Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Ez nem semmi! Már csak az a kérdés, hogy mit tud majd a gyakorlatban és mennyibe fog kerülni.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#2) rdmftw válasza ATi GAMES (#1) üzenetére


rdmftw
tag

kiválogatják azt a kb 50db-ot ami nem olvad le és vehetik a birkák mint limitált kiadást.

(#3) djbb534 válasza rdmftw (#2) üzenetére


djbb534
tag

Te nagyon okos vagy kopasz :C

the way it's meant to be played

(#4) 40641


40641
csendes tag

és nem atx tápegység kell majd hozzá, hanem tesla supercharger töltőállomás XD

(#5) mpierre


mpierre
veterán

"Das ist mal ein auspuff...!" :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#6) .mf


.mf
veterán

Hmm... következő generáción vajon lesz socket bepattintani a CPU-t, RAMot és SSD-t az ATX-méretű videókártyába? ;]
Hogy mekkora erőmű kell hozzá, azt már meg se merem kérdezni ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) yagami01


yagami01
aktív tag

Ipon cikkben 800W-ot is emlegetnek (48 giga VRAM-al) és ezek mellé betettek egy harmadik képet is:

[ Szerkesztve ]

(#8) xtremist


xtremist
senior tag

Strandpapucs zoknival?!?

(#9) b. válasza yagami01 (#7) üzenetére


b.
félisten

Az itt születő Nvidia hírek és cikk a fogyasztásra hegyezi ki ezt a pletykát nem a teljesítményre mer hát Nvidia erre ugranak majd a fika fanok, mint láthattuk is a második hozzászólásban meg a 600 dolláros 4060 ra is születik cikk másra nem.
Abu rájuk épít.
Az Ipon cikk korrektül leírja mi a lehetséges forgatókönyv. valószínűleg a 800 wattos 48 GB Vrammal szerelt monstrum az Ada Titan lesz a 600 Wattos a 24 GB @ 4090 Ti. Ezek TDP keretek, nem valós fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) ricsi99


ricsi99
addikt

Kitámasztót azért adnak alá? Cirka pár kilogramos hűtés ...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#11) Raysen623 válasza b. (#9) üzenetére


Raysen623
addikt

Megnéztem az Ipon cikk alatti hozzászólásokat és Abu ide vagy Abu oda, ugyanazok a vélemények jönnek elő. Teljesen mindegy hogy TDP vagy sem, akkor is 800 W a fogyasztás és ezt felesleges magyarázni. Egyáltalán nem az az irány ami jelenkor egyik fókuszára korrektül reagálna szerintem. Nagyobb a teljesítmény, de ilyen alapon akkor ne húzzuk a szánkat ha valaki továbbra is 5 literes V8-as monstrumokat vesz autónak és elfüstöli a világ maradék kőolaj készletét is majd.

Ha professzionális célokra készül ilyen fejlesztés az rendben lenne, na de ezt lehozzák az átlagembernek is. Minek ekkora teljesítmény otthonra bárkinek és hova?! Lesz 6 millió egy PC, amibe valaki bele akar erőltetni két ilyen kártyát is? Csak eljátszottam a gondolattal kicsit, nem kell komolyan venni. De ha már nálam ilyen gondolatok támadnak, akkor képzeld el ezt sokak esetében. Én nem tartok egy hozzászólót sem vétkesnek ezért. Azt látom hogy megy minősítgetés, aminek a szakmához nem nagyon van köze. :R No offense és ez csak egy vélemény.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) fanti


fanti
addikt

"Ha kis pöcsöd van, legalább a kártyád legyen nagy" edísön...

Ezek után ha valaki rám mer szólni, hogy szelektíven gyűjtsem a hulladékot, kontinensünk megóvása érdekében...na az aznap szart utoljára...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#13) Duck663


Duck663
őstag

Gépház és táp is jár majd hozzá?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) b. válasza Raysen623 (#11) üzenetére


b.
félisten

Attól hogy megkérdőjelezhetetlen kijelentő módban nyilatkozol sajnos nincs igazad egészen, de értem mire akarsz utalni.

Ha valaki a teljesítmény/ fogyasztást tartja szem elött akkor vehet ma 3090 Ti teljesítményt a 4070 Ti személyében 200-250 W fogyasztással Kártyákat és a 4080 is 300W amit eszik ami egy sok évvel ezelőtti csúcs gamer GPU fogyasztását sem éri el.
A 4090 Ti 2000 $ értékben ( prémium szegmens a kártya eladások 3-4 % részét teszik ki míg a Titan 3500$ körül kb 0,5 % részét limitált példányban ahogy szokta Nvidia.
A Titan egy presztízs kártya volt mindig nem a fogyasztásról szólt soha.
Az autós példáddal élve szerinted a világon( USA-t kivéve) a közlekedési légszennyezés nagyrészét az 5000 köbcentis sportautók és a Ferrarik/ Porsche-k okozzák..?
Ezek szórakozásra/ játékra szánt kártyák, már a létezésük is felesleges lenne 5 W fogyasztással is környezetvédelmi szempontból....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Chp


Chp
őstag

Kabaré.

(#16) duke


duke
aktív tag

Elment az eszük ezekkel a kilowatot fogyasztó, milliokba kerülő kártyákkal.

(#17) L.Edit válasza yagami01 (#7) üzenetére


L.Edit
tag

Ebben a formában biztosan nem fog sorozatgyártásba kerülni. Fejlesztéshez használták fel, a furatok alacsony számából és nagy távolságából ítélve még nem is végleges állapotú pcb-hez való.

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#18) Abu85 válasza yagami01 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A linkelt Twitter bejegyzés 600 wattról ír. Nem tudom, hogy a 800 watt honnan jött.

#9 b. : Nagy baj lenne, ha 200 wattot fogyasztana 24 GB-nyi GDDR6X. Nem maradna értékelhető TDP-keret a GPU-nak. Jó lesz az inkább 60 wattnak. Maximum. A 800 watt valószínűbb, hogy egy régi pletykában szerepelt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) bence1024


bence1024
tag

Mi ez a batár fos?
Lassan az ablakon kell majd beemelni a VGA-t vagy mi?

(#20) Scholes9 válasza bence1024 (#19) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD :C ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) nexwo


nexwo
őstag

Csak azért hogy a jelenleg pár új játék fusson 4k 60+ FPs-el és a CS:GO legyen meg 600 FPS, 1-2 milla és az áramszámlát nem mondva… Hőszivattyú sokkal gazdaságosabb mint ez az nVidia fűtőtest.

A léghűtést meg már el kell felejteni. víz vagy olaj kell neki!

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#22) opr válasza bence1024 (#19) üzenetére


opr
veterán

Ugy lesz, mint regen a nagygepes rendszereknel. Lerakjuk az alapot, aztan a vga-t, aztan lehet kezdeni falazni. :DDD ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes. Bár réteg termék lesz ez is, mint sok minden eddig is már.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) rdmftw


rdmftw
tag

okos, kopasz, fikafan.. igazán kreativ sértegetések, el kell ismerjem. bár a piros szemüveges kimaradt de cserébe a következő amd cikk alatt lehetek majd zöld szemüveges fan amikor felhivom a figyelmet az épp akkor aktuális amd-s nyilvánvaló átbaszásra.

azon apróság mellett nyugodtan elmehetünk ugye, hogy már a saját laborjukban olvadoztak a "sima" 4090-ek amiket húzni próbáltak.
NA DE MAJD MOST! a kalapból előhúzzák a 4090ti-t szinte 2x akkora tdpvel, de ezzel nem lesz gond, nem fogja lebszni a megszakitót egy átlagos lakásban és valószinüleg nem lesz tele a reddit sem szétolvadt kártyák fotóival.
ja és ezek a kártyák valójában nem az AD-102 legjobb binjének a legjobb binjei lesznek ugye hanem egy teljesen új csodadie.

nyugodtan lehet bégetni.

(#25) nexwo válasza rdmftw (#24) üzenetére


nexwo
őstag

Nem lesz tele a redit vele mert olyan drága lesz és annyira keveset gyártanak majd belőle hogy még a youtuberek sem biztos hogy kapnak :D

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#26) opr


opr
veterán

Amugy... Gyerekek, egy szakmai forumon ennyi ido utan is tenyleg ennyire rohadt nehez tullepni az egysegsugaru gamer RGBelan? :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) errorcode06 válasza opr (#26) üzenetére


errorcode06
őstag

Gémer, nem gémer, a kis hősugárzóm sem fogyaszt ennyit. Akinek ennyi vram kell, az teszlát vesz, nem egy ilyen hibrid förmedvényt...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#28) oriic válasza yagami01 (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ipon vajon honnan szedte a 800W-ot, amikor a bejegyzés is 600-ról ír? :DD

Szép nagy tégla egyébként.

Live-Die-Respawn

(#29) Buky87 válasza oriic (#28) üzenetére


Buky87
tag

Szerintem ez lehetett a forrásuk [link]

(#31) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Erről a TITAN Z jut eszembe, az is szép nagy darab volt, amikor megjelent...

(#32) niof válasza Raysen623 (#11) üzenetére


niof
addikt

Én nagyjából biztos vagyok benne, hogy erre kb. 3-4 csoport lesz vevő. Nem sorrend, csak így tudom érthetően leírni.
1. A tehetős gamerek, akik annyira jól keresnek, hogy nem számítanak a költségek/fogyasztás, és mindig a lehető legb@szóbb gépet akarják maguknak.
2. Streamerek, akiknek jól megy. Már csak azért is megveszik, hogy a többi streamer előtt lehessen villogni, hogy neki már ez van. ;]
3. Olyan tartalomgyártók, akik nem feltétlenül játékra használják, hanem inkább munkára, és a nagy teljesítmény meg a hatalmas VRAM miatt előny, és a kártya ára idővel meg is térül nekik.
4. És inkább a 3. csoporthoz tartozna, de nem teljesen, az abszolút profi felhasználók, akiknél a játék lehetősége fel sem merül, csak munkára használják. (Bár igazából nekik meg ott a 6000-es széria, szintén 48GB VRAM-al...)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#33) Chaser


Chaser
titán

milyen lesz az új nv vga?
óóóóóóóriási :d
azért kíváncsi vagyok rá mit tud majd, és az amd a 7900xtx-nél "megragad-e"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) copass


copass
veterán

ha kell a gpu teljesítmény, akkor kell. nem számít a fogyasztás...
jah de, az ex-bányászokat! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35) GoldhandRent válasza yagami01 (#7) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nem is rossz ötlet egy ekkora kártyánál alapból verticalra tervezni :C

-

(#36) Solten


Solten
addikt

Hu, ebbol mennyi meme fog szuletni... :D

Saor Alba

(#37) haruspex


haruspex
aktív tag

Sztem kellene egy radiátorba helyezhető verzió. 2in1. A kártya sem melegedne túl, és a felhasznaló sem fázna.

(#38) niof válasza haruspex (#37) üzenetére


niof
addikt

Ezt azért adnám. :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#39) Luck Dragon

Ugyan már... ez lesz az új A7000-es Quadrom :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) Ribi válasza Buky87 (#29) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel a 4090 elvileg 600Wos és a hűtése is elég rá, ezért egy ennél nagyobb hűtőt minek csinálnának megint 600W-ra?

Amúgy sosem értem ezt a nyafit. Csomó hyper sportautót emberek látatlanba vesznek 100millákért kb évente. De ez biztos drága nekik. Sok az irígy ember.

[ Szerkesztve ]

(#41) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lassan két "alaplap" lesz egymás tetején.... ;]

Nem feltétlen ez a jó irány. Remélem a következő GPU (és ha már itt tartunk CPU is) család marad ezen a sebességen, de a felét fogja fogyasztani, mindkét gyártónál, így jóval kisebb is lehetne a fizikai mérete.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) Geri Bátyó válasza tibaimp (#41) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Amikor ilyen batár szörnyeket látok, bennem is mindig felrémlik az RX Vega Nano. Felső kategóriás teljesítmény, kompakt méret és 200 W alatti fogyasztás. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#43) Chaser válasza tibaimp (#41) üzenetére


Chaser
titán

az még olyan két gen kb, vagy három

Ribi
egyébként 450w a tdp kerete a 4090-nek

szerk:
Geri Bátyó
akkori felsőkategóriás teljesítmény
4090-et le lehet csapni 300w-ra és csak néhány % bukta van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Tomcat


Tomcat
őstag

Nagyon nem jó ez az irány. Egyetlen VGA-nak sem lenne szabad többet fogyasztania 300W-nál, és ez szvsz nagyon a maximum kellene hogy legyen.
Teljesítmény és teszt pontszám előny minden (bármi) áron. Nem számít hogy mennyit fogyaszt, nem számít hogy nem fér el a legtöbb házban, nem számít hogy mennyibe kerül, a lényeg hogy a diagramok tetején tanyázzon ez a "valami".

Remélem hogy az AMD még véletlenül sem fog soha elkövetni ekkora "böszmeséget" csak hogy ő is felszálljon erre a stupid irányba tartó vonatra ami nem vezet sehova.

Tomcat

(#45) Geri Bátyó válasza Chaser (#43) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván arra gondoltam, hogy akkor volt felső kategóriás.

Mondjuk az durva volt, hogy az 5700 (mármint a sima, nem az xt) nagyjából azt a teljesítményt hozta, nagyjából annyi fogyasztásból, szóval ott nem sok fejlődés volt. Most is inkább az látszik, hogy a nagyobb órajel/magasabb fogyasztás hozza a többletteljesítmény jelentős részét.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) atis78 válasza Tomcat (#44) üzenetére


atis78
tag

Az a baj hogy a komplett felvezetoiparban ez lett az irany, csak a nagyokat emlitve Intel, NV, AMD, Qualcomm mindenhol minden egyes generacioval csak növekszik a fogyasztas es nem csak elhanyagolhato mertekben. Lassan mar teljesen elborult az egesz, hogy nem lehet PC-t vizhutes es KW-os teljesitmeny nelkul osszerakni.

Kivancsi vagyok hogy mikor es ki fog ennek gatat szabni, es belatni hogy eleg egy uj generacional 30-40% teljesitmeny novekedes valtozatlan fogyasztas mellett.

A teljesen elborult arakrol meg mar ne is beszeljen az ember.

Lassan kezd szimpatikussa valni az Apple (pedig nalam abszlut no- go minden termekuk) hogy kepesek M1/M2 szintu hardwere-ket letenni az asztalra amik latszolag kimaradnak ebbol a trendbol. :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#47) Chaser válasza Geri Bátyó (#45) üzenetére


Chaser
titán

szerintem az látszik, hogy szépet lépett előre az nv teljesítmény/fogyasztás mutatóban, csak sajnos nem "gyárilag"
merugye' verseny van erősen
de ha egy 4090 beéri 300w-tal is miközben 4-5%-ot veszít a teljesítményből, az elég szép - csak ugye ezt gyárilag nem lépik meg, filóztunk már erről másik topikban, több oka is van/lehet -
megnézném 200-250w-tal, gyanítom még utóbbival is verné az előd 3090-et simán, de lehet 200-ból is megcsinálná - na azt nem lehetett ennyire visszafogni -
de ugye nem nézem mer' nincs :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem az én világom, maradnék a maximum 150W-os karik világában, ettől függetlenül nem az a néhány ember fogja szétk.rni a környezetet, akik ezeket megveszik. Ennek is lehet egyfajta szépsége, olyasmi, mint egy műalkotás, a megítélése is hasonlóan szubjektív.

(#49) Duree


Duree
veterán

Mihez kell ekkora sebesség, és miért nem elég egy 4070Ti vagy egy 3080Ti?

duree54

(#50) GAI válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem Vega Nano volt az, hanem Fury Nano. A Vega Nano az "never released".És a hűtését hallottad annak? Úgy visított rajta az az egy szem kis venti, hogy alig lehetett elviselni. Én teszteltem a legutóbbi cikkemben, és nem volt túl pozitív az élmény :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.