Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35457) n1nja válasza mezis (#35455) üzenetére


n1nja
tag

Nem, nem zavarják egymást, de próbáltam már külön csatornákon is, különböző SSID-vel, de ugyanez volt a helyzet. Az azonos SSID a roaming miatt kell. Kényelmesebb.

Honnan tudom, hogy melyikhez csatlakozom?
Win alá készítettem egy progit, ami a BSSID-től függően kijelzi nekem. Androidon pedig a Wifi analyzer vagy Wifi roaming fix appok nyújtanak információt.

(#35458) MaCS_70 válasza mezis (#35455) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A roaming nem eleve azonos SSID-t feltételez? Tehát azt, hogy a klienset használó észre sem veszi, hogy éppen melyik AP-hez csatlakozik a készüléke.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35464) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#35446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet az, hogy az egyik antenna egyik helyiségben, van a másik a szomszédban, a harmadik pedig kültéren.
A kétszer egy méteres kábelezés még belefér.

#35454 zenwalk
Olyan switch kell amelyik támogatja az IGMP-t, pl TP-Link TL-SG105.

#35458 MaCS_70
Otthoni eszközökben nincsen olyan támogatás amely biztosítja a szakadásmentes átlépést, általában egészen addig rajta van az eredeti wifi-n ameddig az meg nem szakad, még akkor is ha van más jobban vehető csatlakozási lehetőség. Vannak eszköz szintű megoldások, hogy egy bizonyos jelszint értéknél történjen meg az eldobás de ezek csak egyediek, általános megoldás csak az ha a hálózat menedzselt valamilyen kontroller által.

#35461 light0416
Milyen modem és router van használatban?
Milyen net sebességgel van használva?

#35462 Prosectura2
Más eszközre megy a fix-ált IP osztás?
Milyen verziós a router? v1 vagy v2/v3/v4?

#35463 n1nja
Maradhat az azonos SSID/jelszó páros de a wifi csatorna legyen más, lehetőség szerint minél távolabbi egymástól.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35478) adam89 válasza Doky586 (#35477) üzenetére


adam89
csendes tag

Igen, az lemaradt, mindkét helyen WPA2/AES volt alapból. Jelszócsere megvolt. Kábellel nem tudnak hozzám csatlakozni, jön a falból a klasszikus RJ11-es kábel a HGW-be, onnan a többi, igazából a családon kívül senki sem férhet hozzá egyik eszközünkhöz sem fizikailag.

Közben olvastam az SSID rejtésről és a MAC-szűrésről is, utóbbit mégis megléptem, talán ha csak valaki próbálkozik bármiféle szakértelem nélkül, ez megfogja, ha sikere lenne a jelszóval..

Kis fórumozgatás után olvastam olyat is, hogy a router "összeszedheti" az azonos csatornán üzemelő másik hálózati eszközt, és a WIN pedig kijelzi, hiába nincs köztük kapcsolat... hát nem tudom. Most figyelem lelkesen a hálózatot..

(#35503) krealon válasza mikk2000 (#35483) üzenetére


krealon
veterán

"Adott 2db XP-s gép,
[...]
Ha jelszót állítok be, működnek a megosztott meghajtók, egyébként nem. Szóval a kérdés az, hogy valahol enyhíteni lehet-e ezt a szabályt hogy a kapcsolat létrejöttéhez jelszóval ellátott fiók kelljen?
"

Nagy botorsag jelaszonelkuli hozzaferest engedelyezni, de lehetseges XP Pro eseten.
Az azonos felhasznalonev nem tesz ket fiokot megegyezove, mert a hozzajuk tartozo SSID nem fog megegyezni.

1, engedelyezni kell a guest (vendeg ?) felhasznalot
2, a halozaton keresztuli eleres tiltast le kell rola venni.
“Control Panel” --> “Administrative Tools” --> “Local Security Policy” -> “User Rights Assignment”
“Deny access to this computer from the network” --> a listabol torolni kell a Guest-et. Reszletesen angolul.

(#35484) Gubek-Einste
"Kapcsold ki a jelszavas megosztást."

Az az opcio csak Vista+ eseten erheto el.

(#36228) NorbertoEco válasza Gubek-Einste (#36227) üzenetére


NorbertoEco
tag

Firmware Version:
3.16.9 Build 150408 Rel.38268n
Hardware Version:
WA901ND v4 00000000

Ahogy nézem a hivatalos oldalán ez a firmware az alap verzió? és ezen kívül van 2 frissítés? [link]

Amúgy igen az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok tartalmaz. Wifi csatorna fixen 10-es a környező wifi csatornákat megnéztem, hogy ne sok azonos csatornával rendelkező legyen egy helyen.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#36785) mezis válasza lacam (#36783) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek kapcsolódása mindegy, hogy kábelle vagy WiFi-n kapcsolódnak. Az AP-ket meg végképp nem zavarja, azt a kapcsolat LAN kapcsolatnak kezeli a WiFi router (switch).

Lehet az SSID is azonos, de én különbözőt használnék, akkor legalább tudom, hogy melyikhez kapcsolódom.

Nem fog zökkenő mentesen váltogatni a két WiFi között. Van olyan megoldás is, de az sokkal drágább.

mezis

(#37663) Gubek-Einste válasza george6109 (#37661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú eszközök állnak rendelkezésre?
AP1 kliens/kliens-híd módba kell állítani, az AP2-t.
Lehet azonos is az összes SSID/jelszó de egységes hálózat kezelés nem lesz vagyis automatikus átállás a jobban vehető eszközre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37707) Gubek-Einste válasza Sickboy25 (#37700) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen adjál meg egy admin IP címet amelyik azonos tartományban van a Telekom-os-sal.
Használhatód ugyan azt az SSID/jelszó párost is több helyen de a csatorna legyen eltérő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37715) Sickboy25 válasza Gubek-Einste (#37707) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nos a következő a helyzet.

AP módba állítottam a WBS210 eszközt. Adtam neki egy admin ip címet, ami azonos tartományban van a telekomos routerrel és így elérem a WBS210 kezelőfelületét. Próbáltam azonos SSID-vel, próbáltam a jelenlegitől eltérő SSID-vel, de igazából jelenleg van 50K-ért egy halom használhatatlan eszközöm. Minden létező beállítást kipróbáltam, de semmi... Egyszerűen nem is látom, de mint a beillesztett képen látszódik igazából nem is sugároz WIFI jelet AP módban, ha clientbe tettem, akkor a wireless sigal alatt csíkokkal jelezte, hogy épp mi a helyzet, de most csak N/A.

Mi lehet a gond?

Az a baj, hogy azt sem látom sehol, hogy a két felszerelt antenna működik-e vagy esetleg valamelyik nem.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#37924) Gubek-Einste válasza parkasz (#37923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a másodlagos eszköz?
Lehet azonos a két SSID/jelszó de a csatorna az legyen különböző.
Mivel nincsen egységes hálózat kezelés így nincsen automatikus átállás az eszközök között a jobba vehetőre. Vannak egyedi gyártói beállítások amelyekkel bizonyos jelszint esetén megtörténik a kapcsolódott hálózat eldobása ezzel elősegítve a váltást de nem teljesen biztos megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38703) woodworm válasza _Ata_ (#38702) üzenetére


woodworm
veterán

Ha van dedikált ap mód, akkor nem kell különösebben konfigurálni, csak kiválasztani menüből, ahogy már le is írták neked. Az azonos ssid csak placebo, nem lesz jobb vele az ap váltás.
Milyen routered van egyébként? A típus ismeretében konkrétabb választ is kaphatsz, hogy keresd az ap-módot vagy kézzel kell beállítani.

(#38705) krealon válasza _Ata_ (#38704) üzenetére


krealon
veterán

"Ez egy TP Link TL-WR841N
Igen a végső cél az lenne, hogy csak az eredeti router osszon ip címet, és csak egy SSID legyen, tehát ez az új router csak szórja tovább a wifit mindenféle módosítás nélkül
"

Gyari firmware-rel az AP / switch mod a megoldas. Meg egy leiras a folyamatrol.

De ahogy woodworm kolega emlitette az elozo hozzaszolasban:
"Az azonos ssid csak placebo, nem lesz jobb vele az ap váltás."

Egyedul az Apple eszkozok tudjak elvileg az automatikus valtast azonos SSID-k kozott.

(#38707) MaCS_70 válasza krealon (#38705) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Sőt, tulajdonképpen valahol öntökönszúrás az azonos SSID beállítása, mivel ezzel sikeresen megfosztjuk magunkat annak a lehetőségétől, hogy lássuk, illetve manuálisan választhassuk az adott pillanatban jobb AP-t.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39564) mutyi válasza jerry311 (#39563) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a válaszokat!
Mit gondoltok, érdemes akkor ugyanazon a névre állítani a két sáv SSID azonosítóját vagy épp hogy jobb, ha két különböző neve van?

(#39565) Borisz76 válasza mutyi (#39564) üzenetére


Borisz76
veterán

Hiába adsz neki azonos SSID-t és jelszót , attól az még két külön hálózat lesz.

Nálam XYZ1 és XYZ2 néven fut a könnyebb azonosíthatóság miatt.
A jelszó pedig ugyanaz.

Szerintem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39566) jerry311 válasza mutyi (#39564) üzenetére


jerry311
nagyúr

Annyiból jó az azonos jelszó, hogy a kliensek hajlandók váltani a kettő közt, aszerint, hogy melyiknek jobb a térereje. Ez viszont a csillagok rossz együttállása esetén azt is eredményezheti, hogy ugrálnak a két SSID közt és szakadozik a wifi kapcsolat.

(#40674) mezis válasza ujlakany1993 (#40673) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Célszerű legalább 3 csatorna távolságra állítani a másiktól és az SSID is jobb, ha különbözik.
Password lehet azonos.

mezis

(#41421) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41419) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Oké, ugyan ez az a felállás, amit senki sem ajánlott, de próba->szerencse.

Most már lehet játszani az eszközökkel -- bár az antennáid illesztésével kapcsolatban vannak kételyeim, de a próba azt is megmutatja.

A következő nem mellékes kérdés: az eresz alá ugye UTP-n viszed ki a jelet? (Hiszen a táp is azon megy, miért rádióznál...)
Ez a tudomány mai állása szerint AP (Access Point) üzemmódot jelent, ami a Quick Setup első kiválasztható opciója.

IP-címet fog kérni -- ezt úgy állítsd be, hogy azonos tartományba essen a routerrel. A subnet mask értelemszerűen 255.255.255.0 -- gondolom, 192.168.xxx.xxx IP-tartományt használsz otthon.

Ha ez megvan, a wifit kell beállítanod. Ez a Te döntésed, itt Te hozol létre egy wifi-elérést. Mivel Nálad fokozottan kényes a helyzet, ennek a wifinek kell prioritást élveznie, azaz ezt tedd a legkevésbé zsúfolt csatornákra. Legyen a 20 MHz a spektrum, a meglevőtől független SSID, titkosítás igény szerint. Ehhez kell majd hozzáállítani a klienst, azaz a kamerát -- ha látni fogja.

A végén mentés!!! Nem elég leokézni, a felső sávban külön véglegesíteni is kell a beállításokat. Utána a PC mehet vissza a régi DHCP-s beállításra, ha csatlakoztatod az AP-t a routerhez, a beállított IP-címen fogod elérni az UI-t. A wifit meg ahogy beállítottad.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43131) MaCS_70 válasza jerry311 (#43126) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Mármint szerinted a két AP wifijének legyen azonos az SSID-je?

Szerintem meg pont ne! Gyakran nem okoz gondot, de tud érdekes jelenségeket produkálni, többször szívtam már vele -- arról nem is beszélve, hogy én látom értelmét annak, hogy a felhasználó is meg tudja különböztetni őket.

Előnyét az azonos SSID-nak nem látom, ez nem roaming hálózat, ahogy látom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43132) janos666 válasza MaCS_70 (#43131) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem teljesen logikus és kényelmes is, hogy egy LAN = egy SSID, ha van fizikailag átfedés (belenyúl egymásba a két rádió által fedett terület), ha nincs (pl. két külön épület közepén egy-egy 5G rádió). Már akár csak azért is, hogy a mobil kütyükön is kezelhetőbb legyen a hálózati lista (nem mindenkinek 1234 a WEP jelszava, van akinek 30 random karakter a WPA2 és nem mindig megy a copy-paste, illetve tiltott a WPS, szóval percek kérdése bepötyögni és mondjuk amúgy sem akarsz 5+ redundáns bejegyzést látni a listán, főleg mobilon).

A kliensnek mindig meg kéne tudnia különböztetni a MAC cím alapján az AP-t, vagy ha azonos a MAC, akkor az általában szándékos (valami prorpietary seamless roaming megoldás). Ezzel együtt pedig letilthatod az egyes AP-kről az egyes kliens MAC címeket, ha szeretnéd őket egy bizonyos AP-re erőltetni.

Mondjuk a lenti eset nekem is azt sugallja, hogy szándékosan már SSID-t szeretne a tulaj (neki biztos így egyszerűbb, mint MAC alapján tiltogatva terelgetni, vagy talán még csak nem is egy LAN az).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43133) jerry311 válasza MaCS_70 (#43131) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha azonos az SSID, jelszo, es DHCP szerver, akkor egesz turhetoen mukodik a roaming. Meg ha az infrastruktura nem is tamogatja, akkor is turhetoen mukodik. Nem beszelve a kenyelmi reszerol, nem kell egy nagyobb lakasban 3-4 halozatot beallitani minden WiFi eszkozon.
Ha meg a kliens hulye, es ismeri az osszes SSID-t a kornyeken, akkor ugyis valtogatni fogja az AP-ket, mindegy mi az SSID. Az AP valtas vagy roaming mindig kliens oldali dontes.

Ha a felhasznalonak muszaj megkulonboztetni, es nem akar minden eszkozt mindket halozaton, akkor van ertelme.

(#43134) MaCS_70 válasza jerry311 (#43133) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Igen, általában nem okoz gondot, de sokszor alattomos módon jön elő a probléma, akár hosszú hibátlan működés után. Többszöri saját tapasztalat alapján mondom.

Igaz ugyan, hogy az AP-ok MAC-címei különbözőek, a klienseknél mégis tud összeakadást okozni az azonos SSID. Többször oldott már meg kacifántos hálózati problémát az SSID-k elkülönítése.

A kvázi roamingot pedig nem szabad befolyásolnia, attól, hogy azonos vagy különböző az egyes AP-ok SSID-je, egyformán kell köztük váltani, már ha egyáltalán...

Még a wifi hajnalán nagyon a fejembe verték, hogy hiába az azonos hálózat, az SSID-k különbözzenek. Ezen a roaming megjelenése nyilván változtatott, de csakis valódi roaming esetén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43854) MaCS_70 válasza hyper83 (#43852) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Az azonos SSID-hez miért ragaszkodsz? Volt már róla szó elégszer, de nem is mindenki ért ezzelegyet, de a saját tapasztalataim alapján is kerülendőnek tartom. Előnye nincs, viszont alattomos hibákat tud okozni. Valódi roaming hálózatod nem lesz tőle, akkor meg minek?

Szerintem legyen csak szépen megkülönböztethető az egyes AP-ok alhálózata!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44058) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Megvettem az ASUS USB-AC56 sticket, de a beállítással vannak próblémáim.

Alap felállás: UPC modem 200/20-as nettel, egy szobával arrébb a PC az USB stick-el. A laptop (Lenovo T470s) a PC-vel azonos helyen ~150/20 Mb/s-ot tud a speedtest szerint, ugyanit az iphone X szerződés feletti akár 250/25-ig is elmegy.

Modem beállítás: rejtett SSID, 2.4G b/g/n mixed 20/40MHz; 5G a/n/ac mixed 20/40/80MHz. Channel egyelőre auto mindkét esetben.

Legújabb drivert feltettem.

Viszont ASUS utility szerint a kapcsolat: 802.11n 2.4G, 20MHz, 144Mbps, de gyakorlatban nem tud ~50-nél többet, meg sem közelíti az iphone-t.

Borzalmas a 2.4G zaj, próbáltam a modemet csak 5G-re állítani, de úgy meg nem tud csatlakozni sem a hálózatra a stick. Mit csinálok rosszul?

InSSIDer:
[kép]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#44072) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Van egy Huawei modem routerem, amit a Digitől a bekötéskor kaptam.
Csak modemként funkcionál, és egy LAN portja az Asus RT-AC68U routerem egyik WAN portjával van összekötve.
Egy Asus Padavan Custom ROM-ot futtató Xiaomi 3G routert szeretnék beállítani vezeték nélküli megosztónak.
A padavan felületen próbálkoztam a WDS bridge beállításaival.
Az Asus Routerem AP Only módban van, a Xiaomi pedig Bridge Only. Mindkét router azonos hálózaton van (Asus - 192.168.1.1, Xiaomi pedig 1.2).
Rádió csatorna, SSID, és a jelszó azonos, a Xiaomi-n DHCP off.
Útmutatók szerint próbáltam elrejteni a Xiaomi SSID-t, a rádiócsatornát eltérőre állítottam, levettem a titkosítást, viszont sehogy sem akar működni.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#44182) DeFranco válasza MasterMark (#44180) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez akkor is működik ha mindkettő eszköz szór wifi jelet? annyi a dolgom, hogy azonos SSID és jelszó párost adjak meg és így az eszközök közötti váltás sem lesz probléma?

reszerk: nem hiszem hogy ez megoldhatatlan feladat lenne. az azonos ssid miért nem szerencsés? a váltással az a gond, hogy elméletileg működik gyakorlatilag meg pont nem, plusz ha pl. folyamatban van egy letöltés annak tudtommal bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#44429) MaCS_70 válasza MasterMark (#44428) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Persze, a routernek belül elvben mindegy, hogy milyen számokkal dolgozik. Csak az jutott eszembe, hogy elvben az azonos SSID-k sem okozhatnának gondot, időnként mégis megteszik.

Amúgy nem igazán értem a helyzetet: mégis milyen útvonalon történik a két helyi hálózatba kötött gép között az interneten át történő fájlmásolás? Hol lépnek ki a bitek és hol vissza, vagy hol fordulnak meg?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44771) ekgangezez


ekgangezez
csendes újonc

Üdv,

Az otthoni hálózat egy ZTE tipusú digitális elosztóval működik, illetve összeköttetésben van egy tp-link eszközzel is a wifi miatt, hogy a ház másik végébe is teljes jelerősség legyen. a TPlinken ki van kapcsolva a dhcp, az SSID és jelszó mindkét helyen azonos, egy hálózatba van a 2 eszköz. A csatornát is megváltoztattam átlapolódás miatt. A kérdés az volna, hogy ha a ZTE-től messzebb megyek, ahol már a TP linknek nagyobb a jelerőssége, akkor csak egy kis idő múlva kapcsol át arra az eszközre egy adott kliens, kb 20-30mp. Ez hiba, vagy normális? Előre is köszi!

(#44772) MaCS_70 válasza ekgangezez (#44771) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Normális. A hagyományos hálózatokban az AP-ok nem tudják kezelni, egymásnak átadni a klienseket.

Ez a tudás (roaming) mostanában kezd komolyabban leszivárogni az üzleti szférából a SOHO-ba.

Keress rá a "mesh" és a "seamless" szavakra!

Egyébként miért jó az, hogy azonosak az AP-jaid SSID-i?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44774) MaCS_70 válasza ekgangezez (#44773) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Így viszont sosem tudod ránézésre, hogy melyik AP-hoz csatlakoztál.

Az eszközök elvben nem az SSID alapján tájékozódnak, érdekes módon mégsem ritka, hogy az azonos SSID furcsa jelenségeket produkáljon. Előnye az azonos SSID-nek egy hagyományos hálózaton nincs, de nem is támogatott az automatikus váltás -- az a kliensen múlik, az pedig magától nem fogja eldobni a kapcsolatot egy jobbnak látszó kedvéért. Vannak ugyan kiegészítő kliensoldali megoldások, de ezek nem rendszerszintűek.

Vannak hálózati oldali toldozgatások is, mint pl. az Asusnál a Roaming Assistant, de zek sem váltják ki a valódi egységes hálózatkezelést. Én próbáltam játszani vele, gyakorlatilag nulla sikerrel, pedig még csak nem is a belépő szintű routerekkel próbálkoztam.

A korrekt megoldás az a Mesh lehet, ahol az AP-ok vezetékesen csatlakoznak, ezért stabilak, és nem a wifi terhére történik a belső adatátadás. (Sokak szerint ez nem is Mesh.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44994) Cifu válasza SoulReaver (#44993) üzenetére


Cifu
félisten

1. Ethernet portban a 2. router. A 2. routerben oda át a WAN portba kell dugni a Fő routert?

Igen.

De előtte köss rá egy laptopot vagy valamit a 2. routerre, lépj be a kezelőfelültébe (http://192.168.0.1 , felhasználó és jelszó alapértelmezésben: admin/admin), először a Wireless > Wireless Settings beállításba lépj be, és adj meg azonosítót (SSID) a wifikhez, változtasd meg a jelszót:

Ha ez megvolt, akkor a bal oldali menüben keresd meg az Operation Mode-ot, és ott válts Acces Point (AP) módba:

Elviekben ezután működnie kell.

A sebesség viszont olyan dolog, hogy sokmindentől függhet a végeredmény. Az első leírásod alapján én arra gyanakodnék, hogy a hálózati sebesség nincs meg már a kábeles végen sem, és nem a 2. router a ludas. Ha a 2. router helyett egy laptopot vagy számítógépet dugsz rá, akkor milyen sebességet látsz?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45075) MaCS_70 válasza e90lci (#45074) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Valóban nem KELL külön SSID, csak baromira ajánlott. Arról mondjuk nem is beszélve, hogy értelme éppen nincs a különböző AP-ok azonos SSID-re állításának.

Attól, hogy Nálatok működik, még nem lesz máshol is automatikusan jó -- ez sunyi hibák potenciális forrása.

Sokszor írtunk már erről.

"Tökéletesen működik a váltás az eszközökhöz képest."
Ezt nem igazán értem. Az Általad felvázolt hálózat nem támogatja a roamingot.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45893) mezis válasza pana0017 (#45888) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha UTP kábellel csatlakozik a WR1043-ad a routeredhez, akkor az SSID-jük ne legye azonos, és lehetőleg a csatorna is legyen távolabb. (Pl. egyik 1-es, másik maradhat.

Próbálkozhatsz a sávszélességek csökkentésével is (20MHz).

mezis

(#46630) Borisz76 válasza lehella (#46629) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezek az egyszerű otthoni eszközök nem képesek egységes hálózatot létrehozni.
Most 2 db külön üzemelő wi-fi hálózatod van.....1 néven.

A kliens ( telefon, laptop) pedig az éppen erősebb jelre kapcsolódik.
Csak te nem tudod, hogy melyikre ....mert ugyanaz az SSID-je, neve.

Adj külön nevét nekik!

Sok kliens meg is tud bolondulni az azonos név miatt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46828) MaCS_70 válasza Julot (#46826) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Örökös vitatéma, de a tapasztalatok szerint az azonos SSID használata nagyon kellemetlen problémákat okozhat. Nem törvényszerűen, de mivel haszna nincs, erősen megfontolandó, hogy kell-e ez Neked.

MaCS

szerk: Amint Borisz is megírta.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47617) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Pontosítsatok légyszi, ha hibát találtok az alábbi hálózat kiépítés kivitelezésében.

1: Router1 (ez a bejövő internet, ezt kell szétosztani),
2: Gigabites switch ([link])
- Router2 (switch-ből kábel az egyik LAN portjába)
- Router3 (switch-ből kábel az egyik LAN portjába)

Router2 és Router3-ban kikapcsolom a DHCP-t.
Kérdés1: Fix IP-t kell beállítanom? Ha igen, akkor Router1(192.168.0.1) alapján.
-Router2: 192.168.1.1
-Router3: 192.168.2.1

WiFi:
Mindhárom routeren eltérő vagy azonos SSID-t állítsak, azonos jelszóval?
Milyen szolgáltatást kell tudnia mindegyik routernek, hogy a mobil telefonok esetleg laptopok az erősebbik wifi-re kapcsolódjanak automatikusan?

(#48191) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni routerek beállításában, valami mindig összeakad és nincs adat.

A következő megoldást szeretném alkalmazni: 1: Sagecom Telekom ami Wifi-t oszt és Lanon rákapcsolódik 1 Tp-link TL-WR940N ez szintén wifit oszt és erre lanon rákapcsolódik a következő Tp-link TL-WR940N ami szintén Lanon és Wifin internetet oszt. Minden Wifi külön SSID-t használna(nappali,konyha,emelet) de a jelszavak azonosak lennének. Miként és hogyan kell konfigurálni egyesével őket?

Amit rákötöm az első TP-linket laptopon a sagecom wifi-n nincs adatcsomag, csak a tp-linken

[ Szerkesztve ]

(#48342) MaCS_70 válasza rento (#48341) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezzel kapcsolatban nem egészen egységesek az álláspontok.

Szerintem a mesh lényege a hálószerűen működő, egységes hálózatot alkotó AP-ok rendszere, függetlenül attól, hogy a belső hálózati forgalom milyen fizikai közegben zajlik, tehát lehet Ethernet is.

A nem menedzselt hálózatban azonos SSID-k használata gonosz hibákat tud okozni, nem igazán ajánlott, ráadásul értelmetlen és becsapós.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48349) krealon válasza rento (#48344) üzenetére


krealon
veterán

"Milyen gonosz hibákra gondolsz? Tudnál mondani 1-2 példát?
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha más ssidt adok akkor még kevésbé működik az apk közötti átjárás."

:) Azonos nevu es jelszavu Access Point (AP)-ok kozott csak az Apple (iPhone, iPad) valtanak, mas eszkozoknel a hozzafersi azomosito (MAC Address, BSSID) alapjan ragaszkodnak a kliens eszkozok (telefon, notebok, tablet) a kapcsolathoz, amig az meg nem szakad.

Nem apple eszkozok eseten, az azonos halozat-azonosito (SSID), csak elrejti a felhasznalo elol, hogy melyik AP-hez csatalkozik.
Ezert hiszik sokan, hogy az egymastol fuggetlen AP-okon beallitott azonos SSID megold mindent, pedig eppen ellenkezoleg.

A klienstol fuggetlen, gyors valtas az Access Point-ok kozott csak egysegesen kezelt halozattal valosithato meg.
Ennek jelenleg 2 valtozata van:
- vezerelt Access Point-ok (pl Unifi, Cisco, Tp-link Omada)
- mesh rendszerben felfuzott AP-ok (TP-link Deco, ASUS AiMesh)

"Az alapok megvannak, 1 dhcp amit nyílván a router oszt (Netgear R6400v2), innen megy kábelen a két aphoz (V7 AC1200, Tplink eap320)."

Az EAP320 vezerelheto pl OC200-zal.

(#49614) woodworm válasza jambiyya (#49611) üzenetére


woodworm
veterán

Az n56u és az ac57u majdnem megegyezik hardveresen, mindkettőre padawan és wds+kábel csatlakozással mehetne a roaming. A jelenlegi megoldás lehet, hogy működik, de csak téged nyugtat meg az azonos ssid, a routeren bekapcsolt roaming egyszerűen ledobja a klienst, hogy kénytelen legyen újrajelentkezni.

(#49815) Borisz76 válasza #53667584 (#49814) üzenetére


Borisz76
veterán

Ja....csak nem tudod, hogy éppen melyikhez is csatlakozol...és vannak olyan telefonok/tabletek/laptopok amik meg is hülyülnek az azonos név miatt.

Ezért célszerű minden egyes AP-nek / AP módban működő routernek külön SSID nevet adni.

Ezt már többször leírták mások is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49821) #53667584 válasza mezis (#49818) üzenetére


#53667584
törölt tag

Köszi, elolvastam.
Látom, hogy már 2016-ban el lett neked magyarázva, hogy miért is jó az azonos SSID.

(#50000) mezis válasza george61 (#49999) üzenetére


mezis
nagyúr

- WiFi jelismétlőt oda kell tenni, ahol az AP-jének (routernek) még elegendően nagy a térereje.

- Azonos SSID csak akkor, ha nincs más lehetőség (repeater üzemmód).

Üdv.!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50741) mezis válasza _ak_ (#50740) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! - Nem kell két dudás egy kocsmába alhálóba.
- A WDS gyár, chip specifikus, csak ha nagyon muszáj.
- Az AP-k SSID-je ne legyen azonos.
- [link]

mezis

(#50906) elté válasza Gubek-Einste (#50902) üzenetére


elté
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.
Mire kell figyelnem, ahhoz, hogy egy ilyen "fő" router + AP kombinációval meg tudjam azt oldani, hogy mindkét eszköz azonos ssid-t használjon és az eszközök zökkenőmentesen átálljanak közöttük?
Vagy egy gyártó termékei között ez már alapnak tekinthető?

(#51093) OldMike válasza krealon (#51092) üzenetére


OldMike
őstag

Tulajdonképpen láttam azt is a wifi beállításoknál, hogy lehetne egy önálló SSID és jelszó párossal is használni (a wifis egység címkéjén vannak az adatok), de ekkor nyilván minden wifi kliensen mindkét hozzáférést be kell állítani. Ez valószínűleg nem okoz problémát. Ez a mód biztonságosabb, mint a WPS?
Két nem túl távoli, de nem közvetlenül szomszédos helyiségről van szó, egyikben a router van, a másikban meg az N12 wifis egység. Az utóbbiban a router jelszintje jelenleg 60-70 dBm szokott lenni, ami azért használható netezést jelent. Az érdekelne, hogy ha majd a mobiltelefonnal átmegyek a routeresből a másik helyiségbe, akkor a telefon automatikusan áll-e át az N12 (minden bizonnyal erősebb) wifijére? A két wifi adót lehetne-e (célszerű lenne-e) azonos csatornára állítani?
Köszönöm

42LM660S

(#51446) mezis válasza Ezekiel. (#51445) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- UPC CB: Ugye nem azonos a 2,4GHz-es és 5GHz-es WiFi AP neve (SSID) ?

- Ha nem használod a WiFree-t, akkor kapcsoltasd le.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#51607) Borisz76 válasza B6003 (#51605) üzenetére


Borisz76
veterán

Hálózatnév (SSID)

Minden vezeték nélküli helyi hálózatot (WLAN) egy egyedi hálózatnév azonosít. Ez más néven az SSID (Service Set Identifier, szolgáltatáskészlet-azonosító). A WiFi hálózati adapter beállításakor meg kell adni az SSID-t. Ha létező WLAN-ra szeretne csatlakozni, akkor annak a nevét kell használnia. Ha saját WLAN-t hoz létre, akkor Ön választhat nevet, és minden számítógépen ezt a nevet kell használnia. A név legfeljebb 32 karakterből állhat, és csak betűket és számokat tartalmazhat. Az SSID vagy hálózatnév a hozzáférési pontban vagy vezeték nélküli útválasztóban adható meg.

[forrás]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51805) Gubek-Einste válasza C0R0 (#51799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- #05: Milyen típusú eszközt ajánlotok ide? Milyen beállításokra van szükség az eszköz esetében? A cél az lenne, hogy ugyanazon az SSID-vel működjön a wifi mint a #02-nél.
Bármilyen wifi router megfelelő lesz a célra.
Mivel a jelenlegi eszköz (TP-Link 1043NDv3) nem mesh képes így az egységes hálózat kezelés nem megoldható ezzel az eszközzel vagyis lehet azonos az SSID-k de nem ajánlott.

- Eetleg jobb lenne, ha a #01 visszaállna eredeti szerepkörébe és a #02 és #05 AP-ként csatlakozna?
Jobb megoldás saját eszköz használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.