg így van ez? Nagyon lassú lesz?

(#49) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Szerintem hagyed egyenlőre a tápot és tegyél bele egy védő áramkört
2500ft kb és ha véletlenűl elpukkana a táp 13,5 volt felett letiltja a tápot
egyből kikapcsolja a gépet
nálunk már nagyon sok gépet mentett meg és nem is nagy befektetés
korrekt dolog
ha valaki már írta akkor csak ismételek de nem olvastam végig a topicot

nekem is és még nagyon sok gépben codegány táp van és még ennél is gagyibbak
de amióta használjuk az áramkört nem volt gond soha

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Üdv zero!!!
Nekem is ilyen videokártyám van, és egy nagy s**r!!! (9600XT powa)
Futtattál már 3dmark-ot a gépeden ezzel a konfoggal, mert nekem is nemsoká ilyen lesz és érdekelne az eredmény...:Y
Amúgy tényleg nem hangzik rosszul ez az áramkörvédő micsoda...

Good to be good, but better to be lucky.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Pc konfiguráció topic 1. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.