Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Hal!

Na szeretnék tanácsot kérni tapasztaltabb kollégáktól:
Pénteken fizetés.
Meg kellene támadnom egy boltot és gyorsan szerválni egy SATA vinyót, mondjuk egy 120 GB-osat. Nekem egy Abit NF7-S lapom van, vajon támogatja ez az ilyen nagy vinyókat? És ha igen, akkor milyen partíció menedzsert szerváljak? Az XP-telepítólemezen a telepítéskor megjelenő partícionálóka vajon elboldogul ezzel a nagy lemezzel? És na nem, akkor milyen progi van, ami XP kompatibilis, ismeri a nagy lemezeket és freeware? Ilyen kérdések merültek fel bennem. Adtak egy SATA-kábelt az alaplaphoz, de úgy tudom, más a tápcsatlakozó ezekhez a drive-okhoz. Vennem kell egy olyant is?
Túl sok kérdés.
Na mindegy.
Szóval kételyeim vannak ezzel a SATA-val kapcsolatban, de úgy érzem, nekem ilyen kell. Az alaplapon SATA-RAID van, akkor RAID-0 állásban kell single drive-ként feltenni a HDD-t? Vagy egyszerűen hogy kell telepíteni az ilyen meghajtót? A múlt havi PCWORLD-ben volt ilyen SATA-cikk, de azt írták le, hogy hogy kell egy PATA drive mellé telepíteni a SATA meghajtót, de én single drive-ként, egyedüli lemezként szeretném használni, a BIOS tud bootolni SATA-ról, úgyhogy gondolom, ez megoldható. De van XP alá driver a SATA-hoz, az XP vajon hajlandó lesz feltelepülni simán a SATA vinyóra?
Hú iszonyú sok kérdésem van még, de most nem írok le többet, idáig is túl sokat írtam. A segítségeteket előre is köszönve, marad:

Sick Boy

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#2) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Na itt az eredeti témához kapcsolódó topic, átlinkelem:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=31578[/L]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.