Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4P800 bios hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gyga1


gyga1
csendes tag

na a hiba a következőasuss p4p800+ intel p4 2,4 800fsb ht+ kinston ddr400 2*512 +radeon 9500. az alaplap biosában a memory acleration módot turbóra állítottam és nem indul újra a bios. még csak nem is csipog hogy van valami baja. remélem tud valaki segíteni. bios reset megvol. Más az aida32 a ram frissítéseknél valami 7,8 (csökkentet mód)ot ír, ez mi?

p4 800fsb ht 2.4c ghz, abit is7, kingston ddr400 2*512 duál csenöl, saphire radeon 9500, seagate sata 120G,

(#2) borely válasza gyga1 (#1) üzenetére


borely
tag

Teljes áramtalanítás után sem?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#3) Grafman válasza gyga1 (#1) üzenetére


Grafman
aktív tag

Nyomj az elindításkor hosszan egy Insertet.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#4) gyga1


gyga1
csendes tag

nem nyert. sajnos meghalt a lap. visszament gariba. :( (ennyitől? érdekes!! :F

p4 800fsb ht 2.4c ghz, abit is7, kingston ddr400 2*512 duál csenöl, saphire radeon 9500, seagate sata 120G,

(#5) Kiki82


Kiki82
csendes tag

Akkor most én is kérdeznék, ha neked már megoldódott! A kérdés annyi, hogy nem megy fel a pcprobe! Azt írja ki hogy ''no asus motherboard'', pedig már korábban fenn volt! :F

(#6) Kiki82


Kiki82
csendes tag

Bocsi! Nem a pcprobe, hanem a liveupdate!

(#7) Kiki82


Kiki82
csendes tag

Meg még ezt írja ki: NT service registry error! Please rebbot NT and run again!

(#8) Kiki82


Kiki82
csendes tag

? :(((

(#9) Skica válasza Kiki82 (#8) üzenetére


Skica
őstag

P4P800-nál ne használd a Live updete progit, csak a Dos-os AFlasht!

.: No Comment Grp:.

(#10) Kiki82


Kiki82
csendes tag

Azt még nem használtam így nem is tudom hogyan kell! De az a fura hogy a múltkor felment és most új videókari + xp újra és már nem?

(#11) Grafman


Grafman
aktív tag

Próbáld meg akkor telepíteni amikor fönt vagy a NET-en.
De használd inkább az AFudos-t.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#12) Kiki82 válasza Grafman (#11) üzenetére


Kiki82
csendes tag

Helló! Egy kicsit bővebben nem tudod elmondani! Mi az hogy a neten, online a neten vagyok! És mi az a másik progi?

(#13) Grafman válasza Kiki82 (#12) üzenetére


Grafman
aktív tag

BIOS-t akarsz frissíteni?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#14) J.J. András válasza Grafman (#13) üzenetére


J.J. András
őstag

Grafman, az AFUdos egy Floppys DOSos flash program, vagy mi ?
mint egy sima BIOS refresher ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) Kiki82


Kiki82
csendes tag

Igen, de nem megy fel a liveupdate! azt írja ki no asus motherboard!

(#16) Grafman


Grafman
aktív tag

Igen, ehez a bordához ezt a flasher-t illik használni.: AFUDOS
Windows alól is lehet pl. Live Update-el, de DOS alól sokkal biztonságosabb.

Metódus:
1. Végy 1db floppyt, PCDOS-al formatáljátok DOS-os Boot-lemezzé.
2. Végy még egy floppyt, ezt simán formatáljátok meg, és rakjátok rá az Afudos-t és a kívánt BIOS file-t.
3. A BIOS-ban vegyetek vissza mindent alap beállításra.
4. BOOT-oljatok be a DOS-os floppy-ról.
5. Rakjátok be a másik floppy-t és írjátok be a következőt:
AFUDOS /*********.AMI /pbnc

Itt az*********.AMI nyílván a ti BIOS verziótok file neve kell, hogy legyen.

A PCDOS-t itt találjátok:
[L]http://www.biosmods.com/download/bootdisk/pcdos700.exe[/L]
Az Afudos-t és a BIOS-t értelem szerüleg valamelyik ASUS ftp-ről kell leszedni.

Sok szemcserét!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#17) quigon


quigon
tag

Hello!
Olvastam már valahol hogy létezik ez az alaplap(asusp4p800 deluxe)1.02-es verzió számmal.Az enyém pedig 2.00-ás.Mi a kettő között a különbség?

(#18) quigon


quigon
tag

Sziasztok!
Az elejéről kezdem hogy tisztán lássátok mi is a gondom mert egy szakértő segítségét kérem.
Vettem egy Asusp4p800 deluxe alaplapot , 1 Levicom 350-es tápot, 1 p4 2.4Ghz-es procit és 2*256mb Kingston hyperx3500-as ramot és van 1 ati9000pro agp-m.
Az összeszerelés után a lap meg sem nyikkant.A haverom segítségével csináltunk 1 tesztet,és arra jutottunk hogy az alaplap a hibás..Az alaplapot visszavittem a boltba hogy cseréljék ki.A boltos hátravitte a műhelybe tesztelni hogy valójában rossz(én is ott voltam).A szemem láttára elindult a lap 1 1.7Ghz-es procival.Miután kiderült hogy jó,haza hoztam és belepakoltam a saját cuccaimat.Nekem nem sikerült elindítani.Ezután visszamentem megint az üzletbe és vittem magammal a tápot,procit,ramokat,agp-t és a lapot.A teszt eredménye:a proci halott.Természetesen most is jelen voltam.A gyerek felkínálta eladásra az 1.7-es procit de én úgy gondoltam ebbe a lapba nem az való így rendeltem náluk 1 újat.Azt mondta hogy nem lehet már 2.4-est csak 2.8-ast,mondtam akkor azt kérem.A proci ma kora délután meg is jött,alig vártam hogy betegyem a helyére.A döbbenet még most is ott ül a arcomon mert ugyan az történt mint az előző procival.Ez sem működött.Fogtam az alaplapot,procit meg a ramokat és irány vissza a az üzletbe.Mondom megint hogy nem működik most sem.A gyerek a szemem láttára elindította az én alaplapommal,ramommal és proceszorommal.És ami az igazi gond hogy az a konfig ami ott gond nélkül megy nálam itthon nem csinál semmit.
Ha tudja valaki a választ nagyon hálás lennék érte.
Előre is köszi.

(#19) Grafman válasza quigon (#18) üzenetére


Grafman
aktív tag

A te tápoddal próbálta a boltos? Többször is elindul egymás után?
Amikor elindítod már be van szerelve a házba a lap? Használsz ezüst pasztát? Nem érintkezik az alaplapon valami a ház fémes felületével?
Jól rakod össze?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#20) Grafman válasza quigon (#18) üzenetére


Grafman
aktív tag

Jó a konnektor amibe bedugod? Föl van kapcsolva nállatok a főkapcsoló? Be van vezetve a házba az áram?

(Bocs, :DD)

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#21) quigon


quigon
tag

AZ táp jó mert most is használom 1 p3-as géppel és a boltba azt is bevittem.
Az agp-t szintén használom.Áram is van.Az alaplapt,procit és a ramokat összerakva de nem beszerelve vittem a boltba tehát nem érintkezik fémes felülettel.Ott a gyerek elindította,fogtam mindent ahogy ott volt hazahoztam
de nekem nem csinált semmit.Az indításnál a monitor csak bekapcsol és folyamatosan villog hogy nics signál.

(#22) tkesy válasza quigon (#21) üzenetére


tkesy
őstag

1. A táp milyen típusú? És mekkora teljesítményű?
2. Mikor másodszor hazavitted, utána hogyan tesztelted le? Beszerelted a házba vagy sem, kötöttél-e még rá mást is /floppy, winchester, cd-rom/ vagy sem? :F
3. Semmi hangjelzés sincs? A speaker egyáltalán rá van dugva?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#23) realist válasza quigon (#21) üzenetére


realist
őstag

''Az indításnál a monitor csak bekapcsol és folyamatosan villog hogy nics signál.''

ha tudod nézd meg egy másik monitorral, találkoztam már olyannal, hogy egy monitor sehogy sem ment egy géppel...:(

(#24) biga válasza quigon (#18) üzenetére


biga
senior tag

1,7Ghz-es proci ebben az alaplapban? Az nem Willamett? Rosszul tudom, hogy csak NW procikat fogad? És ha jól tudom, hogyé' indította el akkor azt az alaplapot?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#25) quigon válasza tkesy (#22) üzenetére


quigon
tag

A táp 1 Levicom350Wxb-p új,Intel ATX 1.1 és 2.03 verzió.Jó P4-hez,AMD Atlhlon
XP/K7-hez.A dobozán ez áll P4,PFC,Intel,AMD.Csináltam úgy is hogy minden rajta volt meg úgy hogy semmi.A hangszóró nem jelez semmit hibát mikor rajta van.

(#26) quigon válasza realist (#23) üzenetére


quigon
tag

Sajnos erre gondolok én is.A monitor KB fél éves a tipusa Miro p1772f.

(#27) quigon válasza biga (#24) üzenetére


quigon
tag

A gyerek németül beszél lehet hogy elértettem.Nem beszélem a németet csak sok mindent megértek.

(#28) tkesy válasza biga (#24) üzenetére


tkesy
őstag

Szvsz 1.7 P4 Celeron lehetett, ami viszont NW magos...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#29) tkesy válasza quigon (#26) üzenetére


tkesy
őstag

Tényleg, ki kellene próbálni a haverod monitorjával is,- ahogy azt realist is mondta,- hogy arra mit lép ez a config...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#30) biga válasza tkesy (#28) üzenetére


biga
senior tag

Az 1,7 Cel. nem NW magos. 2Ghz-töl NW a Celeron. Azt nem tudom, hogy 1,7 P4 az NW volt-e (1,6, 1,8 az volt NW!)

Egyébként mindenkitől bocs az OFF-ért!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#31) quigon válasza tkesy (#29) üzenetére


quigon
tag

Igen ez lesz a következő.

(#32) quigon


quigon
tag

Egy újabb infó.Az új proci sem működik(fentebb elírtam,nem 2.8-as hanem 2.6-os)
Tegnap egész éjszaka ment az alplap,persze nem az én procimmal hanem azzal az 1.7-sel.Az 1.7-es milyen magos proci?Ma mondtam hogy csináljanak nekem bios friisítést,holnapra kész,kíváncsi leszek.Ja és problémáznak az ezüst paszta miatt.Tudomásom szerint csak akkor okoz gondot ha a lábak közé kerül,ekkora láma azárt nem vagyok.Szóval szabad vagy nem ezüst pasztát használni?Mi lehet annak az oka hogy az én két 800Mhz-es procimmal nem megy a lap,az ő 1.7-esükkel pedig igen?A bios frissítés megoldás lehet erre?

(#33) Viktor77 válasza quigon (#32) üzenetére


Viktor77
titán

Az 1.7-es az Willamette. Sztem szabad ezüstöt használni. Mondjuk nem próbáltam, mi van, ha befolyik a kis lyukon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Bazsesz


Bazsesz
őstag

A lapot nem ismerem, de a P4P800 számomra arra kezd utalást adni, hogy 800-as FSB-s procikhoz van (Nekem 4PEA800-am van, igaz ASUS, de a dobozára rá van írva, hogy 533+MHz FSB. Ez mit jelent? Beveszi az 533-es és felette lévő FSB-st? a chipset iNTEL 845PE. Köszi!). Szóval elvileg a procit bírnia kellene. Az 1700-as véletlenül nem Celeron névre hallgat?

Egyéb ötletem sajna nincsen. A kérdésemre a választ megköszönném.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#35) quigon válasza Viktor77 (#33) üzenetére


quigon
tag

A P3-s procit is ezüst pasztával használom(amivel most netezek)már kb fél éve,a kis lyuk is tele van vele.Nehezen tudom elképzelni hogy ennek nem árt,a másiknak meg igen.

(#36) Viktor77 válasza quigon (#35) üzenetére


Viktor77
titán

Ezért írtam hogy nem próbáltam. A hőterelő fém alatt nincsenek a felületen bizbaszok mint amd-nél?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37) quigon válasza Bazsesz (#34) üzenetére


quigon
tag

FSB:800/533/400MHz,ezt mind támogatja a lap.A lap neve:asusP4P800 deluxe.A két proci amiről szó van:2.48GHZ/512/800,a másik ua csak 2.6GHz.Ja és támogatja a Celeront is,ez van a papiron Celeron up to 3.2GHz+.A chipset 865PE+ICH5R.

(#38) quigon válasza Viktor77 (#36) üzenetére


quigon
tag

Erre nem tudok neked válaszolni mert én nem szedtem le a sapkát.A PH-n olvastam valahol hogy volt aki leszedte,és ha jól emlékszem csak a proci mag van alatta.

(#39) tkesy válasza quigon (#32) üzenetére


tkesy
őstag

Tehát:

Van egy P4P800 lapod (i865PE chipset), amiben nem ment sem egy 2.4C sem egy 2.6C, csak egy 1.7 Celeron.... /ami Willamette magos/
http://uk.asus.com/products/mb/socket478/p4p800-d/p4p800-d_l.jpg

Én kipróbálnám a 2.6C egy másik lapban (pl.: Abit IS7, IC7, stb...) és ha ott megy, akkor vinném azt a lapot és a procit...
Ha nem akkor.... :)) :DD ;]

Gonosz OFF

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40) tkesy válasza tkesy (#39) üzenetére


tkesy
őstag

a franc... :(

Ez az a lap: :F
[L]http://uk.asus.com/products/mb/socket478/p4p800-d/p4p800-d_l.jpg[/L]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#41) tkesy válasza tkesy (#40) üzenetére


tkesy
őstag

OFF

tag lettem... :)) :)) :))

ON

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#42) Alvin_ti4200 válasza gyga1 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én kipróbáltam volna, hogy kiszedem a RAM-okat, elindítom, ha pittyeg, akkor minden ok. És ha visszarakod, akkor pl. az én Gigabyte-om reseteli a memória beállításokat.

(#43) J.J. András válasza quigon (#37) üzenetére


J.J. András
őstag

hát igen, támogatnia kellne, nálam volt ilyen lap, egyik haveromnak is iylet szereltünk össze, az övében egy 2.0 Ghz-es Celeron megy.....

az jó ötlet, hogy vedd ki a RAMokat, próbáld meg úgy elindítani, ha a Speecher mód mondja majd nincs bent RAM....akkor jó a CPU, meg valszeg a lap is......

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#44) quigon válasza tkesy (#39) üzenetére


quigon
tag

Erről a lapról van szó,annyi a különbség hogy a chipset hűtőborda fekete.Van 1 cimke is ragasztva rá,ez áll rajta 2.00 revisio vagy versio.Pontosan nem tudom melyik a két szó közül mert még nincs itthon.
Másik lapban nincs módom semmit kipróbálni sajnos,leghamarabb csak decemberben.Pontosan mit értesz az alatt hogy ezüst pasztát csak ésszel?

(#45) quigon válasza tkesy (#39) üzenetére


quigon
tag

''Na akkor irok ide egy apróságot, az én 2.0a p4-mel se indult a lap, amit most is használok egy Abit ic7-ben(875p) viszont az a 2.4 proci NEKEM elindult egy Abit bh7-ben (845pe) ami hivatalosan nem is támogatja, csak tuninggal. Ezt adjátok össze...''Ez 1 idézet a haveromtól akivel teszteltünk.

(#46) quigon válasza J.J. András (#43) üzenetére


quigon
tag

Ez a nagy kérdés hogy miért nem támogatja az én procimat?
A lap mára kiderült hogy jó,de nekem az kevés hogy jó 1 1.7-es procival.

(#47) tkesy válasza quigon (#46) üzenetére


tkesy
őstag

Valószínűleg itt lesz a megoldás:

[L]http://www.asus.com.tw/support/cpusupport/cpusupport.aspx[/L]

majd Motherboard Name-->Socket478-->P4P800 Deluxe

Ez szerint a 2.4C-t és a 2.6C-t csak az 1009 és az az feletti BIOS verziók támogatják....
A legutólsó BIOS pedig az 1012 -es....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#48) Bazsesz válasza quigon (#37) üzenetére


Bazsesz
őstag

Öööööö, én az EPoX 4PEA800-at kérdeztem, nem az ASUS P4P800-at, bocsika. Az vinné normálisan, 800MHz-n?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#49) quigon válasza tkesy (#47) üzenetére


quigon
tag

Pontossan ahogy írod.Ma frissítették a biost(1010),gyárilag a 1008-as volt.
A 2.6-os proci volt csak ott az biztos hogy jó,a 2.4-est majd itthon próbálom.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat,a problémám megoldódott.

(#50) Atlantis válasza quigon (#49) üzenetére


Atlantis
veterán

Örülök, hogy minden rendben lett.
De az mindenképp furcsa, hogy egy olyan lap, amelynek pont az a legnagyobb előnye, hogy támogatja a 800QPB-s procikat, csak egy bizonyos BIOS-verziótól teszi ezt meg. Miért nem olyat adnak gyárilag? Ráadásul egy ilyen nagy múltú és jó hírű gyártó...
Már mióta piacon van a lap és még csak most készült hozzá épkézláb BIOS?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4P800 bios hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.