Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49651) bolondember válasza BlacKSouL (#49650) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ahogy azt Móricka elképzeli!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49652) BlacKSouL válasza bolondember (#49651) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem mondod hogy ilyen szép és f.sza van :Y

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49653) tope válasza BlacKSouL (#49652) üzenetére


tope
addikt

Hüleeeeeeeee
Egyébként a hölgyről, csinos, nem is kicsit. (engem is leúszna mondjuk :D )

(#49654) venember83 válasza BlacKSouL (#49652) üzenetére


venember83
nagyúr

De még milyen. :U

(#49655) BlacKSouL válasza venember83 (#49654) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De nyugtass meg hogy csak kőcccsönbe kapja néhanéha esténként

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49656) Tothgera30 válasza NoLF (#49637) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ja, 5 mb-os netből ennyi :U ? Akkor inkább lgyen 1 mb, de stabilan annyi :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49657) bolondember válasza BlacKSouL (#49652) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

kétlem.

abban a kapcsolatban te lennél a lány, az fix. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49658) venember83 válasza bolondember (#49657) üzenetére


venember83
nagyúr

Fő a változatosság. :)

(#49659) BlacKSouL válasza bolondember (#49657) üzenetére


BlacKSouL
addikt

áááá, szóval ismered személyesen...akkor már akár be is mutathatnál neki

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49660) bolondember válasza BlacKSouL (#49659) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az miért is lesz jó nekem ha bemutatok neki?! :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49661) BlacKSouL válasza bolondember (#49660) üzenetére


BlacKSouL
addikt

nemtom, ezen már agyalj Te ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49662) Dylen


Dylen
aktív tag

ójee, már megint a gumimacit kell hallgatni
jaj de pofánvágnám :(((

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#49663) venember83 válasza Dylen (#49662) üzenetére


venember83
nagyúr

Hajrá! Légy önmagad, mondj nemet a színészkedésre! :K

(#49664) bolondember válasza Dylen (#49662) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

miért nem szólsz neki?! :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49665) lujó55 válasza Dylen (#49662) üzenetére


lujó55
őstag

Kapcsolj ki!
Nézz nyugis internet oldalakat. Pl. szép, régi rádiógyűjteményt

(#49666) pohár


pohár
félisten

szééép jóreggelt :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#49667) tildy


tildy
nagyúr

No nem kaphattam nem tb tamogatasos , de csak vennyel kaphato gyogyszert : fedezetlen a tb jogviszonyom. Oke , megertem, meg helyeslem is.
De az angol biztositasomra nem adnak : nalam volt az NI (tehat a kinti biztositasi kartyam) , illetve tul sok adminisztracio lenne, azt sem tudjak hogy kell arra adniuk. Nemzetkozi E111 kartyam meg UKben maradt.

Gyogyszer igy : nincs. Vagyis van, szegyellem is magam erte.
Csak egy dolgot nem ertek, az a sok szemet naplopo, aki ar sorba a segilyirt, de persze tb-t nem fizet, az miert kaphat tb ellatast, en meg , aki evekig rendesen fizettem miert nem?

Honvagyam van. Haza. Vissza.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49668) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

ez de b..tt jól néz ki

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49669) NoLF válasza BlacKSouL (#49668) üzenetére


NoLF
addikt

förmedvény rajta az a kerék, meg ez a szín is. nekem.

makettban ez megvan :) burago bár ez 57es, jobban tetszik mint az 58as duplalámpás

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49670) venember83 válasza NoLF (#49669) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem a kerék miatt le lehet az árból alkudni vagy két millát, így már csak harminc milla. A szín amerikai rágógumis szín, ezért szvsz illik hozzá. Amúgy igen, az egy lámpás karcsúbbnak, agilisabbnak, könnyebbnek tűnik, ami egy sportkocsinál sose baj.

(#49671) Winner_hun


Winner_hun
félisten

kittycat vajon élt az önbannal, de lehet nem kellett volna, ezért kukaccal az elején visszajött?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#49672) Dylen válasza bolondember (#49664) üzenetére


Dylen
aktív tag

És mit mondjak neki?
"Légyszíves cseréld már át a csengőhangodat valami másra a kedvemért, mert rohadtul idegesít!" ?
Biztos átcserélné.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#49673) venember83 válasza Dylen (#49672) üzenetére


venember83
nagyúr

Esetleg "kedvünkért", "rohadtul idegesít mindenkit". :)

(#49674) bolondember válasza tildy (#49667) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

kimondom a varázsszót:

fizeTTed.

Ha utalnál havonta ~5k-t, az fedezné elvileg. Nézz utána.

@PanaszkodósDylenmakka: szólsz neki, hogy halkítsa/némítsa le, mert idegesítő. Nálunk működött.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49675) tope válasza Dylen (#49672) üzenetére


tope
addikt

Vagy csábítsd el, közben töröld ki a csengőhangot, ennyi :D

Szép délutánt mindenkinek

(#49676) BlacKSouL válasza Dylen (#49672) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerezz egy jó nagy hangfalat, tekerd fel koppig, töltsd le ugyanazt a zenét gépre, állítsd be végtelenítve, indítsd el, és gyorsan lépj le ebédelni vagy ... bárhova.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49677) Pisztillus válasza tildy (#49667) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Hibázott az orvos, amikor a teljes ár jogcímen történő felírást megtagadta - ha jól veszem ki a szavaidból, itt ez történt. Az E111 kártya is csak akkor kellett volna, ha támogatott gyógyszert ír. Az, hogy most mi a helyzet a TB jogosultsággal, az csak rád (és az azt ellenőrző APEH-ra) tartozik, azt nem vizsgálhatja sem az orvos, sem a patikus, amikor a gyógyszert kiadja.

BE: Ha a kint tartózkodás ideje alatt az angol TB-be fizet (márpedig Tildy esetében úgy látom, ez a helyzet), akkor nincs szükség az itteni 5k-s befizetésre, mert támogatott gyógyszer rendelése esetén a támogatás összegét a honi TB elkéri az angol TB-től, aki azt át is utalja. Na ehhez kell az E111, bár - szvsz - elégnek kellett volna lenni az angol igazolásnak is, csak a sok adminisztrátornak lövése sincs, hogyan kell azt bevezetni a rendszerbe, a sok meló miatt meg nem jut rá idejük, hogy utánanézzenek ;] . De a lényegen ez mit sem változtat: nem támogatott, de vényköteles gyógyszert fel kellett volna írnia (ehhez TAJ-szám és BNO kód sem kell a receptre), 0%-os támogatásút pedig teljes ár megjelöléssel (és ugyancsak TAJ szám nélkül) ki kellett volna írnia.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49678) nike_


nike_
addikt

ma hamar vége lett a napnak.

üdv

(#49679) NoLF válasza nike_ (#49678) üzenetére


NoLF
addikt

még van belőle 11 óra 10 perc

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49680) tope válasza nike_ (#49678) üzenetére


tope
addikt

Miért, holnap van ? :U

UI: Akkor mehetek én is haza ?

(#49681) venember83 válasza tope (#49680) üzenetére


venember83
nagyúr

Volt.

(#49682) tope válasza venember83 (#49681) üzenetére


tope
addikt

Akkor erről lemaradtam, sebaj majd tegnapután, vagy holnapelőtt újra megprobálom

(#49683) nike_ válasza NoLF (#49679) üzenetére


nike_
addikt

elfelejtettem kirakni az idézőjeleket.

bocsánat!

[ Szerkesztve ]

(#49684) tildy válasza Pisztillus (#49677) üzenetére


tildy
nagyúr

Bolondember: Pisztillusnak igaza van. Az orvosnak többlet adminisztráció , és enm is tudta hogy kell. Az angol TB kártyám itt volt, de az nem volt jó. Talán ha az E111em itt lett volna, más lenne a helyzet. Államközi egyezmények pedig elvileg tiltják a kettős adó és TB beszedést, nem?

Amúgy írt olyan gyógyszert de mondtam írja teljes áron: Monuralt és Cifrant írt. Mivel ott volt az egyik szülőm, így végül az ő nevére. ÉG az arcomról a bőr, hogy erre kényszerültem.

Aztán hibáztam a gyógyszertárban is. Az egyik recepten nem volt Taj szám, én meg azt hittem lemaradt, hát ráírtam ....Így az a recept kuka.

Más:

Kérlek ne mondjátok, hogy túl nagyok az elvárásaim itt, de:
Elmegyek a postára, kérnék (értsd vennék) előbb nagy fóliaboritékot : nincs . Postadoboz? Az sincs .Nagy pukis borítékot, az sincs, és egyébként is a feladónak kell gondoskodni a csomagolásról. Zagyad...

Na , ezért leszek én UK resident, nem másért. És tényleg őszintén sajnállak benneteket, hogy ilyen körülmények közt vagytok kénytelenek élni. :( :( :(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49685) bolondember válasza tildy (#49684) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én szívtam eleget ilyenekkel Belgiumban és Németországban.

E111-gyel se mindig állnak szóba az emberrel - anélkül meg abszolúte nem!

Én nem egyszer kaptam már ilyen borítékokat postán, tuti peched volt. Légy úkárezident, csak ne istenítsd nekem itt folyton-folyvást, hogy milyen így, milyen úgy, milyen amúgy. Elhiszem. De az ember általában nem szarik oda ahol eszik.

szerk.: engem személy szerint nem kell sajnálni. De szerintem a társaság egy részét pláne nem. Ott se fenékig kejfel az élet, ebben biztos vagyok. Legfeljebb úgy érzed. Aztán, ha valami miatt mégis csak hazajössz, remélem revidiálod álláspontod, de legalább elgondolkodsz az egészen.
Emlékszem még, nem is olyan rég még te cseszegetted Tivéket, hogy hogyan lehetnek ilyenek, stb - és pont ez lettél. Mostantól cseszegethetlek?!

[ Szerkesztve ]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49686) Pisztillus válasza tildy (#49684) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Attól a Posta-tól, amelyik a pénzváltásért is pénzt kér, én sokat nem várok. Ezért aztán az ilyen borítékokat papír- és nyomtatványboltban szerzem be. (A munkahelyem mellett is van egy, ha valami épp nincs, másnapra - vagy ha időben szólok és belefér, akkor még aznapra olyat hozat, amilyet csak akarok.)

Az orvos meg elszúrta, de nagyon. Nem lep meg, a napi patikai ügymenet során annyi ilyet tapasztalok, hogy hajajj...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#49687) NoLF válasza tildy (#49684) üzenetére


NoLF
addikt

a két ország nem hasonlítható össze egy másodpercig sem, semmiben. 28 évig jó volt itt, most már nem jó. ezért nem fogunk hibáztatni :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49688) tildy válasza bolondember (#49685) üzenetére


tildy
nagyúr

Kicsit másképp érzem innét szidni ami rossz, mintha kinntről tenném.
Kinn emlékeim szerint nem szidtam Magyarországot , igaz istenítettem a UK-t .
Viszont hazajőve nagyon látszik mennyi helyen mekkora gáz van itt. Mikor én fizetek teljes árú jegyet a vonaton, nekem kell állnom súlyos ezrekért , az ingyen utazó mama meg arra se képes , hogy az ingyenjegyet kiváltsa... Igen bosszant.

És igen áteshettem arra az oldalra, amikért anno tivéket szidtam: most már látom, hogy tök jogos , amit mondanak.

Nem szándékozom hazajönni , ez az ország a múltam és se nem a jelenem, se nem a jövőm.

Nolf: tudod ha az ember csak ezt ismeri, és mást nem , vagy nemigazán, akkor nem veszi észre, mekkora tolvajrablás,átverés, és rossz dolgok vannak ebben az országban. Némely város, és a természet gyönyörű ,a bulik jók,a sör olcsó ...
Szóval ha ebben benne vagy, lehet fel sem tűnik, hogy...

Mondom ezt úgy, hogy régen nem éltem rosszul (igaz túl jól sem) itthon. És igen, kinn is 1 hónapig kellett rágnoma tfl fülét, hogy duplán lett levonva az oysterre bérletem a bankkártyámról , de visszakaptam az összeget. Itt a bkv elavult (több mint 5 éves ) tartozást (nem is tudtam róla, figyelmeztetést nem küldtek , jegyzőkönyvet kértem, nem mutattak ) is kamatostul bevasalt rajtam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49689) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

NA most akkor nekem tulajdonképp mit kell tennem? Itthonmaradni és kussolni, vagy mindenáron külföldre emigrálni, vagy külföldre emigrálni és addig szidni a hazai helyzetet míg mindenki nem emigrál, vagy mit? Tehát mondjuk én. De mi legyen anyámékkal? Vagy nagyanyámmal? Vagy minden ismerősömmel? Mondjam mindenkinek hogy milyen jó lesz és menjen mindenki külföldre, aztán kintről a valag pénzből küldjek én is haza rendszeresen, mert az otthon maradónak csak még sokkal szarabb? Vagy maradjak, szorítsam össze a fogam, és tűrjem türelemmel akármit is csinálnak velem? Mert boldogok a szegények, mert övék a mennyeknek országa?

Tehát nem értem hogy nekem mit kellene tennem? most, 3 év múlva, 5 év múlva, 10 év múlva?

Röviden: értem én hogy itt szar máshol meg jó. tehát?? :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49690) venember83 válasza BlacKSouL (#49689) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen.

Bővebben: ahogy érzed vagy gondolod, kérdés, hogy a szíved vagy az agyad vezérel.

(#49691) venember83


venember83
nagyúr

Vissza a topik három alapkövéhez:

"A női lábak olyanok, mint a felső tízezer. Nem kritizálni kell őket, hanem közéjük kell kerülni."

(#49692) Dylen válasza venember83 (#49691) üzenetére


Dylen
aktív tag

és én hogy kerüljek közéjük?

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#49693) pohár válasza Dylen (#49692) üzenetére


pohár
félisten

bokafogás? ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#49694) Dylen


Dylen
aktív tag

Vágási Feri a nyugdíjról (biztos vótmá')

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#49695) nike_ válasza tildy (#49684) üzenetére


nike_
addikt

itt a városban minden van, ami neked kéne... nagy zacsi is, fóliaboríték is, és postadoboz is.

(#49696) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ma is késett 85 percet ez a kib@szott vonat... :U Mindegy, legalább meghajtottam az Astrát :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49697) zoltanz válasza tildy (#49688) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hát legalább nem egy érzelgős hazafias HSZ-t olvashattuk. :D

Elhiszem, hogy szar a helyzet itthon, de nem ennyire fekete-fehér és egyszerű minden.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49698) pohár válasza Dylen (#49694) üzenetére


pohár
félisten

ez is érdekes :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#49699) tildy válasza Tothgera30 (#49696) üzenetére


tildy
nagyúr

No csak elment a csomag. Postával.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49700) tiv83us válasza tildy (#49688) üzenetére


tiv83us
veterán

A ketchup meg a szoda refill meg mindig pezbe kerul a magyar Mekikben? :Y :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.