Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

Hy all
ma volt egy kellemetlen élményem!
több mint egy éve bizonyos napokon a mexikoi uton parkolok le a kocsimmal,majdnem mindig ugyanott.
Ma az a kellemetlen meglepetés ért,hogy egy aranyos kis cetli fogadott amin az állt hogy tilosban parkoltam!
És fizesek be 6.000 ft ot!
szemem kiguvadt..
elkezdtem keresni az okot..
hálistennek volt nálam digit gép igy fényképeztem is.
nos:
bal oldalt megálni tilos tábla,korlátozások nélkül(azaz nincs kirakva hány méterig..)
jobb oldalt parkolok
a másik oldalt(baéra szintugy és az egészet egy kb 1 méter széles beton csik választja ketté amin csak villanyoszlopok vannak)
van egy kereszteződés de csak a jobb oldalon
én a kereszteződés elött kicsivel felálva erre a beton sávra szoktam parkolni, mögöttem is elöttem is,2 kocsival elöttem már rendesen len az uton mert a kerszteződés után a parkolok feljebb kezdödnek igy több a hely az uton is állhatnak a kocsik.
nos jogi kérdés:
ha bal oldalt valóban megálni tilos,hogy lehet hogy azok a kocisk akik a kereszteződés után áltak meg, nem kaptak szép kis papirt?! hisz baloldlat nem volt kereszteződés ami feloldja a megálni tiléos táblát,és alatta nem volt kirakva hogy hány méterig érvényes...
2:nekem eddig fel se tünt hogy ott ez a tábla olyna magasan és olyan szögben áll,ok nem néztem én bünöm,
tudom nem érdekli öket, de atól hogy igy megálunk minden gond nélkül kényelmesen elfér a többi kocsi is,nem ugy mint (pl atol a suzukistol) aki a kereszteződés közepén ált meg már,és nem fel a beton elválasztóra,hanem az uton,mert onantol az össze auto ugy áll már,tőle alig lehetett befordulni,reggel is elöttem ált akkor is mikor mentem,ö már még se kapott...
3:azok aki a füves részekre állnak fel a jobb oldalon szintugy nem kaptak
tehát akkor a konkluzi:
nyugodt szivel beálhatok a nem müködö szökökutba is mert a tábla jobb oldalán van és nem tiltja semmi?vagy kapásbol le a kisföldalatiba?ott se tiltja semmi hogy nem álhatnék meg,vagy le..

és ha nem fizetem be?halmozodik majd 3 év mulva leperlik a házat is a fejem felől a millios tartozásért mert egy parkoloban megáltam?!
kénytelen vagyok befizetni,de csakazért is,mindenbe bele fogok kötni,utána járok hogy pl a táblának hol kéne lenie,milyen magsan milyen szögben,és hogy miért csak a kereszteződésig terjedt ki a birság(javitcsatok ki ha tévedek, de én ugy emlékszek hogy az ha a másik oldalt van egy utelágazás az nem oldja fel a tilalmat a másik oldra,csak ha azon is van)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) szucsi válasza TitiRii (#1) üzenetére


szucsi
őstag

Szerintem mihamarább szaladj be a főkefébe, vagy mi a túróba. Ezt nem a kékruhások szórják, hanem a szürkék.

Nekem is pakolták rá a saját házam előtt!

Bementem, mondtam, hogy mi a lóf*sz van, mondták, hogy normálban nem tolják rá a cetlit, de a szemben lévő házból fölhívta őket a főnéni, hogy már megint előttük áll az a ronda büdös trabant, úgyhogy kénytelentk voltak kijönni cetlizni, különben őket jelentik fel.

Mondtam, hogy éjszaka dolgozom, soha nincs parkolóhely, szegény trabantos gyerek vagyok, léccilécci, stb.

1X fizettettek velem 3k-t (a fele összeg) zsebre!
1X meg mondták, hogy jójó, adjam oda a cetlit, aztán elfelejtetik a géppel.

Szóval ha bemész kuncsorogni, szerintem megúszhatod.

(#3) TitiRii válasza szucsi (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

tervbe vettem
de ha nem jön be akkor akadékoskodok neki és 29 napig járok a nyakukra idegelni öket ;]
ha már 6 ropit behuznak tőlem legyen egy kis ellenszolgáltatás:D
na gonosz off

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) TudorVigyor válasza TitiRii (#1) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Bocs, kicsit ki van már folyva a szemem, úgyhogy nem tudom másodszorra is elolvasni a leírást, egy olvasás meg nem volt elég, szóval akkor ott meg lehetett állni vagy nem?

(#5) -boyscout- válasza szucsi (#2) üzenetére


-boyscout-
tag

a szürkék nem a főkeféhez -már ha a Főv. Közterület-fenntartó Rt.-re gondoltál- tartoznak, hanem saját magukhoz. :) Főv. Közterület-felügyelet, V.ker. Akadémia utca 1. (tel: 332-1530) ha jól tudom, de a kerületeknek külön is van vagymi. itt egy népszabi cikk erről: Bővebben: link

(#6) szucsi válasza -boyscout- (#5) üzenetére


szucsi
őstag

:D :D :D

(#7) Som@ válasza TitiRii (#1) üzenetére


Som@
őstag

Inkább rajzold le! :D

Ha ma arra járok, akkor megnézem, mi a helyzet. Tehát akkor ott parkoltál, ahol a troli kijön?

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#8) Zoltán


Zoltán
őstag

A kereszteződéstől meg volt az 5 méter? Ha járdán parkoltál, a gyalogosoknak maradt 1,5 méter? Illetve max a járda 50%-át foglaltad el? Továbbá ha járdán parkoltál és szabályosan, akkor is kell engedélyező tábla. Ha a képletben nincs járda, akkor bocsi, csak a túl hosszú nyitóhozzászólást nem olvastam végig.

(#9) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all
igy gyorsan ezt tudtam össze ütni,kereske majd térképen is képet hátha van, meg csinálok sok fotot, és az a valami nem járda,hanem ilyen beton elválasztó amin csak lámpák vannak, egy idő után meg is szünnek és csak föld lesz a hején.

úa piros kocsikat megbüntették,(kivéve troli az nem azért piros :D) de a zöldek közül eggyet sem,pedig pl aki elöttem állt,az már reggel is ott állt..

nem hiszem hogy külön tábla kell ahoz hogy engedély legyen arra hogy feláljunk a padkára,hisz az nem járda..
és ha a baloldalt megálni tilos,akkor miért csak az elsö ~5 kocsit büntették meg?
lusta volt az ellenör a többi 20 kocsit végigjárni?!


[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#10) lesaux válasza TitiRii (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Ha volt nálad fényképező, nem raknád fel inkább a képet? :DDD Mert ez egy kicsit homályos...

(#11) lesaux válasza TitiRii (#9) üzenetére


lesaux
veterán

Egyébként ez egyirányú út? Vagy miért parkolsz a bal oldalon? Járdán szerintem nem lehet parkolni, csak ha tábla engedi, de erről itt megoszlanak a vélemények.

(#12) TitiRii válasza lesaux (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

egyirányú és az nem járda:D
de máris tolok fel képeket

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) lesaux válasza TitiRii (#9) üzenetére


lesaux
veterán

Ez a megállni tilos tábla vajon mire vonatkozik? ;]

(#14) Zoltán válasza lesaux (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Járdán valóban csak engedélyező tábla esetén lehet parkolni.

(#15) TitiRii


TitiRii
senior tag

nya 2 kép
Bővebben: link
Bővebben: link

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#16) TitiRii válasza lesaux (#13) üzenetére


TitiRii
senior tag

ok, ott álltam
ezt be is ismertem,csak 1* is:furi hogy egy parkoloban ilyen van.. pláne hogy csak ak a kocsik felét büntették meg(ok közben sokan elmehettek de hogy pl elölem már mindenki, az kétlem,pláne mert reggel egy fehér suzuki mögé áltam be, és de ugyancsak egy fehér suzuki ált elöttem,akitől mellesleg alig lehetett elférni,mig azoktol akik igy feláltak a patkára lazán lehetett közlekdeni..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#17) Som@ válasza TitiRii (#15) üzenetére


Som@
őstag

Hm. Ezt ma megnézem magamnak. De szvsz nem voltak következetesek. Vagy mindenki szabálytalanul áll, vagy senki.

Hja, és az ott nem járda!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#18) lesaux válasza TitiRii (#16) üzenetére


lesaux
veterán

A kereszteződés után szerintem lehet parkolni, azért nem büntették meg a Suzukit meg előtte senkit. Hiszen ha a kereszteződésből jön, nem láthatja az utca elején a táblát, az rá nem vonatkozik.

(#19) sequator


sequator
senior tag

de a kereszteződésben sem lehet parkolni

Sautia

sequator

(#20) lesaux válasza sequator (#19) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, akkor azt is meg kellett volna büntetni. De ettől még Toxicé jogosnak tűnik.

(#21) TitiRii válasza lesaux (#18) üzenetére


TitiRii
senior tag

na de a kreszben ugy vagyon irva:
a táblát vagy egy utkereszteződés oldja fel
(márpedig itt az nincs, csak a másik oldalt, a megálni tilos tábla meg mindig alra az oldalra vonatkozik ahová ki van rakva)
vagy a korlátozás vége tábla
ami itt ugyszintén nem volt..
tehát akkor vagy mindenkit végig kellet volna birságolni
vagy senkit se
az hogy most kiszedet a tömegből 3-5 autot az azért gusztustalan..
pláne hogy akiktől igazán nehéz volt közlekedni azokat nem birságolta meg...

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#22) lesaux válasza TitiRii (#21) üzenetére


lesaux
veterán

Az kereszteződésnek számít.

(#23) TitiRii válasza lesaux (#22) üzenetére


TitiRii
senior tag

szerintem nem,de utána járok

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#24) lesaux válasza TitiRii (#23) üzenetére


lesaux
veterán

Én már utánajártam. Egyébként mindegy, mert téged jogosan büntettek meg, és ez volt a kérdés, nem?

(#25) Calogero válasza sequator (#19) üzenetére


Calogero
addikt

De meglehet utana neztem Idezett a kressz konnyvbol

Tilos megallni utkeresztezodesben es az uttest szeleinek metszespontjatol szamitott 5 m tavolsagon belul. Kivetel ha a kozuti jelzesekbol mas kovetkezik, uttorkolattal vagy utelagazassal szemben megallo jarmuvel,ha az a tobbi jarmu bekanyarodasat nem akadalyozza

A kepen jol latszik hogy a feher suzuki nem akadalyozza a kanyarodast az szabalyosan parkol


[Szerkesztve]

(#26) sequator válasza lesaux (#20) üzenetére


sequator
senior tag

sztem is jogos

Sautia

[Szerkesztve]

sequator

(#27) Calogero válasza TitiRii (#21) üzenetére


Calogero
addikt

Igen arra az oldalra vonatkozik, de csak a kovekezo utkeresztezodesig.

Az uttorkolat is utkeresztezodesnek minosul legyen az barmelyik oldalrol.

(#28) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Igen, szerintem is egyertelmu, mert te 5 meteren belul alltal. Es ugy emlekszem, hogy a keresztezodesben viszont megallhatott a Suzi, de ez mar tok mindegy, mert ez a te buntetesedet nem befolyasolja.

Bocs, most latom, hogy #25-ben ott a megoldas.

[Szerkesztve]

(#29) TudorVigyor válasza TudorVigyor (#28) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Ja meg láttam a képet, rád még a megállni tilos is vonatkozott. Amúgy az előtted (a kereszteződés után, de 5 méteres távolságon belül) állók is szabálytalanok voltak SZVSZ, de hogy őket miért nem büntették meg, az végül is mellékes.

(#30) Cefa válasza TitiRii (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

hát ez van

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#31) valdimir2


valdimir2
tag

Nos minden lehetséges nekem van egy levelem Ckft.belső szabálzata hogy büntesünk határon kivül stb ha elküldeném valami tv be lég nagy botrány lenne belöle szoval minden lehetséges ez itt Magyarország.:U

Nem Nem Soha Nem

(#32) pilóta


pilóta
nagyúr

Ha a parkoló zónában a padkára állok fel (szilárd burkolatú, tábla nem tiltja), akkor ott kell parkolójegy?
Mert most ahol parkolni szoktam, kerülő út lett egy felújítás miatt, és egyirányúsították, így átkerült a parkoló arra az oldalra, ahol eddig parkoltam a padkán, de eddig ugye nem kellett parkolójegy, mert az úttesten várakozni tilos volt, a padkán viszont nem tiltotta semmi. De most hogy parkoló lett ez az oldal, nem tudom mi legyen.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) pilóta


pilóta
nagyúr

Elég régi topic, de hátha olvassa valaki...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) pilóta


pilóta
nagyúr

Senki nem parkol padkán? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) ABE válasza pilóta (#32) üzenetére


ABE
őstag

Én úgy értelmezem ezt, hogy a zónában a kijelölt parkolóhelyeken kell fizetni, tehát ha hivatalosan is átkerült a padkára a parkoló, akkor arra is érvényes. Ha meg arról van szó, hogy egyszerűen csak megszűntek a parkolóhelyek, és ezért mindenki a padkán parkol, de táblázásban, felfestésben nincs változás, akkor szerintem nem kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#36) pilóta válasza ABE (#35) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egyik sem. A padkán nincs parkoló, hanem az úttesten a padka mellett. Tehát ha az úton parkolok, az szabályos, csak kell parkolójegy. Eddig azon az oldalon megállni tilos volt az úttesten, de most oda került a parkoló.
A kérdés az, ha a parkolónak kijelölt úttest mellett felálok a padkára, az egyrészt szabályos-e, másrészt kell-e parkolójegy?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) danih


danih
addikt

Tilosban parkolni ÍGY kell.
Kézcsók.

(#38) ABE válasza pilóta (#36) üzenetére


ABE
őstag

Ha korábban szabályosan parkoltál az útpadkán, és azóta sem tiltja ezt semmi, akkor szerintem lehet parkolni. Ha az úttestre van kijelölve a parkoló, akkor szvsz a padkán ingyen lehet parkolni. Amikor megváltozott a forgalmi rend, az út szélére hogyan jelölték ki a parkolót? Kirakták a táblát?

(#39) pilóta válasza ABE (#38) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezt nem tudom, hogy korábban szabályos volt-e, vagy csak símán nem vették észre :D
Úgy jelölték ki, hogy kiraktak egy táblát, hogy onnantól parkoló.

Van valami jogszabály, vagy ilyesmi, amit meg lehet érteni? Gugli nem segített.
Én úgy tudtam eddig, hogy ha tábla külön nem tiltja, és szilárd burkolatú a padka, és 1 tonnánál kisebb a tengelyterhelés és marad másfél méter a gyalogosoknak, akkor szabad. A közterületes azt mondta, hogy szerinte meg csak akkor szabad, ha külön engedi tábla...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) ABE válasza pilóta (#39) üzenetére


ABE
őstag

A külön táblás engedés szerintem a járdára vonatkozik, útpadkára nem. ITT a Várakozás címszó alatt találod az ide vonatkozó szabályokat. Milyen kialakítású az a padka, egy szintben van az úttal, gyalogosok is használják, vagy hogy? Norc-on meg tudod mutatni a konkrét helyet?

[ Szerkesztve ]

(#41) pilóta válasza ABE (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez a norc ez valami tetű lassú dolog...
De azért beadta. Szeged, Béke u. 1.
Nem enged linkelni rá.

Ez a járdával van egy szinttel. Úgy néz ki, hogy van az út, van a járda, és a kettő között, ahol a fák vannak, van egy másfél méteres füves/sövényes rész, de nem mindenhol füves, van, ahol le van burkolva. Én ezen a leburkolt részen akarok parkolni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) ABE válasza pilóta (#41) üzenetére


ABE
őstag

Megnéztem a képet Norc-on, ahogy mondtad, nem az úttal van egy szintben az a rész. Ilyen esetben viszont nem útpadkának minősül, hanem a járda részének, tehát nem szabad parkolni rajta, ha nincs külön engedélyezve. Az, hogy sövény, letaposott fű vagy térkő van azon a részen, teljesen mindegy, nem szabályos ott parkolni. Ha mégis felállsz oda, a parkolási társaság nem büntethet, mert nem az ő hatáskörük a szabálytalan parkolás, de a közterületisek kiszabhatnak bírságot.

[ Szerkesztve ]

(#43) pilóta válasza ABE (#42) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ettől féltem :O

De azért köszönöm szépen, hogy segítettél! :R

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.