Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus One (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) migabi24 válasza #09819904 (#150) üzenetére


migabi24
nagyúr

Másolni már könnyű, a lényeg, hogy nem az lg találta ki

(#152) leslien válasza Kari1 (#149) üzenetére


leslien
nagyúr

bele nagyítasz a képbe és még is részletes....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#153) rajd válasza migabi24 (#151) üzenetére


rajd
tag

Ja, mint ahogy az N9-ben lévő amoled kijelzőt meg a Samutól nyúlta a Nokia. Tényleg másolni könnyű, ez a lényeg....

(#154) w333 válasza leslien (#148) üzenetére


w333
félisten

Hát ez tényleg nagyon jó ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#155) leslien


leslien
nagyúr

azzonal ide vele :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#156) w333 válasza leslien (#155) üzenetére


w333
félisten

Az a kamera alkalmazás nekem nagyon kell ... honnan ? :O

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#157) #09819904 válasza w333 (#156) üzenetére


#09819904
törölt tag

Kínából!

(#158) w333 válasza #09819904 (#157) üzenetére


w333
félisten

:DDD :DD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#159) Namath841 válasza leslien (#155) üzenetére


Namath841
csendes tag

Nem rossz kis telefon, csak már mindenkinek van, kivéve nekünk. :))

Amúgy a srác a Stevens Institute of Technology suliba jár és a suli kabaláját úgy hívják, hogy "Attila the Duck". Mondjuk ez nem tudom miért fontos, csak úgy leírtam :DDD

(#160) radi8tor válasza leslien (#155) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Basszus mekkora lett ez is. :W
Miért nyomatják ezeket az 5"-es tepsi telefonokat....
iPhone 4S-nél még mindig nem tudtak jobbat alkotni ezen a Földgolyón?

⭐ Stella

(#161) #09819904 válasza radi8tor (#160) üzenetére


#09819904
törölt tag

Droidos topicba ismét iPhone... Végre teljes a témalista! :D
Amúgy relatív, hogy kinek mi a megfelelő. Nekem pl. a G2 igencsak kényelmes. A 4S jó volt, csak épp baromira pici...

(#162) radi8tor válasza #09819904 (#161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire volt pici? Miért nem használsz tabletet arra, amire pici egy mobiltelefon?

⭐ Stella

(#163) #09819904 válasza radi8tor (#162) üzenetére


#09819904
törölt tag

Méretre... :U
Mert telefonnal rohangálok, nem tablettel! Ahogy neked a szifon mérete kényelmes, úgy másnak a 4,3 - 4,7 - 5 colos méret. Amíg van miből válogatni a piacon, addig minek fennakadni azon, ha egy gyártó nem gyárt kisméretű készüléket?
A Sony pl. kiadta a Z1C-t. Tény, nem 3,5 vagy 4 colos, hanem 4,3-as. De HW-esen megadja azt amit eddig csak a nagyobb tesóival lehetett elérni. Ezen kívül ott az S4 mini, lesz S5 mini is. Ezek is HW-esen már elég jó készülékek, amik még méretbe se borzalmasan nagyok.

Valami oknál fogva a mobilpiac áttért a nagyobb méretre! A pontos okát szerintem nem igazán találnánk. :)

(#164) radi8tor válasza #09819904 (#163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ezaz. Totál átfordult az egész piac. 10 éve az volt luxus, ha kis telefonod volt, most meg alig találni normálisat kis méretben. Pedig nem lenne olyan nagy kunszt két méretben árulni mondjuk egy csúcsmodellt. (a kicsik ált. gyengébb hardvert kapnak - lehet az akku méret miatt)

⭐ Stella

(#165) vinpilu válasza radi8tor (#162) üzenetére


vinpilu
senior tag

Mert mondjuk nem akar két dolgot cipelni magával?

(#166) w333 válasza #09819904 (#157) üzenetére


w333
félisten

Találtam egy ilyent Link nagyon szuper ... de nincs benne videó felvétel :W

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#167) leslien válasza radi8tor (#160) üzenetére


leslien
nagyúr

fórumon volt szavazás h kell e belőle mini, szerinted miért mert úton van az is ;)
egyébként meg nekem nem gáz ez a méret mert a Nexus 5 is ki kell venni a farzsebből amikor leülök.
még jól is jön h kicsit nagyobb mert jóformán ezen élek mostanában nincs idő a 2 kölök mellett.
ezért az árért talán te is elcsábulsz majd :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#168) #09819904 válasza radi8tor (#164) üzenetére


#09819904
törölt tag

Én ezt egy picivel másképp látom! :)
Két végletet tartanék ésszerűnek. Az egyik rész az maga a nagy, úgymond prémium készülékek. Sony Xperia Z, Z1, Samsung Galaxy S4, S5, HTC One és még sorolhatnám a végtelenségig. A másik rész egy középszintű készülék lenne. Amolyan kompakt kiadás! Tehát nem HW-esen iszonyat gyenge, mint a Samsung esetében a Galaxy Pocket Neo (csakhogy egy példát mondjak), hanem igenis a rendszer (droid) megfelelő működéséhez korrekt vas legyen a gépben. Ahogy a 4S is a 6-os iOS rendszerrel baromira jól tud pörögni! A 7-essel már küszködik, de az már egy másik téma lenne! :)
Így voltaképp létezne egy 3,5-4 colos (ebből szerintem a gyártók a 4-est választanák) és egy nagyobb 5-5,X-6-stb. méretű kiadás. Na, és nem utolsó sorban magának a rendszernek is olyannak kellene lennie, amire nem dobják be a törölközőt 18-24 hónap múlva, hogy lejárt a support... Így egyrészt lenne az emberek kezébe (szó szerint) egy normális méretű készülék mindenki számára, illetve a SW-es korrektség miatt nem lenne az, hogy a ma cirka 120-140-180 ezres telefon fél év múlva még fóliásan is jobb esetbe 80 körül eladható, aztán rá egy évre 40-60 körül. Ez gáz!
Persze ebben közrejátszik az, hogy a gyártók okádják ki magukból a szinte egy kaptafa telefonokat és mire az egyik kezdene beválni, már jön rá a következő kiadás! Az Apple logikáját ilyen téren megértem! Ha beszállt volna a ringbe, akkor már iPhone 28-nál tartanánk 5,5-ös kijelzővel. Felesleges!
Nyilván az iPhoneoknak is megvan a maguk hibája. Ebbe nem is megyek bele, mert nem ez a fő lényeg! Hanem az, hogy ezzel együtt az eladások igencsak azt igazolják, hogy az Apple nem cseszte el a dolgokat! :)
Ebből pedig más gyártóknak is okulniuk kellene!

Témánál maradva, de visszakanyarodva a topic témájához.
A OnePlus One most még új. Mondhatni baromira szép, okos ketyere. Igen ám, de eltelik fél vagy egy év és mi lesz? Lesz OnePlus Two? :U Akkor meg az kell a népnek. Na, ez borzalmas!
Ez egy olyan mókuskerék amit a vevők tekernek, a gyártók pedig jókat röhögnek a népen.

(#169) radi8tor válasza leslien (#167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, ez jó hír. :C Akkor talán le is cserélem végre a HTC Desire-omat. :P

pszichiáter: mindig a vásárló dönti el, hogy lecseréli-e a telefonját. Ameddig nem találok megfelelő modellt nem cserélgetem. Jelenleg egy HTC Desire van ki tudja hány éves modell, előtte HTC Hero volt, megjelenés után nem sokkal vettem meg, 2-3 évig használtam.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#170) #09819904 válasza w333 (#166) üzenetére


#09819904
törölt tag

Dobok egy PÜ-t, aztán szemezgess! :)

(#171) #16820480 válasza radi8tor (#162) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gyakorlatilag mindenre. Gépelni sem egyszerű azon a kis billentyűzeten, főleg hogy nincs gesztusgépelés. De mondjuk megnéni egy podcast-ot, vagy akár sorozatepizódot, illetve netezni. Erre mind kicsi. Tablet meg jó, de akkor arra külön kell mobilnet, az meg nem olyan gazdaságos...

(#172) radi8tor válasza #16820480 (#171) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogy kell mobilnet. Wifi tethering is van a világon.
De nem akarok én flame-t indítani csak bosszant, hogy van egy jó kezdeményezés (cyanogenmod OS) de ormótlan nagy a telefon. Vannak, akik nem a mobilba bújva élik életüket, de nem akarnak Google-phone-t.

Tökéletesen elvagyok 3.7"-on több éve. De nem azt mondom, hogy baj lenne 4"-al. Viszont 5+ az már sok. Talán már a kocsiba se férne be a pohártartóba. Az oldaltáskám rekeszéről nem is beszélve. :D

⭐ Stella

(#173) #09819904 válasza radi8tor (#172) üzenetére


#09819904
törölt tag

Amikor épp Moszkvába mész (mint ahogy én szoktam elvétve), és a vonaton maximum rozsda van, de WiFi még matricában sem, akkor mit ér a tetheringezés? Ott bizony mobilnet kell! :)

(#174) radi8tor válasza #09819904 (#173) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Félreértettél. A saját (másik zsebedben levő) telefonodon osztod meg 2 pöttyintéssel a mobilnetet a tabletednek Wifin. Fura, hogy ez mennyire nincs köztudatban csak a 3G SIM.

⭐ Stella

(#175) #09819904 válasza radi8tor (#174) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem tudok külföldiül! :) Nekem ez WiFi direct néven ismert csak. :)
Viszont, ha meg telefonról kell megosztanom mobilnetet, az már mókás. Mert akkor van egy pl. 3,5-ös cuccom meg mellé egy 7-es. Minek osszam meg a kettőt, ha kompaktba ott van egy pl. 5 coloson? :)
Ugyebár anno azért került bele a fényképező a telefonba, hogy ne a nyakunkba csüngjön +1 masina. Majd ugyanebből kifolyólag került bele a zenelejátszás és a rádió is!
Most úgymond ha van egy méretesebb smartphoneom ami még nem phablet, abból miért csinálnék egyszer egy kisebbet meg egy nagyobbat? :)
Vélelmezem, hogy ezen átfedés miatt nőttek meg az okostelefonok.

(#176) Kari1


Kari1
aktív tag

(#177) w333 válasza Kari1 (#176) üzenetére


w333
félisten

Ahogy nézem ... egyre jobban tetszik, nagyon jó :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#178) migabi24 válasza rajd (#153) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönjük ezt az értelmes hozzászólást, rajtad kívül szerintem mindenki tudja, hogy a nokia a samutól veszi az amoled paneleket, de ennek semmi köze a kopogtatáshoz, képzeld az iphonba meg lg kijelző és samsung proci van

(#179) leslien válasza migabi24 (#178) üzenetére


leslien
nagyúr

azt kihagytad h majdnem minden teloba Sony sensor van

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#180) Kornel


Kornel
veterán

üdv.
ezt a telót meg tudom most venni?
vagy valamikor fél év múlva németből rendelve?

(#181) migabi24 válasza leslien (#179) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hopp azt tényleg kifelejtettem, köszi :-))

(#182) leslien válasza Kornel (#180) üzenetére


leslien
nagyúr

sajnos még egy picit várni kell, de jó eséllyel június közepe felé már nálad lesz. ha tudsz várni...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#183) Kornel válasza leslien (#182) üzenetére


Kornel
veterán

oneplus.net-en regelni kell, és várni, míg elérhető lesz?
vagy hogy lesz leggyorsabban meg?

(#184) radi8tor válasza Kornel (#183) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ebay-en. :D

⭐ Stella

(#185) Kornel válasza radi8tor (#184) üzenetére


Kornel
veterán

valami hivatalosabb jobb lenne, ebay-en akárkitől rendelni, nem nagyon merek már.

(#186) leslien válasza Kornel (#183) üzenetére


leslien
nagyúr

én regeltem, fórumon ott vagyok stb. mindet megteszek csak minél előbb nálam legyen :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#187) Land


Land
veterán

Tetszetős ez a telefon. Figyelemmel kísérem a topicot. A mérete lehet még necces nálam.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#188) edward2 válasza leslien (#148) üzenetére


edward2
addikt

Jó kérdés... igazából elégedett vagyok a 4-el és úgy gondoltam tudok várni még 1 generációt.

(#189) leslien válasza Land (#187) üzenetére


leslien
nagyúr

na végre, fentebbí rtam h még pont határ eset a méret főleg ezért az árért...
edward2; bocs, de rosszul döntöttél ;) láttad h írjuk h mennyivel jobb. pedig ott vagy a szeren nem értem
..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#190) Janesz1981


Janesz1981
tag

Szerintem megállhatnának 5" méretnél az még pont elmenne és persze raknék oldalára egy gombot amit megnyomva a kép összébb megy hasonlóan mint note 3-ban hogy elérd a tetejét képnek fogás váltás nélkül. Viszont 4.7 col alá meg nem mennék már.

(#191) #16820480 válasza radi8tor (#172) üzenetére


#16820480
törölt tag

A tethering remek dolog, de több okból sem feltétlen praktikus. Az egyik, hogy jelenleg kb egy munkanapot nem bír a telefonom, ha most emellé még ott lenne a folyamatos wifi tethering, akkor pár óra alatt nullázódna az akksi. A másik, hogy az adatforgalmat jobban fogyasztja, mert a tablet ugyanolyan wifi hálózatnak fogja látni, mint az otthonit, így az "automatically download/update over wifi" szabályok nem segíenek, hogy ne a mobilnetemen frissüljenek duplán az rss források, Play appok és a többi. Harmadrészt pedig eleve a telefonra vehető mobilnet csomagok nem olyan nagyok. Ha két eszköz használja ugyanazt a mobilnetet, részben redundáns adatforgalomra, akkor még kevésbé éri meg ezeket a csomagokat használni.

Most 4,7"-os telefonom van, előtte volt 4"-os, akkor nagynak tűnt, amikor megvettem, mostmár egyáltalán nem érzem nagynak, sőt, néha még kicsi is inkább. Van otthon egy i5, az egyenesen mütyűr. Egyszerűen alig fér el tartalom a kijelzőn. Egyébként ha már úgyis táskában hordod, nem zsebben, akkor meg szerintem nem olyan nagy probléma, hogy egy nagyobb zsebbe teszed :) Van amúgy tabletem, egy N7 (2012), nem rossz, mostanában ezt használom sorozatnézésre buszon, de egy 5,5"-os telefon már majdnem kiváltaná teljesen.

(#192) Metal213


Metal213
tag

hej!

Méret: LG- G2 tulajként én teljesen el tudom képzelni ideális méretnek a 5,5-ös méretet. Nem vagyok yeti, de egy kézzel simán navigálom az 5,2-es képernyőt. Én pl, nem játszom a telóval hanem inkább melóban tud segíteni, pl bkv-n. Nálam a 3,5-ös képernyő max a céleszköznél tudom elképzelni már, csak telefon. Van egy defy+-om is, az csak telefon + alap dolgok.

Tehát nem kell félni a 5,5-től, hamar megszokható és ilyen kijelzővel a telefon már nem csak telefon lesz hanem eszköz is.

Ami nekem nagyon hiányzik, az a G2 féle koppintásos ébresztés. Nem nagy feature, de egyszerűen zseniális találmány.

archaic.bandcamp.com

(#193) rajd válasza Metal213 (#192) üzenetére


rajd
tag

OK de ne hasonlítsd a "telefonunkat" :) más készülékekkel így össze, mert a kijelző/telefon méretarány a G2-nél a csúcs (asszem). A SGS5 5,1" és a kisebb kijelző mellett hosszabb és szélesebb is az a teló. És annak sem nagy a "kerete" Nézegettem kínai 5" telókat, öcsémnek pl egy Lenovo P780-asa van... na azzal már pingpongozni is lehet.. :) Én azt mondom látni/fogni kell, mert a méretei már tényleg megkövetel pár kompromisszumot...

(#194) leslien válasza rajd (#193) üzenetére


leslien
nagyúr

Én azt mondom látni/fogni kell, mert a méretei már tényleg megkövetel pár kompromisszumot...
egyhamar nem lesz esély megtapizni...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#195) w333


w333
félisten

Újabb kamera képek ... Link :DD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#196) Land válasza w333 (#195) üzenetére


Land
veterán

Melyik Sony telefonban van ilyen kamera?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#197) edward2 válasza Metal213 (#192) üzenetére


edward2
addikt

Hát izé...

Amíg az LG G2 még oké lehet azért ez az opo ahogy később is írták már erősen kérdéses ügy...

(#198) Kari1


Kari1
aktív tag

(#199) Janesz1981


Janesz1981
tag

Gyári CM, kíváncsian várom de szerintem optimalizációban verhetetlen lesz na meg xda-s guruk is rárepülnek majd biztos.

(#200) Namath841 válasza Land (#196) üzenetére


Namath841
csendes tag

Sony szenzorokra épül a mobil piac fele. Galaxy Note 3, LG telefonok, iPhone 5/5s stb.
Viszont a lencserendszer és a hozzátartozó elektronika más és más, nincs két ugyan olyan kamera.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus One (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.