Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dam


dam
tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne. Alaplap ASUS P4C800-E Deluxe. Van rajta két SATA csatlakozó ill. kettő darab SATA_RAID csatlakozó. 2 db 80GB-os Hitachi vinyóm van a SATA csatlakozón. Van-e különbség a csatlakozók között a RAID-en kívül valamint az, hogy XP-ben UDMA5-öt ír a vinyókra az normális-e. Valójában, hogy mit ír ki az nem érdekel csak az, hogy ne veszítsek teljesítményt.

(#2) dam


dam
tag

Felhozás.

(#3) Atlantis válasza dam (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

A SATA RAID csatlakozók a déli hídhoz tartoznak, elvileg ezáltal natív SATA-nak felel meg. Azonban sokat nem fogsz nyerni, ha ezzel használod és nem kötöd RAID-be a vinyókat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4) dam válasza Atlantis (#3) üzenetére


dam
tag

Köszi.
Bocs, de mi az a natív mód ill. a sima sata-t nem lehet natív módban hajtani?

(#5) Docci válasza dam (#1) üzenetére


Docci
senior tag

Szerintem(bár nincs asus lapom) a 4db sata csati egyforma.
Ha olvastad a tesztet ,akkor láthattad a táblázatokon,hogy a sata minimálisan gyorsabb most a pata-nál.
Teljesítményt nem hiszem hogy vesztesz,mert talán a legjobb most kaphato vinyot használod.
Egyébként a sata előnyei közé tartozik(szerintem ezt nem említették meg a tesztben),hogy a 4 ide eszközön kivül,még +2 vagy 4 eszközt(hdd) lehet a gépre kötni.
Simán lehet 4 vinyo a sata-n az ide-ken meg optikai meghajtók.
Na jó elkanyarodtam. :)

Erőt s erényt!

(#6) dam


dam
tag

Ja! Ha sokat nem is de mi az a kevés amit nyerhetek vele? Az UDMA5 az stimmel vagy nem (UDMA7???). Ezt máshol mintha láttam volna!

(#7) Docci válasza dam (#6) üzenetére


Docci
senior tag

Erre sajnos nem tudom a választ ,miért nem udma7-et ír ki.
Majd valaki megmondja(ha más nem akkor a ph tudomyányos tagjai),mert engem is érdekell. :)

Erőt s erényt!

(#8) dam


dam
tag

fLeSs! Itt vagy valahol?

(#9) dam


dam
tag

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném! UDMA7-et ki lehet valahogy csikarni XP alatt? Vagy csak akkor ha átrakom a vinyókat a SATA_Raid vezérlőkre?

(#10) dam


dam
tag

Felhozás. (Bocs!)

(#11) biga válasza dam (#9) üzenetére


biga
senior tag

Van egy ''SATA Only'' mód, akkor megy natívban a SATA. (úgy tudom). De ilyenkor az IDE nem minden alaplapnál megy. Minden egyéb módban sima ''IDE kompatibilis'' módban megy, szóval reális az UDMA 5 kiírás. Ettől még ő SATA, úgy megy, ahogy a SATA-nak mennie kell!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#12) vlaci79 válasza dam (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
nekem is ilyen alaplapom van

elso ketto sata cstlakozo az chipsethez tartozik
kozvetlen kapcsolodik deli hidhoz.
masodik ketto a promise tx2plus hoz tartozik
pci buszon ->deli hidon keresztul kapcsolodik.

hagyd nyugodtam az alaplapi csatikon a vinyokat

normalis szerintem az udma 5 nem vagyok kibekulve vele de ez van.
biosz is annyinak ismeri.

(#13) dam válasza vlaci79 (#12) üzenetére


dam
tag

Köszi! Van még valakinek egyéb tapasztalata, vagy építő jellegű hozzászólása?

(#14) Byron


Byron
csendes tag

Egy hete tettem fel én is hasonló kérdést csak egy Msi KT6 Delta FIS2R alaplap+Maxtor 160GB SATA HDD
Az alaplapon: Promise 20378 (2 Sata csatorna, 2 Pata csatorna, és raid vezérlő)
VIA VT8237 Chipset (Ide és raid vezérlők)
Nekem nincsen ugyan RAID-ben a vinyom, csak simán egymagában használom egy PATA-s WD ATA 100-sal.
De nekem is ugyan az volta problem , miért UDMA 5 modban megy XP alatt, Pedig a max Támogatott átviteli mod aZ UDMA 6.
Ha ki lenne kapcsolva az Ide Vezérlő és a sata vezérlő csak egymagában uralná a Buszt?
Tényleg a SATA az Nem UDMA 7?
ha az ATA133 az UDMA6?
az átviteli sebesség nekem
vinyón belül(mpg-et másolva) 20000 kB/s (és FAT32 alkalmazva, NTFS alatt csak 15000kB/s) állítólag nagyon megfelelő ez a sebesség
a '' vinyó között pedig 40000kB/sez érthető mert a kicsi WD nem tud többet.
ha neked is hasonló szerintem meg lehetsz nyugodva. A többi csak XP játszik a számokkal és betűkkel. ugy gondolom

(#15) Byron


Byron
csendes tag

Egy hete tettem fel én is hasonló kérdést csak egy Msi KT6 Delta FIS2R alaplap+Maxtor 160GB SATA HDD
Az alaplapon: Promise 20378 (2 Sata csatorna, 2 Pata csatorna, és raid vezérlő)
VIA VT8237 Chipset (Ide és raid vezérlők)
Nekem nincsen ugyan RAID-ben a vinyom, csak simán egymagában használom egy PATA-s WD ATA 100-sal.
De nekem is ugyan az volta problem , miért UDMA 5 modban megy XP alatt, Pedig a max Támogatott átviteli mod aZ UDMA 6.
Ha ki lenne kapcsolva az Ide Vezérlő és a sata vezérlő csak egymagában uralná a Buszt?
Tényleg a SATA az Nem UDMA 7?
ha az ATA133 az UDMA6?
az átviteli sebesség nekem
vinyón belül(mpg-et másolva) 20000 kB/s (és FAT32 alkalmazva, NTFS alatt csak 15000kB/s) állítólag nagyon megfelelő ez a sebesség
a '' vinyó között pedig 40000kB/sez érthető mert a kicsi WD nem tud többet.
ha neked is hasonló szerintem meg lehetsz nyugodva. A többi csak XP játszik a számokkal és betűkkel. ugy gondolom

(#16) Byron


Byron
csendes tag

bocsesz a duplázásért:)))

(#17) dam válasza Byron (#16) üzenetére


dam
tag

Mivel teszteltél mert akkor megnézem én is a sajátomat?

(#18) zaba


zaba
tag

Skacok! Ezekre a SATA buszokra rá lehet tolni az én két éves 40 GB-s maxtor vinyómat is 5400 rpm. Na csak azért, ha alaplapot cserélek. Kössz, ha lesz info.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#19) dam válasza zaba (#18) üzenetére


dam
tag

Azt sajnos nem lehet.

(#20) dam válasza zaba (#18) üzenetére


dam
tag

Azt sajnos nem lehet.

(#21) Atlantis válasza zaba (#18) üzenetére


Atlantis
veterán

SATA-PATA átalakítóval igen. Szvsz anonban nem nagyon éri meg, legfeljebb a vékonyabb kábel miatt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) dam válasza Atlantis (#21) üzenetére


dam
tag

Ezt nem tudtam, bocsi!

(#23) Byron


Byron
csendes tag

A 6-os Total Commanderrel , mert az az átviteli sebességet kiírja
Az AIDA32 és a Sisoft Sandra 2004 pedig az aktuális átvitel és a max átviteli módot.
Próbáldd meg iso vagy valamilyen nagyobb összefüddő fájlt másolni vinyón belül és 2 vinyó közt is de arra is figyelj , hohy a partíció a vinyón hol hejezkedik el mert az elején a leggyorsabb a másolás, a sektorok vége felé egyre lassul.
Szerintem, ha te is hasonló átvitelt tudsz kicsikarni mint én akkor semmi baj.

(#24) anulu


anulu
félisten

Úgy tűnik, ez kinevezhető általános SATA topicnak is akár, ezért ide teszem fel a kérdésem. Milyen hosszú átlagosan a SATA adatkábel? Milyen hosszúakat lehet maximum kapni? A kérdés onnan indul, hogy a Ct Scorpio házamban csak a két felső 5,25'' hely szabad, viszont oda a PATA RAID kártyámtól, ha megfeszülök sem ér el az IDE kábel. Plusz vinyó viszont kéne. Elmorfondíroztam a SATA-n (haladni kéne a korral, vagy mi a franc), viszont a kábelhossz érdekelne.
Illetve még egy dolog. Kéne info olcsó, RAID 0-át tudó, 2 csatornás SATA RAID kártyáról. Márka/hol kapható/ár.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) intelfan válasza anulu (#24) üzenetére


intelfan
aktív tag

1 méter.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#26) anulu válasza intelfan (#25) üzenetére


anulu
félisten

köszike, a kártyát is megtaláltam egy 2portos RAID 0-át tudó kártya személyében a M*stralban, ~br 4800Ft-ért. amire nekem kell, azt tudja, úgyhogy kezdhetek spórolni 2x200GB WD SATA vinyóra...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) jerry311 válasza anulu (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

tudod mit szabad venni abban a boltban, max. levegőt de azt is csak óvatosan :))

(#28) anulu válasza jerry311 (#27) üzenetére


anulu
félisten

elég sok cuccot vettem már ott. mondhatni a gépem nagy részét. sőt, voltam oly bátor, hogy még vinyót is vettem ott! még (kopp-kopp-kopp) semmi bjom nem volt velük. sőt! a fekete hajú eladó hölgy miatt szívesen is járok oda. ha ő éppen más vevővel van elfoglalva, akkor megvárom, amíg ''felszabadul''.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.