Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus One (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pepe091


pepe091
MODERÁTOR


Specifikáció:

Általános:
Gyártó: OnePlus
Megjelenés: 2014 Május
Hálózat: 2G, 3G, 4G, LTE
SIM: Micro-SIM
Rendszer: Cyanogenmod 11S (Android 4.4.2)

Árak:
16GB= 270€
64GB= 299€

Külső:
Méret: 152.9 x 75.9 x 8.9 mm
Súly: 162 g
Ház: Magnézium ház
Szín variációk: Fekete, Fehér
Védelem: Corning Gorilla Glass 3
Hátlap: többféle mintázatú és anyagú – bambusz, fa, farmer, kevlár lesz elérhető

Kijelző:
Típus: IPS LCD, 16 millió
Felbontás: 5.5" (401 ppi), 1080 x 1920 pixels (Full HD)

Hardver:
Chipset: Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801
CPU: Quad-core 2.5 GHz Krait 400
GPU: Adreno 330
Ram: 3GB LPDDR3 RAM
Elsődleges Kamera: 13MP-es Sony Exmore IMX214-es 6 lencsés szenzor és f/2.0 rekesszel, 4128 x 3096 pixels
Másodlagos Kamera: 5 MP, 1080p@30fps
Video: 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps
Audio: JBL sztereó hangszórópár, három beépített mikrofon
WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth: v4.1 with A2DP
NFC: Van
USB: microUSB v2.0, USB On-the-go, USB Host
GPS : Van, A-GPS, GLONASS
Akksi: 3100 mAh-s Li-Po
Belső Tárhely: 16GB/64GB
Memóriakártya bővíthetőség: nincs

Hol lesz kapható?
Elérhető lesz Ausztriában, Belgiumban, Kanadában, Dániában, Finnországban, Franciaországban, Németországban, Hong Kongban, Olaszországban, Hollandiában, Portugáliában, Spanyolországban, Svédországban, Tajvanon, Nagy-Britanniában és az USA-ban. Egyelőre csak meghívásos alapon lehet hozzájutni a One-okhoz.

Sajnos Magyarországon (még) nem kapható.

http://oneplus.net/
Itt minden mehet a most bemutatott OnePlus One készülékről.

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#2) #03372544 válasza pepe091 (#1) üzenetére


#03372544
törölt tag

Hol lehet kapni?

(#3) Deck


Deck
titán

Következő telefonom!

+ csúcshardver
+ szuper letisztult dizájn
+ cyanogenmod
+ nyitott bl
+ nagyon olcsó/kedvező ár
- itthon nem kapható

Csak be kell szerezni már ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#4) pepe091 válasza #03372544 (#2) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Elvileg 16 országban lesz kapható kezdetben: Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Ausztria, Belgium, Dánia, Finnország, Franciaország, Hollandia, Hongkong, Kanada, Németország, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Svédország és Szingapúr.

(#5) w333


w333
félisten

Ausztria közel van ... nagyon közel :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#6) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Már megemlítettük a másik topicban, hogy indítunk majd egy közös rendelést a szomszédokkal. Ha az nem jön össze, és addigra se hozza senki hozzánk, akkor én speciel angol ismerőssel intéztetem el.
Az a nagyobb baj inkább, hogy akárhogy nézzük ez ígyis úgyis legalább nyár közepe-vége lesz, mert nem tudják ilyen ütemben kielégíteni a rendeléseket.

(#7) Deck


Deck
titán

Sok nagy gyártó példát vehetne a OnePlus-tól sok tekintetben!

PS5

(#8) Flyme válasza w333 (#5) üzenetére


Flyme
senior tag

Remélhetőleg az expansysnál is elérhető lesz, de ha nem, Ausztria is tökéletes alternatíva :))

(#9) Deck válasza -Faceless- (#6) üzenetére


Deck
titán

Ha rendeltek szóljatok előtte. Feltétlenül kell!

PS5

(#10) #09819904


#09819904
törölt tag

Itt az adatlapja, hogy legyen egy topicnyitó:
http://www.gsmarena.com/oneplus_one-6327.php

(#11) #65577472


#65577472
törölt tag

[link] O+ One vs. Oppo Find 7

(#12) Deck


Deck
titán

Megírtam a kiemeltet és majd frissítgetem is ;)

Látom már be is rakták :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13) w333 válasza Deck (#12) üzenetére


w333
félisten

Király ! :C

(#14) dekrer

Nagyon bejövős a telefon ... és tényleg 2014 Flagship Killer :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14) Deck válasza w333 (#13) üzenetére


Deck
titán

Telefonról írtam így ha bármi elírás van szóljatok csak ;)

Nagyon elkapott a must have érzés a telefonnal kapcsolatban :D

PS5

(#15) pepe091 válasza Deck (#12) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Jó lett. Amúgy 4G=LTE. :)

(#16) Deck válasza pepe091 (#15) üzenetére


Deck
titán

Igen, utólag feltűnt. Holnap javítom :D

PS5

(#17) nozs23


nozs23
addikt

Garancia mennyi lesz az Európában vásárolt készülékre?

(#18) leslien válasza pepe091 (#1) üzenetére


leslien
nagyúr

gratula, köszi :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#19) MartOOn


MartOOn
addikt

Jofele. En beneveztem egyre. Remelem egyszer csak jon az invite. :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#20) Kari1


Kari1
aktív tag

Remélem lassan lesz vmi rendes speedtest (app indítás, multitask demo, stb) mert hiába csúcs hardver szvsz N4 óta már nem ez számít hanem az optimalizáció. És a cm ellenére azért vannak kétségeim, hogy pl egy N5 szintjét hozza-e.

(#21) leslien válasza Kari1 (#20) üzenetére


leslien
nagyúr

ja ez nagy dilemma lesz nekünk, de sajnos a kíváncsiság
meg az h ilyen olcsó a következő nexus ig benevezi különösen ajánlott :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#22) MartOOn válasza leslien (#21) üzenetére


MartOOn
addikt

Pont ez a terv. :D kov nexusig tokeletes lesz. :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23) Kari1 válasza leslien (#21) üzenetére


Kari1
aktív tag

Nekem biztos hogy nem opció:
1, túl nagy (szerintem ez annak jó aki phablet-et akar)
2, most vettem Nexus 5-öt és meg vagyok elégedve vele.
3, én 3-4 évre veszek telefont ha nem lesz vmi 180°-os fordulat akkor egy darabig marad az N5

Csak szimplán kíváncsi vagyok milyen a hardver szoftver páros mert pl S5-ben is hiába van 801 proci N5 általánosságban gyorsabb nála és M8-cal is felveszi a versenyt.

(#24) DeathAdder válasza Kari1 (#23) üzenetére


DeathAdder
veterán

Erre én is kíváncsi volnék, illetve, hogy vannak-e akadások a rendszerben.

Normál esetben az lehet hülye kérdés volna, de láttuk h N5 is igen-igen be tud laggolni CM-el :F

(#25) Janesz1981


Janesz1981
tag

Nagyon bejön a design a káva lehetne kisebb de ennek ellénre is tetszik csak az 5.5colos kijelző nem :/ Lehet úgy vannak vele aki ilyen vasat vesz az játékra használja. Remélem lesz egy 4.8-5 col "mini" verzió is.

(#26) #16820480


#16820480
törölt tag

Nagyon jó telefon lett, csak nehogy az elérhetőséggel elszúrják az egészet. A Xiaomi is ott ásta el magát, hogy másfél hónapig próbálkoztam, és egyszerűen lehetetlen votl rendelni.

(#27) razorka777


razorka777
veterán

Valóban jól sikerült telefon, de egy kompakt verziónak jobban örülnék. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#28) #65577472 válasza Kari1 (#20) üzenetére


#65577472
törölt tag

[link] Ezen a videón kifejezetten lassú már a home-ra való visszalépés is, meg kicsit úgy az egész. Bár gondolom animációkat itt is ki lehet kapcsolni, de akkor is... Nyilván fognak ezen idővel javítani, vagyis remélem.

(#29) Kari1 válasza #16820480 (#26) üzenetére


Kari1
aktív tag

Mivel meghívásos rendszer van szerintem itt sem lesz más a helyzet 1-2 hónapig (bár ne legyen igazam)

#28) skyline_r33 Már láttam ezt a videót és pont ezért is vagyok kíváncsi rá. Remélhetőleg ez csak vmi nem végleges ROM-mal készült.

(#30) ( V )


( V )
veterán

OnePlus One Impressions!

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#31) #16820480 válasza Kari1 (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, én is ettől tartok... Nem mintha olyan sok pénzem lenne most új telefonra, az a baj, hogy ez tényleg túl közel van az általam tökéletesnek tartotthoz. Ráadásul olcsó is. Most nézegettem az engadgetes képeken, és látványosan szebb a Find7-nél, pedig az sem rossz már.

(#32) edward2 válasza #16820480 (#31) üzenetére


edward2
addikt

Csak kíváncsiságból kérdezem, de a lagos döcögős menü az nálad a tökéleteshez közel? Mert akkor elég sok alternatíva van még.

(#33) Flyme válasza edward2 (#32) üzenetére


Flyme
senior tag

Nem tudom mi célod van azzal, hogy közel a 20. hsz-ed óta a telefont fikázod úgy, hogy szinte még semmit sem tudunk róla, illetve ha egy videó alapján állapítottad meg, hogy a telefon akad, akkor gratulálok.
Ettől függetlenül 2 hónap múlva tervezem a váltást, ha akkorra nem képesek nem csak a fejlesztők számára elérhetővé tenni, akkor magukra vessenek, én is mást fogok választani, pláne ha laggolni fog, de ezt először jobb lenne személyes tapasztalatok alapján megállapítani.

(#34) #16820480 válasza edward2 (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezen lehet sokat segíteni szoftveresen. Simán lehet,hogy már megoldották, elvégre még nincs is kiadva a telefon.

(#35) Deck válasza Flyme (#33) üzenetére


Deck
titán

Minden oneplus one topikba ezt csinálja..

PS5

(#36) edward2 válasza Flyme (#33) üzenetére


edward2
addikt

Semmi célom sincs. Kíváncsi vagyok mi hajtja az embereket. Mitől van az hogy a semmivel vagy hogy hazugságokkal ennyire manipulálhatóak vagyunk. Mondjuk ott a politika ott is nagykanállal eszik ezt az emberek.

(#35) dekrer
Zavar hogy nem csak fanboyok írnak?

(#37) Flyme válasza edward2 (#36) üzenetére


Flyme
senior tag

Ha hazugság alatt azt érted, hogy kisebb lesz, mint a Z1, akkor ez szerintem az átlagfelhasználót pont nem érdekli, ahogyan engem sem tud meghatni, akinek a bemutató előtt is tetszett a telefon, annak nem a mérete miatt, hanem az ár/érték aránya miatt keltette fel a figyelmét. Az meg, hogy 2 hónappal a bemutató után fogják kiadni nem az én bajom, nem én fogok elesni nyereségtől, hanem az OPPO, számomra van rengeteg más alternatíva is. 2 hónap múlva tervezem a váltást, ahogyan fentebb is írtam, ha addig kiadják, kiadják, ha nem, akkor veszek mást, nem fogok hónapokat várni a készülékükre, ahogyan más sem, nem kell ezen görcsölni. :R

(#38) #16820480 válasza edward2 (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd, szerintem van egyszerűen olyan ember, akit nem az ilyesmik érdekelnek. Akkor is tudtam, hogy nem fér be a Z1 alá, amikor kiraták a képet, nyilvánvaló volt, hogy trükk, mivel nem szerepelt az egész telefon a fényképen. Ezek semmit nem számítanak. Ellenben az életben nem vennék bloatware-rel megpakolt HTC-t emg Samsungot dupla áron. Nagyjából ez van értelmes alternatívaként, meg még a Find 7, amit amúgy lehet kapni, igaz kicsit drágább, de nem vészesen azért. Ja meg még ott a Nexus 5, amibe meg nevetségesen kis akksit tettek. A Nexus 6-ra meg nem 2 hónapot kell várni, hanem alsó hangon fél évet legalább.

(#39) w333 válasza #16820480 (#38) üzenetére


w333
félisten

+1 a "bloatware" telefonok nálam is felejtősek ... :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40) Deck válasza #16820480 (#38) üzenetére


Deck
titán

Így van. És a Nexus 6 200.000Ft környékén fog indítani nem 92.000Ft

PS5

(#41) w333 válasza Deck (#40) üzenetére


w333
félisten

Ausztria / Ditech és Média M. = 399€ lesz (Nexus 4 és 5 is ennyi volt) :K
Aztán 2-3 hónap után még csökken 50€ -t (és itthon is érvényes a 2 év garancia)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42) #09819904 válasza Deck (#40) üzenetére


#09819904
törölt tag

Azért tegyük hozzá, hogy a Nexusnál, ha már befektetsz, akkor azért nem egy rossz vasat veszel meg! :)
Már a Nexus 4 esetében is van bőven kiaknázható terület. A Nexus 5-nél pedig főleg! De egy Oppo, esetleg OnePlus persze pénztárcabarátibb. Ugyanakkor a garancia már kissé bajosabb kishazánkban!

Komolyan! Beindíthatna valaki egy olyan boltot, ahol normálisan van garanciáztatva ilyen és ehhez hasonló külföldi telefon! Nyilván ennek lenne díja. De sokan inkább megfizetnék és kapnának egy jó/jobb telefont, mint egy túlhypeolt nem értéktartó készüléket!

Samsung Galaxy S4 LTE árdiagramja:

iPhone 4 árdiagramja:

HTC One árdiagramja:

Csakhogy pár szubjektív példán szemléltessem. :)

(#43) #09819904 válasza Deck (#40) üzenetére


#09819904
törölt tag

Tessék Xiaomi! :) Ennek se piti az ára!

(#44) pepe091 válasza Deck (#40) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Dehogy lesz 200k.. :N Egyik Nexus sem volt soha ilyen drága. Maximum 400 euro körül lesz a nagyobbik változat.

(#45) Deck válasza w333 (#41) üzenetére


Deck
titán

Na ezt jó tudni! Akkor onnan fogom beszerezni :D

Árgépen néztem statisztikát az árról meg a Telenornál.

100%, hogy amint megjelenik az új Nexus egyből beszerzem :C

PS5

(#46) MartOOn válasza Kari1 (#29) üzenetére


MartOOn
addikt

Akkor ide a valasz: az ar/ertek aranya miatt vannak/vagyunk sokan kivancsiak ra. Plusz nekem tetszik is. Meg mar valtanek is... Meg ki akartam probalni ugyis a phablet kategoriat... Szoval ennyi penzert ekkora hypeal... Csak nem marad rajtam ha nagyon nem jon be. Termeszetesen nem en leszek az elso aki megveszi. :D tehat addigra tuti lesz teszt is. Aztan ha nem jo eladom es pont jon a kovetkezo Nexus. :DD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#47) Kari1 válasza MartOOn (#46) üzenetére


Kari1
aktív tag

Ezt megértem, én is kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, de mint írtam sokan már előre "Nexus-verőnek" kiáltották ki pedig még tényleg nagyon kevés infó van róla. Amúgy szerintem inkább a nagyokra (Samsung,Sony,LG, HTC,stb) lesz veszélyes és nem a Nexusra.

(#48) w333 válasza Kari1 (#47) üzenetére


w333
félisten

+1 :K ez nem is a Nexusok ellenfele lesz ... ez tény ;)

De ahogy a weboldalukon is írják "Flagship Killer" (zászlóshajó gyilkos) gondolom az S5, Note 3, Z2, HTC M8 stb. -re gondoltak :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#49) B1T3


B1T3
addikt

Én is szemmel követem a telefon sorsát, nagyon ígéretes. Remélem, mire kiadják, a szoftveres részt is tökéleteshez közelire faragják. :)

(#50) leslien válasza MartOOn (#46) üzenetére


leslien
nagyúr

leírtad a gondolataimat, thx :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus One (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.