Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2400mhz/800fsb/ a legjobb cucc (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lakosk


lakosk
tag

Most vettem meg az új gépem.A deszka egy Abit IC-7 , P4 2400/800FSB/, 2*512Mb 400-as ram.Óriásit nyom a hyper-thrending(szarul írtam asszem) és a dual DDR. A proci alapfeszen 3300Mhz-ig stabilan bírja, a memek dualba 230-ig.
Ekkor az eredmények k..va jók. Az aida memteszt szerint az olvasás 5139Mb/s, az írás 1935. Ez megveri az intel referencia lapját. Szóval nagyon drága az intel, de ekkora teljesítményt csak ez tud hozni.(az athlon 64-et most nem néztem)

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#2) #25954560 válasza lakosk (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

nagyon orulunk, de ez megint egy flame jellegu hozzaszolas :O
szep, hogy a P4 2.4-nek nagy a tuningpotencialja es hasit a memoriakezeles, de ezt le lehet anelkul is irni, hogy a vetelytars nem tud ilyet, ugyi. meg gondolom belefert volna a tuning topicba is vagy barmelyik p4-es topicba, stb.

hat bocs,
&rew

(#3) turho válasza lakosk (#1) üzenetére


turho
őstag

Az írás értéket elírtad...

(#4) Vitus válasza lakosk (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Igen ez így van. Ha van lé akkor az amit te raktál össze a legjobb választás. De azért a memória adatátvitelt ne hasonlítsuk össze az amd memo adatátvitelével.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) gromble_ziz válasza lakosk (#1) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

én is nagyon örülök, hogy sikerült ilyen gépet venned :t

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#6) McJames válasza #25954560 (#2) üzenetére


McJames
senior tag

&rew nem értek veled egyet, szerintem nyoma sincs annak, hogy komolytalan vitatkozást akart volna indítani. Amit leírt, az pedig _most éppen_ igaz, ez nem vita tárgya. Mondjuk, akár ezért vagy akár az új cucc miatt nem biztos, hogy illik vagy célszerű topikot nyitni - bár elképzelhető, hogy akkora az öröm, és ezt azért meg lehet érteni. Láttunk már ilyen mástól is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

Bizti van a 2.4 800fsb prociban HT?

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#8) erdoke válasza turho (#3) üzenetére


erdoke
titán

Úgy érted, lódított? Az írás erősen RAM-függő. Ilyen FSB és memória-órajel mellett könnyen elképzelhetőnek tartom, ha jófajta memóriája van.

A legjobb aláírás a héten

(#9) deepwell válasza Krisz@1975 (#7) üzenetére


deepwell
aktív tag

mint minden 800 asban !

Framerate is LIFE !

(#10) turho válasza erdoke (#8) üzenetére


turho
őstag

Én nagyon keveslem. Kb. egyformának kellene lennie az olvasással, theát 5xxx-5xxx. Otthon nem is tudnám lerontani a legrosszabb időzítésekkel se az írást 3500 pötty alá, ugyanilyen konfigon. Ő meg ezervalamennyit írt.

(#11) turho válasza turho (#10) üzenetére


turho
őstag

Mondjuk én mindig Sandrával mértem, de az olvasás-érték megegyezik. Roszabb időzítés mellett romlik le az írás az olvasáshoz képest.

(#12) Vitus válasza turho (#10) üzenetére


Vitus
őstag

Te nagyon keversz valamit.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Krisz@1975 válasza deepwell (#9) üzenetére


Krisz@1975
tag

Nem tudtam:F

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#14) Vitus válasza Krisz@1975 (#13) üzenetére


Vitus
őstag

Elméletileg minden P4-ben benne van még a willamosban is de csak a 3.06b és az összes 800Mhz rendszerbuszosba van aktiválva.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

Tényleg!
[L]http://www.intel.com/hu/products/desktop/processors/pentium4/index.htm?iid=ipp_desk_proc+prod_p4p&[/L]

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#16) turho válasza Vitus (#12) üzenetére


turho
őstag

Sandrával szoktam nézni, ugye felül van 2 csík, írás-olvasás? Akkor mihez vagyok hülye? vagy mit nézek rosszul? Aida máshogy /mást/ mér?

(#17) ZCoyote válasza turho (#16) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nézd Aidával.

Romani ite domum.

(#18) Versus válasza turho (#16) üzenetére


Versus
senior tag

Nem mondta hogy hülye vagy ,csak a topicnyitó AIDA-val mérte és az írási értékről volt szó,te meg a Sandra második csíkjával keverted ami nem az ! :)
De ettől még nem vagy hülye ,sőt Vitus sem írta azt !

Premium Vintage

(#19) Vitus válasza Versus (#18) üzenetére


Vitus
őstag

Nem mondta, hogy azt mondtam, hogy hülye :) Éppen keresni akartam neki valami nagyon tudományos megfogalmazást, hogy mit mér a sisandra de mivel nem találtam ezrt érd be azzal, hogy az nem írás és olvasás. :) És használj aidát :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#20) erdoke válasza turho (#10) üzenetére


erdoke
titán

ÁÁÁ, dehogy. Az írás mndig jóval kevesebb. Az Intel i875P referencialapon 400 MHz-en ez 4880/1750 MB/s.
Sandra mindkét csíkja az olvasásra vonatkozó érték, nézd meg, mi van hozzájuk írva.

A legjobb aláírás a héten

(#21) turho válasza erdoke (#20) üzenetére


turho
őstag

Oké, ezért kérdeztem :) A hülyét totál személyeskedés nélkül magamra írtam :)
Mindegy az én rendszerem is fasza :)

(#22) #25954560 válasza McJames (#6) üzenetére


#25954560
törölt tag

rendicsek. sztem az egesz mondanivalo megallt volna az utolso mondat nelkul is es nem lett volna kevesebb. egyebkent meg alaptalan volt a felelmem, szerencsere nem lett flame :)

(#23) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az 5139 MB/s-es olvasás elég kevésnek tűnik 275/220-as felállásban, kb. 5500 és 6000 közötti értéket kéne kapni. Az írási sebesség viszont jó.
A Sandra pedig nem olvasás/írást mér, hanem egész olvasás/lebegőpontos olvasást.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Lőre


Lőre
tag

Örülök hogy ilyen cuccod van de ,sztem a legjobb cucc elnevezés kissé relatív.
Nekem is hasonló konfigom van csak a proc. nem 2,4 hanem 2,6 os és mégsem mondanám hogy ez a legjobb cucc mert van ugye még 2,8 és 3,2 es is ebből a
processzorból amik gondolom azért megfelelő tuning mellett megüthetnék a tiédet is ,az egyéb konfigokról direkt nem is szólok mert nem akarok háborút.
Mindamellett alátámasztom,hogy valóban brutál teljesítményre képesek ezek a cuccok.
Az árát most hagyjuk.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#25) Hisam válasza lakosk (#1) üzenetére


Hisam
csendes tag

Gratula a cuccoshoz! :C

Pont ilyet akarok én is beszerezni mostanában.
Majd oszd meg a tapasztalataidat pls!
tanks

(#26) McJames válasza #25954560 (#22) üzenetére


McJames
senior tag

:)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#27) erdoke válasza turho (#21) üzenetére


erdoke
titán

Én nem bántottalak. Bárkivel előfordul, hogy rosszul tud valamit. Még velem is...:))

A legjobb aláírás a héten

(#28) lakosk


lakosk
tag

Nézd csak meg azokat a 2.8, 3.0-ás procikat! Meddig bírják szerinted az FSB pumpálását? És majd akkor szólj,ha 275 környékén jársz velük.Jó ha a 230-at megéred. Egyébként pedig a sandrával mindkét csík 6000 környékén van.
A tapasztalatok cirka 1 nap után nagyon pozitívak. Bazi gyors, nagyon stabil(eddig).
Egyébként pedig nem az AMD-t akartam lehúzni a nyitótémával.
Szóval elnézést, ha valakit ezzel megbántottam.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#29) erdoke válasza lakosk (#28) üzenetére


erdoke
titán

Csak részben van igazad. A magnak általában 3,6 GHz körül van vége, persze ezt nem viszi minden darab (de nagyobb eséllyel viszi egy 2,8 v. 3,0 GHz-es, mint egy 2,4-es). Innentől kezdve csak némi fejszámolás az egész.
3,0@3,6=240 FSB
2,8@3,6=257 FSB
2,6@3,6=277 FSB
2,4@3,6=300 FSB

A legnagyobb teljesítményt (gondolom ez nem vitás) szinkron RAM mellett nyújtja mindegyik. Az ''táblázatban'' jól látható, hogy ez csak 2,8-tól felfelé lehetséges.
Tehát egy 2,8C@3,6 (DDR514) adja a legnagyobb elméleti teljesítményt a RAM korlátja miatt.
Ezért vettem én 2,8-ast, amikor nem számított a pénz...:C

A legjobb aláírás a héten

(#30) #25954560 válasza erdoke (#29) üzenetére


#25954560
törölt tag

istenbizony nem vitazni akarok, de nekem ugy remlik, hogy az inteles cumok minden esetben meghalaljak, ha a memoria minel gyorsabban szalad. szinkronban sztem csak a masik platform :) nyujtja a legjobbjat.
sajat tapasztalat: 600-as durci, 1700-es xp, 2100-es xp, 2500-os barton szinkronban volt a leggyorsabb osszteljesitmeny (persze a memoria iras/olvasas szepen skalazodott, de az osszteljesitmenye a rsz-nek alacsonyabb volt aszonkronban)
es meg sajat tapasztalat: 850-es cerka, 1.7-es cerka, 1.6A-s P4. mindegyik lap orult, ha tudtunk meg nyomni a memoria-sebessegen.
tesztprogi az AIDA volt meg a 3Dm2k1se330

(#31) erdoke válasza #25954560 (#30) üzenetére


erdoke
titán

Itt nincs olyan lehetőség, hogy a memóriát az FSB-hez aszinkron felülhajtsd, tehát a leggyorsabb a szinkron, a többi aszinkron alul, tehát vmivel lassabb.
Intelhez dualban SiS tud ilyet, de 400-ról talán ő sem képes aszinkron fölülhajtásra.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Grafman válasza erdoke (#29) üzenetére


Grafman
aktív tag

Tényleg nem vitatkozni akarok veled, de nincs teljesen igazad a különböző gyári órajelen kapható P4C-s procikból kisajtolható maximális MHZ-ek eloszlását illetően.
Íme egy másik megközelítés az átlagban elérhető tuninglehetőségekről:
Szorzó/Alap órajel/Alap FSB/Max órajel/Max FSB
12x 2400 200 3456 288 *!
13x 2600 200 3510 270 *!
14x 2800 200 3720 266
15x 3000 200 3705 247
16x 3200 200 3808 238

Ki is emeltem, hogy ezek az értékek a Maximális tuningolhatóságot jelzik, tehát egy stabil eredményhez nyugottan elvehetünk belölle -10/15MHZ-et.
Bár a 2.8GHZ-assal simán megvan a 3.0, de kb ugyanekkora esélyel a 2.4GHZ-esnél is, és így az alacsonyabb szorzóval nyert magasabb FSB értéke miatt teszemazt a memória írás/olvasás is gyorsabb lessz, mivel a memóriákat (főleg 1:1-ben) is jóval magasabb órajelre tudjuk skálázni. Az pedig nem kérdés ugyebár, hogy ennek mekkora jelentősége van a DualDDR-es P4-es konfigoknál.
A 3.2GHZ-esek pedig alig lehet valamicskét tuningolni, hiába van ''kijjebb'' az elméleti határ.
Ha tuningprocirol beszélünk amely abszolute megéri az árát akkor az a 2.4C.

Bővebben:[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21657[/L]

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#33) Lomos


Lomos
aktív tag

szerintem semmilyen szempontbol nem kiemelkedo a teljesitmeny, 800 fsb-n elegge hasithat a memoria, nekem 400on kb hozza a felet 2800 MB/s, de hasonlitsuk ossze az arat is. Ugyehogy. Es markat nem irtam. Aztan meg hogy vagi geped van az mas kerdes, hasznald egeszseggel, csak aruld el mire :D

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#34) Versus válasza Grafman (#32) üzenetére


Versus
senior tag

Mindkettőtöknek igaza van de kicsit elbeszéltek egymás mellett. Ő egy elméleti táblázatot csinált a ramoknak megfelelő elméleti szinkron fsb-ket számolva és levonta a következtetést hogy optimális konfig teljesítmény szempontjából figyelembe véve a gyakorlati korlátokat kb a 2.8c-s az ideális.Te gyakorlati értékekből állítottál össze egy táblázatot amiből természetesen az igazságnak megfelelően levontad a következtetést hogy a C-s P4-ek közül várhatóan (és nyilvánvalóan) a 2.4-esek fsb-je lehet a legmagasabb.Így árát tekintve nyilván a 2.4C a ''best buy'' kategória! Vagyis egy irányban őröltök csak nem egy malomban ! :)

Premium Vintage

(#35) HiperG válasza lakosk (#1) üzenetére


HiperG
addikt

örülök hogy örülsz de ettől nem lettem okosabb különben is az én gépem is bőven elég arra amire jelenleg használom...

(#36) J.J. András válasza Grafman (#32) üzenetére


J.J. András
őstag

Grafman, ha egy P4 FSBjét 200 Mhz fölé húzom, és csak egy 400-as RAMom van,akkor a CPU: DRAM osztót visszaveszi 5:4-re, hogy ne terhelje a RAMot, vagy marad 1:1-en ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#37) J.J. András válasza J.J. András (#36) üzenetére


J.J. András
őstag

az a :D egy kettőspont akart lenni, valahogy így: ''CPU : DRAM ''.......

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#38) Grafman válasza J.J. András (#36) üzenetére


Grafman
aktív tag

Hát a proci biztosan nem:D, de az alaplapod visszaveheti, csak be kell állítani a BIOS-ban.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#39) SeftElek


SeftElek
csendes tag

hakell valakinek 2,6/800 jó áron akkor dobjon egy mailt ...

(#40) #25954560 válasza erdoke (#31) üzenetére


#25954560
törölt tag

aha. a procikbol kitunik, hogy mi nem 400-as(800-as) fsb-rol akartunk meg feljebb menni :) A 850-es cerka lapja meg tudta az FSB+33 funciot, a tobbiek meg nem dual memo-t hasznaltak. Az egyik lap egy RDRAM-os ASUS lap, a masik meg pont SiS-es (P4S533 valami), de az RDRAM-os is meg a masik is szepen ment aszinkron magasabb memoval. nem is gondoltam ra, hogy esetleg a mostani lapokon nem is lenne ertelme bealltiani gyorsabb memoria-leosztast, hiszen nem szabvany meg a DDR400-nal gyorsabb modul. a tapasztalatlansag :)

(#41) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Engem érdekelne egy P4 proci. Emilt küldtem.

(#42) Viktor77 válasza Arriandel (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Ilyenkor nyomj az illetőnél a válaszra, mert nem mindig derül ki mire válaszoltál.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) deepwell válasza erdoke (#29) üzenetére


deepwell
aktív tag

elmeleti es gyakorlati sikon is tok mindegy hogy szinkron vagy aszinkron hajtod a memoriat !! Leteszteltem minden tesztelheto progival, minden letezo orajelen, ugy hogy huztam a procit, meg ugy is hogy a 2.4Ct 1.6 GHzn jarattam...

kovetkeztetes: (csak hogy eloszlassam a kodot)

INTEL 875 es 865 chipset:

minel nagyobb CPU FSB es minnel nagyobb MEM orajel hozza a legjobb teljesitmenyt !!!

peldak:

1.

2.4C @ 3.6 (FSB 300) memory@ 5:4 @ 480 MHz a leggyorsabb
2.4C @ 3.19 (FSB 266) memory@ 1:1 @ 533 MHz a kovetkezo elegge lemaradva
2.4C @ 3.3 (FSB 275) memory@ 5:4 @ 440 MHz csak egy hajszalnyival marad el a szinkronos hajtas mogott !!!!


2.

2.4C @ 1.6 (FSB 133) memory@ 4:5 @ 333Mhz gyorsabb volt kb 7-9 % mint
2.4C @ 1.6 (FSB 133) memory@ 1:1 @ 266MHz

Framerate is LIFE !

(#44) _Volkovy_ válasza lakosk (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jó neked :)

(#45) deepwell válasza deepwell (#43) üzenetére


deepwell
aktív tag

Persze a leggyorsabb a kovetkezo lenne:

2.4C @ 3.6 (FSB 300) memory@ 1:1 @ 600 MHz de sajna a memoriam nem hajlando 533 fole menni :(

Framerate is LIFE !

(#46) Krisz@1975 válasza HiperG (#35) üzenetére


Krisz@1975
tag

Nekünk meg nem lenne elég a te géped!:(

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#47) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Kinek a pap, kinek a papné...:)

(#48) Viktor77 válasza deepwell (#45) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, az jó lenne! Az én 2.6C-mnek is kb. 3.5 a vége. Viszont a 400-as ramok bírják 460-on, 3gigán!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#49) deepwell válasza Viktor77 (#48) üzenetére


deepwell
aktív tag

szerintem inkabb 3.5 on futtasd 270 FSB es a memot pedig 5:4 elve 430 on, es futtas egypar tesztet .....

meglatod gyorsabb lesz mint 230 FSB 3.0 es a memo 1:1 460 !!!

Framerate is LIFE !

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2400mhz/800fsb/ a legjobb cucc (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.