Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oduszeusz


oduszeusz
tag

Nm tudom, hogy a P2,4 es procomhoz milyen alplap volna igazán jó. van még 2*256 Samsung 400MhzDDr ramom.

Szívesen fogadom a tanácsokat

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#2) oduszeusz


oduszeusz
tag

Nos, sekinek nincs valami javaslata?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#3) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gigabyte i865-ös chipset-tel, mingyá mondom a típusszámát. Amúgy Alien Computers-ben 26 bruttó 3 év garral.

Szerk:
GigaByte GA-8IPE1000-L (P4/478-i865P-Dual DDR400-FSB 800-AGP 8X+5.1 Audio+SATA) 21 440 Ft 26 800 Ft
[L]http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-8IPE1000-L%20(Rev%202.0).htm[/L]

[Szerkesztve]

(#4) oduszeusz válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


oduszeusz
tag

Azzal az alaplappal tudok tunningolni?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#5) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Bezony ám. Van benne az i875-ös chipset-ből jól ismert PAT is. Amúgy 533-as vagy 800-as CPU-d van?

(#6) Sopi válasza oduszeusz (#2) üzenetére


Sopi
senior tag

Abit IC7(875PE) vagy IS7(865PE) vagy IS7-E(865PE).

(#7) oduszeusz válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


oduszeusz
tag

533-as

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#8) Alvin_ti4200 válasza Sopi (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vallásomból kifolyólag ezeket nem véletlenül hagytam ki;]

(#9) oduszeusz válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


oduszeusz
tag

Miért hagytad ki?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#10) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A 3 GHz-et lehet, hogy meg tudod vele csípni.

(#11) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mert nem szeressem az Abit alaplapokat, azé';] Volt anno egy ''kis'' problémasorozatom velük, azóta kerülöm...

(#12) oduszeusz válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


oduszeusz
tag

Engem csak az boszant amit már egy korábbi topicban ecseteltem,hogy 2es ic-vel nagyobb volt az irási és olvasási sebbeségem:-(

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#13) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Arra akkor sem tudtam mit mondani, ha kell, akkor egy 2,6C+a Gigabyte lap kombóról küldhetek AIDA eredményeket, majd MSN-en konzultálok a haverral, ha érdekel.

(#14) oduszeusz válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


oduszeusz
tag

Megköszönöm és nagyon érdekel.:C

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#15) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OK, akkor írok még a mai nap egy írás/olvasást. Amúgy neked most ezek az értékek mennyik AIDA-ban?

(#16) oduszeusz válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


oduszeusz
tag

migyá nézem

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#17) oduszeusz


oduszeusz
tag

olvasás 2240
irás 693,de felhztam 2700ra a procot

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#18) oduszeusz


oduszeusz
tag

a emóriákat is hiába cseréltem ma le semmit nem jelent

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#19) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

olvasás 2563
írás 828

Ezek a saját gépem adatai.

[Szerkesztve]

(#20) zsoltee10


zsoltee10
addikt

ic7-t nem ajánlom. nekem most a 2. van a gépemben, de ez se tökéletes. ugyan még megy, de a hőmérsékletet tiszta idióta módon írja ki. zalman 7000cu hűtővel netezés alatt 44 fok. de ennyi 1300-n, és 2600 fordulaton is. érdekes. szivem szerint asus p4c800, de arany árban van sajnos. :O:O:O

(#21) Alvin_ti4200 válasza zsoltee10 (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Te is a szívedbe zárhatod egy örök életre az Abit-ot:U

(#22) Sopi válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


Sopi
senior tag

kicsit OFF

Nekem egy ''Abit BH7''-esem és teljesen meg vagyok vele elégedve:

stabil (3.0Ghz-n is simán az), olcsó, még egy SATA is van rajta külön.

Tudom, hogy ez még 845PE-s, csak gondoltam leírom, hogy én miért bírom az Abitot.

(#23) zsoltee10 válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


zsoltee10
addikt

az lesz a vége, hogy veszek egy asus-t. akármennyibe kerüljön is. :D legfeljebb nagyonsokára lesz új vga.

Procika: Örülünk neki, hogy neked jól megy, és jók is az abit lapok, csak vannak olyan szerencsétlen emberek, akik mindig kifogják belőlük a selejtes példányokat, és ez egy idő után nagyon unalmas tud lenni.
ezzel zárjuk is rövidre az abit témát, mert a topik nem csak az abitról szól.

(#24) Alvin_ti4200 válasza Sopi (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akinek eddig nem volt problémája vele, azt megértem, hogy szereti, és nem is vitatkozom velük, Én csak azt a 4 alaplapot bánom, amit fél év alatt elfogyasztottam Abit ''márkanév'' alatt. Attól még biztos nem az összes Abit rossz, csak eddig én jóval nem találkoztam a saját gépemben. Ámbátor én is láttam már működő NF7-et LAN party-n.

(#25) Alvin_ti4200 válasza zsoltee10 (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vegyél olyan Gigabyte-ot, amit feljebb javasoltam. Nagyon stabil alaplap, van rajta minden, ami kellhet, tuningot is jól bírja, van benne PAT, 26.800 bruttó és 3 év gari van rá, ami jól jöhet, ha majd 1-1,5 év múlva eladod. Nekem nagyon bejött és látszik rajta, hogy ízig-vérig minőségi példány.

Szerk: egy baja van, hogy nem az enyém:O

[Szerkesztve]

(#26) oduszeusz válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


oduszeusz
tag

felteszek egy kérdést és mindjárt szül egy következőt.:DD

Mi az, hogy PAT?

OFF
Alvin_ti4200 nagyon rendes srác vagy. Te mndig mindnhol hozzászólsz a kérdéseimhez. Köszi:C



[Szerkesztve]

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#27) oduszeusz


oduszeusz
tag

Nos elárulja valaki mi az a PAT?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#28) oduszeusz


oduszeusz
tag

Háát én ma már úgy néz ki, hogy nem tudom meg mi az , hogy PAT

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#29) Viktor77 válasza zsoltee10 (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Netezés közben nekem is pont ennyi. Ha feltekerem a hűtőt akkor lemegy 41-re.

A konfigom asszem tudod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) aer válasza oduszeusz (#28) üzenetére


aer
tag

A legutóbbi cikk, amiből ''lenyomozhatod'' az talán ez:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=256[/L]

A fenti processzorhoz én egy gyári intel alaplapot használok, int vga-val (845G), szerverként. Erre a feladatra azt kell hogy mondjam _tökéletes_. No igen, a ''pénz nem számít''.

(#31) Alvin_ti4200 válasza oduszeusz (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszönöm:B

A PAT az i875-ös chipsetű alaplapokban egy memória-gyosító funkció. Egy pár i865-ös lapban is előfordul, de tuningnál kikapcsol.

(#32) oduszeusz válasza aer (#30) üzenetére


oduszeusz
tag

Köszönöm a linket,sokat segitett:C

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#33) gerlaip válasza oduszeusz (#32) üzenetére


gerlaip
addikt

Én most vettem egy Asus P4P800-as alaplapot, haveromnak egy Albatron 865PePro van, a hugomnak meg MSI 865neo2. Mindegyik király. Érdemes az árakat nézni. A tuningnál valszeg a proci lesz a meghatározó tényező. Nekem pont ilyen procival fut, mint ami neked van/lesz. 2,88-on hajtom állandó jelleggel. Sokkal többet nem tudok kihozni belőle. (az 533 -as P4-esek között is van többfajta, ha olyat fogtál ki, lehet, hogy fog többet is menni.)

lámavakond

(#34) oduszeusz válasza gerlaip (#33) üzenetére


oduszeusz
tag

Üdv

És melyik alaplap a legjobb a háromból? alap beállitásokal, illetve melyik jobb tuningolhatóság szempontjából?:C

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#35) gerlaip válasza oduszeusz (#34) üzenetére


gerlaip
addikt

Mindegyik kb azt tudja. Mint mondtam, valszeg a procid lesz, ami határt szab az ügyeskedésnek. Az én 2,4B procim 3 gigaherz körül behal. Talán azért jobb Asus-t, msi-t vagy Abitot venni, mert később jobban el tudod adni. tavasszal jön az újfajta P4 foglalat, egy év múlva elavult lesz a socket 478, el akarod adni mondjuk az Albatront, nem tudod, hiszen egy noname-t senki sem akar megvenni jó pénzért, akármilyen fasza is. Asus/Msi/Abit/Gigabyte mindegyiknek van fanklubja, és mindegyiknek van előnye és hátránya. Az Asuson mondjuk a memória accelerátort (PAT) tuning mellett is tudod használni így nagyobb lesz a teljesítménye.

lámavakond

(#36) aer válasza gerlaip (#35) üzenetére


aer
tag

Az Albatront 3 év garanciával nem nevezném noname-nek.
Az ecs-re is jobb helyen két év garanciát adnak.
Nem kötekedésből mondom. A ''fanklubbok'' helyett a garancia és a megbízhatóság beszél.

(#37) oduszeusz válasza aer (#36) üzenetére


oduszeusz
tag

És mi a Te javaslatod?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#38) Symple The Best válasza oduszeusz (#1) üzenetére


Symple The Best
tag

Abit IS7 vagy Abit IC7!

(#39) Dean


Dean
tag

Én vettem 1 Abit IC7-et, de sajnos hibás volt.
Ezt kicseréltem IC7-G-re, na ez hasít.

(#40) oduszeusz válasza Dean (#39) üzenetére


oduszeusz
tag

Mi a külömbség az IC7 és az IC7-g között?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#41) I_Am válasza oduszeusz (#40) üzenetére


I_Am
veterán

G ---> Gigabit LAN

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#42) oduszeusz válasza I_Am (#41) üzenetére


oduszeusz
tag

És ez mire jó?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#43) Beck18


Beck18
tag

Bocsi, hogy más topicját használom fel, de engem is ez a kérdés foglalkoztat.
Átnéztem jópár lapot ami engem érdekel (MSI Neo2, Abit IS7 sorozat, Gigabyte) teljesítményben kb. egyformát hoznak, mindengyiknél volt már hibás változat stb. .. szal ez alapján én nehezen tok dönteni. Marad a garancia években mérve, ill. engem még az érdekelne hogy melyik laphoz milyen cuccost mellékeltek. Gondolok itt kerek IDE kábelre, sata kábelre, hátsó panellapok, szoftverek stb.. erről tudnátok irni pár szóba, hogy a ki mit kapott a deszka mellé?:F
thnx
u.i.:és bocsi hogy belepofátlankodtam de szntem építő jellegű.

For Whom The Bell Tolls

(#44) oduszeusz válasza Beck18 (#43) üzenetére


oduszeusz
tag

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=256

Ez lehet neked is segít

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#45) Attyo válasza aer (#36) üzenetére


Attyo
tag

Az Albatron egy jó gyártó. Régen nem volt a legjobb, de nagyon feljavult, minőségi deszkákat csinál.

(#46) vallas


vallas
senior tag

Hali

Nekem Abit Is7-e -s lapom van p4 1.8 as procival, és nagyon király a lap,2.4 ig próbáltam eddi húzni és simán ment, csak a hűtőm szar, ezért nem mentem tovább, meg amúgy is csak 2.2 n használom.

Az egyetlen negatívum nekem az volt, hogy húzás után recsegett az alaplapi hang, de tettem bele pci -osat és innentől kezdve okés.

Szerintem jó lap

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#47) vallas


vallas
senior tag

Hali

mi az a piros mod felirat a hozzászólásomba, ha rákattintok behozza az utcsó hozzászólásomat?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#48) I_Am válasza vallas (#47) üzenetére


I_Am
veterán

Pontosan.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#49) Beck18 válasza oduszeusz (#44) üzenetére


Beck18
tag

Köszi ezt a cikket kb. 50szer átolvastam már, képeket is néztem, és asszem pont az abit lapnál van az, hogy a képen nincs kerek ide kábel, viszont valamelyik fórumban azt irták, hogy jár hozzá, ill. itt még a csúnya/hangos műanyag hűtő van rajta, viszont azóta ezt is lecserélte az abit vm. sülyesztett halkabb változatra. Vagy pl. az msi lapon is a ké szerint aktiv hűtés van a chipseten, viszont az msi honlapján már passziv hűtésű kép van .. ezért gondoltam hogy aki már saját kézben fogta egyik-másik lapot az tudna életszerű beszámolót adni róla.

For Whom The Bell Tolls

(#50) oduszeusz válasza Beck18 (#49) üzenetére


oduszeusz
tag

Az én MSI alaplapom dobozán más kép van mint ahogy a lapom kinéz, a doboz szerint egy csomó cucc van alapból mellé, de ebből én nem sokat érzékeltem:((
Szerintem minden a kereskedőtől függ. találkoztam már olyanal is aki a vacak csavarokat is kiszedte a csomagolásból. Ha kell akkor külön fizess azért, hogy két csavarod legyen. Kereskedőnél meg kell nézni, hogy mi van hozzá

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.