Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Online vásárlás külföldről (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Nem találtam hasonló topic-ot, gondoltam, felvetem a témát(meg amúgy is aktuális).

Valaki tapasztalt ember írhatna olyan külföldi boltokat, ahonnan lehet online rendelve vásárolni, lehetőleg postai szállítással. Elsősorban ausztriai boltok érdekelnek, mivel ez van legközelebb és gondolom így lenne legalacsonyabb a postaköltség.
Az úniós csatlakozás után hogy van a vám és külföldi ÁFA kérdés? Minden érdekel a témával kapcsolatban.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) _Geri_-


_Geri_-
csendes tag

nah azt ajánlom, hogy ijet ne csináljál.
Max uniós országból, áfa meg úgyis ki lesz írva, vagy blele lesz kalkulálva az árba. Lehetőleg ha van rá lehetőség euróba akarj fizetni, mert pl egy csehországból rendelt videjókártya esetén koronába eléggé körülményes lenne a tranzakció :)

(#4) Atlantis


Atlantis
veterán

Köszi!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) mszilard


mszilard
tag

A téma engem is nagyon érdekelne: sokat hallottam már erről, de mostmár végképp nem tudom mihez kezdjek.
USAban nagyon olcsóak a cuccok, de +8% vám, és +25% áfa illetve a postaköltség.
Az EUban azt hiszem úgy van, hogy vám nincs, áfa pedig akkor nincs, ha kint veszed és ott már benne van. Pkg persze van itt is.
Aki tud valamit írjon ide legyen szíves!

Én főleg USAból szeretnék behozatni dolgokat!

(#6) Safranek válasza mszilard (#5) üzenetére


Safranek
aktív tag

Az igaz hogy olcsóbb a cucc, de nemrég néztem és 1 TT aluházra (ami 110$) 400-500 dodó :O volt a szállítási díj. Ha meglesz az oldal , linkelem.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#7) Den válasza mszilard (#5) üzenetére


Den
veterán

igen, euban a vásáérlás helyén fizeted az áfát és nincs vám.

www.simson4t.hu

(#8) mszilard


mszilard
tag

Most azt jó lenne tudni, hogy pl. USAban vetetek ismerőssel valamit, azt hogy tudja úgy elküldeni nekem, hogy ne fizessek ÁFÁt!

(#9) mszilard


mszilard
tag

Pl. Canon EOS 300 D úgy 100.000 alatt van .

(#10) Kraptor válasza mszilard (#8) üzenetére


Kraptor
őstag

Ajándékként. Eu ban még van egységes VAT az online vásárlásoknál,de ez benne van az árban. Az USAban nem kell SALES TX-ot fizetned, legalább is régebben nem kellett, de lehet, hogy már megváltozott. Valami hasonló volt itt az EUban is, de ebben nem vagyok már biztos.

(#11) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Tudnátok nekem olyan EU-s web áruházat ajánlani ahol lehet DVD filmeket kapni?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#12) Kraptor válasza Sir Pocok (#11) üzenetére


Kraptor
őstag

Amazon

(#13) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

cím?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#14) Kraptor válasza Sir Pocok (#13) üzenetére


Kraptor
őstag

www.amazon.de
www.amazon.co.uk

(#15) Sir Pocok válasza Kraptor (#14) üzenetére


Sir Pocok
őstag

kösz :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#16) SPeti válasza mszilard (#9) üzenetére


SPeti
tag

Tudnál dobni esetleg egy linket ahol ezt láttad?

(#17) blunt válasza Kraptor (#10) üzenetére


blunt
aktív tag

csak akkor nem fizetsz usa-ban sales tax-t hogy ha az adott merchantnak nincs az adott allamon belul egy boltja.
Vegyuk alapul pl macmall-t. Ha californiaba rendelsz akkor fizetsz minden termek utan 8.25% afat mivel van boltjuk californiaban. Ha texasba rendelned ugyanazokat akkor semmi adot nem fizetsz mert texasban nincs boltjuk.

(#18) mszilard válasza SPeti (#16) üzenetére


mszilard
tag

Benyomok egy linket de csak holnap illetve ma délután lesz lehetőségem....

(#19) Petie


Petie
veterán

hát én haverommal rendeltünk egypár cuccot Berlinből a BBSStore-ból (direkt írom ki) a rendelés még nyár elején történt, haver pénzt is átutalta és még semmit nem kaptunk...még emailt is írt, hogy most mi van. de semmi. majd nemsoká telefon.
ja és a poén az egészben hogy miután megrendeltük a cuccot rá 3-4 hétre itthon is lehetett kapni olcsobban mint odakint...

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#20) SPeti válasza mszilard (#18) üzenetére


SPeti
tag

Ok, várom. Köszi

(#21) mszilard válasza SPeti (#16) üzenetére


mszilard
tag

www.pricesaving.com

Olyasmi mint a magyar depo.hu, összegyűjt jó pár helyet és ott találtam.

(#22) mszilard válasza Petie (#19) üzenetére


mszilard
tag

Sajnos ilyen is van, jó hogy megosztod velünk! Azért remélem megérkezik a cucc!

(#23) Nephtis


Nephtis
csendes tag

Lenne egy kérdésem: mikor külföldről megérkezik a megrendelt dolog, akkor hogy fizetsz, ill.milyen pénznemben fizetsz(usd?)? Vagy azt előre ki kell fizetni?

(#24) X-COM válasza Nephtis (#23) üzenetére


X-COM
nagyúr

előre kell fizetni (dombornyomott, vagy internetes kártya; átutalás)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#25) Aloe Vera


Aloe Vera
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok nekem mondani, hogy itt Európában hogyan számítják a kiszállítási díjat? ha pl. Angliából akarok rendelni mennyi lenne a postaköltség? Lehet meg se érné olcsóbban megvenni a cuccot kint, mert dupla annyiba kerülne mire megérkezne hozzám?

(#26) viharhozo válasza Aloe Vera (#25) üzenetére


viharhozo
addikt

Ertelem szeruen ezt az oldal uzemeltetojetol kell megkerdezni. Altalaban leirjak, hova szallitanak, milyen feltetelekkel es mennyiert.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#27) gesuz válasza Safranek (#6) üzenetére


gesuz
senior tag

Ha jól tudom a 1 dodó az ezerdollár:O

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#28) #54715584


#54715584
törölt tag

ezermillió ilyen weblap van, de én azokat szeressem, ahol több hely össze van gyűjtve, és ki lehet választani a legolcsóbbat :)
az áfa és vám az nem olyan szívfájdító dolog, belekalkulálják, én a postakölcségen vagyok kiakadva
én amerikában találtam egy cd-t ami kellene, és abból a 25 dbos változat, csak 9 dollár... ami nem pénz érte :D viszont a postaköltség vmi 38 dollár lett volna... :((( persze fedexel csak :D
haverom a németektől rendelt cuccokat, és a postaköltég vmi 6000 Ft volt... igaz, jó pár kilót nyomott a cucc

(#29) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

A Creative-tol szeretnek rendelni egy hangfalat, ami 50 euro. Kb mennyit fog ez nekem kostalni?
Gondolom mivel euroban van feltuntetve az ar, az EU-bol jon a cucc, szoval akkor vam nincs.

UDv,
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#30) devil00186


devil00186
csendes tag

Hello!

www.vebso.hu

ajánló: andris22

Devil

(#31) gretilco


gretilco
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani pár külföldi linket, ahol főleg női holmikat (ruhákat, szépségápolási termékeket stb.) lehet vásárolni? Természetesen Magyarországról.

(#32) csibor


csibor
őstag

Én arra lennék kiváncsi németországi hardveres bolhapicot hogy tudnák találni,mondjuk erlagen körül.Vagy csak ugy álltalában?

(#33) klinsi


klinsi
csendes tag

Hi,

Ha megengedtek egy pár dolgot...
Én magam egy éve rendszeresen vásárolok interneten. Ebay, Amazon, de volt már más is. Rendszeresen harcolok a magyar bankok ''okos'' ügyfélszolgálatával, mivel ''szerencsére'' ebben sem vagyunk nyugat kompatibilisek (EU és USA), a magyar postáról is borzalmakat lehetne csak mondani...

DE. Azt el kell mondanom, hogy _kellő körültekintéssel_ itthon is nyugodtan lehet neten át direktbe vásárolni, kártyával. Megjönnek a cuccok, ha az adott eladó nem pontos termékleírást tesz a dobozra akkor nincs vám. És a _lassú_ szállítással + a macerával együtt még így is nagyon sok termékhez harmad-ötöd áron jutok hozzá. Az elmúlt egy év alapján vicc, hogy ezt kell mondanom, de ami terméket néztem neten (általában mert itthon nem kapható, vagy nincs belőle választék, vagy drágának találtam) arra mind elmondható, hogy külföldön neten megvéve vagy ugyanannyi vagy jóval olcsóbb. Csak elvétve találtam olyan témakört amiben kis hazánk árai olcsóbbak lennének.

Arra figyeljetek, hogy van 1-2 olyan szemét szituáció, hogy pl USA-ból rendelt X termékre hiába rendesen cégtől rendelt, számlával stb, a magyarországi importőr nem fog gart adni... Nem árt előre érdeklődni.

Nah sok sikert :)

Ja és a reklám helye: Bővebben: link

(#34) montlig válasza klinsi (#33) üzenetére


montlig
csendes tag


Hi!

Melyik amazonról lehet magyarországra rendelni? Kb fél éve néztem, de akkor egyik se tudott. Legalábbis nem volt a leírásban az országok között.

E-bay-ről lehet?

G

(#35) klinsi válasza montlig (#34) üzenetére


klinsi
csendes tag

Hi,

Hát Amazonról legközelebb németekhez lehet rendelni vagy talán osztrákokhoz is. Szal ismerőssel kell megoldani.
Ebay meg egy aukciós ház, ott azt rendelsz es azt hozatsz el magadnak amit a seller bevállal, de ott sem árt egy jó nyugat európai vagy USA-s ismerős, előbbi 1 remek Paypal regisztrációval segíthet utóbbi meg olcsóbban kap cuccot USAból és pénzt spórolsz ha Ő küldi Neked.

klinsi

(#36) Comm


Comm
senior tag

Nemtud valaki egy klafa online shop-ot, ahol elég olcsón küldenek Hungary-ba?:R

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#37) NorDezs


NorDezs
senior tag

Nem tud valaki olyan online shop-ot, ahol lehet kapni Seasonic S12 600 tápot és el is küldik mo-ra?

(#38) boppika


boppika
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy ha Angliából rendelek valamit, akkor kell valami magyar szállító cég (speditőr cégek), akik hazaszállítják nekem amit szeretnék? Tehát kell valami magyar közvetítő hozzá?

:B

Előre is köszönöm a választ! :R

(#39) borob


borob
tag

noh, kicsit lepergett mán a téma, de lehet, h jól jön majd még....

anno mindig belebotlottam egy oldalba, ami külföldről hozott be elektronikai cikkeket, de soha nem is néztem meg jobban, mer nem erre vót szükségem... most viszont megkerestem, és vaaa, pont ez az, amire szükségünk van. vagyis remélem. :))

[link] nevét nem írom ki, mer no reklám :)

lényeg, h kinézed a cumót az amcsi áruházban, az oldalon megadod az url-t, a csomag nagyjábóli tömegét, és árát, elérhetőséget, amire küldenek egy árajánlatot.

ezután szerződés, sattara, majd megrendeled a cuccot, és szállítási címnek megadod a cég raktárának címét, ahová majd leszállítják.

onnan a cég elszállítja haza.

szal áru + amerikai szállítás + onnan haza + vám/áfa, ha kell.

ez egész jól hangzik, szal most kértem is egy árajánlatot.
kíváncsi vagyok. :U :R :O

(#40) ez_meg_emaz válasza borob (#39) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Huuu. Köszi a linket. Énis csekkolom mi lesz aztán majd ha nem felejtek írok ide hogy hogy ment.

(#41) Forest_roby


Forest_roby
őstag

hi!

Tud vki nagy aruhazakat az union bellul, ahonnan lehet rendelni dolgokat, elektronikai cikkeket? En az bestbuy es a walmart -ot ismerem, de azok csak az usa-n bellul mukodnek. Vmi hasonlo kellene anglia, nemetorszag vagy ausztria teruleterol, ahonnan megvan az esely, hogy kuldenek ide csomagokat.
Az ebay es az amazon persze jo, de azert van az arak kozott kulonbseg. Szeretnem megnezni, hogy a nagy aruhazak mennyiert aruljak a cuccaikat...

Elore is koszi az infot!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#42) wfang


wfang
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit régen lett ez a téma körbejárva, talán akutális lenne frissíteni.
A helyzet az, hogy a dollár árfolyama igen alacsony és így elég kedvező áron lehet rendelgetni az USA-ból.
A kérdés csak az, hogy ez mivel is jár manapság? Gondolok itt adó/szállítás/megbízhatóság/garancia...stb.
Én egy Asus notebookot szeretnék megrendelni, amely 100-150e olcsóbb, mint itthoni társai, ami azért nem mind1. De kíváncsi lennék van-e valakinek valamilyen tapasztalata, hogy mire beér valóban megéri-e?
Előre is köszi a segítséget!

Üdv.: wfang

(#43) Otisz válasza wfang (#42) üzenetére


Otisz
őstag

Szia!

Én elég sokat rendelgetek külföldről az eBay segítségével. Eddig szerencsém volt, mert a postaköltségen kívül még soha semmilyen más plusz költségem nem volt.
Igaz, árban a legnagyobb tételem eddig forintra átszámítva úgy 50ezer lehetett.

A következő linken sok hasznos infót találhatsz:
[katt ide]

...de egyébként google a barátunk ;)

(OO[IIII][IIII]OO)

(#44) stuntmanmike


stuntmanmike
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy ha Németországból vagy Ausztriából rendelek valamit, akkor van olyan magyar szállító cég, akik hazaszállítják nekem amit szeretnék?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#45) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Volna itt ez az oldal : Forbidden Planet. Egyszer már írtam nekik, akkor azt mondták, 2 font a szállítási költség ide Hungáriába abból a cuccból ami nekem kell. Ez jóság, bőven, most viszont rendelni is szeretnék. Szóval, pár dolog nem tiszta nekem ezzel kapcsolatban:

- Name (Exactly as appears on the card): persze ez egyértelmű talán valahol, de ugye ez itt HUN, az ott meg Anglia, szóval cseréljem meg ahogyan ők, vagy kövessem a leírtakat?
- Card number: ami a karim elején van, vagy ami hátul picit balra dőlten?
- Start Date meg Expiry date. Utóbbi tiszta, előbbi nem. Minek ez egyáltalán?
- CV2 number. Ez ha jól tudom az az utolsó hármas a kari hátulján lévő számokból. Nekem OTP Junior Max karim van, Visa Electron van még ráírva, és hátul is áll a számsor végén a 3 db számocska, ezzel tudok fizetni?

Azt hiszem ez minden. Kösz előre is. : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46) Agostino


Agostino
addikt

Pici helpet pls. : (

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#47) borob válasza Agostino (#45) üzenetére


borob
tag

tudom, már egy hónapja volt, de azért leírom, akár még másnak is jól jöhet... :)

persze csak saját tapasztalatból tudok beszélni/írni: pont múlt héten rendeltem én is angliából, nevet természetesen fordítva, szal Keresztnév Vezetéknév (ékezet nélkül szoktam a biztonság kedvéért), a kártyaszám, ami az elején van - dombornyomott általában. ahol kérnek start, és expiry date-et, de Neked csak expiry van, akkor ne írj be semmit a start date-hez, CV2 az pedig, ahogy írtad, a kártya hátulján. ha az oldalon listázva van a visa electron is, akkor tudsz fizetni, mondjuk van, ahol az elején választani is kell, h mivel szeretnél...

(#48) TheProb


TheProb
veterán

Hy, vki tudna nekem mondani külföldi oldalt ahonnan mobilt lehet rendelni, ha vannak tapasztalatai vele akkor az is jöhet, előre is köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#49) joe69


joe69
senior tag

gyors segitseg kellene nekem

amcsi oldalrol rendelek, es lehet paypallal vagy kozvetlenul bankkartyaval is fizetni.

a kerdesem, hogy melyikkel erdemes, melyik valtja at jobban a forintot dollarra?

(#50) Hooney


Hooney
csendes tag

sziasztok(: remélem ti tudtok nekem segíteni mert valahogy eddig senki sem akart :((( szóval az lenne a kérdésem h angliából szeretnék ruhát rendelni (www.iheartdropdead.com) vagyis innen.És azt írj a h 3.00GBP-ért kiszállítják a ruhát bármelyik országba.És az a gondom h nemtudom h ha behozzák az országba akkor errre még rátehetnek itthon vámot,áfát meg posta költséget?
remélem tudtok segíteni(: a választ előre is köszönöm(:

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Online vásárlás külföldről (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.