Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Probléma adott, utoljára az 50x-52x CD-ROM-ok idejében zavart nagyon, azóta a megvett lemezeimet azonnal lerippelem és úgy használom. Így a lemezt is óvom, és nem süvít a fülembe a drive. Most viszont került hozzám egy pótolhatatlan (ritka és régi) DVD. Nosza gondoltam lerippelem és már nézhetem is, de semmilyen image-mentő progi nem bírt vele, rétegváltásnál mind elszállt hibaüzenettel.
Jólvan mondom, megnézem drive-ból... és jött a gond: a drive süvít, élvezhetetlenné téve a filmet. Rákerestem itt fórumon, mielőtt megnyitottam a topikot. A Nero DriveSpeed 3.0 nem megy Win7 alatt (lévén ősrégi), a CD-Bremse legutolsó frissítése 2006-os (szintén ősrégi), a Pioneer valahavolt ilyen jellegű alkalmazása sem járható (egyrészt az is ősrégi, másrészt LG drive-om van).

Tehát a kérdés:

Létezik-e ma ilyen (lehetőleg ingyenes) progi, ami kussolásig lassít egy optikai meghajtót?

(ha igen, mi az...)

(#2) King Unique válasza Cray Tyler (#1) üzenetére


King Unique
titán

Ennek kár volt új topicot nyitni....ezt meg zárasd!
Írhattad volna Probléma a DVD/CD íróval (kiemelt téma) topicba,v Milyen DVD-írót vegyek? topicba is válaszoltak volna,+ van még egy pár.
Milyen íród is van,LG :F ,2rétegű lemezről van,vsz szarul lett megírva (sz@r minőségben,v karcos),azért nem viszi asztali,apropó milyen DL lemez?
Halkítani több progival is lehet,Samsung pl. Magis Speed progit ad,de új driveoknál alap beállítás,h lejátszáskor csak annyira pörgeti,amennyire muszály,szal halkan,LG amúgy se alegjobb író. :N
Igen,Nero DriveSpeed jó erre a célra,én is azzal csinálom (ha muszály),rakjál föl vmi újabb Nérót (8.3.20-tól fölfele win7 komp. aszem) abban ott lesz,v csomó DVD rippelő,író progiba is lehet olvasási sebességet állítani,pl.az ingyenes és kitűnű ImgBurn (magyarban Eszközök-Meghajtó.Olv.seb. alatt) ;) Meg frissíts driveodban firmware-t,hátha kijavították újabban ezt - mert jobbaknak alapból kussolnia kéne lejátszásnál - ,bár LG ilyen téren is gyenge... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.