Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  P4 celeron csere amd barton-ra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Damage


Damage
senior tag

Összetett és több kérdésem van, ezért nyitottam új topicot. Adott egy 1,7es Celeron, matsonic alaplap integrált hangkártyával (le lehet tiltani BIOS-ban), USB kimenettel, 128 + 256 (266) DDR, MIDI ház 3 nagy + 3 kicsi hely, 300W Acorp táp (erre van garancia, lehet hogy el sem adom), GeForce 4 MX440 (alapon: 270/400). Mennyiért tudnám kb eladni? Próbáltam már hasonló konfigot keresni, de nem találtam, ezért az árát sem tudom. Nem vagyok kíváncsi az olyan válaszokra, hogy dobd ki vagy 20 ezer Ft az egész!!!
A következő kérdés, érdemes egy ilyen gépet venni:
AMD 2500+ 333FSB
ASUS A7n8x
512 DDR (400Mhz)
ház?
táp?

A monitorvezérlőm adott (Asus Radeon 9600XT)
A procival kapcsolatban a kérdésem (ha hülyeséget írok, nem röhögni kell, hanem elmagyarázni nekem, vagy ugrani a következő topicra):
Úgy néztem, hogy ár/teljesítményben talán ez nyújtja a legtöbbet. Van 400-as FSB-s is ebből? Igaz, hogy mostanában ezt a procit szorzó lock-kal adják ki (nem lehet húzni?)? Jól látom, hogy ez érné meg a legjobban?
Alaplap: mi a különbség Asus A7N8X, Asus A7N8X-X, Asus A7N8X-E, Asus A7N8X deluxe között? melyik érné meg a legjobban az árát, ha a későbbiek folyamán esetlegesen 3200+ szintjére szeretném húzni a 2500+-t? (nem gondolkozom Abit-ban, Epox-ban, MSI-ben)
Memória: Ki szeretném használni a dual memória kezelést, bár nem tudom, hogy mit jelent, de elvileg így gyorsabb a gép?! mit érdemes venni ehhez? 1*512 vagy 2*256-ot? Hány Mhz-eset (400?)? Milyen márkát? (olyasmi árban, mint a Samsung). Milyen típusjelzésűt? Mire kell figyelnem?
A ház: ezt is cserélni szeretném, de milyenre? (ne legyen több 10-11 ezernél) Passzoljon az ASUS alaplaphoz, jól szellőzzön és a későbbiek folyamán lehessen bővíteni ventillátorokkal. Egy ilyen konfighoz hány ventillátort tanácsos a házba tenni és hova? Szívja a házba a levegőt, vagy fújja ki? Melyiket előre melyiket hátulra?
A táp: most a cerkámat + 2 CD + 2 winyó + Asus R9600 XT egy 300 W-os táp szolgálja ki. Elég lesz a Bartonhoz is? Vagy nagyobb az energia szükséglete? ( A Barton mellé, ha nagyon kell, szeretnék a házba 2-3 ventillátort, ezt vegyétek figyelembe) Amennyiben cserélni kellene, ne egy Chieftech kategóriájú legyen, hanem valamivel olcsóbb, ami megbízható is. Nem hiszem, hogy a Chieftech az egyetlen márka, ami megbízható a tápok között.
A válaszokat előre is köszönöm!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2) Club válasza Damage (#1) üzenetére


Club
őstag

Nos:
Sajnos tényleg nem ér sokat ez a cucc.
Nem fikázni akarom, távol álljon tőlem, de tényleg nagyon kevés.
AlaplapAMD+barton, megy iylenek, arra soka pénzt kellrádobni..
Tápból szerintem 400W-os AZONA neked jó lenne,de esetleg ha taálszt használt Enermax-ot, vagy használt Chieftec-et, akkor azt érdemes bepróbálni.
Sok sikert:)

(#3) Alvin_ti4200 válasza Damage (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem a régi kütyük olyan 35 ezret érhetnek. Ha már megvan a 9600XT, akkor nem írok semmit.2500+os Barton mostanában szorzólock-os, ami nem feltétlenül probléma, mert ha 333-ról felteszed az FSB-t 400-ra, akkor ott a 3200+. Az Asus lapok közötti különbségeket megnézheted a gyártó hivatalos oldalán. A -X és -E változatokat én kerülném, már csak az egycsatornás memóriavezérlő miatt is. Én memóriából 2*256 vagy 2*512-őt vennék, Infineon DDR400-asat. Háznak egy Casetek 1016-osat javaslok. 8-9 ezer körül szokott mozogni az ára. Egy venti hátra, ami kifújja a levegőt és egy venti előre, ami beszívja. Ilyen tápom (Acorp 300W) volt nekem is, én nem kockáztatnék egy ilyen kaliberű konfigot miatta. Vegyél bele egy 350W-os (AP-400X) Coolink-ot.

(#4) Damage válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Damage
senior tag

Nah, valami ilyesmi válaszra gondoltam!
Mostmár tudom, hogy a -x és a -e típusjelzés nem tudja a dual memória kezelést, akkor azt máris kilőttem!
Memóriát ezexerint 2 ugyanolyan modult érdemes venni (gondolom azért, hogy kihasználja a dual memória kezelést) Most jön a láma kérdés: Nem szűk neki a proci/alaplap keresztmetszete (400FSB), ha a memória alapból 400Mhz-en megy?
A házzal kapcsolatban: 6900-22000 Ft-ig találtam hirtelen a keresőben. Kicsit pontosabb típust? :F
ventillátort milyet? Hátul gondolom megvan a hely, ahova fel lehet fogatni, előre lyukat kell vágni, vagy ott is megvan a helye?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#5) Club válasza Damage (#4) üzenetére


Club
őstag

Házzal kapcsolatban keresdc meg itt Avicularia-t!
(Asszem így írják:B)
Chieftec Dragon nagytornyokat árul.,
Lehet akciósan egy jó kis chieftec táppal is ellát:)

(#6) Damage válasza Club (#2) üzenetére


Damage
senior tag

Igen, sajnos tudom, hogy sz*rra sem jó, de azért el lehet lenni vele. Nálam pl a Max Payne 2 1024*768-al 4AA 8anizo-val, max grafikával szépen elment, NFS Underground 800*600 max grafika 4AA 8anizo max grafika (kivétel az út tükröződése) szintén szépen fut. A directX 8as játékok kivétel nélkül mennek, mint az őrült. Egyedül a Halo akadozik be (max grafika mellett), amikor nagy terület, messze el lehet látni + rengeteg ellenfél. Egyébként 3345 pontot ért el 3DMark03-ban (ez mind az R9600XT-vel, nem a GeForce 4MX-el). A lényeg, hogy nem maximális grafika mellett a GeForce 4MX440-el is elfut. A régebbi játékokhoz, irodai felhasználáshoz, NETezéshez, videozáshoz, első gépnek stb, bőven elég.
''AlaplapAMD+barton, megy iylenek, arra soka pénzt kellrádobni''
Nem mondod?! :P
Ezzel tisztában vagyok, én kb 70 ezerrel számoltam úgy, hogy a régi gép ára már benne lenne ebben. Lehet, hogy valamivel több lesz.
Tápból feltétlenül kell a 400W? Nem elég a 300W? Esetleg a 350W?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#7) Club válasza Damage (#6) üzenetére


Club
őstag

Nem arról van szó, hogy S***ra sem jó, csak kevéske.
Tápból azért monodtam a 400W-ot, mert ha esetleg a későbbiekben majd még bővitenél, vagy húznád a cuccot, ne kellejen megint táot venni.
Egyébként szerintem amit Avicularia árul a Dragon tornyokhoz(Chieftec 360W-os táppal van)!
Az elég.

(#8) Damage válasza Club (#5) üzenetére


Damage
senior tag

Igen, már láttam, hogy napok óta ezzel bizniszel.
''Ház 24 pénz''
Persze táp nélkül!
Nekem nem kell egy akkora ház, amibe belepakolhatom az egész ruhásszekrényem, és direkt odaírtam, hogy erre kb 10 ezret szánok, de azért kössz a tippet! :D
Egyébként a ház külseje nem érdekel, felőlem lehet rózsaszínű is barbibabás mintákkal. A lényeg, hogy jól szellőzzön és ne legyen drága, de asszem az a 1016-os jónak tűnik (6990 Ft-os változat).

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#9) Damage válasza Club (#7) üzenetére


Damage
senior tag

''Nem arról van szó, hogy S***ra sem jó, csak kevéske.''
Tudom, hogy nem ezt mondtad, Én mondtam ezt, és teljesen egyetértek veled, hogy nagyon kevéske! Ez sajnos tényleg így van, a mai bartonokat, P4eket meg sem közelíti!
Amikor megveszem ezt a konfigot, nem tervezek további bővítést (a mostani gépemben 2 CD, 2 winyó, 2 hálókártya, 1 hangkártya, 1 videokártya + 5 USB-s eszköz) A mostani 300W-os tápom kiszolgálta az összeset, nem fagyott ki soha, nem is kapcsolt ki. Így se lenne elég a 350W?
Sajnos az a ház és táp nekem drága, nem akarok annyit költeni rá :(

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#10) Club válasza Damage (#8) üzenetére


Club
őstag

Akkor viszont ajánlom garmacor -t.
Nála vannak házak mindenféle, és vannak Q-tec tápjai, amik ugyan nem ''csúcs''tápok, de abban jobban megbíznék, mint egy Accorp-ban.
[L]http://www.blcomputer.hu[/L]
Itt a ph-n pedig garmacor-ra keress rá, korrekt srác!
Üdv
Club

(#11) Club válasza Damage (#9) üzenetére


Club
őstag

PL bvan itt nála a Második Qtec ház, ami szerintem korrektül néz ki, 350W-os táp van benne, és 13k.
Ennyiért szerintem megéri!
:)

[Szerkesztve]

(#12) Cefa


Cefa
senior tag

ez lehet hogy a hardverpiacba tartozna nem?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#13) Tommmy válasza Damage (#9) üzenetére


Tommmy
tag

Van egy-két eladó cuccom! (6-8 hónap garanciával)

Asus A7N8X Nforce2 Ultra400 lap - 21.000
Barton 2500+, ami 3200+-on megy (én is így használom, atom stabilan) + Spire FalconRock II. hűtő - 22.000
Esetleg egy Codegen ház, 400W táppal. - 6.000

(#14) Damage válasza Club (#11) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm! Ez már korrektül hangzik, főleg, ha azt mondod, hogy jobb, mint az Acorp! A kérdésem csak annyi, hogy belemegy ebbe az Asus a7n8x-es alaplap? (tudom, ez is láma kérdés, csak gondolom nem megy bele minden alaplap minden házba) Lehet ezt a házat ventillátorokkal bővíteni (elöl, hátul)?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#15) Club válasza Tommmy (#13) üzenetére


Club
őstag

Na látom nem sürgös...:U

(#16) Club válasza Damage (#14) üzenetére


Club
őstag

A lap tutira belemegy.
Ventikkel szerintem lehet bővíteni, igazából már minden mai házat lehet:)
Egyébként ha újat akarsz venni, akkor én nem ASUS-t vennék, hanem ABit NF7-S-t, olcsóbb, és szerintem legalább annyira jó.
Ja, és garmáűnál, akcióban van is asszem, teljesen jó áron:)

[Szerkesztve]

(#17) Tommmy válasza Club (#15) üzenetére


Tommmy
tag

Ne izgulj, a Tiéd félre van rakva...

(#18) Club válasza Tommmy (#17) üzenetére


Club
őstag

:DDD
Te raktáros vagy valami nagykrenél?:))

(#19) Damage válasza Tommmy (#13) üzenetére


Damage
senior tag

Ez érdekelne! Akkor a legkevesebb garancia 6 hónap lenne?
Egy pár kérdésem lenne:
Ezzel a házzal használtad az alaplap + procit?
Nem melexik nagyon az alaplap vagy a proci?
Milyen márkájú a táp? megbízható, vagy azt inkább cserélnem kellene (ez még nem lenne túl nagy gond) A ház jól szellőzik?
Milyen az alaplap? Olvasgattam, hgy van rev 2.0 meg 1.0
Mi a különbség? Mivel tud többet a rev2.0?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20) Tommmy válasza Club (#18) üzenetére


Tommmy
tag

Nem, csak ezen a néven általában többen szoktunk netezni!
Különben azért a csere, mert 1-2 embernek benőtt a feje lágya (szóval már nem über tuning gépesek) és le szeretnék valami egyszerű gépre cserélni a portékát!

(#21) Damage válasza Club (#16) üzenetére


Damage
senior tag

Nekem régi házam van, ebbe max hátra teszel hűtőt, vagy váx rajta + lyukakat :D Sajnos elfogult vagyok az ASUS-szal kapcsolatban. Eddig nekem mindig bejött és tetszik a támogatottsága. Szerintem megbízható márka! kopp-kopp-kopp

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#22) Club válasza Damage (#19) üzenetére


Club
őstag

A cucc nagyon jó!
Ebben segítek:)
Nem szorzózáras Barton.
Megy 3200-on.
Az Asus lap korrekt.
Tépot,+a házat viszont nem ajánlom, mert az nem túl jó.(szerintem).
A többi cuccot viszont bátran merem ajánlani.

(#23) Club válasza Tommmy (#20) üzenetére


Club
őstag

Nekem sem tuningra kéne, csak igazából, a mostani Kd7esemmel, meg a 2200-as al, ár kicsit tele a hócipőm:)

(#24) Damage válasza Tommmy (#13) üzenetére


Damage
senior tag

Még valami ezzel kapcsolatban!
Gondolom garanciapapírt ide adod, de:
doboz van mellé?
kábelek?
CD-k?
Ha minden korrekt, ezen a héten KP-ban fizetnék és megvenném mindet! (érte is megyek, nem kell kimozdulnod otthonról)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#25) Yutani válasza Damage (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Te, úgy látszik, nem tudtam rendesen elmagyarázni mindent odabent a Cégnél... :)

Nem is tudtam, hogy te is jársz ide fórumozni! :DDD

#tarcsad

(#26) Damage válasza Yutani (#25) üzenetére


Damage
senior tag

Norbi????

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#27) Yutani válasza Damage (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tommy nagyon jó cuccost árul SZVSZ, vedd meg!

#tarcsad

(#28) Yutani válasza Damage (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Janókám... Ki más? :))

#tarcsad

(#29) Club válasza Yutani (#25) üzenetére


Club
őstag

''And villl go óóóóónnn''
From Titanic:DD

(#30) Tommmy válasza Damage (#19) üzenetére


Tommmy
tag

Szóval, ebben a házban használtam mindent amit fentebb felsoroltam. Van benne 2 plusz ventilátor (1 felül és 1 hátul), de rakhatsz bele mégegyet előlre.
Amúgy a processzor teljes terhelés mellett kb. 54 fokos, a házban pedig 32 fok van! Nekem eddig az égvilágon semmi bajom nem volt vele, ezt bizonyítja az is, hogy közel 6 hónap alatt egyszer sem fagyott le, vagy kellett volna újratelepíteni a gépet! Az eladás okát fentebb említettem.

Amúgy a rev1.0 és 2.0 között annyi a különbség, hogy az 1.0 eredeti Biossal nem támogatta a 400Mhz-es processzorokat (lásd: Barton 3200+), de ezt később Biosfrissítéssel korrigálni lehetett. A 2.0-al már nem volt ilyen gond, mert ezt már alapból felkészítették erre. Tuljadonképpen egy 2.0 lap, újabb mint az 1.0-ás!

(#31) Tommmy válasza Damage (#24) üzenetére


Tommmy
tag

Persze, mindene megvan.
Az összes doboz, garancialevél, kibontatlan cd, kábelek stb.

(#32) Damage válasza Yutani (#28) üzenetére


Damage
senior tag

Esküdj :DD
Én sem tudtam, hogy te idejársz :DD
Ez nagyon komoly!!!
Szerinted jó Tommmy ajánlata?
Nekem elég korrektnek tűnik, ha ad mellé garit!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#33) Yutani válasza Club (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

Off
Miva? :)
On

#tarcsad

(#34) Yutani válasza Damage (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Halkan megírom, hogy Tommy ne is lássa: szerintem jó. Én is megvenném, ha a helyedben lennék...

Főleg, hogy garis a cucc!

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#35) Damage válasza Tommmy (#31) üzenetére


Damage
senior tag

Mail-ban telefonszám csere?
damage@chello.hu

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#36) Club válasza Yutani (#33) üzenetére


Club
őstag

Off
A titanic betétdala.
Gondoltam ez illik egy ilyen nagy egymásratalálláskor:DD
ON

(#37) Damage válasza Tommmy (#30) üzenetére


Damage
senior tag

Akkor ha jól értelmezem, ez rev1.0, de frissíteni lehet a BIOS-át ami által tudja a 400FSB-t. Jól gondolom? Érdekelne az egész cucc kompletten!!!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#38) Damage válasza Yutani (#34) üzenetére


Damage
senior tag

Asszem megvan az új gépem. Viszlát celeron :DD
kopp-kopp.....nem akarok elkiabálni

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#39) Tommmy válasza Damage (#37) üzenetére


Tommmy
tag

Nem, ez rev2.0-ás! Ezzel már semmi teendőd nincsen!
Megnézheted működés közben, próbálgathatod, stb. stb.
Már kezdetektől 3200+-on megy a proci! 6 hónapja, és soha semmi gigszer nem volt vele!

(#40) Tommmy válasza Tommmy (#39) üzenetére


Tommmy
tag

Amúgy most néztem, megvan minden számla, garancialevél, doboz, kábel, cd...
Mint egy új!

(#41) Damage válasza Tommmy (#40) üzenetére


Damage
senior tag

Megveszem :DD
A procit is!
(és vszínű, hogy a házat is, de a ház még nem 100%)
Érte is mennék 1-2 napon belül, ha Pest megyei vagy!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#42) Club válasza Damage (#41) üzenetére


Club
őstag

Ez jó üzlet volt:)
Szerintem tuti jól jársz vele!

(#43) Yutani válasza Club (#36) üzenetére


Yutani
nagyúr

Off
Jajj, vazze, ez azért kemény támadás volt a jó ízlés és az épelméjűség ellen... :))
On

#tarcsad

(#44) Tommmy válasza Damage (#41) üzenetére


Tommmy
tag

Ok! A Tiéd!
A házat pedig majd meglátod! Szerintem jó, nekem tetszik, a tápot pedig 2 hónapja cseréltem egy 400W Codegenre, ami be lett mérve..., így szerintem nem rosszabb mint egy márkásabb!
Küldök mailt az adataimról!

(#45) Damage válasza Tommmy (#44) üzenetére


Damage
senior tag

Rendben! Köszönöm! Ha most küldessz telszámot, még ma felhívlak a részletek miatt!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#46) Club


Club
őstag

:C
És ez így is egy jó nap:)

(#47) Damage válasza Tommmy (#44) üzenetére


Damage
senior tag

Küldtem mail-t, még ma hívlak!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#48) Damage


Damage
senior tag

OFF
És ez így egy jó nap...lett volna, ha kedves Tommmy barátunk betartja, amit megígért!
Megvettem volna mindent azon az áron, amit ő szabott meg, leautóztam volna oda (200km oda-vissza). Többször is felhívtam telefonon, megbeszéltünk (majdnem) minden részletet. Csütörtök délután még felhívtam, hogy elkérjem a címét, ahol a gépet megvehettem volna, ekkor jött az első meglepetés. Érdekes okokra hivatkozott, hogy nem tudja még egyelőre eladni a gépet, de megígérte, hogy péntek (ma) legkésőbb 13 óráig felhív. Persze ezt nem tette meg. Csütörtök délután és a mai napon is többször is felhívtam, hogy megmondjam, legalább a procit adja el. Nem vette fel a telefont, nem is hívott vissza! A gépem közben meghirdettem, hogy eladnám, több vevő is jelentkezett rá, de ugye amíg nincs meg az új gépem, addig a régit sem adom el! Tommmy: neked csak annyit, hogy legalább annyi lett volna benned, hogyha már a géped nem akarod eladni, legalább felhívsz engem (főleg úgy, hogy előzetesen megbeszéltük, hogy hívni fogsz), hogy ne várjak feleslegesen! Egyébként már megvan az új gépem, csak valamivel jobb, mint amit ő kínált! A ház és a táp DTK, az alaplap deluxe változat, és az alaplap kivételével minden vadi új és így is alig volt drágább, mint amit ő kínált!
Köszönet Viktorhnak az alaplapért! Meg annak a 4-5 boltnak a cuccokat, amiket kénytelen voltam náluk megvásárolni, mert sajnos vannak olyan emberek, akik olyan dolgokkal hitegetik az embert, amiből végül semmi sem lesz!
ON

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  P4 celeron csere amd barton-ra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.