Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Overwatch 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-02 10:21:26

LOGOUT.hu

Overwatch 2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) VoidXs válasza #48613632 (#16395) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jó név :DDD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16402) markknight válasza k-adi (#16399) üzenetére


markknight
veterán

D.Va-val én el se engedem a bal egérgombot :D

(#16403) #48613632 válasza D1N4 (#16400) üzenetére


#48613632
törölt tag

Taktikát én is hiányolom. Mindenki megy, mint a meszes. Se a pingrendszert, se a belső kommot nem használja senki. Tényleg itt is premadelni kell, ha akarunk eredményeket. Csak hát 5 ember nem egyszerű ....

k-adi
30-35% rendes fegyverrel ellátott karakterrel az accuracym, ami messze nem tökéletes, de azért jobb. De változó, volt már 77% is Kirikoval :) (best)
A két tankkal, akit használok, kb ennyi szokott lenni. Orisa, D.Va

VoidXs
Köszi :DDD

markknight
Dettó, Rambóba toltam :DDD

(#16404) frango13 válasza #48613632 (#16398) üzenetére


frango13
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy sosincs olyan, hogy az elején eldől. Hányszor van olyan, hogy az első map 0-100 és a másodikat simán nyerjük...Pushnál is a minap az enemy épphogy be nem vitte a falat. Egy árva fightot nem nyertünk. 4,5 perc volt hátra és onnan behúztuk overtimeba. Nem a matchmakinggel van a gond, hanem a játékosok hozzáállásával...

:)

(#16405) k-adi válasza frango13 (#16404) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, mert az elején lebecsülitek az ellenfelet, aztán utána észbekap a csapat és hőst váltanak többen is

(#16406) skL86 válasza frango13 (#16404) üzenetére


skL86
tag

Az OW matchmaking több százezer/millió játékost kezel, ebből kifolyólag van egy erős szerencse faktor, viszont minél többet játszunk, annál jobban kijön az egyéni skill szintünk a nagy számok törvénye alapján, a hülyék és kilépegetők nem csak nálad okoznak balsikert, hanem ellened is, ehhez viszont jelentős számú játékot kell játszani, több százat.
A játék nagy előnye, hogy a meccsek bárhonnan megfordíthatóak és vannak benne jó kontrák is, pl. egy közelharcos csapat ellen (mondjuk rein,brigitte,lucio,reaper,mei) egy jó phara meccsdöntő lehet, de van egy sor jó további counter ami megfordíthatja a meccset.

Most a játék első hónapjában rengeteg az olyan játékos, aki vagy sohasem játszott előtte az ow-al vagy nem eleget, vagy túl régen. Az ow jelentősen elüt sok más fps játékoktól, ahol az egyéni játék/skill jobban kamatoztatható, mint itt. Ebben a játékban idő kell, amíg a játékosok megtanulnak csapatban/értelmesen játszani, amíg képesek eldönteni, hogy mikor érdemes felvenni a harcot és meghalni, vagy a halálunkat kockáztatni, vagy visszavonulni és életben maradni.

Az elején a bronz ligába sorolt mindenkit, akinek nem volt egy komoly rankja előzőleg ow1-ben, szóval a bronz ligában erős skill különbségek érzékelhetőek, sőt még silverben is így van. Konzisztens játékkal viszont feljebb lehet jutni, ahol vszeg már nem csak az dönti el a meccset, hogy egy dps fele sebzés /killt okoz, moira meg duplát sebez mint gyógyít😃. Jellemző erre, hogy engem, aki szinte sose játszok dpst (ennek megfelelően nem vagyok jó), ugyanabba a ligába rakott 7 win után (silver 5) dps-sel mint ahová a sokkal skillesebb support és tank main-emmel jutottam 100 meccsel..

(#16407) k-adi válasza skL86 (#16406) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Az ow jelentősen elüt sok más fps játékoktól, ahol az egyéni játék/skill jobban kamatoztatható, mint itt."

igen, így van
1. egyéni hozzáadott érték:
ki kell tanulni a hősöket (ki kinek a kontra, időben váltani ha kell)

2. csapatszintű hozzáadott érték:
és megtanulni mikor érdemes ellőni az ultit vagy KIRE/KI ellen vagy esetleg kombinálni valamelyik csapattag ultijával...

már ezzel a 2 dologgal nagyon sokat lehet javítani tapasztalataim alapján... aztán persze ott van még a map ismeret: pl. torb turret placement-ek, flank-ek, stb.

Amúgy én már láttam jó Moira dps-t, ha lehozza a meccset nem bánom a kevés heal-t. (én is inkább dps-ként nyomtam OW1-ben vele és elég hatásos voltam, beküldöd a tömegbe a buborékot és kész :D )

(#16408) #48613632 válasza frango13 (#16404) üzenetére


#48613632
törölt tag

Olyan nálunk is sokszor van, hogy az egyik assaultot az egyik fél nyeri 100-ra,a masikat pedig a másik. De olyan is van, hogy 99-100ra nyerünk, vagy vesztünk. Ezzel nincs bajom.
Amivel bajom van, az amikor a meccs végére az egyik csapatnak van 8 killje, a masiknak 30. Az egyik csapat sebzett 3500at, a másik 10000 felett.
Félreértés ne essék, innen is lehet fordítani, csak nem mindegy, kinek. Itt nem a lehetőségekről van szó, hanem a skillekről. Úgy mint mapok, herok ismerete, aim, movement... stb
Én spec a mapokat sem ismerem tökéletesen, pl nem tudom, hol vannak a healek. A herokbil ismerek 2 tankot, 3 healert, dps-bol meg talán a Soldiert, mert az easy, de pl vele is sokszor akarom behúzni jobb egérrel a shightet, aztán nem az lesz :)
Tudásbeli, skillbeli különbségek vannak a csapatok között, méghozzá alkalmanként nem is kicsik.
Én kizárólag ebben látom a problémát, és erre mondtam, hogy nem fordítható a meccs.

(#16409) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Az elmúlt napokban nagyon megtetszett Brigitte, iszonyú sokoldalú karakter (szemben peldául a mainemmel, Mercyvel). Nagyon élvezem, hogy nem kell folyamatosan csapattárstól csapattársig repkedni, hogy életben maradjak, ahogy azt is, hogy helyzettől függően be lehet állni offtanknak is, és mindezek mellett még értékelhető dps-t is lehet tolni vele. Nem vezetek ilyen statisztikát, de érzésre többet nyerek vele, mint Mercyvel, szerintem többet hozzátesz a csapatdinamikához.
Ha meg bedob tanknak, akkor Zarya a favorit, mostanában nagyon ráéreztem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#16410) frango13 válasza #48613632 (#16408) üzenetére


frango13
aktív tag

De most egyébként Quick Playről beszélünk vagy Compról? Mert, amiket leírsz annak alapján QP. Ott meg ne várjál semmit! Oda az ember bemelegíteni, bohóckodni, hőst gyakorolni megy.

:)

(#16411) #48613632 válasza frango13 (#16410) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát egyelőre még nem sokat rankedeztem, de ott alapvetően rosszabbak a statisztikák. Legalábbis, az általam ismert competitive cuccok alatt nekem casualban mindig jobb eredményeim voltak.

(#16412) Gave válasza #48613632 (#16395) üzenetére


Gave
addikt

Nekem is ez a tapasztalat eddig.

(#16413) skL86 válasza k-adi (#16407) üzenetére


skL86
tag

Moira a main supportom, szóval én is láttam, de nem ez a lényeg, hanem a csapat játék, Moirának kötelező gyilkolnia és sebeznie, ahogy minden supportnak, akár közvetve, akár közvetlenül (mint mercy), de tudomásul kell venni, hogy a tankot és csapattársakat healelve jobban kamatoztatod a karakter képességeit, mintha csak a gyilkolással foglalkozol, a kettő nem zárja kie gymást és a jobb Moira ettől jobb, hogy mindkettőt jól csinálja.

Ahogy egy útmutatóban olvastam, nem attól vagy jó, hogy hozod a kötelezőt (pl. gyógyítasz supporttal), hanem, ha ettől többet teszel a meccsért.

[ Szerkesztve ]

(#16414) skL86


skL86
tag

Feltettem két pontszámot, ahol látszik, hogy mennyivel többet ér egy tank, ha jól healelik, mindkettőnél látszik, hogy a tank mennyire tud effektívebb lenni, miközben a moirák is szép számmal gyilkoltak, a kettő nem zárja ki egymást.

megjegyzés: az ow2-ben a tankok új, default passive képességét minden healel tovább értékesítjük.

[ Szerkesztve ]

(#16415) #48613632 válasza skL86 (#16414) üzenetére


#48613632
törölt tag

Komoly eredmények, grat. Le a kalappal. :C

(#16416) everest140


everest140
tag

Na megint visszajött a várakozósdi loginolásnál 90-en előttem illetve ki is dobál sorrakerülésnél.

[ Szerkesztve ]

(#16417) TiMoN válasza everest140 (#16416) üzenetére


TiMoN
senior tag


Jelzi is a Laucher a problémát, de már látom indult az event.

-TiMoN-

(#16418) Redcaster válasza TiMoN (#16417) üzenetére


Redcaster
őstag

Elindult, csak eddig minden event indításnál errort kapok...

(#16419) everest140 válasza TiMoN (#16417) üzenetére


everest140
tag

Kidobott, erre most ezres sor van előttem. :W

(#16420) markknight


markknight
veterán

Jó móka volt ez a single mission. A régieket kár, h nem lehet elérni már.

UPDATE: Ja látom ott az összes eddigi Junkenstein! Király!

[ Szerkesztve ]

(#16421) TiMoN válasza Redcaster (#16418) üzenetére


TiMoN
senior tag

Mentem pár kört haverokkal, jó moka. Bár a story vége elég kaotikusnak tünik. :)

-TiMoN-

(#16422) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Kapunk valami jutalmat, ha végigtoljuk a coop küldiket?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#16423) TBT válasza Rigormortiis (#16422) üzenetére


TBT
Topikgazda

Nem igazán, inkább csak Achievement-ek és Voice line-ok szerezhetőek vele.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#16424) markknight


markknight
veterán

Jól olvastam, hogy Mei-t kikapták a rosterből és csak nov 15-én jön vissza? Mik ezek az eljárások? Mi az, hogy csak úgy kiszedegetnek figurákat hotfix helyett?.. Érdekes, hogy hol jár a világ vagy csak én vagyok túl öreg, hogy mindig rádöbbenek erre.

[ Szerkesztve ]

(#16425) savior válasza markknight (#16424) üzenetére


savior
őstag

Nagyobb bűn, mint lerohanni Ukrajnát.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16426) skL86 válasza markknight (#16424) üzenetére


skL86
tag

Marad pár karakter rajta kívül..

(#16427) mobal


mobal
MODERÁTOR

Van valami discord csati ahol többen vagytok? Illetve lenne olyan aki jönne játszani csoportosan? Én bronz és silver szélén táncolok szeretnék megtanulni játszani. Smurf ér :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#16428) #48613632 válasza mobal (#16427) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekünk van egy "öregfiúk" DC csopink, ami főleg Apex, és kb mostanság alakítjuk az OW2 teamet. Középszerű casual playerek vagyunk, 30 és a halál közt.
Ha van kedved, illetve bárkinek van kedve, akkor csatlakozzon. Bár ma Apex lesz, mivel új season, új map, ... stb.

Itt egy meghívó, a csatlakozás után légyszi pipáljátok ki a szabályzatot, azután fognak látszódni a szobák.

1 nap, korlátlan:
https://discord.gg/GteMV2dQ

Vagy vegyél fel, vegyetek fel barátnak:
Verjembele #5001

[ Szerkesztve ]

(#16429) Orgi válasza markknight (#16424) üzenetére


Orgi
őstag

Ha ilyenek felizgatnak, akkor inkább túl fiatal vagy ;]

(#16430) TBT


TBT
Topikgazda

Az Overwatch League dropok működnek nálatok? Vagy idehaza ez is felejtős?

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#16431) Redcaster válasza TBT (#16430) üzenetére


Redcaster
őstag

Elvileg 15.-e után kapjuk meg őket :K

(#16432) TBT válasza Redcaster (#16431) üzenetére


TBT
Topikgazda

Hmm. Azt hittem, hogy az óránként járó pontokat már most is megkapjuk. :D

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#16433) TBT


TBT
Topikgazda

A pletykák szerint az alábbi 2 karakter közül fog kikerülni az új Tank hős (decemberben a második szezonban fogjuk megkapni):




A ma késő esti / holnap hajnali Overwatch League fináléjában fog bemutatkozni.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#16434) markknight válasza TBT (#16433) üzenetére


markknight
veterán

Az a D.Va 2.0 is érdekesnek tűnik. Kíváncsi vagyok már rá :)

(#16435) D1N4


D1N4
tag

Sziasztok! Xbox-ra kaptam egy kódot, Pharah epic skin. Ha valaki kéri, akkor szívesen odaadom neki, én nem játszom vele :)

XSX, SteelSeries Arctis 3 2019

(#16436) D1N4 válasza D1N4 (#16435) üzenetére


D1N4
tag

Elkelt egy fórumtárs részére :R

XSX, SteelSeries Arctis 3 2019

(#16437) markknight


markknight
veterán

[link] Nagyon komoly az új karakter!

(#16438) k-adi válasza markknight (#16437) üzenetére


k-adi
nagyúr

high skill cap hero lesz ez is ahogy látom :D

(#16439) vendingo


vendingo
veterán

Pár napja leszedtem ezt a gyalázatot. Match making szar, egyik csapatnak van 100 killje, a másik meg ki se tud jönni a bázisról, aztán van össz 20 kill. A hero balance is nagyon rossz. A kedvencem, hogy support csak akkor van a csapatban, ha én azzal megyek. A csapat azt se tudja mit kell csinálni payload, defend feladatok helyett rohannak ölni és halni. Az ow1 is ilyen fos volt? Ebben a formában sok élvezetet nem nyújt a játék.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#16440) TBT válasza vendingo (#16439) üzenetére


TBT
Topikgazda

Nem, az Overwatch 1 fényévekkel jobb és élvezetesebb játék volt, emellett még "díjazta" is a vele töltött időt. Szintlépés volt, amiért XP-t kaptál, amivel automatikusan lootboxot kaptál (illetve Arcade módban és különböző ünnepi események alatt is össze tudtál szedni néhány boxot), amikkel gyakorlatilag az összes skint/animációt/győzelmi pózt meg tudtad szerezni ingyen. De jóval több térkép volt és a játékosok is jobban "figyeltek a másikra" és a feladatokra. Az az időszak az OW1 szerverek lekapcsolásával véget is ért. Az OW1 utolsó napjaiban sokkal jobb és élvezetesebb meccseket játszottam, mint az elmúlt 1 hónapban az OW2 alatt. Ott is voltak ilyen esetek, de többnyire akkor, amikor ingyenes hétvégék voltak, az esetek 90%-ban inkább csapatalapúbb játék volt. Sokkal inkább, mint most, de az ugye nem F2P játék volt.
És a Metacriticen is találni értelmes és jól megfogalmazott kritikákat az új résszel kapcsolatban. Ez a játék - hacsak a Blizzard nem szedi össze magát sürgősen - a Heroes of the Storm / StarCraft 2 sorsára fog jutni, 1 éven belül...
De igen, nekem is van olyan játékom, ami úthenger, egyszer mi gyalázzuk az ellent, utána meg olyat kapunk, hogy ki sem tudunk jönni a bázisról. A régi 6v6 (2 tank, 2 dps, 2 healer) felállás sokkal jobb volt, mint ez a szemét. Egyszerűen ez a játék 1-2 meccs után nem élvezetes. Sajnos ez így csak halovány árnyéka az első résznek.
Jeff Kaplan/Michael Chu és Chris Metzen (Overwatch 1 fő megálmodói) "eltávolításával" nem is tudom, hogy miért bíztam a második részben. Számomra hatalmas csalódás és visszalépés minden szinten. :(
És a pofátlan cashgrab Shop csak tovább ront a játék és a Blizzard megítélésén.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#16441) markknight


markknight
veterán

Sajnos a lelkesedés valahogy nálam is eltűnt. Pedig, jó is lehetne.

(#16442) tepenzed válasza markknight (#16441) üzenetére


tepenzed
őstag

Szerintem fél évben belül jelen formájában ki fog halni a játék, egyszerűen nincs miért játszani, gyűjtögetni nem lehet semmit, értelmes meccsvégi statisztikák nincsenek, a battle pass nevetséges tartalmakat ad. Ha droppolna loot boxokat még és szépen kerülnének be mindig új skinek is a játékba, biztos több motivációja lenne az embereknek, de mivelhogy ingyenes, erre már nem kell számítani...

(#16443) k-adi


k-adi
nagyúr

Szomorú látni hogy egy alapból jó koncepció hogy hasal el....

(#16444) markknight


markknight
veterán

Ahogy látom az Epickel és a Fortnite-tal senki nem tud versenyezni ezen a fronton. Korrekt Battle Pass, tagsággal + havonta jönnek ingyenesen megszerezhető tárgyak. Legkomolyabb F2P mechanizmust tolják, nem tesznek magasról a játékra (évente új map, végtelen creative játékmód) és skineket is bőséggel adnak.

Kis lista az általam játszott, de már kukázott f2p játékokról:
OW2 - Van egy BP és ennyi a játék. Ugyanazokat a meccseket játszod ugyanazon karakterekkel. A ranked rossz, quick play meg egy idő után komolytalan. Sajnos 2-3 hete felé sem szagolok.
Apex - Csak skineket hoz, mint játék teljesen megbukott a hülye fejlesztők miatt. Unalom a köbön! Fontos megjegyezni, hogy gameplay tekintetében MAGASAN a legjobb mind közül. A gunplay, a fegyverek, a karakterek. Ha nem sz@rnák le, agyonvágna mindent.
Warzone - Régen kihalt a játék, de az utolsó napjain se tudtak többet kihozni mint új skineket..
Valorant - Hagyjuk is..

Innentől meg van egy hatalmas űr, aztán PUBG és jön a többi hasonszőrű szemét amit ilyen 1000-2000 aktív fanatikus tart el.

[ Szerkesztve ]

(#16445) #48613632


#48613632
törölt tag

Én is ezt tapasztalom. Full sqadban még élvezhető, de az F2P gyakorlatilag megoli a jateko(ka)t, ha randomokkal kell tolni.

(#16446) Bazsi1987 válasza k-adi (#16443) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Engem a mw2 elhuzott most pedig ow fan vagyok...

(#16447) everest140 válasza vendingo (#16439) üzenetére


everest140
tag

Nekem a gameplay-el és a játék játszható részével úgymond nincs semmi bajom.
Viszont a f2p modell teljesen megöli az egészet. Mi ez a heti küldetéssorozat szó szerint bagó jutalomért amit farmolhatsz hónapokon át 1 szaros skin is alig jönne ki belőle. Akkor mi értelme megcsinálni minden héten ha az ember nem lát benne jutalmat? A napi questek meg csak xp-t adnak, ha eléred a battle pass szintet akkor meg title-t kapsz a neved mellé. Nagyon értelmes jutalmazási rendszer, gratulálok aki kitalálta és farmoljon ő napokat a semmiért.

(#16448) vendingo válasza everest140 (#16447) üzenetére


vendingo
veterán

Én már csak abban bízok, hogy a diablo 4-et nem kefélik el battlepassal meg hasonló szarságokkal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#16449) everest140 válasza vendingo (#16448) üzenetére


everest140
tag

Elvileg a D4 nem f2p lesz, szóval van remény. Az Immortal megmarad mint tesco gazdaságos ingyenes diablo tele korlátokkal és a 4 pedig 1 teljes áru fullos game lesz remélem.

(#16450) TBT válasza vendingo (#16448) üzenetére


TBT
Topikgazda

Pedig a legújabb kikerült infók szerint 3 havonta lesz benne szezonváltás és ott is lesz Season Pass. Life service modellre mentek rá és inkább egy open world MMO lesz, mintsem a régi klasszikus Diablo játékok.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Overwatch 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.