Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) tracky válasza mycso (#600) üzenetére


tracky
csendes tag

igen igen pontosan . A 18at nem nagyon lehet állitani :) a proci meg 2699 allitoma szorzot akkor meghal villog abios minden :)

zbk

(#602) Gergo_pet válasza tracky (#601) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Esetleg probald meg az FSB-t kettessével állitani mindig magasabbra, a vége felé meg egyesével, igy korrektebben meg tudod nézni mit bir a proci. A ramokat meg mint az 1 es hszben is le vagyon irva probáld meg fixálni ha engedi a lapod, igy biztos nem a memoria lesz a tuning akadálya. Ha pedig megtudtad mi a procid vége, akkor kezdheted a memokat. Egyébként az is probléma lehet, hogy több fajta memoria van berakva, szóval szerintem probáld meg az egyfajta memokat a 400asokat.
Csak azért gondolom, mert nekem is volt hasonlo gondom két két különfajta memo volt benne, mindketto 400-as, egyik Hynix másik PQI (tehát nem brand) mégis mivel a Hynix-eknek jobb volt az időzitése gyárilag, igy azokkal picit jobban lehetett tuningolni, a PQI-k visszafogták kicsit. Más kérdés, hogy inkább visszatettem a másik 2 ramot és kevésbé huztam fel a procit, mert ugye kell az az 1 giga ram. :D

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#603) TothMG


TothMG
aktív tag

Tud valaki valami nagyon jó progit amivel tuningolni lehet a procit xp alatt, mivel nekem a biosban nem lehet a szorzót visszavenni és ez gáz.
A ramok viszont mennek 2,5 3 3 8-on 495-ön. Ez jó érték?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#604) robyeger válasza TothMG (#603) üzenetére


robyeger
addikt

Szerintem a Rightmark RMClock-al tudod állítani a mobil procid szorzóját: [link] vagy azért nézd meg a SysTool-al is. [link] A memória tuning jónak hangzik, kivéve ha 500Mhz ramról van szó ;]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#605) tracky válasza Gergo_pet (#602) üzenetére


tracky
csendes tag

3 fantasztikus Hynix ram van gépben . Köszi majd kiprobálom. Olyan 2600MHZ stabilnak tunik :)
De érdekes,hogy a régebbi hutovel tobbet bírt,akkor 2800ment stabilan. Pedig az uj huto gyorsabb is és jobb is:)

zbk

(#606) TothMG válasza robyeger (#604) üzenetére


TothMG
aktív tag

Köszi a segítséget. Az RMClockkal lejebb tudtam venni a CPU szorzóját de nem tudtam felvenni az fsb-t. A SYSTOOL meg nem ismeri fel az alaplapot. A ramok amugy 400-as kingstonok.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#607) ollie válasza TothMG (#606) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbálkozz ezzel:[link]

***

(#608) TothMG válasza ollie (#607) üzenetére


TothMG
aktív tag

Köszi de ez sem ismeri ezt az alaplapot.Feladom!
ASUS P4GD1

[Szerkesztve]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#609) Necc


Necc
addikt

Hali.
Nem akarok új topicot nyitni neki, nem is kerestem, mivel betárcsázós netem van, az idő pénz :)

Kérdés:
Milyen hűtőt tudnátok ajánlani egy P4 2.8-ashoz? (prescott, S478, blabla :) )
A hűtő legyen nagyon csendes, és jól hűtsön ÉS könnyen beszerezhető. Tudom, ez részben ellentmondás.

Jelenleg egy Zalman 7000B AlCu hűtőm van, de ez 3.2GHz felett már nem bírja, tojást lehet sütni a procin :( :DDD

Találtam egy általam nagyon könnyen beszerezhető Zalman 7700 hűtőt. Ez használhatóbb, vagy felejtsem el, továbbá AlCu vagy Cu? Nagyon gyakran cipelem a házat, így a hűtő súlya is fontos tényező, nehogy ''leszakadjon'' az alaplapról!

Az ár, mint szempont, kevésbé számít.

Konfigom az infó lapomban.

Aki némi együttérzést szeretne tanúsítani az elmaradott betárcsázós netet használó vidéki paraszt embernek, kérném, hogy e-mailben válaszoljon, az ugyanis számomra (legalább) korlátlan :) vagy írjon privit, mert az itteni topicok ''sebességét'' ismervén mire következő alkalommal jönnék, keresgélhetnék ami idő, és az idő nekem pénz. :(
e-mail: necro@pannonmail.hu

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#610) tracky válasza mycso (#600) üzenetére


tracky
csendes tag

2.6ig bírja csak :) Na nembaj ebből sem lesz valami hatalmas tunning eredmény.Majd a Core Duom :)

zbk

(#611) #96302336


#96302336
törölt tag

Valaki kérdezte itt a fórumban, hogy mivel lehet procik szorzóját állítani.
Nos az a proci amelyik támogatja a sppeedstepet, na és persze az alaplap is, ahhoz pont jó a systool nevü progi.

(#612) #96302336 válasza #96302336 (#611) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#613) robyeger válasza TothMG (#608) üzenetére


robyeger
addikt

Attól, hogy a ColckGen nem ismeri a lapodat, még ki lehet keresni a PLL setup segítségével, hogy miként állítható az FSB. De mivel Asus lapról van szó, szerintem BIOSban is tudod állítani, nem beszélve az AI Booster nevezetű program használatáról.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#614) apro válasza robyeger (#613) üzenetére


apro
senior tag

hali
csak azt akarom mondani hogy nembizti hogy műkődni fog az AL Booster( ugyebár ha megnézed nekem asus laponvan és ezt a progit nemtufom használlni mert hibauzeneteket irkál és kilép a progibol)pedig a talepitő lemmezét is kiprob és tőltőttem uj vert és egyik sem műk, pedig mindent megprobáltam még vissza állitottam alapra a tuningot is és úgysem műkődik DE BIOSBOL LEHET ÁLLITGATNI
hali

(#615) mycso válasza apro (#614) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ai boosternek hívják, és működik, csak --> Vezérlőpult/Területi és nyelvi beállítások/Testreszab/Tizedesjel --> a ,-t átírod .-ra /tehát a vesszőt átírod pontra/és elfog indulni a progi.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#616) TothMG válasza mycso (#615) üzenetére


TothMG
aktív tag

Köszi ezt nem tudtam de majd kipróbálom mert elméletileg az én lapomnak is tudnia kell.
Viszont a P4GD1 lapnál a biosban mobil procinál nem lehet a szorzót állítani csak az FSB-t. Egy jó tuninghoz viszont lejebb kellene vennem a szorzót is.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#617) robyeger válasza TothMG (#616) üzenetére


robyeger
addikt

A szorzót is tudni kellene állítani BIOSból, ''CMOS ratio'' vagy hogy szokták becézni.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#618) apro válasza mycso (#615) üzenetére


apro
senior tag

igazadvan.
Ai booster.
és átirtam műkődik nagyon szépen köszönöm

(#619) guest666


guest666
aktív tag

Sziasztok,
mit jelent az hogy telekondis P4 ?
Nekem egy 2,8-as Northwoodom van már 2,5 éve, azóta folyamatosan 3,54 Ghz-en járatom probléma nélkül. Érdemes ezt valami újabbra lecserélni ?
Már azt is elfelejtettem hogy ez milyen foglalatos a procim...

(#620) Rez_Grof válasza guest666 (#619) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Azt jelenti, hogy ExtremEdition maggal van szerelvel, csak nincs benne engedélyezve az L3 cache.
Érdemes lesz majd újabbra, cserélni, de az csak teljes belsőség cserével oldható meg.
Majd a conroe-ra lesz érdemes váltani nemsokára, de ahhoz alaplap, ram, videókártya csere kell.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#621) t1


t1
addikt

Hali!
Megjött az új hűtöm Artic Cooling Freezer 4 de a procit nem tom húzni mert ha emelem az fsb-t akkor nem ismeri fel a samsung vinyómat ami SATA-s

(#622) Rez_Grof válasza t1 (#621) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tedd fix-re(33/66) Az PCI/AGP frekvenciát.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#623) t1 válasza Rez_Grof (#622) üzenetére


t1
addikt

azt hogy lehet? IS7-E-ben lehet?

(#624) Hero's


Hero's
csendes tag

Hello.Tudom nem ebbe a topic-ba tartozna de ilyen már nincs vagy kihalt.
Van egy PIII procim(1 Ghz,alap)133 mhz.Van hozzá SDRAM ami 135 Mhz max.És ha húzni szertném akkor a memoria 147 mhz-e megadja magát(Bios reset/memoria hibák windows alatt).De a proci bírná még.Azt szeretném tudni le lehet osztani a memoriának a sebességét és kell-e feszültség emelés(ha igen hány %) :R

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#625) Rez_Grof válasza t1 (#623) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Általában ott ahol a proci ferekvenicáját állitod.
Bővebben #1:
[link]

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#626) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!!
Tudnátok nekem segíteni?
nem találok sehol tesztet erről a Prociról!!
Intel P-4 3000/800 LGA 775 2x2MB IEM64T Dual D930
Egyet találtam de az 2005-ös volt itt a Pro-n!
Tuningolhatóság, játékok szempontjából érdekelne engem!
Ha vkinek ien procija van akkor a véleménye is érdekelne!
Előre is THX!!!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#627) Rez_Grof válasza Hero's (#624) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Milyen az alaplapod? Esetleg egy linket is adhatsz a manualhoz.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#628) mycso válasza t1 (#623) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Softmenu setup: [kép] és azon belül pedig itt látszik:[kép]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#629) Hero's válasza Rez_Grof (#627) üzenetére


Hero's
csendes tag

Abit BX-133 Raid
Manual [link]

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#630) Hero's válasza Rez_Grof (#627) üzenetére


Hero's
csendes tag

Abit BX-133 Raid
Manual [link]
:R
Bocsánat mindenkitől.Nem tudom,hogy de,kétszer rakta be a Hsz-at. :R

[Szerkesztve]

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#631) gabi123


gabi123
senior tag

Hali Kollégák! Általában egy 1600 MHz-s, 512k/400-as Pentium 4-M (mobile prociból) mit lehet kihozni tuningban egy jó lapban egy jó hűtővel? :R

Forza Ferrari!

(#632) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

Egy CeleronD 330-nak mennyi a max elviselhető hőmérséklete?
alapból terheletlenül 37, terhelve 50 fok szokott lenni, most 2,66 helyett 3,2 GHz-en megy, ekkor terheletlenül 40, teljes terhelésen 54 fok (Coolink tank breeze hűtővel).

vigyem még feljebb vagy már az 54 fok is sok? :F

Köszi!

(#633) Rez_Grof válasza Hero's (#629) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem tudod osztani a memória sebességet, se feszültséget nem tudsz neki emelni. Az egyetlen dolog amit meg próbálhatsz, hogy az időzítéseket 3,3,3-ra állítod (az advanced chipset features menüpontba).

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#634) Rez_Grof válasza gabi123 (#631) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Jó kérdés, itt lehet hamarabb kapsz rá válasz:[link], honnan szerzel alá deszkát, vagy átalakítót(Asus lap esetén)?

DE szerintem nem éri meg egy csomó pénzt bele feccelni a dologba mert: [link]

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#635) Rez_Grof válasza Khelben (#632) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Elvileg 67C°-ig biztos hogy birja. [link] Javaslom azért hogy 60C° fölé ne nagyon enged.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#636) Khelben válasza Rez_Grof (#635) üzenetére


Khelben
nagyúr

köszi, akkor még kicsit próbálkozom
proci igényes a melóm és minél feljebb húzom, annál kevesebbet kell dolgoznom :D

(#637) Rez_Grof válasza Khelben (#636) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Lehet tuning celeron helyett egy prescott vagy northwod proci beszerzése SOKKAL szembetűnőbb eredményt hozna. (Természetesen lehet azokat is tuningolni)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#638) t1 válasza mycso (#628) üzenetére


t1
addikt

köszi megvan... nem tom mitől van 3.2-ön full stabil 14x230-ben 1:1-ben 3.4-en ramok 3:2-ben a windóz nem indul el :F

(#639) mycso válasza t1 (#638) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Milyen ramod van???
1:1 ben nem indulna el???

Ha már 460-on ment a ram, akkor lehet 480-on is elindulna.

Bár lehet, hogy a proci nem akarja a 3.4-et.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#640) Khelben


Khelben
nagyúr

Nekem is ramos kérdésem van

a proci most már rendesen megy 2,6 helyett 3,4-en, 56 fokos max hőmérséklettel, de a ramot nem tudom felhúzni.
170es FSB mellett 170 MHz-en megy, a biosban pedig csak olyanokat tudok állítani a dram frequencynél hogy AUTO, 266MHz, 333MHz, de bármire állítom, marad 170MHz...

(#641) Khelben válasza Rez_Grof (#637) üzenetére


Khelben
nagyúr

előtte volt egy 1,6Nw p4esem, az is szépen ment 1,6 helyett 2,2-n, de a prescottos cel verte alapból, és ez volt árban elérhető. (márminthogy a CelD330 a prescottos)

(#642) eddie17


eddie17
addikt

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy van nekem egy shuttle MV43n alaplapom és van benne egy wilammette-128 1.7-es celeron processzor. Sehogy se megy nekem a tuning mert nem engedi az fsb-t piszkálni. Olvastam hogy inteleknél lockos de sehol nem irták mi a megoldás.
Valaki tudja hogy tudnám kicsit feljebb tolni a procit meg a ramot? (333as noname ram van benne)
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#643) mycso válasza Khelben (#640) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Gondolom asus lapod van /bár írhatnál egy pontos tipust/.
De ha az, akkor 266-ra állítva FSB:DRAM = 1:1, 333--> FSB:DRAM 4:5, AUTO-nál pedig általában szintén 4:5 szokott lenni az arány.

Tehát 333-ra állítva 170 FSB-nél 212 azaz--> 424MHz-en kéne mennie a ramoknak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#644) Rez_Grof válasza Khelben (#640) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha 170MHz- meg a ram akkor 1:1-ben megy a procival elég valószínűnek tartom hogy magasabb(4:5,2:3) arányt nem is tudsz beállítani a lapodnak.
Milyen deszkád van?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#645) mycso válasza eddie17 (#642) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát kicsit utánanézegettem aztán nem találtam semmi bíztatót a lapod ról, tehát a biosbol való tun ingolás szinte kizárt.

Esetleg előző oldalakon volt belinkelve/beírva pár progi amikkel win alól meglehet próbálkozni a tuninggal.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#646) Rez_Grof válasza eddie17 (#642) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az intelnél csak a szorzó a lockos.
A biosodban elvileg van egy Cpu PnP setup menüpont ha lehet, akkor ott lehet emelni az FSB-t. Ha nem engedi akkor sajnos nem tudsz mit tenni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#647) Hero's válasza Rez_Grof (#633) üzenetére


Hero's
csendes tag

Köszi :R Sajna az időzítés azon van :(

Már látom a mérlegen,hogy egyre okosabb vagyok:D:D:D:)

(#648) Khelben válasza mycso (#643) üzenetére


Khelben
nagyúr

beállítgattam mindenféle variációt, de csak 170MHz-en hajlandó menni.
Asus p4p800-X a lap.

(#649) eddie17 válasza mycso (#645) üzenetére


eddie17
addikt

Kösz a választ na mindjárt utánna nézek!
Rez_grof: Fsb-t nem engedi piszkálni csak valami ratio-t, max 24x-sen. De ha állitom nem történik semmi! Na mind1 ugyis jön az uj lap:), csak gondoltam elötte kiprobálom mit tud ez. De ugylátom semmit! :(

[Szerkesztve]

(#650) eddie17


eddie17
addikt

NA megnéztem azokat az oc progikat de egyikse támogatja a lapomat. Ugyhogy ez marad igy ahogy van.
Nem baj hétfőn már jön a Asrock dual s939+amd athlon 64 3000+ :) :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.