Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

Hy all
ma volt egy kellemetlen élményem!
több mint egy éve bizonyos napokon a mexikoi uton parkolok le a kocsimmal,majdnem mindig ugyanott.
Ma az a kellemetlen meglepetés ért,hogy egy aranyos kis cetli fogadott amin az állt hogy tilosban parkoltam!
És fizesek be 6.000 ft ot!
szemem kiguvadt..
elkezdtem keresni az okot..
hálistennek volt nálam digit gép igy fényképeztem is.
nos:
bal oldalt megálni tilos tábla,korlátozások nélkül(azaz nincs kirakva hány méterig..)
jobb oldalt parkolok
a másik oldalt(baéra szintugy és az egészet egy kb 1 méter széles beton csik választja ketté amin csak villanyoszlopok vannak)
van egy kereszteződés de csak a jobb oldalon
én a kereszteződés elött kicsivel felálva erre a beton sávra szoktam parkolni, mögöttem is elöttem is,2 kocsival elöttem már rendesen len az uton mert a kerszteződés után a parkolok feljebb kezdödnek igy több a hely az uton is állhatnak a kocsik.
nos jogi kérdés:
ha bal oldalt valóban megálni tilos,hogy lehet hogy azok a kocisk akik a kereszteződés után áltak meg, nem kaptak szép kis papirt?! hisz baloldlat nem volt kereszteződés ami feloldja a megálni tiléos táblát,és alatta nem volt kirakva hogy hány méterig érvényes...
2:nekem eddig fel se tünt hogy ott ez a tábla olyna magasan és olyan szögben áll,ok nem néztem én bünöm,
tudom nem érdekli öket, de atól hogy igy megálunk minden gond nélkül kényelmesen elfér a többi kocsi is,nem ugy mint (pl atol a suzukistol) aki a kereszteződés közepén ált meg már,és nem fel a beton elválasztóra,hanem az uton,mert onantol az össze auto ugy áll már,tőle alig lehetett befordulni,reggel is elöttem ált akkor is mikor mentem,ö már még se kapott...
3:azok aki a füves részekre állnak fel a jobb oldalon szintugy nem kaptak
tehát akkor a konkluzi:
nyugodt szivel beálhatok a nem müködö szökökutba is mert a tábla jobb oldalán van és nem tiltja semmi?vagy kapásbol le a kisföldalatiba?ott se tiltja semmi hogy nem álhatnék meg,vagy le..

és ha nem fizetem be?halmozodik majd 3 év mulva leperlik a házat is a fejem felől a millios tartozásért mert egy parkoloban megáltam?!
kénytelen vagyok befizetni,de csakazért is,mindenbe bele fogok kötni,utána járok hogy pl a táblának hol kéne lenie,milyen magsan milyen szögben,és hogy miért csak a kereszteződésig terjedt ki a birság(javitcsatok ki ha tévedek, de én ugy emlékszek hogy az ha a másik oldalt van egy utelágazás az nem oldja fel a tilalmat a másik oldra,csak ha azon is van)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.