Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Csabeeweb


Csabeeweb
tag

Hahó emberek! Továbbra sem elhet húzni a procimon!! :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#52) firefighter


firefighter
csendes tag

Hali

Egy kérdésem lenne procival kapcsolatba. Jelenleg celeron d 2,8-asom van. tAláltam egy szintén 2,8-as procit 478-as tokozással P4 HT-s. Írnék róla pár dolgot hogy ezek jók e jól tuningolható e?!


IME NÉMI ADAT RÓLA, JAH ÉS ÉRDEKESSÉG KÉPPEN 25.800,- újonnan :)
Intel Pentium 4-E 2,8 GHz 800Mhz FSB 1MB Cache (Prescott)

Processor Frequency
2.80E GHz

CPUID String
0F33H

Package Type
478 pin

Core Voltage
1.25V-1.525V

Bus Speed
800 MHz

Thermal Guideline
89.0W

Core Stepping
C0

Thermal Spec
69.1°C

L2 Cache Size
1 MB

Manufacturing Technology
90 nm

L2 Cache Speed
2.80E GHz

Bus/Core Ratio
14

(#53) -=Lord Tom=- válasza firefighter (#52) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

C0 stepping, elméletileg nem egy tuningdarab... :(
(a cerkád viszont tuningolva se tud annyit, mint ez alapon :C )

[Szerkesztve]

(#54) firefighter válasza -=Lord Tom=- (#53) üzenetére


firefighter
csendes tag

És mennyivel jobb mint a Cerkám? Jó az ok hogy 1mega cache meg 800 mhz fsb
Érdekesség képpen a cerkám most 3,6-on megy. Eddig elmenne az is?

(#55) Ribi válasza firefighter (#52) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat en pont az iment probaltam ki a pontosan ugyanilyen procim huzhatsagat es ahogy irtam 238 fsb-nel hibazott ami 3.3GHz-t jelent. Fűt mint a rohadtelet, ami azt jelenti hogy a 14 centis primecooler huto max terhelesen nem tudja 60 foka al huteni. A gyari hutest le kellett cserelni mivel ha nagyon melegevolt 5000 fordulaton mar elviselhetetlenul hangosvolt, szoval azt biztos cserelnikell. Tipikusan nem egy tuning darab. De amugy nincs vele semmi problema (mi is lenne).

Csabeeweb: ahogy eszrevehetted nem tudunk rajtad segiteni mert semmi ertelmeset nem irsz mit probaltal mik voltak a reakciok. Csak hogy nemmegy es kesz ebbol ember legyena talpan aki kitalalja mi a problemad...
Ird le mit csinaltal es mik voltak a reakciok.

[Szerkesztve]

(#56) firefighter válasza Ribi (#55) üzenetére


firefighter
csendes tag

Nekem Thermaltake Beetle 4in1-om van. Az a jelenlegi órajelen 3,6-on müködő cerkámat teljes fordulaton lehűti alapba 28 fokra, ha pl most wantedozok akkor szokott felmenni 32 fokig. előtte ilyen 50-60 fok volt a proci hm.

(#57) sz.j válasza Csabeeweb (#19) üzenetére


sz.j
nagyúr

Abit-nál létezik ilyen progi, a neve OC Guru, és nagyon jó! :R :C [link]
Hogy az Asus progija milyen azt nem tudom ... :F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58) sz.j válasza Csabeeweb (#51) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt már tudod, hogy mi a korlátja a tuningnak? :F

Feltételezem, hogy ismered a gépedet, de föleg a BIOS-odat, ha igen akkor elöször azt kellene megtudnod, hogy az alaplap + CPU + memória hármasból melyik a ''gyenge láncszem'' ...
Feltételezem, hogy olvastad ennek a topicnak az # 1-es hsz-ét, ezt tekintsd alapnak.
Ezután, ha a BIOS-ban minden jól van beállítva, rakd 5:4-be a CPU : DRAM-ot és kezdjél óvatosan tuningolni, Ha most tovább bírod húzni akkor a memó az ami gátja a tuningnak, ha nem akkor a procid csak eddig bírja ... :U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59) robyeger válasza Csabeeweb (#51) üzenetére


robyeger
addikt

#58hsz, köszönet Sz.j.-nek :R Alapul véve + kicsit növelni kell a CPU Termination Voltage-ot is, nagyobb FSB esetén. A memóriák időzítését, pedig manuálisan állísd be, min. azt amit az Everest alapon BIOS beállításokon mutat(SPD szerint), mert ha visszaosztod a memória sebességet a buta alaplap szorosabbra veszi automatice a mem időzítéseket, így előbb kifekhet a kelleténél. Asus deszkáknál pedig az AI. Booster progival lehet winből tuningolni. Ne hogy má AMD vegyél! :DDD

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#60) sz.j válasza robyeger (#59) üzenetére


sz.j
nagyúr

''... Ne hogy má AMD vegyél! :DDD ''

Pláne most, hogy egyes Intel procik ára akár 60%-al is csökkenhet. :C :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61) Ribi válasza sz.j (#58) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha elolvasod az elozo hozzaszolasait is akkor rajosz hogy azzal van a problema hogy nem tudja allitani az fsb-t, vagyis visszallitja alapra.

(#62) _seth_


_seth_
veterán

[link]
:U

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#63) Ribi válasza _seth_ (#62) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak szep lassan ;)

(#64) Loretto válasza _seth_ (#62) üzenetére


Loretto
veterán

Nem neked van P5ND2 lapod? Amúgy szépen megy.

Soirée...

(#65) sz.j válasza Ribi (#61) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem kell, hogy rájöjjek, mert nem véletlenül írtam azt, hogy ha ismeri a gépét, de föleg a BIOS-át ..., ill. ajánlottam az # 1-es hsz-t ...
Mert kezdettől fogva valami beállítási hibára gyanakszom, ... annak ellenére, hogy a ''gyenge'' hardverek kiszűréséről is írtam ... ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66) _seth_ válasza Loretto (#64) üzenetére


_seth_
veterán

De :) (Ott van a linken is.)

Én is elégedett vagyok vele :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#67) BlacKSouL válasza robyeger (#59) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem Csabeewebnek az a baja, hogy nem 3G fölé, hanem egyáltalán nem tudja húzni a prociját. A legutóbbi néhány hsz-át megnézve azt vettem le, hogy nem tudja átállítani a CPU External Clock pont alatti értéket. Nekem át kell írni a numpad-on pl, tehát sem a +-, sem a PgUp-PgDwn nincs hatással, míg van lap ahol ez a két másik módszer állítja az értékeket. Ezeknél az újabb lapoknál már nemigen, de a régi PII-esemnél még ha jól emlékszem valami Spread Spectrum Modulated pontot kellett Enabled-re tenni, akkor nyitotta ki a szorzó és az FSB-állítási, meg egyéb tuning eszközöket. Mivel a mostani BIOS-ok már nem pont így működnek, szerintem tudnia kéne állítania mindenféle kapcsoló állítása nélkül, ugyanis ezt a funkciót ugye az Ai Auto-ról Manualra állításával megtörténik.
Ellenben néztem a manualját a lapjának, és ott az FSB-nél azt írja, az értéket automatikusan olvassa ki a lap, sőt, nem írja oda a szögletes zárójelbe az opcionális választási lehetőséget, tehát hogy 100 és 400MHz között tudja állítani. Ettől függetlenül szerintem kéne tudni állítani, és nem értem miért nem tudja(feltételezve hogy minden használható módszert kipróbált)

mod: [link] innen a 79-es lapon. Számomra nem egyértelmű a leírás alapján hogy lehet állítani :F

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#68) robyeger válasza BlacKSouL (#67) üzenetére


robyeger
addikt

Nem akartam belemélyedni a manuáljába, mert éppen nosztalgiázok egy 1Ghz FCPGA-as Celeronos, Win98-as gép telepítésével. Kösz a linket, nagy segítség lusta természetemnek :)) :R :R Csabeeweb-nek:
Szóval elsőként BIOSban a ''Jumperfree Configuration'' menüben az ''AI overclock tuner'' manual-ra kellene állítani. Akkor már feljön a ''CPU external Frequency (Mhz)'' sor, ott már tudod állítani az FSBt. :) ''DRAM frequency'' sort, vissza állítani 333Mhz-re. /majd az FSB emelésével arányosan nőni fog ez is./, majd ''AGP/PCI frequency'' sort 66.66/33.33 Mhz-re állítani. ''CPU Vcore voltage'', csak addig emelni míg a proci hőmérséklete 100% terhelés alatt nem haladja meg a 70C fokot. /minél több feszt kap, annál gyorsabb működésre lehet ösztökélni/ ''DDR reference voltage'' sornál egyenlőre ne állíts, a memória tuning, csak a tökéletesen belőtt(kitapasztalt) CPU tuning után következhet. ''Performance mode'' sort állísd Standard-ra, ha tuningolsz nem viseli el a kihegyezett rendszer időzítéseket.A ''Chipset'' menüben, pedig ''Configure DRAM timing by SPD'' állítsd disable-ra, majd pedig állísd be a feljővő plusz sorokat SPD szerint, Everestben vagy CPU-Z progikban elolvashatod és a ''Performance Acceleration mode'' hagyd auto-n. (A PAT beállítások a tuning legvégső fázisa) Na hagy szóljon. :)


[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#69) mycso válasza robyeger (#68) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy hiába írod neki, mert szerintem vagy lusta vagy láma.
Az előző oldalon, amit belinkeltem leírást, ott képekkel-szöveggel illusztrálva levan írva, hogy miket lehet/kell állítani.
A p4c800 és p4p800 biosa, ilyen téren u.o., tehát azért nemis értettem, hogy miért nem tudja húzni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#70) mycso válasza sz.j (#60) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pont ezért vagyok most énis dilemmába, mert mostanában akartam venni p5wd2 + D930 + 1g ram + vga, de ha nyár közepén nem 50, hanem csak 40 körül lesz egy d930, akkor most inkább bele se vágok.

No meg ősszel jönnek a konróó-k --> azokhoz meg megint külön lap.
Megvan már hülyülve ez az intel de rendesen.

Lehet megveszem a lap+ram+vga kombót, meg veszek valami f@sz@ 2.4-es celeronD-t, aztán júli végefele veszek vagy 45 körül egy d940-et.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#71) Sárpac válasza mycso (#70) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az intelnek már régóta szúrja a szemét az AMD ki akarja b@szni őket, de igazából velünk is ki@asz!
Én 80ért vettem alig pár hete a 930ast rögtön 25k bukott az ára nem kicsit szidtam az intel édesanyukáját!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#72) mycso válasza Sárpac (#71) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát én már lehet belesz@rok az egészbe.
Minél többet számolok, meg agyalok rajta, annál rosszabb.
/a conroe-t csak a mostanában kijövő lapok fogják támogatni vagy a 975x már fogadja???, esetleg a 955x valami bios frissítéssel fogja tudni fogadni???? vagy az nem is 775-ös??? :F /

Lehet veszek a mostani cucchoz egy 6800GT vagy egy 7800GS-t, aztán vagy 1-1.5 évig megint nem nyúlok hozzá.

mod.: közben rájöttem, a foglalat stimmel, esetleg még a 975x chipset is stimmelne, csak 1-2 alkatrész hiányzik róla, amit a conroe használna :DDD
Így újabb átdolgozott 975-ös lapokat csinálnak /a régieket kicsit átdolgozva/

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#73) Loretto válasza Sárpac (#71) üzenetére


Loretto
veterán

Azért lehetett sejteni hogy 8xx 9xx nem lesz hosszú ciklusú, hiszen voltak hírek a conroe-ról.

Soirée...

(#74) Csabeeweb válasza robyeger (#59) üzenetére


Csabeeweb
tag

Hát mnegpróbáltam már mindent, de ez egy nagy szar!!!:D :DD

(#75) Ribi


Ribi
nagyúr

Erdekes dolgot fedeztem fel az alaplappal kapcsolatban. Ha 66-ra allitom az agp-t akkor ott kellene tartania fuggetlenus az fsb-tol. DE 2 eset van. Ha bioszban 200-on van az fsb akkor winfosbol allitva az agp is valtozik. Viszont ha biszban nem 200-on van, akkor utana winfosbol allitva nem valtozik az agp sem. De mire erre rajottem, persze teljesen veletlen, hat aszittem tokonszurom magam.

[Szerkesztve]

(#76) Csabeeweb


Csabeeweb
tag

Az az érdekes hogy én nemtudok felhúzni 1mhz-et se a fos cpumon:@

(#77) faster- válasza Csabeeweb (#76) üzenetére


faster-
csendes tag

Szar neked :)

(#78) mycso válasza Csabeeweb (#76) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Odáig már eljutottál, hogy a biosban az ''Advanced'' fül alatt az ''Ai Overclocker tuner''-t manual-ra állítottad?? --> [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#79) elitgamer


elitgamer
tag

Az egyik iskolai gépen feltörtem a BIOS jelészót és a 600-as Cerkát visszavettem 60-ra :C :DD ,amúgy tök fura volt a szórzója,10*60 ilyet sem láttam még :Y

Ha vki nem hisz nekem van telefonos videom,szivesen átküldöm e-mailben

konfig az adatoknal,,,,,ime az en kisci Crysis-es oldalam,csomo letoltes,csomo altalam forditott anyag stb http://crysis.uw.hu/

(#80) Loretto válasza Csabeeweb (#76) üzenetére


Loretto
veterán

Nem tudom miért nem vagyí képes biosból megcsinálni, most néztem meg a um-t, ott van az szépen.

elitgamer: nem ide való a hüleséged megint, másik topicban feltett kérdésedre a válasz: moderátor nem leszel sosem (itt legalább is).

Soirée...

(#81) Csabeeweb válasza Loretto (#80) üzenetére


Csabeeweb
tag

Az ég világon semmit nemlehet állítani rajta!

(#82) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Sziasztok, bocs, de meg tudná valaki mondani melyik topicban érdeklődhetnék arról, hogy bizonyos szolgáltatásra milyen szervergépet vegyek, illetve optimális hardwerösszetételről, mert nem találok ilyet.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#83) Celithrandi


Celithrandi
addikt

nah, ha már multkor meg lett állapítva, hogy nem lehet biosból húzni a CPU mat, akkor azt árulja el valaki, hogy AUS lapokhoz van e olyan win es progi mint MSI lapokhoz, hogy wingenyából lehessen állítani ilyesmit

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#84) Loretto válasza Celithrandi (#83) üzenetére


Loretto
veterán

#59 :U

Soirée...

(#85) BlacKSouL válasza Csabeeweb (#81) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez szerintem erős túlzás hogy semmit, legfeljebb csak azt amit kéne. Vagy nem jól csinálod. Vagy szívatsz minket. De hogy ez utóbbi feltételezést elkerüljük, meséld el lépésről lépésre szájbarágósan, hogy pontosan mit csináltál és hogyan, de ne hagyj ki semmit, és akkor majd megmondjuk, hogy esetleg mit nem csináltál jól, vagy teszem azt mit hagytál ki.
Például: ''A BIOSban az Advanced fül alatt a JumperFree Config. menüpont alatt az Ai Overclock Tuner pontra mentem a nyílbillentyűkkel, majd enter, erre kijött a választási lehetőségek listája, amiből kiválasztottam a Manual sort a nyilakkal, és entert nyomtam, ekkor kijött egy csomó új pont. Ezek közül a CPU External Frequency pontra mentem a lefelé-nyíllal, és amikor a kijelölés ezen a soron volt, akkor megpróbáltam a számbillentyűkkel beírni a 200 helyett hogy 215. Mivel nem történt semmi, ezért megpróbáltam a + és a - billentyűkkel is változtatni, de még mindig semmi, kipróbáltam hogy PageUp-PAgeDown billentyűkkel lehet-e valamit csinálni, de nem, végül még mindig a CPU Ext.Freq. soron állva nyomtam egy entert, erre kijött egy lista a lehetséges frekvenciákkal, amiből kiválasztottam a 215-öt, és enter, majd F10-et nyomtam, és Y-t, és mostmár müxik a dolog...''

Valami ilyesmire gondoltam.
Amúgy
[kép]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#86) BlacKSouL válasza Celithrandi (#83) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Innen: [link] kiválasztod a deszkád, és a Utilities fülön keresel olyat hogy ASUS AiBooster Utility, persze a saját platformodnak megfelelőt, azt lekapod, telepítgetsz, majd próbálkozol. Nekem nem jött be, mert bár lehetett állítgatni, de egy idő után hülye hibaüzeneteket írogatott, meg minden baja volt, de lehet hogy az újabbak már okésak.

Vagy leszeded innen: [link] ASUS Ai Booster Utility V2.01.04 for Windows 2000/XP/2003 & 64bit Windows XP/2003.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#87) mycso válasza Csabeeweb (#81) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bazdmeg, mostmár tényleg kivagyok kelve magamból, mert ilyen már a világon nincsen.

Leírtam neked, sőt képeket is linkeltem, hogy hogyan csináld és te ezek ellenére sem tudod tuningolni a procid.

Gondolom az adataidnál lévő gépet akarod tuningolni--> p4 2.8 + p4c800.

Már bocsánat a kifejezésért, de Te vagy egy oltári nagy Moderálva - Loretto vagy, vagy csak szivatsz itt minket, mert a mellékelt leírások + képek alapján, ha nemtudod beállítani úgy a bios-od, hogy tuningolni tudjál, akkor veled van a baj --> ugyanis a lapod, az egy kimondottan tuning lap.

Tehát én már legalább 3x megválaszoltam, hogy hogyan tuningolj, és a többiek is legalább 3-4x.

Innentől kezdve, az összes ilyen komolytalan hozzászólásodat töröltetni fogom egy moderátorral, sőt ha így folyttatod még az is meglehet, hogy bannolva leszel mert amit Te művelsz az már a vicc kategóriában sem igazán fér el.

Én és mások is próbáltunk segíteni, de hogy a képek alapján sem vagy képes beállítani a bios-od, arról már nem tehetünk.

Esetleg, ha nem az infódban szereplő gépről lenne szó, arról már megint csak Te tehetsz, hogy nemvoltál képes beírni a paramétereit.

Remélem, hogy vagy abbahagyod az OFF jellegű hozzászólásokat, vagy elmész, oszt vegyél vazze AMD-t, oszt fáraszd őket a hülyeségeiddel.

Mégegyszer kihangsúlyozom, az adatlapod alapján adott egy p4 2.8 + p4c800 /tuninglap/ + vagy 6-7 hozzászólás, melyben leírás + kép is található a tuning lehetőségéről /nembeszélve az alaplaphoz járó ''manual''-ró --> neten is megtalálható az asus oldalán/, ha nem vagy képes aktiválni a ''tuning opciót'' akkor vagy fogyatékos vagy, vagy pedig szórakozol velünk --> tehát jobb lenne, ha visszaolvasgatnál, és rájönnél hogy hogyan is kell, vagy pedig hanyagolnád, a béna OFF jellegű hozzászólásaiddal ezt a topicot.

mod.: ja igen, a belinkelt képeket, és leírást ma megmutattam a 9 éves öcsémnek és ő is tudott FSB-t, AGP/PCI frekit, V core-t és stb-t állítani a biosban, tehát ezekután ne várd tőlünk, hogy segítsünk/reagáljunk az ilyen nemnormális hozzászólásaidra!!!!!!



[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#88) BlacKSouL válasza mycso (#87) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:DDD És jogos!

De ne vedd komolyan, megnéztem mit záratott a modkerben, [link] az a ramhűtő rendes cuccnak látszott, akinek kis köze van olanhoz, az nemigen tud így bénázni, szal tuti hogy szívatás, megtettük amit normális esetben meg kellett volna, innentől ignore a tag.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#89) Gergo_pet válasza BlacKSouL (#88) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Ehh, attól, hogy meglátta hogy csillog még lehet hogy azt se tudja hova kell fölrakni. :)

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#90) robyeger válasza Gergo_pet (#82) üzenetére


robyeger
addikt

Az ''Intel vagy AMD?'' és a ''Milyen procit vegyek?'' topic-jai szerintem megfelelőek a kérdésednek.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#91) Loretto


Loretto
veterán

Több toleranciát ha kérhetetek. Tudom... de akkor is.

Soirée...

(#92) Csabeeweb válasza BlacKSouL (#85) üzenetére


Csabeeweb
tag

Hú köszi a leírást, Ez szerintem erős túlzás hogy semmit, legfeljebb csak azt amit kéne. Vagy nem jól csinálod. Vagy szívatsz minket. De hogy ez utóbbi feltételezést elkerüljük, meséld el lépésről lépésre szájbarágósan, hogy pontosan mit csináltál és hogyan, de ne hagyj ki semmit, és akkor majd megmondjuk, hogy esetleg mit nem csináltál jól, vagy teszem azt mit hagytál ki.
Például: ''A BIOSban az Advanced fül alatt a JumperFree Config. menüpont alatt az Ai Overclock Tuner pontra mentem a nyílbillentyűkkel, majd enter, erre kijött a választási lehetőségek listája, amiből kiválasztottam a Manual sort a nyilakkal, és entert nyomtam, ekkor kijött egy csomó új pont. ezek már megvannak! de most már nemérdekel mindent elállítgatok hátha sikerül! Mindent megtudok oldani a szar gépen, de a proci felhúzás egy relytelem.. nembírom :D nah de nemszivatlak titeket tényleg! És sztetek menyire érdemes felhúzni?

(#93) BlacKSouL válasza Csabeeweb (#92) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Érdekes hogy pont a lényeges részét hagytad ki a példámnak, a lényegtelenebbet(amit már mondtad hogy megcsináltad), azt meg kiemelted. Akkor kipótolom a lényeg idézésével :
''...Ezek közül a CPU External Frequency pontra mentem a lefelé-nyíllal, és amikor a kijelölés ezen a soron volt, akkor megpróbáltam a számbillentyűkkel beírni a 200 helyett hogy 215. Mivel nem történt semmi, ezért megpróbáltam a + és a - billentyűkkel is változtatni,...'' Na ezt a részét meséld el hogy is csináltad! Minthogy a belinkelt képen bekarikáztam a biosodban a +- billentyűkkel tudsz állítani felfelé vagy lefelé értékeket(vagy a biosod hazudik?)

Ha véletlenül mégis sikerül átállítani a procifrekvenciát, akkor addig érdemes húzni, amíg túl nem melegszik(kb 65°C) Kísérletezz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#94) Csabeeweb válasza BlacKSouL (#93) üzenetére


Csabeeweb
tag

Nah !!! Ezennel megoldódott a nagy problémám!:D Szal régen nekem 80-85°C on ment:D csak moddingoltam meg új ventik stb most 40-55között! Van mostmár egy GateWachom szal az majd sípol ha túllépi a 65°C-ot:D Rakok fel képeket a biosomról pilla és segítsetek pl a memória beálítások meg ilyenekbe ! :DD
Pár perc és rakom a képeket!

(#95) Csabeeweb


Csabeeweb
tag

Köszönöm a segítségeteket!!!
Nah csináltam telóval képeket , nem a legjobb minőségüek! Feltöltöttem tárhelyemre!:)
Ajánlom Explorer-el nyissátok meg mer azzal jeleink meg!
További segítségetek kérném, akik már nagyon benne vannak a témába:D hogy még miket állítgassak a BIOS-ba meg mire!:) Segítségül nézzétek meg a képeket Az alábbi linken:
[link]
:C :DD :C

[Szerkesztve]

(#96) BlacKSouL válasza Csabeeweb (#95) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nagyon jó!
Na most jön az, hogy elolvasod a #1 hozzászólást: [link] , az elejét is, de különös tekintettel az onnantól kezdődő részre, hogy ''A tuning alapvető lépései'' Ha megérted, tudni fogod mit és hogyan állíts be, de ha mégsem, akkor amit nem értesz azt kérdezd.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#97) Csabeeweb válasza BlacKSouL (#96) üzenetére


Csabeeweb
tag

EZ kínai :D nahjó nem, de túl hoszzu, képek alapján nemtucc segíteni mit mire rakjak?:) (közbe olvasgatom a tudnivalókat)

(#98) BlacKSouL válasza Csabeeweb (#97) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Figyu, ha kínai, akkor inkább ne piszkáld, mert ha nem tudod mit miért és hogyan csinál a géped, akkor fölösleges tuningolnod csak azért hogy elmondhasd hogy neked is húzva van a procid/géped. Autodidakta módon infót kell gyűjteni, meg kell érteni, meg kell tanulni az egyes alkatrészek működését, ezt pedig csak olvasással tudod megoldani, de mivel már le van írva sokszor sok helyen, pl a #1-ben is a nagy része, hagy ne írjuk már le sokadszor is lépésről lépésre. Ha már unalomig ismered a proci minden egyes órajelére történő eseményeket, az egyes működés-módosítások hatását, azok következményeit, na csak akkor érdemes belefogni a tuningba. És mivel általában több részt is érint nem csak magát a procit, ezért az összetettség miatt nem lehet annyit mondani, mint amit már megtettem, hogy állítsd az FSB-t 215-re, és kész. Ugyanis ha nem tudod mit is csináltál, akkor nem is tudod a módosítás következményeit, csak annyit látsz belőle, hogy 3000MHz-en fut a géped. De hogy a ramjaidra, az AGP-PCI buszokra, a controllerekre, a NorthBridge-re ez milyen hatással van arról fogalmad sincs(hacsak nem olvasol hozzá már meglévő anyagot!)
Úgyhogy ha nem haragszol, én további instrukciókat most egyből nem adnék, majd ha olyan kérdést teszel fel, amiből látjuk hogy tudod is miről beszélsz, akkor segítünk megoldani a problémát amivel elakadtál. Most azt kéred ugyanis, hogy tanítsunk meg téged tuningolni, de nem fog menni, neked kell megtanulnod, és ha valami apró részlet nem érthető, akkor azt mielőtt belefogsz megkérdezed, vagy ha a már húzott géppel van gubanc, akkor azt. Bocs, de ez van.

Azért akinek van huzalma segítsen nyugodtan!

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#99) Csabeeweb válasza BlacKSouL (#98) üzenetére


Csabeeweb
tag

Oksa!:D Nah nemazér húzom a gépem hogy most elmondhassam hogy húdajó húztam a gépemen! hanem hogy esetleg gyorsabb legyen :) Vagy a játékok jobban fussanak mondjuk ezér...! De lehet meg-se éri :D Amugy vágom hogy még a ramok-nál kell állítanom, csak azzal nemvagyok tisztába még teljesen hogy mekkora feszültséget kell állítani meg ilyesmik, de megfogadom a tanácsodat s utána olvasok!:) :R

(#100) mycso válasza Csabeeweb (#95) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na még utoljára megpróbálom.

Szóval, meddig szeretnéd tuningolni, mire akarod használni, stb.

Bár lassacskán már a ramjaid/tápod tipusát is megadhatnád.
És persze a procihűtőd tipusát.

Azért nemtudunk segíteni, mert nemmondod meg, hogy mit szeretnél. /csak azt írtad, hogy segítsünk a rambeállításodon/ --> de mit szeretnél, 600-on, 200-on, 400-on menjen a ram?? milyen időzítéssel, milyen FSB mellett???

Ha leírod a körülbelüli elképzelésed, pl.: 3.2G-n akarod járatni a procid, a ram:fsb 1:1 -ben akarod járatni szigorúbb időzítéssel --> erre pl tudok mondani egy körülbelüli beállítást. /persze sokminden függ a ramod, procid tuningpotenciáljától, tápod stabilitásától, hűtésed teljesítményétől/

Ezért írta BlacKSouL, hogy olvasd át az első hsz-t, hogy legyen valami fogalmad erről a tuning dologról, hogy megértsd nagyjából mi-mire való.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.