Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus One (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) MartOOn válasza leslien (#50) üzenetére


MartOOn
addikt

;)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#52) ( V ) válasza w333 (#48) üzenetére


( V )
veterán

a Nexusnak max azért lehet ellenfél, mert nála is olcsóbb.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#53) edward2 válasza #16820480 (#38) üzenetére


edward2
addikt

Bloatware-es ócska launcheres telefont ne is vegyen senki. Ebben teljesen egyetértünk.

Elég szomorú a helyzet telefon piacon... azért én maradok a nexusnál jó ideig. Ezekben a kínai cuccokban még képtelen vagyok megbízni. Mondjuk a telefonok átlag mérete nálam már átlépte a normális szintet ez is kizáró ok.

(#54) #16820480 válasza edward2 (#53) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem most a Nexus 4 már kicsit kicsi. Újabban sokat netezek róla, mert a céges gépen nem lehet, plusz egy ilyen 5,5"-os képernyőn már megnéznek sorozatokat is, vagy podcast-ot. Viszont a nagy akksi kell. A nexus alig bírja ki a munkanap végéig, még ha nem is használom annyit.

(#55) ( V ) válasza edward2 (#53) üzenetére


( V )
veterán

Bloatware-es ócska launcheres telefont ne is vegyen senki.

LOL, android esetén amúgy ez mit számít? bloatware -> root + uninstall (samsung knox gari cumi, de a többi örül), launcher-t meg kapásból lecserélheted bármilyen konzekvencia nélkül... :U

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#56) front3r válasza ( V ) (#55) üzenetére


front3r
őstag

Magával a ROM-al is sok probléma van, nem olyan stabil, bugos, etc,etc...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#57) edward2 válasza ( V ) (#55) üzenetére


edward2
addikt

Nem mindenki akar roottal bohóckodni. Garit sem szívesen veszíti el az ember, főleg úgy hogy épp most fizetett ki egy nagyobb összeget egy telefonra.

Launcher meg nem old meg semmit attól még a telefonon a gyári instabil rom van továbbá egy itt ott gyári UI itt ott kókány launcher lesz.

Ettől még az Android a legjobb de azért sokakkal ellentétben nem vagyok vak.

(#58) Deck válasza edward2 (#57) üzenetére


Deck
titán

1. A root nem bohóckodás
2. A root-tól nem ugrik a garancia
3. A launcher sok mindent megold persze használni is tudni kell a rendszert..
4. De pont, hogy vak vagy.. Látszik nem értesz hozzá.
5. Ha neked nem kell ilyen telefon minek írsz ide folyamatosan? Ez egy jó készülék, nagyon jó árban. Aki akarja megveszi vagy nem.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#59) #16820480 válasza ( V ) (#55) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem mindent lehet rootolni, és a sok egyedi driver miatt nem is mindenre van értelmes rom sajnos. Nem is beszélve arról, hogy sok esetben ha lehet, akkor is macerás. Nexus esetében nem nehéz, de az már eleve egy kicsit más felállás, mint mondjuk egy Samsung vagy egyéb esetén.

(#60) Deck válasza #16820480 (#59) üzenetére


Deck
titán

Olyan telefont kell választani amivel nincs ilyen téren gond..

PS5

(#61) #16820480 válasza Deck (#60) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez a Oneplus például ilyen lenne :P Többek közt ezért is tetszik annyira.

(#62) #09819904 válasza edward2 (#57) üzenetére


#09819904
törölt tag

Jogos! :)

Főleg pl. LG G2-nél ami odabiggyeszti, hogy "Rooted". Aztán onnantól kőkemény szívás van!
Meg úgy őszintén! Átlag embereknek mégis mihez kellene olyan nagyon root? :)

(#63) Deck válasza #16820480 (#61) üzenetére


Deck
titán

Jó kis telefon is :D

Pszichiáter: hogy ne fusson minden feleslegesen, Letörölhetőek legyenek a felesleges appok, témázgatás, backup, reklám blokkolás, stb. A rootolt telefon jobban bírja akksival..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#64) edward2 válasza Deck (#58) üzenetére


edward2
addikt

A root az a dobozból kivéve van?

A biztonsági szintem is ugyanaz marad a root után?

Launcher sok mindent megold. Elmondtam, hogy az UI olyan lesz mint a moslékos bödön. Van benne minden.

Oda írok ahova akarok. Semmilyen szabályba nem ütközik.

(#65) #09819904 válasza Deck (#63) üzenetére


#09819904
törölt tag

Átlag emberről beszéltem! :)
Nem hinném, hogy a szaggatott farmeres tinibulák, az iPhoneal viruló divatpáwák (szigorúan duplavével...), és az alaphangon telefonálás/Facebook/Viber/Skype/mp3 felhasználós egyéneket túlzottan zavarná a sok gyári app. :)
Az Ő tipikus húzások az "Azért vettem, mert...", ilyen van az osztálytársamnak, húgomnak, anyám szeretőjének akivel fatert csalja, stb.! Aztán, ha nem válik be, akkor "Ez szar!". :D
Na, rájuk értettem, hogy felesleges! :)
Nyilván a mi felhasználásunkat tekintve már nem lényegtelen! :) Bár az LG G2-be van memóriaürítés. Tehát SW-esen szerintem lassan ez is elterjed droid téren.

(#66) #16820480 válasza edward2 (#64) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom láttál-e mostanában root-ot, nem úgy néz ki, hogy onnantól minden program ír-olvas a rendszermappákban, meg azt csinál, amit akar. Minden root-jog kéréskor feljön egy ablak, és neked kell kézzel engedélyezni az alkalmazást (illetve be lehet állítani szabályt neki). Semmivel nem kevésbé biztonságos, mint root nélkül.

(#67) #09819904 válasza edward2 (#64) üzenetére


#09819904
törölt tag

A biztonsági szint azért nem! :)
Ugyebár alaphangon, vagy mondjuk úgy rootolatlanul azért nincs a felhasználónak mindenhez joga. Tehát ez egy kicsit véd!
Onnantól, hogy rootolod már más a helyzet! Elméletileg két esetben lehet ebből komolyabb baja az embernek.
Az egyik az, hogy kiélvezve a rendszergazdai jogkört kitörölget fileokat, aztán a telefon megnyekken. De ez még úgy ahogy talán visszaállítható egy újraromolással.
A másik az amikor egy kéretlen alkalmazásba futsz bele és az kellemesen restartolja a készüléket miközben tönkre vágja. Nyilván itt is segíthet az újraromolás! De nem épp kellemes móka ilyenbe botlani.
Azt megjegyezném, hogy ilyentől azért nem igazán kell tartani. De egy rendes backup alaphangon kell!

(#68) Deck válasza #09819904 (#67) üzenetére


Deck
titán

Miért törölne valaki rendszer fájlokat? Hülyeség.

PS5

(#69) #09819904 válasza Deck (#68) üzenetére


#09819904
törölt tag

Anno amikor az egyszerű(?) usernek megadatott a Windows XP-ben is a lehetőség...
Tudod a userek csodákra képesek! :)

(#70) Deck válasza #09819904 (#69) üzenetére


Deck
titán

Ennyiből gépen is törölhetnék a windows mappát.. Megerősítik és kész.

PS5

(#71) #09819904 válasza Deck (#70) üzenetére


#09819904
törölt tag

Igyál egy kávét, ha nem érted! :P :U :D
Röviden és tömören: Csak! :) Vannak olyan egyének akik képesek erre! Mondván a rendszer sok helyet zabál és minek oda ez meg az?! Nehogy azt hidd, hogy nincsenek ennyire gyökér egyének! Vannak!
Múltkor alkatrésznek vadásztam le egy "téglásított"-ként meghirdetett telefont. Ott elmondta a tulaj, hogy nem érti mi lehetett a gond, hiszen csak pár mappát törölt. Mint kiderült root után... Mondjuk így volt egy jó bizniszem! :D

(#72) ( V ) válasza edward2 (#57) üzenetére


( V )
veterán

Nem mindenki akar roottal bohóckodni.
kellemetlen, aki nem képes 5 percet szánni erre az akkor inkább nyafogjon tovább.

Garit sem szívesen veszíti el az ember, főleg úgy hogy épp most fizetett ki egy nagyobb összeget egy telefonra.
az ne vegyen sz@rsungot :D

Launcher meg nem old meg semmit attól még a telefonon a gyári instabil rom van továbbá egy itt ott gyári UI itt ott kókány launcher lesz.
pedig elég sokat javít akár csak a launcher csere is. ha meg nem akkor jöhet a custom rom ;)

vak nem de épp elég a csőlátás is.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#73) edward2 válasza ( V ) (#72) üzenetére


edward2
addikt

Nem nyafogok, de ha tudnád mutatni hol nyafogtam kérlek linkeld. Az egész beszélgetés onnan indult hogy kokányolt bloatwares custom launcheres cuccot inkább ne vegyen senki.

Nyafogni már csak azért sem nyafoghatok mert teszek az egész telefonpiacra. Reflexből veszem a nexus telefont play storeból ami csodásan működik a dobozból kivéve és nincs rajta semmi felesleges hacacáré. Frissítés is jön rá ahogy kell és még sorolhatnám az előnyöket. (annyit sajnálok hogy a GPE modellek US only)

(#74) ( V ) válasza edward2 (#73) üzenetére


( V )
veterán

nem konkrétan rád értettem, hanem a megannyi panaszkodó "átlag" userre akik nem is sejtik mennyivel többet ki lehet hozni az androidból akár házilag is némi utánaolvasással ;)

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#75) leslien válasza edward2 (#73) üzenetére


leslien
nagyúr

reflexből erre is lecsapsz majd ha minden ok vele ;] gondolom Uk tolod az igát ott azért könnyebb lesz...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#76) Senais


Senais
aktív tag

Üdv!
Lehet tudni már esetleg vmit arról, hogy Magyarországról hogy lehet majd beszerezni ezt a készüléket? és a garancia hogy lesz rá, hogyha nincs hazai képviselet?

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#77) #09819904 válasza Senais (#76) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ugyanúgy, ahogy eddig is bármelyik másik külföldi telefon esetében! Gyártó weboldala, Ebay, Amazon, stb.! Postával vissza, ha elromlik!

(#78) Deck válasza edward2 (#73) üzenetére


Deck
titán

Nem a telefongyártó cégek rakják tele minden hülyeséggel a telefont hanem a szolgáltatók. (Régió-függő és szolgáltató-függő a dolog.)

PS5

(#79) Kari1 válasza Senais (#76) üzenetére


Kari1
aktív tag

Szerintem még semmi infó nincs (én nem találtam róla semmit) és nem is hiszem hogy Mo-ra lesz szállítás. (Ha igen akkor szerintem max az év végére). Amiben bízni lehet hogy más is fogja forgalmazni a telefont nemcsak a oneplus-tól lehet megvenni. Ebben az esetben szerintem az expansys is fogja árulni és akkor azt innen Mo-ról is kényelmesen meg lehet majd rendelni. De szerintem abban ne bízz hogy 1-2 hét és meg tudod majd venni. Jó esetben is 1-2 hónap, ha június-júliusban már be lehet szerezni akkor az már szinte csoda lesz.

(#80) w333 válasza Deck (#78) üzenetére


w333
félisten

Ez kb. 3 fázisban működik ... :K

A Google legyártja a friss droid amit a referencia készülékekre gyártanak (jelen esetben a Nexus és GPE modellekre) majd ezt átveszik a gyártók és telepakolják a saját dolgaikkal (Samsung = Touchwiz + alkalmazások, Sony = Timeshift + Xperia alkalmazások, stb-stb) majd ezt átveszik a szolgáltatók akik szintén megpakolják a telefonokat különböző alkalmazásokkal (és néha vannak olyan elvetemültek hogy még a Boot animációt is kicserélik sőt még a boot hangot is)

Magyarul mire a felhasználó kezébe megérkezik a frissítés, addig már legalább 2X megerőszakolták a droidot :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#81) Senais válasza Kari1 (#79) üzenetére


Senais
aktív tag

Köszönöm a válaszokat pszichiáternek is! :D
Magát a telefont elvileg csak július-augusztustól fogják forgalmazni, és akkor még csak a "meghívottak" tudják majd megvenni/megszerezni. A tényleges forgalmazás meg majd csak augusztus végétől fog megtörténni. De lehet hogy tévesek az infóim.
És ha mondjuk az expansys elkezdi árulni és véletlenül kifogok vmi selejtes példányt, vagy mondjuk szimplán csak egy olyat ami pixelhibás (engem már az is zavar ha csak egy darab pixel halott) akkor elküldöm az expansysnak és akkor ők megoldják a garit?

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#82) Deck válasza w333 (#80) üzenetére


Deck
titán

Én tudom, hogy megy miért nekem írod? :D

Boot animációt, boot hangot semeddig sem tart lecserélni. A sony felülete elég jó, de benne hagyhatnák az alapot, hogy első induláskor lehessen választani melyiket akarod.

Persze a következő telefonom Nexus lesz, mert az áll a legközelebb hozzám már. A sonyt meguntam, a Samsung szar, a Nexus a jó. Ár, tudás, sebesség, szabadság, minden terén!

PS5

(#83) w333 válasza Deck (#82) üzenetére


w333
félisten

Véletlenül a válasz gombot nyomtam ... pedig új akart lenni :B

Persze a következő telefonom Nexus lesz, mert az áll a legközelebb hozzám már. A sonyt meguntam, a Samsung szar, a Nexus a jó. Ár, tudás, sebesség, szabadság, minden terén!

+1 ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#84) edward2 válasza leslien (#75) üzenetére


edward2
addikt

Venni fogok egyet, amint lehet, de más okokból.

(#85) leslien válasza edward2 (#84) üzenetére


leslien
nagyúr

én is csak tiszta fal ból veszek majd :DDD, valószínűleg te előbb jutsz hozzá majd várjuk az infót :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#86) MartOOn válasza leslien (#85) üzenetére


MartOOn
addikt

ÉN leszek az ELSŐ! :DD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#87) leslien válasza MartOOn (#86) üzenetére


leslien
nagyúr

gondolom te is Anglia országban nyomod, de úgy legyen :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#88) MartOOn válasza leslien (#87) üzenetére


MartOOn
addikt

Persze. Jobban élek ,mint 4 éve ... csak nem otthon :(

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#89) leslien válasza MartOOn (#88) üzenetére


leslien
nagyúr

sajnos ez van... kitartás és a baeg h az első leszel. várjuk az infot h érdemes e kimennem Ausztriába érte :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#90) MartOOn válasza leslien (#89) üzenetére


MartOOn
addikt

Sajnos elso tuti nem leszek, mert nem tortem telot... hulye lettem volna.
De ha ugy van es altalaban ugy van... :D akkor cserelek majd. De gozom sincs mikor jelenik meg... ki mikor kap invitet... jo xar rendszer amugy... mar a rendekes/vasarlas... :(

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#91) leslien válasza MartOOn (#90) üzenetére


leslien
nagyúr

nem tartom kizártnak h saját telot adnak ki (cm team) sikerül nekik.... képek +videók alapján a kamera soft az sikerült

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#92) w333 válasza leslien (#91) üzenetére


w333
félisten

Erre Link gondolsz ? :DD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#93) leslien válasza w333 (#92) üzenetére


leslien
nagyúr

nem amit kifejezetten a oneplus one csináltak...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#94) Kari1


Kari1
aktív tag

Infók hogy mikor lesz elérhető ITT.
Mondjuk nem teljesen értem mert a cikk elején ezt írja "we hit that “later June” mark for general availability" - ebből nekem az jön le hogy itt már bárki megveheti. A cikk végén pedig ezt írja: "Later in June – Increased general availability, people who want it should be able to get an invite without much trouble in June" - vagyis ha jól értem akkor még július végén is kell a meghívás hogy telefont tudj venni. Ezt sem értem hogy mit jelent, hogy lehet meghívóhoz jutni minden erőlködés nélkül.
Nekem sajnos ez az egész olyan ködös azt sem értem hogy ennek így mennyi értelme van bemutattak egy telefont amit fél évvel később lehet majd rendesen megvenni (a végén ez lesz belőle). Addigra pedig már el fog múlni a "nekem kell" érzés.

(#95) #09819904 válasza Kari1 (#94) üzenetére


#09819904
törölt tag

Mindig lesz új és újabb készülék ami ár/érték arányban verni fogja az elődöt! Most erre vannak ráizgulva páran. Anno a Xiaomi-ra voltak. Aztán jön a "külföldről lehet rendelni" kör! Nem változik itt semmi!
Eltelik majd 1-3-6 hónap és addigra jön egy vagon másik készülék amire rárepülnek. Élő példa volt a Galaxy S4! Jó páran egyből olyat akartak, aztán amikor megvették egy hónap után már mégsem volt "best buy" érzés. A kínai vagy egyéb külföldi telefonoknál meg főleg megvan ez! Miért Xiaomi, miért nem Oppo? Ha Oppo, miért nem OnePlus? Majd itt is lefutják páran ezeket a köröket! :D

(#96) #16820480 válasza Kari1 (#94) üzenetére


#16820480
törölt tag

Június, nem július, az meg már alig több mint egy hónap. Illetve ha az eredeti bejelentést jól veszem ki, akkor eleve május végén kerül forgalomba egyáltalán, ahhoz képest egy hónap csúszás a szélesebb körű teríésben semmiség. Nézd meg a Xiaomi esetében mennyit kell várni, mire nagy nehezen meg lehet venni az új termékeiket...

(#97) Kari1


Kari1
aktív tag

Sorry reggel volt, a júniust benéztem...
Sajnos a kínai telefonok elérhetőségével nem vagyok képben ezért sem tudom hogy ez mennyire jó hogy bemutatás után várni kell még rá. Hiszem a többi ismertebb márka inkább most arra megy rá hogy bemutatás után egyből elérhető legyen a termék.
De pl ez a cikk sem tér ki a részletekre vagyis ha júniusban elérhető lesz akkor is csak meghívóval és hogy azt hogy fogod beszerezni... Nekem ez azért nem tetszik mert ha van raktáron telefon akkor minek meghívóval szórakozni. (Mi értelme van ennek?)
Rossz esetben majd ebay-en veheted a meghívót hogy meg tud venni a telefont.

(#98) V.Dave


V.Dave
senior tag

szép is meg gyors is, csak egy gond van ezzel a telefonnal ami pedig a következő kettő: Nem bővíthető a memóriája, a beépített 64gigából mire a használható ~ 50gigát teleírod microUSB2.0-val az nem két óra lesz, de nem is négy.

Xiaomi mi 8 6/128

(#99) #09819904 válasza V.Dave (#98) üzenetére


#09819904
törölt tag

Mert az aztán életszerű, hogy egyhuzamban pakolsz fel 50 gigát... :U
Alaphangon mi szokott felrepülni? Film, zene, képek, alkalmazások. Aki mégis 50 gigát pakol a telefonjára, az vélelmezhetően biztonsági mentésnek teszi fel vagy épp átvisz valamiket valamilyen ismerősének vagy rokonának. Nyilván nem két rohanás között fog senki 50 gigát felpattintani, hanem pl. egy filmnézéssel, kajálással egybekötve. S ugyebár közben a készülék is tölt!

(#100) edward2 válasza #16820480 (#96) üzenetére


edward2
addikt

Június vége alig több mint 1 hónap? Még május sincs...

Az pedig, hogy június végén még bőven meghívókról értekeznek az eléggé röhejes. Nem lesz itt semmiféle vásárlás augusztus elött. Ahogy pedig a kolléga írta addigra már bőven más telefonokról fog menni a pletyka hadjárat (már mondjuk megy is)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus One (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.