Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sperafico


Sperafico
tag

Sziasztok!

A héten vettem egy Panasonic DMC-FZ4-es gépet, és szeretném ha boldog tulajdonosok megosztanák velem a tapasztalataikat. Beállítások, hibák, egyéb dolgokban.

(#2) oceanearth válasza Sperafico (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

most komolyan mi az istenért kell minden gépnek külön topikot nyitni??? ott van a melyik digit fényképezőgépet topik, ott miért nem jó kérdezni????

(#3) Sperafico válasza oceanearth (#2) üzenetére


Sperafico
tag

Ha nem tudsz építő jelleggel a témához szólni, akkor kérlek inkább maradj csendben!
Előre is köszi!!!

(#4) oceanearth válasza Sperafico (#3) üzenetére


oceanearth
őstag

de tudnék, csak marhára idegesít, hogy midnen nap minden ember nyit a gépének egy topikot, ez persze érthető ha mondjuk egy a510-ről s7000-ről vagy 300D-ről van szó, mivel nagyon sok emebrenek van ilyen, de ezeknek sem kéne külön topik, de minek kell egy új topikot nyitni, amikor erre a kérdésre megvan a fölös dolog. nagyon örülök neki, hogy vettél egy ilyen gépet, biztos te is ennek, de nem kell ezért új topikot nyitni.

(#5) reddragon válasza Sperafico (#1) üzenetére


reddragon
aktív tag

Nincs gond vele,csak az,hogy az FZ5-höz jóval gyengébb az AF-a.Én inkább dobtam volna mellé még egy picit és FZ5-öt vettem volna.
Persze az a kérdés ki mire akarja használni.Amúgy meg nagyon is jó gép.Az optikája is igen jó,persze az FZ20-al nem veszi fel a versenyt,de árban is van bőven különbség.
Ha csak alkalmi-hobbi fotózásra kell,akkor nem is lesz vele gondod.
Én kicsinylem a kijelzőjét,szűrőt lehet rá rakni,attól,hogy azt írják,hogy nem.De a gyári tubussal megoldható.Az FZ5-re 55mm-es szűrők jól mennek.
Azért nem árt,ha komolyabban fotózol

(#6) Sperafico válasza reddragon (#5) üzenetére


Sperafico
tag

Szép napos időre te milyen szűrőt ajánlanál a képminőség még jobbá tételére?
Persze akkor 55mm-est, ami erre is felmegy!
Azért kérdem mert másfél hét múlva megyek svájcba, utána pedig nyakunkon a repülőnap is ugyebár.

(#7) reddragon válasza Sperafico (#6) üzenetére


reddragon
aktív tag

mindenféleképp vegyél egy lineéris vagy cirkoláris polárszűrőt és egy UV szűrőt.Ha több pénzed van rá akkor cirkulárist,de a panáknál lényegtelen.
Minőségben ajánlom a raynoxot és a Hoya-t.Ha Hama-t veszel abból csakis a HMC betűjelzésűt.zok jók már.Az Optiformnál lehet kapni mindkét fajtát
Ha teheted és van sok pénzed akkor hoya-ból is HMC-t veszel,de az drága lesz.
Az UV(HMC) az olyan 6000ft körül van A cirk.polár(HMC) az olyan16k körül.
A síma lineári kb. 6000ft,a cirkulláris polár kb. 10000ft

(#8) oceanearth válasza reddragon (#7) üzenetére


oceanearth
őstag

reddragon szűrőt optiformban nem érdemes venni. én a hoya hmc cirkular polar szűrőmet 7900ért vettem az optikamban. kicsit szét kell nézni. azért 16ezer és 8ezer között nagy a különbség

(#9) reddragon válasza Sperafico (#6) üzenetére


reddragon
aktív tag

ja,de azért vidd be a tubust és nézd meg,hogy rámegy e az 55mm-es,de a haverom azt használ.Legalábbis remélem jó az emlékezetem

(#10) reddragon válasza oceanearth (#8) üzenetére


reddragon
aktív tag

De már ott is ennyi az a baj
Tegnap írtam nekik 1mailt és már ennyi az ára

[Szerkesztve]

(#11) desanctis válasza reddragon (#5) üzenetére


desanctis
csendes tag

''Nincs gond vele,csak az,hogy az FZ5-höz jóval gyengébb az AF-a.''

Ezt az okosságot meg hol hallottad?

(#12) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Hogy ez eddi gmijjen tok jol megvolta az fz5 totyikjaban ahol a 4-5-20-as vonal, sot akorabbiak is kitunoen voltak kepviselve...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) reddragon válasza desanctis (#11) üzenetére


reddragon
aktív tag

próbálj ki egy FZ5-öt és megtudod milyen gyors.

(#14) neduddki válasza reddragon (#13) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Probaltam az fz4 melle fz5-ot sot 3 napig egyutt setaltattam a fz4-et az fz20-al, na a 20-as az tenyelg sokkal de sokkal lassab vot, de kapotolt mindnet a kepe:- )))
a 4 es az 5 kozoztt mitn en mongyak sok kulomsegeget nem sikeralt felfedezni hasznalt kozben...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) reddragon válasza neduddki (#14) üzenetére


reddragon
aktív tag

Ez így is van,de akinek kell a gyors AF,akkor muszály az FZ5

(#16) desanctis válasza reddragon (#15) üzenetére


desanctis
csendes tag

Ezzel a véleményeddel kb egyedül vagy a világon. Az autofókusz UGYANOLYAN az FZ4-ben és az FZ5-ben.

(#17) reddragon válasza desanctis (#16) üzenetére


reddragon
aktív tag

Na akkor össze is tojom magam!!!Nézd már meg külön fókuszméréseknél!!!
Ilyen marhaságot ne is írj,én néztem,de nem ez döntött a végén.

(#18) reddragon válasza desanctis (#16) üzenetére


reddragon
aktív tag

Ja,hanem az optika,ami az FZ20-ban verhetetlen,nem csak a kompaktokat nézve

(#19) reddragon válasza desanctis (#16) üzenetére


reddragon
aktív tag

Meg az az FZ5-ben pontosan az AF,követő AF verhetetlen.esélytelen mellette az FZ4

(#20) desanctis válasza reddragon (#19) üzenetére


desanctis
csendes tag

Nem kéne itt hülyítened a népet. Tudod Te, mi az a követő AF? Láttál már olyat kompakt gépben?

(#21) reddragon válasza desanctis (#20) üzenetére


reddragon
aktív tag

Nézél rá te szerencsétlen az FZ20-ra és az FZ5-re!
Ott a folyamatos AF rajta.Vagy én lehet hülyeségeket használok a saját gépemen?
Na jó.Biztos neked van igazad.Bár én kissé lehet régebben fotózok,úgy 12éve,de nem is vészes

[Szerkesztve]

(#22) desanctis válasza reddragon (#21) üzenetére


desanctis
csendes tag

De az nem KÖVETŐ autofókusz. Az egy egész más dolog. Egyébként C-AF az FZ4-en is van természetesen. És ugyanolyan, mint az FZ5-ön. Szerinted direkt kétfélét terveznek belőle, csak hogy több költségük legyen vele?

(#23) reddragon válasza desanctis (#22) üzenetére


reddragon
aktív tag

Én nem azt mondom,hogy 2félét terveztek,de szoftveresen oldották meg szerintem.
Hidd már el,nem ugyanaz.Vedd a kezedbe az FZ5-öt és rohadt nagy különbséget fogsz találni.
Action Details Time, seconds
Zoom from Wide to Tele 35 to 420 mm (12 x) Wide angle, nine point AF ~0.7
Wide angle, High speed 3 point AF < 0.2
Telephoto, nine point AF ~1.6
Telephoto, High speed 3 point AF ~0.35
De ha még találok FZ5-ös képet,ami folyamatos AF-al készült akkor elküldöm.Még olyankor a kijelző is lefagy,olyan gyors az AF,de a képet nem befolyásolja.Nyugodtan megnézheted.Ha még van esetleg,mert már csak FZ20 van a kezemben és sajna ezt hiányolom belőle igazán.
Na megyek,mert megint nyert KIMI és iszok kicsit még,aztán kelés reggel.
Go McLaren!

(#24) neduddki válasza reddragon (#23) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NA akedfvedert kezemeb vetem es erdeks modon mind a ketto ugyanazon kornulmene kozott ugyanzon elessegallitasi dogokat prezentalta, de ha nagyon akardo akkor - es kesz lesz az uj tftpanel es lesz idom- akkkor nekiallhatunk stopperrel is lemerni...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) oceanearth válasza desanctis (#22) üzenetére


oceanearth
őstag

nem tudom szvsz én úgy tudom, hogy fz5-é gyorsabb

[Szerkesztve]

(#26) reddragon válasza neduddki (#24) üzenetére


reddragon
aktív tag

Mikor én próbáltam,nekem az FZ5 gyorsabbnak tűnt,de nem bánom,ha le tudod mérni majd.
Annak meg mégjobban örülnék,ha igazad lenne,akkor legalább már több pana gépet is tudunk majd dícsérni.
Egyébként meg vagy vele elégedve?(remélem)

[Szerkesztve]

(#27) neduddki válasza reddragon (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KOcafotos dogaimban tejjesen meg vagyok vele elegedve:- )))
Egyteln haklim van, hogy kis taskat nem lehet hozza szerezni mert hat ugye az optika:- ))) errol irtam amott is
amugy a vaku ugorhatna vmijjen trukkel joval feljebb ennyi
az fz20 cseszte az orromat, de miuatn egymas mellet hasznaltma oket az alalt a 3 nap alalt ragyuttem hogy jol dontottam az fz4-val:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.